Popüler Konu Minimal Yaşam

Yaa ben de temizlik yaptım halı falan yıkadım. Bol bol denize de gittik gerçi. 10 gündür burdayım. Kitabı da yanımda getirdim açmadan dönmeyeyim dimi😄
Yaaa biran şaşırmıştım ben de tek miyim acaba diye🙈🙈
O kadar ben de açıyorum ya”insancıklar”kitabının 10 günde 10 sayfasını okudum😂

Halı yıkamak filan büyük işlere kalkışmışsın☺️ellerine sağlık
Bizimkiler denize uzak ya🤷‍♀️yakın olsaydı keşke
Denize yakınlık büyük şans

Vişne topladım ben de
Konserve yaptım reçel yaptım

Yaaa biran şaşırmıştım ben de tek miyim acaba diye🙈🙈
O kadar ben de açıyorum ya”insancıklar”kitabının 10 günde 10 sayfasını okudum😂

Halı yıkamak filan büyük işlere kalkışmışsın☺️ellerine sağlık
Bizimkiler denize uzak ya🤷‍♀️yakın olsaydı keşke
Denize yakınlık büyük şans

Vişne topladım ben de
Konserve yaptım reçel yaptım
Ben de anca 5-10 sayfa okuyorum günde. Aynı şekilde misafir onlar olmasa çocuklardan ötürü öyle gün boyu okumuyorum tabi 😂

Ben de anca 5-10 sayfa okuyorum günde. Aynı şekilde misafir onlar olmasa çocuklardan ötürü öyle gün boyu okumuyorum tabi 😂
Annemde dizi bile izleyemiyorum tatilde falan öyle vakit ayırmak çok zor oluyor başka yerde.
Dikkatim dağılıyor.

Akşam mutlaka kitap okurum uyumadan önce gündüz de başladım okumaya 2 gündür kafam dağılıyor roman seviyorum.

Bu hafta da annemdeyim
Nihan Kaya’nın Erteleme kitabına başladım nihayet. Aşırı ertelemenin sonucunda. Bakalım nedenleri ve çözümleri yazıyormuş kitapta. Okuyup öğrenelim 😅
Sadece öğrenmiş oluyoruz uygulama yok 😅
Yazdigi konular bana uymadı çok ağır depresyonla ilgili şeyler. Farkındalık sağladı yinede.

Sadece öğrenmiş oluyoruz uygulama yok 😅
Yazdigi konular bana uymadı çok ağır depresyonla ilgili şeyler. Farkındalık sağladı yinede.
Kendisi de baskıcı ailede psikolojik sorunlarla büyümüş, demek ki bu değişik tarzı ondan🙈 iyi aile yoktur kitabından da biraz aşinayız😅

Annemde dizi bile izleyemiyorum tatilde falan öyle vakit ayırmak çok zor oluyor başka yerde.
Dikkatim dağılıyor.

Akşam mutlaka kitap okurum uyumadan önce gündüz de başladım okumaya 2 gündür kafam dağılıyor roman seviyorum.
Hala daha önce okuduğum kitaplardan gidiyorum ben 🙈 okumaya ısınma çabaları 😅

Selamlar
Bugün normalden 1 saat önce uyandım.
Kahvemizi içtik
Sonra makineye camasir attım
Kuruyanlari topladım
Bulaşık makinesinde temizleri yerleştirdim.
Yatakları toparladım kahvaltımızı yaptık

Süpürme işi
Camasir katlama kaldı.

Akşam üzeri markete giderim.

Resim malzemelerimi çıkartacağım masaya yaparım belki birşeyler.

