mezuniyet torenime ailem katilamiyormus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen ne ara bitirdin okulu da mezun oluyorsun, zaman ne hızlı geçiyor. Şaka bir yana çok çok tebrik ederim. Umarım bundan sonrası da istediğin şekilde gider. Ailene bozulmakta hak veriyorum insanın hayatındaki kilometre taşlarından birisi de mezuniyettir ve bunda da anne babasını yanında görmek ister. Madem işleri var gelemiyorlar regular olana gelirler, tabi telafisi varsa. Sağlık olsun da gerisi hallolur diye düşünüyorum

Sen ne ara bitirdin okulu da mezun oluyorsun, zaman ne hızlı geçiyor. Şaka bir yana çok çok tebrik ederim. Umarım bundan sonrası da istediğin şekilde gider. Ailene bozulmakta hak veriyorum insanın hayatındaki kilometre taşlarından birisi de mezuniyettir ve bunda da anne babasını yanında görmek ister. Madem işleri var gelemiyorlar regular olana gelirler, tabi telafisi varsa. Sağlık olsun da gerisi hallolur diye düşünüyorum

2 yil gecikmeli mezun oluyorum ben :KK70:

iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim, babamin gelmeyecegi kesinlesti maalesef. haziranda gelebilir umarim.

Sen bana hep bir hüzün veriyorsun.
Para,pul,en iyi okullar,yurt dışında yaşam...
Ama bunların içinde anne ve baba sıcaklığından mahrum bırakılmış yalnız bir kız çocuğusun sanki.
Eminim ki anne ve baba sıcaklığı karşılığında elindeki tüm imkanlardan vazgeçerdin.
İyi eğitimli ebeveyn olmak eşittir iyi bir ebeveyn olmak demek değilmiş gerçekten.

turkiyede olsa neyse. bence insanlardan boyle fedakarliklar beklemek dogru degil.
dugun olur dogum olur baska. ama insanlardan mezuniyet icin 25 saat ucmalarini beklemek bencillik.

turkiyede olsa neyse. bence insanlardan boyle fedakarliklar beklemek dogru degil.
dugun olur dogum olur baska. ama insanlardan mezuniyet icin 25 saat ucmalarini beklemek bencillik.

maddi anlamda altindan kalkamayacak olsalar veya hayatlarinda hic bu kadar ucmamis olsalar gercekten haklisiniz. annem daha gecen ay daha uzun bir ucus yapti mesela. babam deseniz yilda en az 10 kez daha uzun mesafeye ucar. benim icin mezuniyet de dugun ve dogum kadar onemli sanirim bilmiyorum.

maddi anlamda altindan kalkamayacak olsalar veya hayatlarinda hic bu kadar ucmamis olsalar gercekten haklisiniz. annem daha gecen ay daha uzun bir ucus yapti mesela. babam deseniz yilda en az 10 kez daha uzun mesafeye ucar. benim icin mezuniyet de dugun ve dogum kadar onemli sanirim bilmiyorum.
yani sizin icin o kadar onemliyse acik acik gelmelerini isteyin o zaman. beklentiye girip sonradan uzulmenizdense planlarini yapip gelsinler.
25 saatten daha uzun mesafe neresi olabilir onu da bilemedim :)
ben yazlari avrupadan turkiyeye gelirken bunaliyorum ucakta belki o yuzden bana mezuniyet icin 25 saat ucmak angarya geldi.
insallah cocuklarim amerikada avustralyada falan okumaya karar vermezler ileride :KK70:

Bence mezuniyet düğünden daha önemli.

yani sizin icin o kadar onemliyse acik acik gelmelerini isteyin o zaman. beklentiye girip sonradan uzulmenizdense planlarini yapip gelsinler.
25 saatten daha uzun mesafe neresi olabilir onu da bilemedim :)
ben yazlari avrupadan turkiyeye gelirken bunaliyorum ucakta belki o yuzden bana mezuniyet icin 25 saat ucmak angarya geldi.
insallah cocuklarim amerikada avustralyada falan okumaya karar vermezler ileride :KK70:

acik acik istedim :) ben zaten ailem tarafindan ikinci planda kalmaya aliskinim, sadece icim cok doldugu icin yazdim. cok da bir cozum onerisi beklemiyorum oyle iste.

bu da babamin tepkisi. diyecek bir sey birakmiyor maalesef.

Eklentiler

• 6FA01C0C-CB50-4515-B8B3-ACC914C2E9EC.png
    6FA01C0C-CB50-4515-B8B3-ACC914C2E9EC.png
    501,6 KB · Görüntüleme: 100
Ayrıntılı barışma hikayesi istiyorum kızlar kimler bana katılıyor :KK70: :KK70:

Üzülme lütfen ailene daha yeni söylemişsin. Hem uzun bir yolculuk hem de yakın zamanda olduğundan dolayı düşünüp planlamaları için zaman tanımalısın. Birkaç gün sonra tekrar arayıp hatırlat ve ısrar et bence. İlk duyduklarında istediğin tepkiyi verememiş olabilirler ama belki de şimdi gelme planları yapıyorlar.
Çok tebrik ederim ayrıca :KK73:

Belki de annen ve baban toren icin bile olsa yan yana gelmek istemiyordur. Bilemedim. Belki de supriz yaparlar.

babamla konustuk 1 saat once falan, kesin gelmeyecek. annemi bilmiyorum. hevesim de kalmadi gerci. ben acikcasi boyle olunca ne bileyim amaaan benim israrimla geleceklerse hic gelmesinler moduna giriyorum.

