metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Bahsettikleri "sarı tutku kim" diye google dan baktım.

Aslında ana haber bültenlerinden tanıdığımız bir isimmiş.

2010 da erkek arkadaşıyla yaşadığı tartışma sonrası cama çıkan ve sonra kendini boşluğa bırakan kadınmış. İtfaiyeyi hava yastığını geç açmakla suçlamıştı.

O dönemde olay görüntüleri ana haberde defalarca gösterilmişti.

Son olayda ne oldu , bilmiyorum.

Haber linki

o sarı tutku bizim bahsettiğimiz değil.bizimki 40 yaşında falan olmalı şu an belki daha fazla.diğeri ise 24 yaşında hayatını harcamış yanlış yollara düşmüş bir kadın.

Bir tane kadınla yetinmeyip ikinciyi metres tutan adamların c.kune dert gelsin hatta o işleri yaparken kırılsın ömürlük alçıya alınsın hayır yani bı kadın böyle erkegi nasıl kabul eder öğrendiği an tekmeyi basmalı hayır yok paradan vazgeçemiyorum diyosa midesizlik everest yani

Normalleştirdiğimi kim söyledi ❌👎🏻 Adet var ki, yaşanılıyor. Ben veri paylaşıyorum. Desteklemiyorum. Hayatımda Yapı olarak hiç bir zaman hap diye yutmam. Araştırırım. Kuma ile metresin farkı hakkında yorumlar geldi. Bende bu dedim.
Yaşanması bunun adet olduğunu kanıtlamaz. Yaşanan şey güneydoğu da da kınanıyor ayıplanıyor. Adet dediğin şey herkes tarafından kabul edilir onaylanır

Bakın ben istatikleri reddetmiyorum. Evet var bunu yapan mahluklar ama orda adet budur diye normalleştirip bunu savunmak genellemk yanlış. Ki sadece güneydoğu doğu değil her yerde var.
doğu güneydoğuda daha çok kuma olan kadın var onlar evli olarak değerlendiriliyor çoğu yerde batı tarafındaysa metres olayı yaygın .metrese kimse 2. eş gözüyle bakmıyor ama.aradaki fark bu.aldatan erkek her yerde var

doğu güneydoğuda daha çok kuma olan kadın var onlar evli olarak değerlendiriliyor çoğu yerde batı tarafındaysa metres olayı yaygın .metrese kimse 2. eş gözüyle bakmıyor ama.aradaki fark bu.aldatan erkek her yerde var
Tamam her yerde var aama diğer arkadaş direk güneydoğu doğu da adet bu diyo. Ama değil . Adet dediğin kabul görür . Burda da normal değil böyle şeyler. Yapanlar da ayıplanır

o sarı tutku bizim bahsettiğimiz değil.bizimki 40 yaşında falan olmalı şu an belki daha fazla.diğeri ise 24 yaşında hayatını harcamış yanlış yollara düşmüş bir kadın.

Şu anda youtube da videoları dönen 40 lı yaşlardaki kadın mı ?

Uğruna tarla satılan kadın olarak , ölen kişinin adı verilmiş haberlerde.

Bakın ben istatikleri reddetmiyorum. Evet var bunu yapan mahluklar ama orda adet budur diye normalleştirip bunu savunmak genellemk yanlış. Ki sadece güneydoğu doğu değil her yerde var.
Bunun normalleştirmeyle alakası yok
Kimse Aaa burada bu kadar veri var
Gidip kuma alayım
Yada bu kadar kişi kumayı kabul etmiş bende edeyim demez
Bunun çoğrafya sosyo kültürel ekonomiyle alakası var
Burada kuma geleneğinin fazla olması çoğunlukla arap kültürüyle alakalıdır
Bunun rezil bir durum olduğunu çoğu arapta bireysel olarak kabul eder zaten
Ama kültür kolay kolay değişmiyor malesef

Tamam her yerde var aama diğer arkadaş direk güneydoğu doğu da adet bu diyo. Ama değil . Adet dediğin kabul görür . Burda da normal değil böyle şeyler. Yapanlar da ayıplanır
eski yıllarda her kesimde vardı ama artık daha çok kırsal kesimde eğitimsiz kesimde kaldı kumalık.yeni nesil kabul etmez asla.doğulu arkadaşlarım var kumaları falan yok.aynı benim gibi yaşıyorlar

eski yıllarda her kesimde vardı ama artık daha çok kırsal kesimde eğitimsiz kesimde kaldı kumalık.yeni nesil kabul etmez asla.doğulu arkadaşlarım var kumaları falan yok.aynı benim gibi yaşıyorlar
Hele şükür biri beni anladı . Yok yani yok kalmadı . Olanlar da eski nesil insanlar. Eski adamlar. Çook kırsalda kalanlar. Direk neden genelleme

Adet dediğin şey herkes tarafından kabul edilir onaylanır
Türkçe’ye yeni bir terim kattınız. Patentini alın. ❌👎🏻
Örf ve adet insanlar arasında tekrar tekrar yapılarak yerleşmiş olan davranışlar, kurallar. Örf, lügatte (sözlükte) “tanıma, bilme, tanınan, bilinen” manalarına gelir. Adet ise, itiyat, yani alışkanlık demektir. Örf, işle ve sözle; adet yalnız işle ilgilidir. adete teamül de denir.

