metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Su suriyeli kiz cocugu kumalarla ilgili haberleri gorene kadar ne guzel yorumlari okuyup gulup egleniyordum. Memleketimin geldigi yer icler acisi, cok uzuluyorum. Keske engel olabilsek.
Herşey metresle kuma arasındaki fark nedir diye sorulmasıyla başladı 🙂 Gerçi pek çok insan sadece gırgır şamata yapalım istiyor sanırım ama neyse bu seferlik böyle olsun. 🤷🏻‍♀️
Kumalarla yapılmış röportajlarda buldum. İsterseniz özelden yollarım. “Karısı neden böyle bir şeyi kabul eder” diye düşünüyorsunuz. “Dişlerimi yaptıracaktı” diyor. Konu benim ilgimi çekti. Üniversitede kalsaydım kesin üstüne makale yazardım. 💡 Güncel bilgi olmaması eksiklik. Mülteciler ülkelerine dönmediği gibi, muhtelif ülkelerden gelip sayıca artıyor da.
En kötüsü bir sempozyumda “Kuma yaşının 11-12 inmesinin tespit edilmesi” olmuş. Evvala bunun önüne geçilmeli.
Burda zaman zaman bazen farklı konular görüyorum. En son bir karı-kocanın 10 tl için kavga ettiğine şaşırdım. Yani diyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi? Ama işte Türkiye sadece bizim yaşadığımız konservatif hayatlardan ibaret olmuyor.
Bundan 10 sene kadar önce Hürriyet’te bir hayat kadını ile röportaj yapmışlardı. O zamana kadar ben hep hayat kadınlarının çaresizlikten bu yola düştüğünü düşünürdüm. Kadın “Hem zevk alıyorum, üstüne para kazanıyorum” demişti. Böyle bir sebebinde olabileceğini o röportajı okumasam anlamazdım.
Her zaman derim. Sonsuz olan tek şey bilgidir. Şahsen bilgi benim iştahımı kabartan bir şey. ❤️ Her şeyin bir sınırı vardı. Ama öğrenmek hayat sonu devam edecek bir process.
Sizde akademisyenmişsiniz. Çok özendim 😊 Sevgiler 🌺

Metres luks birsey.. o yuzden gozu gonlu ac heriflerin eline Allah cok
Para vermesin..

Ayrica evlilik genel
Anlamda erkege yarayan birsey, (bizim toplumumuzda ozellikle) evlilik bir arada kalabilmek bunlar genelde fedakarlik istiyor.. kafana esince gidemiyorsun vs.

Metres para yoksa zaten gider..ha parasi biter herifin ya da yaslanir hastalanir geri doner tovbe eder..biliyor ki
O saatten sonra
Kimse suratina bakmayacak… kadinda sevinir kocam dondu diye.. yoh yaw, bence boyle
Yapan biri donmesin..

Herşey metresle kuma arasındaki fark nedir diye sorulmasıyla başladı 🙂 Gerçi pek çok insan sadece gırgır şamata yapalım istiyor sanırım ama neyse bu seferlik böyle olsun. 🤷🏻‍♀️
Kumalarla yapılmış röportajlarda buldum. İsterseniz özelden yollarım. “Karısı neden böyle bir şeyi kabul eder” diye düşünüyorsunuz. “Dişlerimi yaptıracaktı” diyor. Konu benim ilgimi çekti. Üniversitede kalsaydım kesin üstüne makale yazardım. 💡 Güncel bilgi olmaması eksiklik. Mülteciler ülkelerine dönmediği gibi, muhtelif ülkelerden gelip sayıca artıyor da.
En kötüsü bir sempozyumda “Kuma yaşının 11-12 inmesinin tespit edilmesi” olmuş. Evvala bunun önüne geçilmeli.
Burda zaman zaman bazen farklı konular görüyorum. En son bir karı-kocanın 10 tl için kavga ettiğine şaşırdım. Yani diyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi? Ama işte Türkiye sadece bizim yaşadığımız konservatif hayatlardan ibaret olmuyor.
Bundan 10 sene kadar önce Hürriyet’te bir hayat kadını ile röportaj yapmışlardı. O zamana kadar ben hep hayat kadınlarının çaresizlikten bu yola düştüğünü düşünürdüm. Kadın “Hem zevk alıyorum, üstüne para kazanıyorum” demişti. Böyle bir sebebinde olabileceğini o röportajı okumasam anlamazdım.
Her zaman derim. Sonsuz olan tek şey bilgidir. Şahsen bilgi benim iştahımı kabartan bir şey. ❤️ Her şeyin bir sınırı vardı. Ama öğrenmek hayat sonu devam edecek bir process.
Bnde gazinolara vs zorla dustuklerini saniyordum ama bir cok roportaj izledim.. ve kolay para isime geliyordu, zor is yapamazdim…hosuma gidiyordu gazino diyen cok kisi gordum.

Yani zaten zorla degil herkea iatedigi isi yapsin bana gore. Herseyin bir bedeli vardir

Galiba bana soruldu ya da ben atlayıp cevapladım. Bilemiyorum ama neticede fitilin ucunu ben ve bir üye yaktık. :KK53:
Ama cidden dalga geçmek için değil, sakin sakin cevapladım, tartıştık.

Merhaba. Bana özelden atabılır misiniz? okumak isterim tesekkurler 🌺

Galiba bana soruldu ya da ben atlayıp cevapladım. Bilemiyorum ama neticede fitilin ucunu ben ve bir üye yaktık. :KK53:
Ama cidden dalga geçmek için değil, sakin sakin cevapladım, tartıştık.
Şahsen benim açımdan iyi oldu. Pek çok bilmediğim gerçekleri öğrendim. 🌺
Bnde gazinolara vs zorla dustuklerini saniyordum ama bir cok roportaj izledim.. ve kolay para isime geliyordu, zor is yapamazdim…hosuma gidiyordu gazino diyen cok kisi gordum.

