metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Tamam her yerde var aama diğer arkadaş direk güneydoğu doğu da adet bu diyo.
Kendimi alıntılayamıyorum. İlk mesajda özellikle “Doğu ve Güneydoğu” demişim. Sadece bunlarda dememişim. Daha sonra makalede Kumanın en sık olduğu yer Şanlıurfa yazılmış. Ve bu eskide kalmamış. Suriye iç savaşıyla daha da yaygınlaşmış. Kadını satın almak için verilen rakam düşmüş.
Ayrıca adet ne demek örf ne demek gayet iyi biliyorum . Zahmet etmişsin
Mağdem biliyorsun niye “Kabul görür” diyorsun. Tekrarla alakalıdır örf adet. Bir ülkede bir davranış sıklıkla tekrar edilirse adet olur. Bizim ülkemizde töre cinayeti var. Başka ülkelerde yok. O zaman Türklere has bir adet oluyor. Başka bir ülkede kadınlar sünnet oluyor. O zaman onlara has adet oluyor.

Eklentiler

• 717D7007-5427-48EA-8C1C-EAD749DAD431.jpeg
    717D7007-5427-48EA-8C1C-EAD749DAD431.jpeg
    159 KB · Görüntüleme: 42
Konu memlekete bölgeye gelmiş

Valla bunun memleketi yöresi şehri kalmadı artık
Adam zenginse parası varsa kadına meyilli sadakat noksani edepsiz ahlaksizsa karşının yaşi kaç olursa olsun sevgi neki evli neki
Rahat bedavadan yaşamak adamın gece gönlünü etmek bitti gitti evi var gelir gider ödeniyor kredi kartı limitsiz kuma da ne metreste ne
En bilineni Acun idi mesela. Hala Şeyma şakası yapılmıyor mu? Milli metres hahaha diyenler falan yok muydu yani?
Valla benim şahsi fikrim şu, para her şeyi örtüyor.

kumalık da berbat metreslik de berbat iyi bir yerde yemek yemek için 1 2 alışveriş için evli adamlarla takılan lise üniversite öğrencileri de berbat çocuğunu geride bırakıp başka adama kaçan kadın da berbat çocuklarının rızkını başka kadınlara yediren adam da berbat.sitede zengin kadın olduğu halde daha zengin evli adamı bulup metresi olan sonra da imam nikahı yaptım diye dolanan üye var yahuu.her şehirde her kesimde var bunlar.toplum yozlaştı iyice.çalışarak emeğiyle kazanmak zor geliyor bazılarına.erkekler de bu durumu kullanarak kadınların bedenini satın alıyorlar

En bilineni Acun idi mesela. Hala Şeyma şakası yapılmıyor mu? Milli metres hahaha diyenler falan yok muydu yani?
Valla beni şahsi fikrim şu, para her şeyi örtüyor.
Aynen parası varsa rahat bi yasam sunuyorsa o adamın yaşıda iside evli oluşu çocuklu oluşu da önemli değil sevgi bile olmasa o para sevgisi var ya o yeter

Bu tv dizelerinde genelde her dizi de var eşi ve sevgilisi olanlar böyle böyle normallestiriliyor heleki gençler arasın da

Kanun başka, adet başka. Lafı nerenizle anlıyorsunuz? Adet var ki 372 bin kuma var. 2013 rakamları. Ben kafamdan senaryo yazmadım, yaşanan bir gerçeklik. Senelerdir olan bir durum. Berdel gibi. Siz onu da duymamışsınızdır da neyse. Sosyoloji diye bir bilim var. Böyle konuları işliyor.
Adet diye normallestiren de sizsiniz.
Var biliyoruz ama yasal degil.
Biz yasal isleri konusuyoruz,gayri mesru isleri konusmak yasak kkde
Siz kendi mahallenizde normallestirebilirsiniz,burda yapamazsınız.

Aynen parası varsa rahat bi yasam sunuyorsa o adamın yaşıda iside evli oluşu çocuklu oluşu da önemli değil sevgi bile olmasa o para sevgisi var ya o yeter
İşte bunun düşük bütçeli versiyonları da Müge Anlı'ya, Esra Erol'a falan çıkıyor. Onlara herkes gülüyor, aşağılıyor ama.
Ama parası olanlara bir şey diyen yok. Kadının aldığı nafakayı hesaplayıp goygoyunu yapıyorlardı valla en son. :KK53:
Paran varsa rezil mezil olmazsın, nokta.

Normalleştirdiğimi kim söyledi ❌👎🏻 Adet var ki, yaşanılıyor. Ben veri paylaşıyorum. Desteklemiyorum. Hayatımda Yapı olarak hiç bir zaman hap diye yutmam. Araştırırım. Kuma ile metresin farkı hakkında yorumlar geldi. Bende bu dedim.
Sizden kim veri istedi?
Merak eden bulur siizin baktıgınız googledan taratıp.
Bosa zahmet etmissiniz.

