mezuniyet torenime ailem katilamiyormus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kep atma törenim için anneme de babama da (ikisi de farklı şehirlerde yaşıyor) "gelmeyin, beş dakika kep atacağız bitecek" demiştim.
Ama gelmelerini isterken gelmemeleri üzücü tabii ki. Belki gerçekten hazirandaki törene geleceklerdir.

Nazınızın geçtiği bir ebeveyniniz varsa ona belki daha açık konuşabilirsiniz.

Ama birine geleceklerse hangisine gelmelerini istediğinize iyi karar verin bence.

babamla konusursam gelir ama acikcasi beni kendilerinin dusunmemesi kirdi. kolay bir okuldan mezun olmuyorum, yani hediye istesem ben zaten baba arabami degistirelim derim. boyle basit gormesini yediremedim sanirim. ve sanirim ikisine de gelmelerini istiyorum :KK70:

bir de hani ben hep ailesiyle beraber buyumus bir cocuk olsam belki farkli dusunurdum ama bu yasima kadar zaten ozel gunler haric hic huysuzluk yapmamistim. bilmiyorum degismem gerekiyor da olabilir.

Anne babada olsa beklentiye girmemek lazim demek ki sikmayin caninizi tebrik ederim ne guzel okulunuz bitmis buna odaklanmaya calisin sizde ve Üye olmadan önce konularıniza denk gelir okurdum son konunuzuda hatırlıyorum o yuzden barışmaniza çok sevindim dilerim hep mutlu olursunuz :)

babamla konusursam gelir ama acikcasi beni kendilerinin dusunmemesi kirdi. kolay bir okuldan mezun olmuyorum, yani hediye istesem ben zaten baba arabami degistirelim derim. boyle basit gormesini yediremedim sanirim. ve sanirim ikisine de gelmelerini istiyorum :KK70:

bir de hani ben hep ailesiyle beraber buyumus bir cocuk olsam belki farkli dusunurdum ama bu yasima kadar zaten ozel gunler haric hic huysuzluk yapmamistim. bilmiyorum degismem gerekiyor da olabilir.

senin burcun neydi?
ben tanıyorum böyle birini kendileri düşünmeli benim mi ağzımla söylemem lazım diyen:))
annen için fazla beklentiye girmişsin yalnız..

Belki kendi içinden hazirandakine giderim diye düşünmüştür. Bazen her düşündüğümüzü sesli söylemiyoruz. İşi var diye buna gelmeyip, hediyenizi alıp, hazirandakine de katılma yönünde bir düşüncesi vardır belki.

En son nisan konunda seni tebrik etmistim. Sonra ayrildiginizi okuyup uzulmustum. Konuya odaklanamadim kusura bakma bu habere cok sevindim ve bariscaginizi dusunmustum cok sevindim. Umarim daima mutlu olursunuz ❤

yaa cok tesekkur ederim ♥️ cidden disaridan yorum yapmak kolaymis ama insan kendisi yasayinca sevdigi zaman kolay kolay bitiremiyor 🤷🏼‍♀️

Hesabin mi hacklendi lan :KK66: sen kimsiniz pardon? Sakasi bir yana baya oldu gorusmeyeli canim
Sevgili bulduguna sevindim,eskisiyle baristiysan ona da sevindim sasy. Bosver ya gelmezlerse gelmesinler. Benim bir babam bile yoktu uni mezuniyetimde. Lise mezuniyetimde de ayrilardi,fotolarimiz bile bir arada degil. Uzulme. En buyuk derdin bu olsun canim. Tebrik ederim

ne geziyon buralarda iş insanı :KK70:
sütünü iç yat sabah kalkamıycan...

yani ne bileyim normalde gitmedikleri yol olsa hic gundeme bile getirmem ama annem 2 ayda bir babam da yilda 3-4 kez gelir buraya. tabi bana degil tatile 😆
Gözden ırak olan gönülden de ırak olur lafı evlat için de geçerliymiş demek.
Üzülme diyemem çünkü insan üzülüyor.
İnşallah sürpriz yaparlar.

Gözden ırak olan gönülden de ırak olur lafı evlat için de geçerliymiş demek.
Üzülme diyemem çünkü insan üzülüyor.
İnşallah sürpriz yaparlar.

ben de bir an cidden benim uzulmem mi abes diye dusunmustum...

sanmiyorum geleceklerini yani umutlanmak istemiyorum acikcasi ama ne diyeyim gelseler sevinirim gercekten

Sevgiliyi ben de kaçırmışım hayırlı olsun mu denir ne denir bilemedim hep Mutlu olursun umarım diyeyim

Mezuniyete gelince öncelikle tebrik ederim

Ben kendi mezuniyetime gitmedim hali ile ailemin de haberi dahi olmadı hem de mezuniyet yapılırken okulda idim yüksek lisans derslerim vardı ama gitmedim

Lise mezuniyetime gittim yani öğrenciler gittik de aileler gelmemişti

Ha bir de mesleğe başlama belgesi töreni var

Ona da ailemi çağırmamıştım belgeyi almaya gittim patronum yalnız olmayayım diye sekreteri göndermişti yanımda

Bana göre bu tarz törenler reklam pazarlama

Ailen yoğun çalışıyor 20 gün sonraya kıtalar arası organizasyon zor gelmiş olabilir

Üzülmeni anlarım ama harap etme kendini

Bir de abin gelebilir mi ona sor kendini yalnız hissetmezsin belki

ben de bir an cidden benim uzulmem mi abes diye dusunmustum...

sanmiyorum geleceklerini yani umutlanmak istemiyorum acikcasi ama ne diyeyim gelseler sevinirim gercekten
Neden abes olsun? Anne babasını önemli günlerinde yanında görmek ister her insan.

