Gebeliğe Hazırlık MFK Yöntemi ve Gebeleri 💙

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim eşim çok sevdi zaten ovülasyonculara gıcık oluyodu neycimiş bunlar senin benim gibi insan satış yapıyor işte diyordu doktor gibi davranmalarına sinir olurdu sanırsın 6 see tıp okumuşlar
Benim esim ovulasyoncularla muhattabima denk gelmedi bu doktoru oda sevdi o yüzden deneyelim bu ay dedi

Oy maşallah gözünüz aydınn sizinde darısı biz ve bizim gibi bekleyenlerin başınaa ilişki günlerini dediği gibi mü yapmıştınız Hayırla miniğinizi kucağınıza alın İnşallah
Evet karışım hariç her söylediğini uyguladım çok şükür geldi miniğim inşallah sizlerinde bebişleriniz en kısa zamanda gelirler annelerini bekletmezler

Benim esim ovulasyoncularla muhattabima denk gelmedi bu doktoru oda sevdi o yüzden deneyelim bu ay dedi
Dene tabii mfk ile gebe kalırsam eğer ben bile bu ovulasyonculara dava açabilirim şikayetçi olurum aylarca sömürdüler maddiyatı geçtim manevi olarak duygularımızla oynadılar

Nekadardır olmuyordu hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın
Ben geçen sene aralıkta doğumda bebeğimi kaybettim Nisan ayında izin verdi Dr um geçen ay da ilk defa mfk denedim ve çok şükür oldu önce Allah sonra da saygıdeğer doktorumun önerileri deneyin derim çok haklı

Dene tabii mfk ile gebe kalırsam eğer ben bile bu ovulasyonculara dava açabilirim şikayetçi olurum aylarca sömürdüler maddiyatı geçtim manevi olarak duygularımızla oynadılar
Asko bizim günler uymuyor yaa eşim asker ya ama karışımları falan kullanacam artık denk geldikçe

Kizlar bugün bat gunum ya birliktelik olsa o sıra da adet falan olursam sizce sağlık açısından bı problem olur mu

Kızlar ben mfk ile hamile kaldım şuan 4+3 günlük hamileyim size moral olsun ilk denemede oldu ama benim bal ve ürünlerine alerjim olduğu için karışımı kullanmadım sade folad d vit birde omega kullandım
Allahım nasıl güzel bi haber yaa Rabbim bizlere de nasip etsin inşallah çok seviniyorum bu haberlere :)

Kızlar biraz uzun olabilir hayat hikayesi gibi yazıcam ama sizlerede ışık olsun bu yaşanan tecrübeler diye yazıcam.
Çocuk öz geçmişi

Ben yurtdısında İsviçre'de yasıyorum bu ekimde tatile geldim Türkiye' de dr göründüm çünkü burda ki dr cocuk istiyorum dedigimde pek yardimci olmadi 6 ay kalmazsan gel dedi belki dogru olabilir ama ben acele ettim.
Önce kı tecrübelerime görede yardımcı olamıyacaklarınıda zaten biliyodum.

Türkiye'de ki dr bana polikistik olduğumu söyledi ve ben şaştım kaldım ilk kez duydum hormon bozukluğu çok yaşadım ama bana kimse öyle birşey demedi bilgi vermedi burda.
Türkiye'de ki dr ne zaman yumurtladiğin belli degil her ayda yumurtlamiyorsun takip yapılması lazım dedi ben baya üzüldüm " ama benim 2 cocugum var" dedim mahsun mahsun neyse..

16 yıllık evliyim 33 yaşindayim 2 çocuğum var 2 yıl çocuk istemedik.
1 yıl uğraştık olmadı burda ki dr ülkene tatile git kalırsın kendi toprağında bu zamana kadar ki tecrübelerim bana bunu gösterdi dedi yaşlı bir dr du cidden Türkiye'de sonunda hamile kaldım maalesef düştü hemde ne düsme evde düşürdüm 2 bucuk aylikti ama gelisimi 3 haftaydı. Bide hep adete yakın kalıyorum anlam verememistim o zaman yaşimda kücüktü.
1 yıl istemedik 1 yılda olmadı sonra Türkiye tatilinde oğluma hamile kaldım ve yine adete yakın şuan 9 yasında
3 yıl sonra çocuk istedim 2 yıl olmadı hormon bozuklugu dedi bana dr sadece bende arastirmadim yine aciklayici bir bilgi yok yumurtlama takibi yok yardim yok neyse. Hacamat yaptirdim ben belimden ve bundan bir hafta sonra Türkiye tatilinde 2. Çocuğuma hamile kaldım ve yine adete yakın bir zamanda Kizım şuan 4 yaşında.

