Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu diyetleri yapip hamile kalan var mi arkadaslar ben de ramazandan sonra baslayacagim ise yariyor mu iki bos gebelik gecirdim birinde kurtaj olmak zorunda kaldim bugun tam bir ay oldu hala adet olamadim kurtaj olan arkadaslar varsa niye olamamisimdir yardimci olabilir misiniz ?

Diyeti 1 sene yaptıktan sonra gebeliğe izin çıktı ve Allahıma şükür şu an gebeyim. Diyete hala devam ediyorum.
Rabbim yavrunuzu sag salim kucaginiza almayi nasip eylesin insallah
Sorununuz kan pihtilasmasi miydi veya kaybiniz var miydi ?
Cok soru sordum hakkinizi helal edin kardesim

Rabbim yavrunuzu sag salim kucaginiza almayi nasip eylesin insallah
Sorununuz kan pihtilasmasi miydi veya kaybiniz var miydi ?
Cok soru sordum hakkinizi helal edin kardesim
Kaybım yoktu.kan pıhtılaşması RA ve lupus nedeniyle riskli hamileligim....
Ama bu gebeligin basinda da plasenta kanaması yasadım. Sinan hocam Clexane igne oldugum icin bu bebegi kaybetmedigimi soyledi.
Allahim tamamina erdirsin insallah.

Sizi görünce bize umut ışığı oluyor bende diyet yapıyorum öğünlerinizde nelere dikkat ediyosunuz öğününüzü nasıl belirliyor sunun bazen yiyecek bişey bulamayıp meyve yiyorum artık ama bitkin düşmeye başladım tenim hassaslaşıp en ufak bi çarpmada hemen morarmaya başladı

Gecmis olsun rabbim yardimciniz olsun insallah

D dell40
O morluklar olacak, bende de oldu. Coraspirin yapıyor. Ben oyle bir haldeydim ki bence darp raporu bile alabilirdim. :) Hamilelikte igneye baslayinca görün siz o morluklari...
Yorgunluk bitkinlik artık diyetten biktigin icin iştahsızlık, kilo verme, isyan gözyaşı. .. Bol bol goz yaşı...Sinan hocayla kavga etme-çekişme, vazgeçme aşamasına gelme...
Evde eşinle tartışma, aile olma sorumlulugunun sadece senin üstünde olduğunu hissetme, cevrende bir sey desinler demesinler baskı hissetme...
Hepsini yaşadım . Evlat edinmeyle ilgili bilgi edinmeye bile başladım. Olmayacak dedim. Bu vücut anne olmaya elverişli değil, Sinan hoca bana bunu dese de boşuna eziyet etmesem kendime dedim. Ama o asla oyle bir sey demedi.
Her 3 ayda bir homosisteinim 10'un altına düştüğünde bile başka degerlerin yuksekligi ve alcakligindan diyete devam 3 ay sonra yine gel dedikçe deliriyordum.
Neyi bekliyorum diyetse diyet ilacsa ilac ne zaman izin verecek diye umutsuzdum.
Ama inattım. Inatla diyete devam ettim. Esim ısrar etse de disina çıkmadım. İnadımdan. İstikrar ve iradelisin dediler ama bence inatçıydim.
Calisan biri olarak yemekhaneden sadece meyve alıp çıktığım oldu. Başta hevesle mayaladigim yogurttan tiksinip hic sevmedigim halde süt icmeye basladım.
Evde yemek pişmez oldu.
Ama inat ettim arkadaşlar. Evde mutfak terazisiyle ölçü ölçü ölcerek sayarak yedim. Simdi uzmanlastim goz karari titturuyorum.Eve misafir almadım, ben yiyemezken kimseye pasta borek yapamam dedim. Is yerinde evden getirdikleri ne varsa bana da ikramdan vazgecsinler diye az ugrasmadım hani. Bana ikram etmemeniz kabalik degil yiyemeyecegim seyi burnuma sokmanız ayıp dedim. Alısamadilar hala.
Yasak yasak yasak..Bu kelimeden nefret ettim ama en cok bunu kullandim.
Kolay olmadığını anlayin 18 aydir diyetteyim, doguma kadar da bu böyle. ..
AMA İMKANSIZ DEĞİL! !!!
Arkadaşlar Sinan hocaya ulasmak, sizi kabul etmesi kolay değil. Bunun icin bile çok şükür deyip en sonunda beklemekten pes eden çok. Baska doktorlar onun israr ettigi seyleri hic gerekli görmüyor diye birakanlar da var. Tedavilerine elbette devam ediyorlardır, ve umarım evlatlarini kucaklarina saglikla alacaklar. Cocuk sahibi olmak icin illaki bu tedavi ise yarar baskası yaramaz diyemeyiz. Her beden her hastalık başka... benim RA ve lupusum artı kan pihtilasmam var, baskasinin şekeri baskasınin MSi...Ama ben Sinan hocaya inanďım ve inatla devam ettim ediyorum. Kolay değil hiiiiiiiiiç değil. Ama çok şükür!