İşte bunun düşük bütçeli versiyonları da Müge Anlı'ya, Esra Erol'a falan çıkıyor. Onlara herkes gülüyor, aşağılıyor ama.
Ama parası olanlara bir şey diyen yok. Kadının aldığı nafakayı hesaplayıp goygoyunu yapıyorlardı valla en son. :KK53:
Paran varsa rezil mezil olmazsın, nokta.
Paran varsa heleki bide mevki sahibiysen överler bile vay be adamsin derler kadına yenge derler el üstünde tutarlar

Ay nesloş ALLAH seni kahretmesin kız bizede bi özenti geliyor sağdan sağdan :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Bu tv dizelerinde genelde her dizi de var eşi ve sevgilisi olanlar böyle böyle normallestiriliyor heleki gençler arasın da
Simdide sugar dadyyy pisliği çıktı ortaya, metres kelimesinin bi baska b.k rengi. Buna özenip kendi bedenini pahali markalara arabalara satanlar var durum çok vahim çok.

o sarı tutku bizim bahsettiğimiz değil.bizimki 40 yaşında falan olmalı şu an belki daha fazla.diğeri ise 24 yaşında hayatını harcamış yanlış yollara düşmüş bir kadın.
Biraz google yorumlara baktım. Pandemi nedeniyle mekanlar kapatılınca millet sağa sola dağılmış, yanlış bilgi değilse kendisi evlenmiş ve şehir değiştirmiş. Küme düşmüş diyenlerde var 🙈

Simdide sugar dadyyy pisliği çıktı ortaya, metres kelimesinin bi baska b.k rengi. Buna özenip kendi bedenini pahali markalara arabalara satanlar var durum çok vahim çok.
Bide bebek yaparlarsa o senin b.k dediğin öyle normal oluyor ki ne diyeyim kuzum ya

Allah ıslah etsin hepsini

Paran varsa heleki bide mevki sahibiysen överler bile vay be adamsin derler kadına yenge derler el üstünde tutarlar

Ay nesloş ALLAH seni kahretmesin kız bizede bi özenti geliyor sağdan sağdan :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Valla Şeyma'ya özenen çok oldu. Tarzı, saçı, makyajı, her şeyi konuşuldu.
Dur daha da ileri gidelim. İngiltere prensinin Diana'yı yıllarca aldattığı kadın mesela. Kadın da evliymiş hatta o yıllarda. Ne oldu peki? Diana öldü, prens de o kadınla evlendi.

Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır mı?
Kuru kafayı topik meydanına bıraksam tartışma biter miiiii biteeeeeer miiiiii:halay:

Oyhhh hanımlar bazen susmanız ve konulardan çıkmanız gereken zamanı ayarlayamıyorsunuz, illa sonuna kadar sulayacaksınız, kim daha uzağı suladı🙄

Ben kızamıyorum, eğer gerçekse bu konu , konu sahibi 19 yaşında daha, sabit bir dünya görüşü yok, fikirleri oturmamış, kaldı ki abla dediği Neslihan'ın da yaşı 20, konu sahibinden bir farkı yok. Bakıyor konu sahibi , babası annesinin başını bile okşamıyor , çevresindeki erkeklerin gözü hep fıldır fıldır dışarda, karısını koluna takıp gezen yok etrafinda, ama Nesloş'a hediyeler sevgiler hürmetler... 20 yaşındaki Nesloş da yaşadığı illüzyonu pembe dizi tadında anlatınca kafası karışmış tazenin tabi. 😁 Halbuki birkaç yıla modası geçecek, adam yeni bir 20 lik bulup Nesloş' u şutlayacak. Gencecik kadın,hayata resmen bu etiket ile başlayacak. Belki benimser böyle hayatı, zengin adamlara yapışır sömürür yolunu bulur, işi bitince gider. Belki de deli gibi pişman olur , kaldıramaz, çeker gider, tanınmadığı bir yerde bir hayat kurmaya çalışır. Amaan zaten 3.gün hanımefendi diyorlar , lakin kimse de güvenmez içten içe böylesine. Kalbine koymaz.
Niye kızamıyorsun katip, hepimiz o yaşları geçtik. Herkesin baba evinde evinde aşk kelebekleri uçuşmuyor, öyle diye kolay yoldan rahata ermek için metreliğe özenmedik.
Ben üniversite okurken bir dönem aynı odada kaldığım bir kız vardı. Sürekli evli esnaflarla birlikte oluyordu. Biri telefon aldı, biri baska birşey. Gayet keyif alıyordi yaptığından. Yaşı küçük, kişiliği oturmamış değil, kişiliği o yöne oturmuş. Kendi tercihlerini yaşıyor çoğu.

Son düzenleme:
Adet bu diyor. Adet demek ne demek ?
Her evde var kuması olmayanı ayıplıyolar bizim burda doğrudur. En çok siz haklısınız
Siz şimdi ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuma olayına sıfır mı diyorsunuz şimdi? Özellikle Suriye'den gelen, kocası veya babası savaşta ölen kadınları parasını ödeyip kuma olarak getirmiyorlar eve öyle mi? Evet o bölgelerde adet edinilmiş bu. Gencecik daha reşit olmamış kızları parasını sayıp almıyorlar da. Atasözü bile var "kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez" diye. Nereden çıkmış acaba bu laf durduk yere.

Bu bölgelerde parayı baştan veriyorlar, diğer bölgelerde de hizmeti karşılığında ödeme yapıyorlar. Yani metres tutuyorlar.
G.Doğu Anadolu'da %64, Doğu Anadolu'da %36 kumalık oranı. Aşağıdaki makaleyi okursanız belki bu kadar ısrarla yok da yok diye tutturmazsınız.

X