1 yıl önce eşime çocuk istediğimi söyledim o istemedi ben çok istiyordum 3. Yü sonunda Agustosta ikna ettim kendisini 4. Ayda adete yakın bu topraklarda gebe kaldım demek ki buraları 16 yıl sonra vücudum benimsedi

Velhasıl tedavisiz yumurtlama takipsiz polikistik olduğumdan tamamen habersiz 2 çocuğum oldu. Geç oldu belki ama elhamdülillah oldu ve biri oldumu gerisi çorap söküğü gibi geliyo korkmayın sakın bakın bu sefer 4. Ayda oldu rabbim çok büyük hep dua edicem sizlere

Mfk yöntemi adı altında olmadı belki ama ona çok yakın bir yöntemle oldu kafa rahatligi bilmiyosunuz bazi seyleri stres yapmiyosunuz bana şu tanı kondu diye gerilmiyorsunuz. Belkide burda ki dr lar en doğrusunu yapıyor biz elestiriyoruz.
O yüzden okuduğunda çok sevdim bu mfk yöntemi.

Birde vakti zamanı gelince oluyor. Kaderde asla değişmeyen tek şey doğum ve ölümdür.
Beklemek zor biliyorum sabrınızın sonu selamet olsun çifter çifter bebeler evinizi şenlendirsin inş..

Bende anneme kızıyodum aynısını yaptım her duada ikiz versin Allah sana diyip duruyodu kızıyodum bende..

Moralsiz olmayın hep dualarımdasıniz bugünden beri inanamadım gelip gidip teste baktım her baktığimda "Allahım kulüpte ne kadad isteyen arkadaşık varsa hepsine en tez zamanda tattır bu duyguyu" diye etmeyede devam edicem..

Sizlere belirtilerimide yazıcam bu ay ki...

Evet karışım hariç her söylediğini uyguladım çok şükür geldi miniğim inşallah sizlerinde bebişleriniz en kısa zamanda gelirler annelerini bekletmezler
Aminnn canım beniimm sağol böyle haberler aldıkça daha da motive oluyoruz

Tebriklerr hayırlı olsun tamamina erdirsin Rabbim

Ben 35 günde bir regl oluyorum düzenli bir şekilde.
Bu ay yumurtladığımı hiç hissetmedin taki 34. Güne kadar.

● 34. gün ovulasyon kanaması
● 35. gün ovulasyon kanaması
● 36. gün ovulasyon kanaması göğüslerde sızlama ( ovulasyon kanaması yumurta akı gibi yoğun akıntının içinde damar damar kırmızılıklar ) araştirma sonucu öğrendim hayatımda ilk kez yaşadım.
● 37. gün ilişki ( cinsel istek artışı )
● 38. gün ilişki ( cinsel istek artışı )
Bundan sonra yumurtlamadan sonra ki 1. gün diye belirtileri sıralıcam.

Yumurtlamadan sonra ki;
● 1. gün Belirti yok
● 2. gün Bel ağrısı yapışkan akıntı
● 3. gün Bel, kasık ağrısı şişkinlik, gaz
● 4. gün İlişki ( cinsel istek tavan kocam gözüme bir başka görünüyor ) yani 42. Gün.
● 5 6 7 8 belirti yok
● 9. gün Mide bulantısı, ishal
● 10. gün Mide bulantısı, ishal
● 11. gün Başağrısı
● 12. gün Başağrısı
● 13. gün Başağrısı ishal
● 14. gün İstahsızlık, kasıkta batmalar, adet sancısı gibi sancı ( bu sabah olmuşumdur kesin leke geldi diye wc ye gittim )
● 15. gün İştahsızlık, kasıkta batmalar
( gebelik testi yapıldı "pozitif" )

Tebrik eden arkadaşlara tek tek cvp veremedim ama hepinize çok teşekkür ederim.
Temennim en yakın zamanda çift çizgiyi görmeniz duâlarımdasinız

Hakkında en hayırlısı olsun inşallah canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…