metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Sadece o mu ? Basın yayın dünyasındaki ilişkileri sekteye uğrayana kadar, haklarında haber yapılmadığı için hak etmedikleri saygınlık payesiyle dolaşanlarla dolu ortalık.

İnternetin çıkması her bilgiye ulaşma imkanı da sunmuyor maalesef. Haklarındaki yazı ve haberleri kaldırtma ve o yazılara ulaşımı engellemek için farklı yollara başvuruyorlar.

Yazılara ulaşım ve arşivlere erişim kaldırılınca, gerçeği anlatanlara da yalancı muamelesi yapılıyor.
Demet özdemır mesela googla a yüklü ödeme yapmış eski bilgileri ,geçmişi falan kaldırmış

Siz şimdi ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuma olayına sıfır mı diyorsunuz şimdi? Özellikle Suriye'den gelen, kocası veya babası savaşta ölen kadınları parasını ödeyip kuma olarak getirmiyorlar eve öyle mi? Evet o bölgelerde adet edinilmiş bu. Gencecik daha reşit olmamış kızları parasını sayıp almıyorlar da. Atasözü bile var "kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez" diye. Nereden çıkmış acaba bu laf durduk yere.

Bu bölgelerde parayı baştan veriyorlar, diğer bölgelerde de hizmeti karşılığında ödeme yapıyorlar. Yani metres tutuyorlar.
G.Doğu Anadolu'da %64, Doğu Anadolu'da %36 kumalık oranı. Aşağıdaki makaleyi okursanız belki bu kadar ısrarla yok da yok diye tutturmazsınız.

Kumalik hala var olsa da bu yüzdelerde degil yalnız guneydoguluyum kırsala hâkim değilim yalnız bu kadar fazla da değildir diye düşünüyorum

O gençlik güzellik bitecek işte, modası geçecek, dışarda zibilyon tane ondan genci var güzeli var. Adamda da bol para var. Azcık aklı olsa mal mülk mucevher falan aldırmaya bakar, biraz güçlenince hamile kalıp kalıcı olmaya çalışır ; tatilmiş, kıyafetmis hediyeymiş bunlarla avunmaz, sevgiyi değeri bunlarla ölçmez. Toy kızım işte bunlar. Bunlara üzülüyorum işte, konti garanti akılsız başlarına iş alacaklar .
Akil verme dur:KK54:

İnsanlar kavrayamıyor belki ama gerçekten diziler inanılmaz yön verici. Şiddetin ayan beyan sergilendiği, üçlü ilişkilerin işlendiği diziler yüzünden toplumsal yozlaşma görülüyor. Sosyolog değilim ama gözlemlerim bu yönde.

Mesela bilmem ne lakaplı rapçi uyuşturucuyu özendirdipi gerekçesiyle içeri alınıyor herkes karşı çıkıyor, sadece şarkı ne var ifade özgürlüğü diyorlar. Ama iş böyle değil gençler arasında uyuşturucu inanılmaz bir furya haline geldi. Bu şarkılar tek sorumlusu diyemeyiz ama payı oldukça fazla.

Mesela tanıdığım bir öğretmen var son zamanlarda çocukların okula satır getirdiklerini söyledi. Satır. Sebep olarak Kuruluş Osman gibi dizileri görüyor. Ne kadar doğru bilinmez.
1 şey dışında size katılıyorum, uyuşturucunun yaygınlasma sebebi alkolün çok pahalı olması.

Demet özdemır mesela googla a yüklü ödeme yapmış eski bilgileri ,geçmişi falan kaldırmış

Google dan kaldıracak kadar önemli gördüğü bilgi neymiş , diye düşünüyor insan.

Eski yeşilçam filmleriyle tanınan pek çok isim de aynı yola başvurdu.

Artık gerçek bilgiye ulaşmak daha zor ; çünkü arşivlere ulaşım engelleniyor.

bir de insanlarin hafizalari var ki oradan mahkeme karari ile sildirilemiyor maalesef :)

bir de insanlarin hafizalari var ki oradan mahkeme karari ile sildirilemiyor maalesef :)

Hafızamızdakileri ispatlayamayınca, ilerleyen yıllarda, biz hatırlayanlara ;akli dengesi bozuk muamelesi yapılması riski de mevcut yalnız.

