Gebeliğe Hazırlık MFK Yöntemi ve Gebeleri 💙

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaş kaçla erken menopozsun canım?
Nasıl bi tedavi uygulanıyor?
Dr adetliyken alttan muayenede mi yumurtan yok dedi?

Yaş kaçla erken menopozsun canım?
Nasıl bi tedavi uygulanıyor?
Dr adetliyken alttan muayenede mi yumurtan yok dedi?
Şuan 30 yaşındayım. 2 senedir böyleyim. Prp yaptırdım yumurtalıklar için. Sonuçlarını bekliyorum.
Adet zaten olamıyorum. Ama 3 farklı doktor alttan muayenede yumurta olmadığını söyledi

Teşekkür ederim hiç duymamıştım araştırayım

Şuan 30 yaşındayım. 2 senedir böyleyim. Prp yaptırdım yumurtalıklar için. Sonuçlarını bekliyorum.
Adet zaten olamıyorum. Ama 3 farklı doktor alttan muayenede yumurta olmadığını söyledi
Canım düzensizlesip mi kesildi adetlerin?

Adet günü mü alttan baktıklarında Dr lar böyle dediler?

Tüp tedavisi oluyor mu menopoz olunca?
Nasıl inş prp işe yarıyor mu?

Canım düzensizlesip mi kesildi adetlerin?

Adet günü mü alttan baktıklarında Dr lar böyle dediler?

Tüp tedavisi oluyor mu menopoz olunca?
Nasıl inş prp işe yarıyor mu?
Evet adetlerim hiç düzenli olmadı ben de çok üstelemedim açıkçası. Sonlara doğru 2-3 ayda bir oluyordum. 27 yaşımdayken de tamamen kesildi. Adetliyken hiç muayene olmadım(prp sonrası muayene dışında) zaten adet olmuyordum.
Prp tedavisi sonrası adet düzenleyici kullanarak 2 ay adet oldum. 2. Adette de 3. Gün muayeneye gittim iki yumurtalıkta da 1er yumurta görüldü. Öncesinde yoktu hiç. O yüzden doktor iğnelerle deneyelim dedi. Yarın ilk kontrol var. Bilmiyorum prp etkisiyle mi böyle oldu.

Annede erken mi girmişti, ırsi diyorlar, amh, fsh ye o dönem baktırmış mıydın?menopozdan bir yıl kadar önce mi düzensizleşmeye başlamıştı?

Çok sevindim iki ay adet bile yumurta oluşturmuş işte ne güzel.
Yarın haber verirsin gelişmeyi.

Evet malesef annem de erken menopoza girdi. Ama benim kadar erken değil. O 40 yaşlarına yakın girmişti.
Düzensizlik aslında hep vardı 40 günde 1 falan olurdum genelde. Menopoza yakın 2-3 ayda 1 e çıktı.
Adetlerim kesildiğinde yapılan ölçümlerde fsh 70-80civarları , amh 0.09
İnşallah bakalım beklenilen boyutlarda olmasa bile bu bi gelişme doktor da böyle söyledi. Mutlaka haber vericem

Merhaba mfk yöntemiyle tam yeni tanıştım ki. Eşimin sperm sayısının 2 milyon olduğunu öğrendik ve dolaylı yoldan dr zor dedi tüp bebek merkezine randevu aldık

ben bu ilacı internette bulamadım panacea man var o da satışa kapalı diyo anlamadım

Merhaba mfk yöntemiyle tam yeni tanıştım ki. Eşimin sperm sayısının 2 milyon olduğunu öğrendik ve dolaylı yoldan dr zor dedi tüp bebek merkezine randevu aldık
8 milyon sperm sonucumuz 1 yılda 68 milyona çıktı yaklaşık olarak halâ da tedavi görüyoruz canım , üzülme ve sıkıntıya girme iyi bir ürolog ile artışı sağlayabilirsiniz belki .

Merhaba bizim de sayı aynı direk tüp bebek dedi ikinci gittigimiz doktor sanırım bu surecin en buyuk dusmanı stres Rabbim nasip ederse oluyor ama merak etmeyin 1.5 milyonla dogal yoldan hamile kalan duydum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…