metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Niye kızamıyorsun katip, hepimiz o yaşları geçtik. Herkesin baba evinde evinde aşk kelebekleri uçuşmuyor, öyle diye kolay yoldan rahata ermek için metreliğe özenmedik.
Ben üniversite okurken bir dönem aynı odada kaldığım bir kız vardı. Sürekli evli esnaflarla birlikte oluyordu. Biri telefon aldı, biri baska birşey. Gayet keyif alıyordi yaptığından. Yaşı küçük, kişiliği oturmamış değil, kişiliği o yöne oturmuş. Kendi tercihlerini yaşıyor çoğu.
Bu yaşlarda evli herifin ilgisini aşk, sunduklarını da değer olarak görüyor olabilirler, aileden görmedikleri için sevgiyi bu sanıyor olabilirler. 25 yaşında koca kadın gelse bu kadar tolere etmem mesela. Nesloş'un durumu iyiymiş mesela, bungalovda birkaç saat ile yeni kıyafetlere düşmedi zannediyorum. Ama karısı dururken beni seçiyor, vazgeçemiyor diye ego kasıyor olabilir bak.😁 Konu sahibi de özenmiş belli fake değilse, gezdiren tozduran hediyelere boğan bir adam , evli ama olsun. Konu sahibini daha fena buldum düşününce ahah.

Paran varsa heleki bide mevki sahibiysen överler bile vay be adamsin derler kadına yenge derler el üstünde tutarlar

Ay nesloş ALLAH seni kahretmesin kız bizede bi özenti geliyor sağdan sağdan :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
yıllarca bize sinemada Türkan Şoray kanunları var filmlerde öpüşmez sevişmez dediler.vayy ne kadınmış dedik.internet ortaya çıkınca bir araştırdım ki 25 sene evli bir adamla yaşamış.

Siz şimdi ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuma olayına sıfır mı diyorsunuz şimdi? Özellikle Suriye'den gelen, kocası veya babası savaşta ölen kadınları parasını ödeyip kuma olarak getirmiyorlar eve öyle mi? Evet o bölgelerde adet edinilmiş bu. Gencecik daha reşit olmamış kızları parasını sayıp almıyorlar da. Atasözü bile var "kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez" diye. Nereden çıkmış acaba bu laf durduk yere.

Bu bölgelerde parayı baştan veriyorlar, diğer bölgelerde de hizmeti karşılığında ödeme yapıyorlar. Yani metres tutuyorlar.
G.Doğu Anadolu'da %64, Doğu Anadolu'da %36 kumalık oranı. Aşağıdaki makaleyi okursanız belki bu kadar ısrarla yok da yok diye tutturmazsınız.

Ay sabır allah. Ben sıfır demedim yapan cibiliyetsizler var ama normalleştirmemek gerek dedim

Siz şimdi ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuma olayına sıfır mı diyorsunuz şimdi? Özellikle Suriye'den gelen, kocası veya babası savaşta ölen kadınları parasını ödeyip kuma olarak getirmiyorlar eve öyle mi? Evet o bölgelerde adet edinilmiş bu. Gencecik daha reşit olmamış kızları parasını sayıp almıyorlar da. Atasözü bile var "kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez" diye. Nereden çıkmış acaba bu laf durduk yere.

Bu bölgelerde parayı baştan veriyorlar, diğer bölgelerde de hizmeti karşılığında ödeme yapıyorlar. Yani metres tutuyorlar.
G.Doğu Anadolu'da %64, Doğu Anadolu'da %36 kumalık oranı. Aşağıdaki makaleyi okursanız belki bu kadar ısrarla yok da yok diye tutturmazsınız.

Adet değil işte yeter ya

Bu yaşlarda evli herifin ilgisini aşk, sunduklarını da değer olarak görüyor olabilirler, aileden görmedikleri için sevgiyi bu sanıyor olabilirler. 25 yaşında koca kadın gelse bu kadar tolere etmem mesela. Nesloş'un durumu iyiymiş mesela, bungalovda birkaç saat ile yeni kıyafetlere düşmedi zannediyorum. Ama karısı dururken beni seçiyor, vazgeçemiyor diye ego kasıyor olabilir bak.😁 Konu sahibi de özenmiş belli fake değilse, gezdiren tozduran hediyelere boğan bir adam , evli ama olsun. Konu sahibini daha fena buldum düşününce ahah.
Ask falan sanmıyor aslında öyle olsa kendisi de çıkar sağlamaya çalışmaz yaşadığı ilişkiden.
Kendisinin gençliğinin, güzelliğinin etkili olduğunu gayet biliyor.
Öyle saf sevgiye falan kanma durumları yok çoğunun bence.

Valla Şeyma'ya özenen çok oldu. Tarzı, saçı, makyajı, her şeyi konuşuldu.
Dur daha da ileri gidelim. İngiltere prensinin Diana'yı yıllarca aldattığı kadın mesela. Kadın da evliymiş hatta o yıllarda. Ne oldu peki? Diana öldü, prens de o kadınla evlendi.
Ay evet layd di benim bir nevi kırmızı çizgim kadın o hüzünlü bakışlarıyla yok oldu gitti

Valla bi miktar geriye dogru okudum fazlasini okumaya ne vaktim ne kafam var.okudugum kadariyla kadina metres,kuma vs vs.o s.r.fsiz eslere niye bi isimlendirme yok pardon?!