Yeni nesil 13-18 yaş arası çocuklara ; mükemmel insan , örnek aile ve aile babası olarak tanıtılan insanların öteki yüzünü ispatsız anlatınca söylenenler havada kalıyor maalesef.

Hafızamızdakileri ispatlayamayınca, ilerleyen yıllarda, biz hatırlayanlara ;akli dengesi bozuk muamelesi yapılması riski de mevcut yalnız.

Yeni nesil 13-18 yaş arası çocuklara ; mükemmel insan , örnek aile ve aile babası olarak tanıtılan insanların öteki yüzünü ispatsız anlatınca söylenenler havada kalıyor maalesef.
Orasi aynen oyle tabi.
Ama google dan sildirince gecmisi komple yok ettiklerini sananlar icin bir hatirlatma yapmak istemistim sadece :)

Bu arada neslihan ablanın şeyi şeydir de ondan kopamıyordur
Her şey seks
Neslihanda da her şey para
Bunun başka bir ismi de var aslında ama neyse

Siz şimdi ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuma olayına sıfır mı diyorsunuz şimdi? Özellikle Suriye'den gelen, kocası veya babası savaşta ölen kadınları parasını ödeyip kuma olarak getirmiyorlar eve öyle mi? Evet o bölgelerde adet edinilmiş bu. Gencecik daha reşit olmamış kızları parasını sayıp almıyorlar da. Atasözü bile var "kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez" diye. Nereden çıkmış acaba bu laf durduk yere.

Bu bölgelerde parayı baştan veriyorlar, diğer bölgelerde de hizmeti karşılığında ödeme yapıyorlar. Yani metres tutuyorlar.
G.Doğu Anadolu'da %64, Doğu Anadolu'da %36 kumalık oranı. Aşağıdaki makaleyi okursanız belki bu kadar ısrarla yok da yok diye tutturmazsınız.

Yapılan araştırmaların en yakını 8 sene öncesi. Benim bulduğum rakam 2013 senesinde 372 bin kumanın olduğu. 2018’de yapılan bir çalışmada %9’lara kadar düştü diyor. Ama aradan geçen 9 senede kayıtsız mülteci sayımızın 8 milyona ulaştığını düşünürsek çok sağlıklı bir rakam elde edemiyoruz. Keşke güncel veriler olsa elimizde.
Ama maalesef ki kuma yaşı 11-12’ye kadar düşmüş.
Sizinde amprik bir düşünce yapısında olmanıza sevindim. 👍🏻 🌺

Aynen fatma girik memduh ün ılişkisi de benzermiş. Cok azı çetrefilli yollardan geçmeden ünlü olmuştur tabi

Aynen fatma girik memduh ün ılişkisi de benzermiş. Cok azı çetrefilli yollardan geçmeden ünlü olmuştur tabi

Mesela Memduh Bey in eşinin ( resmi nikahlı eşi ) yıllar sonra bir gazeteye verdiği röportajı mevcut.

Kadın gazeteci : Cahide Hanımın adresini bulup , konuşmaya ikna etmiş. Ancak yazı internette var gibi gözükse de ; yazının tamamına erişim sağlanamıyor.

Adam karimi cocuklarimi birakmam diyor.diger kadin dizide tuzak kurup esinden sogituyor iste amac bu ben de izledim.
Bazen cidden sasiriyorum oyle bi alengir saklama da yok dizide halbuki.dusuk seviye bi dizi.
Ikinci kadini tuzak kuran adamla diger kadini birbirine dusuren hatta cocuklarini da kullanan bi tip olarak lanse etmisler.adam da aldatiyor ama esini cocuklarini birakmak istemiyor tabi malini da.boyle gosterilmis yani.ikinci kadini birakacakti ama kadin allem etti kallem etti kaldi.yani birakacakken kadin aklina girdi tuzak kurdu.boyle.lanse edilmis.adam pasif.nasil izliyosunuz acaba
Ben bu aldatma islerinde 2.kadından yürümem.Aslolan adam karısını aldatmıstır benim icin.2.kadın ne halt yer beni baglamaz.Koca adam kanmasaymıs derim.
Öyle izliyorum ben.

X