Cama çıktığını gören var o zaman. Günahlarını aldık milletin de 😔 Allah taksiratını affetsin ne diyelim...

Ek:haberi okudum da yazık olmuş. Üzüldüm şimdi.

Cama çıkma videosu aylarca gösterilmişti tvde. Olay yerine giden itfaiyeciler yüzünden sakatlandığını söyleyerek , onlara karşı dava açmıştı. Videosu da vardır belki de hala internette.

Şu anda youtube da videoları dönen 40 lı yaşlardaki kadın mı ?

Uğruna tarla satılan kadın olarak , ölen kişinin adı verilmiş haberlerde.
yanlış işte otelden atlayan kadın başka pavyonlarda çalışan sarı tutku başka.ikisi de iyi yolda değil.biri bu hayata alışmış yıllarca çalışmış.diğeri kaldıramamış 24 yaşında intihar etmiş

Örf ve adet insanlar arasında tekrar tekrar yapılarak yerleşmiş olan davranışlar, kurallar. Örf, lügatte (sözlükte) “tanıma, bilme, tanınan, bilinen” manalarına gelir. Adet ise, itiyat, yani alışkanlık demektir. Örf, işle ve sözle; adet yalnız işle ilgilidir. adete teamül de denir.
Yerleşik bişey değil işte yok. Bundan 50 yıl öncesini drsen anlarım .

Ayrıca adet ne demek örf ne demek gayet iyi biliyorum . Zahmet etmişsin

Yerleşik bişey değil işte yok. Bundan 50 yıl öncesini drsen anlarım .
herşey değişti ülkede.eskiden dayak yiyen kadın aldatılan kadın kolay kolay boşanmazdı.boşananlar iyi karşılanmazdı toplumda.ama artık herkes alıştı boşanma olayına tutucu aileler bile.şiddet aldatma normal görülmüyor çoğunlukla.zamanla kumalık da daha da azalacak.kadınların evli adamlarla takılma olayı arttı mesela son yıllarda da.eşini aldatan kadın utancından sokağa çıkamazdı ama tv ye bak hergün evliyken başka adama kaçan kadın konusu var.her şey değişiyor bu ülkede

Konu memlekete bölgeye gelmiş

Valla bunun memleketi yöresi şehri kalmadı artık
Adam zenginse parası varsa kadına meyilli sadakat noksani edepsiz ahlaksizsa karşının yaşi kaç olursa olsun sevgi neki evli neki
Rahat bedavadan yaşamak adamın gece gönlünü etmek bitti gitti evi var gelir gider ödeniyor kredi kartı limitsiz kuma da ne metreste ne

herşey değişti ülkede.eskiden dayak yiyen kadın aldatılan kadın kolay kolay boşanmazdı.boşananlar iyi karşılanmazdı toplumda.ama artık herkes alıştı boşanma olayına tutucu aileler bile.şiddet aldatma normal görülmüyor çoğunlukla.zamanla kumalık da daha da azalacak.kadınların evli adamlarla takılma olayı arttı mesela son yıllarda da.eşini aldatan kadın utancından sokağa çıkamazdı ama tv ye bak hergün evliyken başka adama kaçan kadın konusu var.her şey değişiyor bu ülkede
Ülkede ama ? Canım güneydoğum değil? Yapan çok. Ama eskisi kadar değil

Ben kızamıyorum, eğer gerçekse bu konu , konu sahibi 19 yaşında daha, sabit bir dünya görüşü yok, fikirleri oturmamış, kaldı ki abla dediği Neslihan'ın da yaşı 20, konu sahibinden bir farkı yok. Bakıyor konu sahibi , babası annesinin başını bile okşamıyor , çevresindeki erkeklerin gözü hep fıldır fıldır dışarda, karısını koluna takıp gezen yok etrafinda, ama Nesloş'a hediyeler sevgiler hürmetler... 20 yaşındaki Nesloş da yaşadığı illüzyonu pembe dizi tadında anlatınca kafası karışmış tazenin tabi. 😁 Halbuki birkaç yıla modası geçecek, adam yeni bir 20 lik bulup Nesloş' u şutlayacak. Gencecik kadın,hayata resmen bu etiket ile başlayacak. Belki benimser böyle hayatı, zengin adamlara yapışır sömürür yolunu bulur, işi bitince gider. Belki de deli gibi pişman olur , kaldıramaz, çeker gider, tanınmadığı bir yerde bir hayat kurmaya çalışır. Amaan zaten 3.gün hanımefendi diyorlar , lakin kimse de güvenmez içten içe böylesine. Kalbine koymaz.

X