En basta size sadakat sozu veren esiniz.kadina yok asagilik,yok kullaniliyosun bilmem ne.bir evlilikte koca alacak her hafta sevgilisini bi yere gidecek de eş bilmeyecek.yapmayin.pek cogu biliyo anliyo ama susuyo.ve susan kadinla o aldatan erkek bozuntusu daha suclu ve daha metres gibi sifatlari hakediyor.bu durumda en az kusuru ikinci kadina bulurum ben.ikinci kadin metres,aldatan eş kandirildi🤣🤣🤣dun iyilik dediginiz diziye baktim orada bile oyle gosterilmis.adam kandiriliyo ikinci kadin hepsini kandiriyo bilmem ne.kadinlari asagilamaktan vazgecin artik...

Simdi soylediklerimi anlamaktan yoksun sen de mi olesin yoksa yazacaklar icin de aciklama yapayim.hayir.ben kimseyi bi eli yagda bi eli balda olacak sekilde yuceltmem.kendime bu saygisizligi yapmam.

dun iyilik dediginiz diziye baktim orada bile oyle gosterilmis.adam kandiriliyo ikinci kadin hepsini kandiriyo bilmem ne.
İyilik de adam kandrılmıyoki?Bayagı catır caTIR aldatıyor nasıl kandırılıypr.Orda adam ne paradan vazgeciyor ne metresten.Adam en büyük dolandırıcı orda.

Bu tv dizelerinde genelde her dizi de var eşi ve sevgilisi olanlar böyle böyle normallestiriliyor heleki gençler arasın da
İnsanlar kavrayamıyor belki ama gerçekten diziler inanılmaz yön verici. Şiddetin ayan beyan sergilendiği, üçlü ilişkilerin işlendiği diziler yüzünden toplumsal yozlaşma görülüyor. Sosyolog değilim ama gözlemlerim bu yönde.

Mesela bilmem ne lakaplı rapçi uyuşturucuyu özendirdipi gerekçesiyle içeri alınıyor herkes karşı çıkıyor, sadece şarkı ne var ifade özgürlüğü diyorlar. Ama iş böyle değil gençler arasında uyuşturucu inanılmaz bir furya haline geldi. Bu şarkılar tek sorumlusu diyemeyiz ama payı oldukça fazla.

Mesela tanıdığım bir öğretmen var son zamanlarda çocukların okula satır getirdiklerini söyledi. Satır. Sebep olarak Kuruluş Osman gibi dizileri görüyor. Ne kadar doğru bilinmez.

Bu bungolavda ne var bn bilmem oraları.

İyilik de adam kandrılmıyoki?Bayagı catır caTIR aldatıyor nasıl kandırılıypr.Orda adam ne paradan vazgeciyor ne metresten.Adam en büyük dolandırıcı orda.
Adam karimi cocuklarimi birakmam diyor.diger kadin dizide tuzak kurup esinden sogituyor iste amac bu ben de izledim.
Bazen cidden sasiriyorum oyle bi alengir saklama da yok dizide halbuki.dusuk seviye bi dizi.
Ikinci kadini tuzak kuran adamla diger kadini birbirine dusuren hatta cocuklarini da kullanan bi tip olarak lanse etmisler.adam da aldatiyor ama esini cocuklarini birakmak istemiyor tabi malini da.boyle gosterilmis yani.ikinci kadini birakacakti ama kadin allem etti kallem etti kaldi.yani birakacakken kadin aklina girdi tuzak kurdu.boyle.lanse edilmis.adam pasif.nasil izliyosunuz acaba

yıllarca bize sinemada Türkan Şoray kanunları var filmlerde öpüşmez sevişmez dediler.vayy ne kadınmış dedik.internet ortaya çıkınca bir araştırdım ki 25 sene evli bir adamla yaşamış.

Sadece o mu ? Basın yayın dünyasındaki ilişkileri sekteye uğrayana kadar, haklarında haber yapılmadığı için hak etmedikleri saygınlık payesiyle dolaşanlarla dolu ortalık.

İnternetin çıkması her bilgiye ulaşma imkanı da sunmuyor maalesef. Haklarındaki yazı ve haberleri kaldırtma ve o yazılara ulaşımı engellemek için farklı yollara başvuruyorlar.

Yazılara ulaşım ve arşivlere erişim kaldırılınca, gerçeği anlatanlara da yalancı muamelesi yapılıyor.

Bu istatistik çok eskide kalmış olabilir bölgeye hakim biriyim yuzde 64 değil. Ama tabi yüzde 10dan fazladır. Bu da adet olduğunu göstermez. Artık güneydoğu kadınları da gözünü açmaya başladı sesleri çıkıyor.

Ask falan sanmıyor aslında öyle olsa kendisi de çıkar sağlamaya çalışmaz yaşadığı ilişkiden.
Kendisinin gençliğinin, güzelliğinin etkili en olduğunu gayet biliyor.
Öyle saf sevgiye falan kanma durumları yok çoğunun bence.
O gençlik güzellik bitecek işte, modası geçecek, dışarda zibilyon tane ondan genci var güzeli var. Adamda da bol para var. Azcık aklı olsa mal mülk mucevher falan aldırmaya bakar, biraz güçlenince hamile kalıp kalıcı olmaya çalışır ; tatilmiş, kıyafetmis hediyeymiş bunlarla avunmaz, sevgiyi değeri bunlarla ölçmez. Toy kızım işte bunlar. Bunlara üzülüyorum işte, konti garanti akılsız başlarına iş alacaklar .

X