Ben evime 10 dk daki mezuniyet törenime katılmadım, bırakın aileyi😂
Ki katılsaydım da ablam dışında gelmezlerdi zaten.
Çok da önemsemeyin, gıyaben bildiğim için ailenizi programları olması normal.
Yanınızda istemişsiniz tamam ama fazla anlam yüklemeyin.
Ülkeye geldiğinizde kutlama yemeği yaparsınız.

babamla konustuk 1 saat once falan, kesin gelmeyecek. annemi bilmiyorum. hevesim de kalmadi gerci. ben acikcasi boyle olunca ne bileyim amaaan benim israrimla geleceklerse hic gelmesinler moduna giriyorum.
Ikisi de yanyana gelmek istemiyor muhtemelen. Anneniz babanizin gelmeyecegini ogrense gelir. Anneler bu tur seyleri kacirmaz cunku. O babaniz da gelir diye gelmek istemiyordur.

Ben evime 10 dk daki mezuniyet törenime katılmadım, bırakın aileyi😂
Ki katılsaydım da ablam dışında gelmezlerdi zaten.
Çok da önemsemeyin, gıyaben bildiğim için ailenizi programları olması normal.
Yanınızda istemişsiniz tamam ama fazla anlam yüklemeyin.
Ülkeye geldiğinizde kutlama yemeği yaparsınız.

aslinda Alys Alys yazmis belki de sevgilimin ailesi direkt duyar duymaz “benim aslan oglum mezun oluyormus hemen bilet aliyoruz 18inde oradayiz” falan dedikleri icin bozulmus olabilirim. :KK70: onun babasi da cok yogun ama tak diye her seyi iptal edebildi adam, benim babam iki gununu bosaltamadi diye kendimi dolduruyorum. bazen kabullenmek
lazim iste 🤷🏼‍♀️

Ikisi de yanyana gelmek istemiyor muhtemelen. Anneniz babanizin gelmeyecegini ogrense gelir. Anneler bu tur seyleri kacirmaz cunku. O babaniz da gelir diye gelmek istemiyordur.
Sass senin icin cok ozel bir gun anliyorum. Ben de hep oglum evlenirken en mutlu gununde babasiyla dugunde yan yana misafirleri nasil karsilarim, o gun bana bitmek bilmez diye dusunuyorum, gerci daha cook var ama benim simdiden icime dert. Onlari da anla, hic kolay degil. Yasanan onca sey, kirginliklar var. Muhtemelen ayni ortamda olmak istemiyorlar.

aslinda Alys Alys yazmis belki de sevgilimin ailesi direkt duyar duymaz “benim aslan oglum mezun oluyormus hemen bilet aliyoruz 18inde oradayiz” falan dedikleri icin bozulmus olabilirim. :KK70: onun babasi da cok yogun ama tak diye her seyi iptal edebildi adam, benim babam iki gununu bosaltamadi diye kendimi dolduruyorum. bazen kabullenmek
lazim iste 🤷🏼‍♀️
Bit kadar çocuktum, çok önemli ameliyatlar oldum.
Babam ameliyattan çıkmamı beklememiş(12 saat sürmüş), beklemediği gibi yattığım süre içinde 1 defa gelmişti.
Meslek aşkı başka bir şey, bir de aile dinamiği farklı.
Ben olimpiyat madalyası kazansam tebrik edilirim, üni okumasaydım yeren de olmazdı.
Birey olma aşılanan ailelerde durum böyle oluyor, yapacak bir şey yok.

Sevgilinizin ailesi durumu tabi nahoş olmuş ama😂, onlar da biraz abartmışlar durumu kabul edelim.

Yassyy tebrik ederim.
Bu arada nişanlın ile barışmana sevindim.

Yani, konunu gördüm ama yorumdan biraz kaçmıştım, bilmiyorum bana bazı can sıkıcı hatıralarımı anımsattı, dertlendim. Sanırım kimilerinin "Şımarıklık" olarak nitelendirebileceği şeylerden biri, yaklaşık 18 senedir içimde kalmış. :)

Ortaokul mezuniyetimi çok önemsemiştim ve bunu annem de, babam da biliyorlardı.
5 farklı folklor grubunda oynadığım, solo bir müzik enstrümanı performansı sergilediğim ve solo-koro şarkılara katıldığım Müsamereye beni cezalandırmak için gelmediler.
Sahnede bulunduğum süre boyunca (Gösterilerin belki de 3te 2si kadar), annemle babam geldi mi diye kalabalığın içini kontrol etmeye çalışıyordum. Kulise geçtiğimizde de, diğer kapıdan çıkıp salonun içine bakıp bakıp geri dönüyordum.
Unutmuşum, konunu okuyunca hatırladım öyle.
Çocukluk işte.

Sen de canını sıkma. Yani... Bazen anne-babalar da düşünemiyor işte inceyi. :)

S sassyassyy canım öncelikle tebrik ederim :KK9::süslü:
Şımarıklık değil bence ama bazen anne babalar bizim gözümüzden bakmayabiliyor. Sen sıkma canını ve mezuniyetinin keyfini çıkar ☺️
Sevgilinle barışmana sevindim, zaten uzun süreceğini düşünmemiştim. Müstakbel kaynanan için düşündüklerim aynı ama, sana rahat vermez o kadın :KK12:
Sen onlar geleceği için de içinde biraz daha fazla büyütmüş olabilirsin. (bilerek mi yaptı acaba, aklımda deli sorular) 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X