Yani zaten zorla degil herkea iatedigi isi yapsin bana gore. Herseyin bir bedeli vardir
tontriko canım, tabii ki herkes istediği işi yapsın ama bu kuma meselesinin altında ciddi bir dram var. 🙁 Metres gizli kapaklı ama bu kuma alenen yapılıyor, çoğunlukla da eş ile oturulan eve getiriliyor. Bak bir haber okudum. Kadın kumaya razı gelmedi diye kocası döverek öldürmüş. Yazık ne hayatlar var.

Arkadaşlar kötü yorum yapmayın beğenmekten ellerim yoruluyor.
O Neslihanlarında onları metres tutanlarında yakalarını cinsel hastalıklardan kurtaramazlar inşallah

tontriko canım, tabii ki herkes istediği işi yapsın ama bu kuma meselesinin altında ciddi bir dram var. 🙁 Metres gizli kapaklı ama bu kuma alenen yapılıyor, çoğunlukla da eş ile oturulan eve getiriliyor. Bak bir haber okudum. Kadın kumaya razı gelmedi diye kocası döverek öldürmüş. Yazık ne hayatlar var.
Ha bu arada çok daha gençken Youtube'da bir belgesel izlemiştim, ölüm elbisesi idi adı galiba. Kumalıkla ilgili, izlemediyseniz ona da bakın derim. Şimdi çok net hatırlamıyorum ama bayağı üzücü ve çarpıcı noktalara parmak basmışlar.

Ha bu arada çok daha gençken Youtube'da bir belgesel izlemiştim, ölüm elbisesi idi adı galiba. Kumalıkla ilgili, izlemediyseniz ona da bakın derim. Şimdi çok net hatırlamıyorum ama bayağı üzücü ve çarpıcı noktalara parmak basmışlar.
Rosa teşekkür ederim. 😍Doğru hatırlamışsın. Youtube’da buldum. 45 dk.lık bir belgesel. Kızım uyuduğunda ilk iş izleyeceğim 🌺

Kuma icin demedim ben.. iste hayat kadinligi gazino filan isleri yapanlar icin dedim. Ayrimcilik yapiyorum gibi gelmesin ama doguda zengin olup yapanlar var.

Esimin amcasinin varmis mesela boyle bir durumu.. kendisini tanimiyorum..benim hayatta dusunemeyecegim birsey…ama bir sekilde etraftan kabulde gormus demek

İnsanlar kavrayamıyor belki ama gerçekten diziler inanılmaz yön verici. Şiddetin ayan beyan sergilendiği, üçlü ilişkilerin işlendiği diziler yüzünden toplumsal yozlaşma görülüyor. Sosyolog değilim ama gözlemlerim bu yönde.

Mesela bilmem ne lakaplı rapçi uyuşturucuyu özendirdipi gerekçesiyle içeri alınıyor herkes karşı çıkıyor, sadece şarkı ne var ifade özgürlüğü diyorlar. Ama iş böyle değil gençler arasında uyuşturucu inanılmaz bir furya haline geldi. Bu şarkılar tek sorumlusu diyemeyiz ama payı oldukça fazla.

Mesela tanıdığım bir öğretmen var son zamanlarda çocukların okula satır getirdiklerini söyledi. Satır. Sebep olarak Kuruluş Osman gibi dizileri görüyor. Ne kadar doğru bilinmez.
Satir mi😯 tobe bismillah.. ee anneleri gormuyor mu bunu?

İyilik de adam kandrılmıyoki?Bayagı catır caTIR aldatıyor nasıl kandırılıypr.Orda adam ne paradan vazgeciyor ne metresten.Adam en büyük dolandırıcı orda.
Ay ben hatice sendil bakayim yillar sonra ne yapmis
Diye bakmaya calistim😐😂 bakmaz olaydim oyunculukta yok.. baya bi mala baglamasi.. ayrica bu devirde kim alirda bu kadar iyilik yapar hakket? Diger metres dersen abarti abarti hareketler😐 tek oyunculugunu iyi yapan herif o da bi ondan bi bundan mali goturuyor 🙄😐

Ay ben hatice sendil bakayim yillar sonra ne yapmis
Diye bakmaya calistim😐😂 bakmaz olaydim oyunculukta yok.. baya bi mala baglamasi.. ayrica bu devirde kim alirda bu kadar iyilik yapar hakket? Diger metres dersen abarti abarti hareketler😐 tek oyunculugunu iyi yapan herif o da bi ondan bi bundan mali goturuyor 🙄😐
Ay Hatice sendil cidden evde mi bırakmıs oyınclugunu ya?
Bide ilk bölüm o saclar beni bile bastı😒
Botoksu mu abartmıs nolmus bisey olmus kadına ya😑

Türkçe’ye yeni bir terim kattınız. Patentini alın. ❌👎🏻
Örf ve adet insanlar arasında tekrar tekrar yapılarak yerleşmiş olan davranışlar, kurallar. Örf, lügatte (sözlükte) “tanıma, bilme, tanınan, bilinen” manalarına gelir. Adet ise, itiyat, yani alışkanlık demektir. Örf, işle ve sözle; adet yalnız işle ilgilidir. adete teamül de denir.
Bence sen nickini değiştir millete yargı dağıtayim derken internette yaptığın alintilar göz doldurmaktan ziyade laf kalabalığı yapıyor

X