Bu arada tebrikler :KK9:

Öncelikle tebrik ederim :)
Benim okuduğum şehir ailemin yaşadığı şehire 1 saatlik mesafedeydi ama kep törenime çağırmamıştım onları. Çünkü kendim de gitmedim.
Okulu göresim yoktu bir daha. Kendimi dışarı zor atmışım, bir de gidip kep atasım gelmedi 😁

Ama gitseydim ve gelmeselerdi bozulurdum. Şımarıklık değil bu, yanında olmalarını istemen çok normal.

Bilemiyorum belki senin çok umursamadığını, "gelseler de olur gelmeseler de" diye düşündüğünü sanıyorlardır.
Duygularını belli eden, ne istediğini direkt söyleyen insanlardan değilsen anlamıyor olabilirler.

"Hazirandakine mutlaka bekliyorum, bahane de kabul etmiyorum" diye açıkça söyle bence beklentini.
Yine de gelmezlerse kendileri bilir, keyfini kaçırmadan tadını çıkar sen :)

Sevgiliyi ben de kaçırmışım hayırlı olsun mu denir ne denir bilemedim hep Mutlu olursun umarım diyeyim

Mezuniyete gelince öncelikle tebrik ederim

Ben kendi mezuniyetime gitmedim hali ile ailemin de haberi dahi olmadı hem de mezuniyet yapılırken okulda idim yüksek lisans derslerim vardı ama gitmedim

Lise mezuniyetime gittim yani öğrenciler gittik de aileler gelmemişti

Ha bir de mesleğe başlama belgesi töreni var

Ona da ailemi çağırmamıştım belgeyi almaya gittim patronum yalnız olmayayım diye sekreteri göndermişti yanımda

Bana göre bu tarz törenler reklam pazarlama

Ailen yoğun çalışıyor 20 gün sonraya kıtalar arası organizasyon zor gelmiş olabilir

Üzülmeni anlarım ama harap etme kendini

Bir de abin gelebilir mi ona sor kendini yalnız hissetmezsin belki

benim cevremde cok onem veriliyor bu torenlere maalesef. mesela biz kolejden mezun olurken de resmen aileler arasi yaris olmustu en guzel cicek, en guzel balon vs. babam cicekleri gonderip kendisi son dakikada gelebilmisti...

zor oldugunu biliyorum ama bir defa mezun olacagim hem bu okul benim icin cok zordu sen de biliyorsun bir yandan hastalikla ugrasip okulu bitirmeye calistim bu acidan da biraz duygusal hissediyorum. bir surpriz yaparsa cok sevinecegim gercekten ama yapmazsa da diyebilecegim bir sey kalmadi.

cok tesekkur ederim.🧡

üzülmeniz çok normal ama bu tarz şeylere fazla anlam yüklemeyin sonra hep böyle üzülürsünüz.doğum günüydü,mezuniyetti,özel gündü falan fıstık geçici şeyler işte bazı arkadaşlarım düğünüm oluyor modunda yaşadı resmen o günü.aileniz demekki sizin kadar önemsemiyorlar gelselerde zorlama olacak bir anlamı kalmıyor öyle olunca.bende özel günleri falan önemsemem ama o insanı sevmediğim için değil, bu tarz şeyler fazla anlam ifade etmiyor benim için.kendi mezuniyetime,doğum günü kutlamalarıma hep arkadaşlar ve aile zoruyla gittim çok angarya geliyor bu tarz şeyler:silah:aynı ülkede olsanız gelirlerdi mutlaka sizi mutlu etmek için böyle düşünün çok fazla üzülmeyin.

herkese selam, umarim iyisinizdir.

bu yazacaklarim bircok kisiye “oofff simarik, kac yasina gelmis hala mizmizlaniyor” falan gelebilir bilmiyorum ama benim acimdan ciddi anlamda uzucu bir sey.

20 aralikta mezun oluyorum. normalde 2020 eylulde mezun olmam gerekirken deyim yerindeyse bir kumar oynadim ve tuttu. 20 aralikta mezuniyet belgemi alabiliyorum, sevgilim de ayni sekilde. onun ailesi gelecekler torene.

ben de babami aradim tabi ki haber verdim mezuniyet torenimin olacagindan. cok sevindi, tebrik etti, ne hediye istedigimi sordu. en son da “cok ters bir tarihteymis yahu, gelmem imkansiz gorunuyor” dedi. bir sey diyemedim “sorun degil, haziranda daha kep toreni olacak ona gelirsin” dedim. umarim falan dedi.

anneme de soyledim sonra. gelmeye calisacagini soyledi ama inandirici degildi. yani cocugun mezun olur da gelemez misin ya cidden? tamam ucakla cok uzun yolculuk yapamiyorsun ama insan bunun icin olsun dayanamaz mi? uyku ilaci al yine gel ne bileyim ya.

asiri bozuldum ikisine de. saatlerce agladim resmen. lise mezuniyetimde de babam son dakikada yetismisti yani tam benim adim soylenmeden once girdi salona. hicbir fotografta falan da yok. annem de gelmisti ama nedense hep arkadaslarinin yaninda durmustu sanki onlarin cocugunun mezuniyetine gelmis gibi.

son olarak bir de babamin mezuniyet hediyesi demesine cok kirildim. ben gercekten hep mi maddi seylerle kandirilabilen bir insanim? cok kirginim ikisine de ama bir sey de diyemiyorum ne diyecegim ki onlarin kendilerinin dusunmesi gerekirdi. oyle sadece icimi dokmek istedim.

Haklısın ben de bozulurdum. Üniversite kep törenime ailem gelmeyecekti , trip attım herkesin ailesi geliyor bir ben bir başıma kalıcam diye, sonra gelmişlerdi. İnsan ailesini ister yanında tabi böyle özel bir günde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X