Hala daha önce okuduğum kitaplardan gidiyorum ben 🙈 okumaya ısınma çabaları 😅
Benim bu sene aldığım kitaplardan okumam gereken 1 kitap daha var. Sonra çok sevdiğim Sabahattin Ali’ye dönüş yapıcam. Okuduğum 2 kitabını tekrar okumayı düşünüyorum. Özledim resmen😊

Benim bu sene aldığım kitaplardan okumam gereken 1 kitap daha var. Sonra çok sevdiğim Sabahattin Ali’ye dönüş yapıcam. Okuduğum 2 kitabını tekrar okumayı düşünüyorum. Özledim resmen😊
Ben de severek okuyorum Sabahattin Ali’yi, akıyor okurken. O hissi biliyorum kitap dünyasında eve dönüş hissi veriyor ☺️

Bir diyetisyen dinledim. Diyet yapmadan da kilo verebilirsiniz diyor , 4 tane kuralı var.
1-günde en az 2,5 lt su içmek
2-en geç 6’da yemek yemek
3-akşam yemeğinden sonra katı hiç bir şey yememek
4-akşam yemeğinde ekmek, pilav, makarna vs yememek

Bugün uygulamaya çalışıyorum bu 4 kuralı ama akşam yemeğinde tavuklu pilav vardı 🤦‍♀️ neyse yine de denemeye devam 😅

Bir diyetisyen dinledim. Diyet yapmadan da kilo verebilirsiniz diyor , 4 tane kuralı var.
1-günde en az 2,5 lt su içmek
2-en geç 6’da yemek yemek
3-akşam yemeğinden sonra katı hiç bir şey yememek
4-akşam yemeğinde ekmek, pilav, makarna vs yememek

Bugün uygulamaya çalışıyorum bu 4 kuralı ama akşam yemeğinde tavuklu pilav vardı 🤦‍♀️ neyse yine de denemeye devam 😅
karatay gibi, yalnızca genel karbonhidrat uyarısı yok, 6dan sonra yemeyin yazmış.

karatayda da 6-7 sonrası her şey yasak. yalnızca su-soda.

beslenme düzeni şart (2 öğün mümkünse)
uyku düzeni şart (10da yatağa gidin der karatay)
su içme rutini şart (2 lt kesin, 2,5-3 olursa tadından yenmez)
mevsiminde beslenmek şart.
şekerli her şey geçen yenen meyve dahil yağa dönüşüyor.
vs
vs

karatay gibi, yalnızca genel karbonhidrat uyarısı yok, 6dan sonra yemeyin yazmış.

karatayda da 6-7 sonrası her şey yasak. yalnızca su-soda.

beslenme düzeni şart (2 öğün mümkünse)
uyku düzeni şart (10da yatağa gidin der karatay)
su içme rutini şart (2 lt kesin, 2,5-3 olursa tadından yenmez)
mevsiminde beslenmek şart.
şekerli her şey geçen yenen meyve dahil yağa dönüşüyor.
vs
vs
Çok güzel bilgiler, uygulamak kolay gibi geliyor ama 2 gündür yukarıdaki 4 kurala bile uyanmadığımı fark ettim 🤦‍♀️

Selamlar
Nasılsınız
Bugün pazara gittim geldim hava en azindan cok sicak degil dün nasıl yağmur yağdı.
Markete gittim yolları yapılıyor diye gidemiyordum 10 gündür
Başka markete de gidemiyorum yabancı geliyor ürün bul al vs takıntılıyım sanırım 🤔
Ama bazı ürünleri de başka marketten alıyorum mecbur.

Hava tuhaf sıcaktan çıkamıyorduk şimdi de rüzgar var.
Akşamları yürüyüş yapmak istiyorum ama nerdee...

Selam kızlar☺️
Benden iyilik mia. Burada da hava bir açıyor, bir yağıyor. Güzel ama serinledi. Yarın sabah eşim gelecek Pazar günü de evime döneceğim nasipse. Bir süre sonra yine gelmem gerekecek, fındık bahçemiz var toplanacak😏 kayınvalidem de yazlığa gidelim diyor, beni de çağırıyor. Kıramadım ona da olur dedim bakalım gidebilirsem arada oraya da geçerim. Nasıl olsa Eylül’de okullar açılınca bir yere kıpırdayamayacağız. Mümkün olduğunca değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.

X