Ben 3 aydır yapıyorum diyeti insanlar zayıflamak için yaptığımı sanıyor yeter artık kilo verdiğin diyorlar anlatsamda ısrarla anlamıyorlar ısrar edene sert bi şekilde cevap vermeye başladım artık

Ben 3 aydır yapıyorum diyeti insanlar zayıflamak için yaptığımı sanıyor yeter artık kilo verdiğin diyorlar anlatsamda ısrarla anlamıyorlar ısrar edene sert bi şekilde cevap vermeye başladım artık
Tabi tabi..o ne saçma şeymiş öyle diyorlar anlatmaya çalışıyorsun kafaları basmıyor. Ac kalan benim size ne oluyor diye az haslamadim insanları. Ama şunu söyleyeyim bir kere 30gr.ı bosverip tam porsiyon iskender yedim.o da yakinlarda hamileyim canim cok cekti diye.Allahım ölüyorum sandım. Kussam kusamadım soguk terler döktüm. Gida zehirlenmesi gibi bin pişman etti beni.
Tenim, terim, çişim öyle kötü koktu ki kendime...Bir de kokulara hassasım bu gebelikte. Düşünürsen ne yersen osun demeleri doğru. Asla vejeterjan olamam ama artık anliyorum onları.
Millete anlat anlat basmayacak canim kafaları. Perhiz de, kısa kesmek istedigine alerjim var de, kalp damar hastalığı de...
Ben neredeyse garsonlardan özür diler hale gelirdim kıvrana kıvrana...
Vejeteryanim desen nohut bakla bezelye bulguru açiklayamiyorsun çünkü. Cok cok yakinin olmayanlara Ülserim var de geç. Canan Karatay bile onca zamandir anlatıyor anlatiyor kimsenin kafası almiyor.
Bu arada bizim bu diyet Karatay ne derse tersi. Onu gorunce kanal degistiriyorum

Yaşadığınız zorlukları o kadar iyi biliyorum ki. Ben de 1 yıldan fazla süredir Sinan hocanın hastasıydım. Diyete harfiyen uyup kilo vermeme homısisteini düşürmeme rağmen izin vermezdi, her kontrolde başka bi değeri uygun bulmazdı. Ben de artık pes edip hekim değiştirdim. Şimdi hibor 3500 ve coraspin kullanıyorum. Heryerim mosmor. Prednol kullanıyorum çok uzun süredir Uzun süreli kullanmamak lazımmış, endokrin e yönlendirdi ayrıntılıyı yapan doktorum, yarıma indirdiler takip edilecekmiş. Şimdiki doktorum diyete gerek yok dese de hala tereddütte kalıyorum bişeyler yerken, o kadar beynime işlemiş diyet. Hamile olduğum için proteini artırdım, yemezsem eşim ailem çok kızıyor çünkü. Hamilelikte o diyeti uygulamak çok zor Allah kolaylıklar versin size. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. Bu sıkıntıyı çeken tüm anne adayları dualarımdasınız...

Tam yazdıklarınla duygularıma tercüman oluyosun varya :) bizim bi arkadaş 7 yıl önce yapmış bu diyeti Sinan hocanın hastası bana da o tavsiye etti şimdi çok şükür bi kızı var o bolbol marul yemiş günde 1 tane marulu yiyordum diyor
1 bardak portakal suyu ve günde 4 km tempolu yürüyüş yaparak düşürmüş homosisteini 6 ya
Rabbim sana da bizede sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Ben hemşireyim önceden Hematoloji servisinde çalışıyordum oradaki Dr la görüştüm homosistein le ilgili kurs alıyorlarmış araştırma yapıyor şimdi ben anlattım diyeti tedaviyi falan sen benden daha iyi biliyorsun dedi Sinan hocanın yollar önce başlattığı bi tedavi şeklini uzmanlar yeni araştırmaya başlıyor bunu görünce de Sinan hocaya güvenim arttı

Ben ingilizce bir makale okudum, bildiğin tıp makalesi...kalp krizi gecirip olen 300 kadavrayi inceliyorlar. Kalp damar hastalığı ya da kolestrol ya da sigara ya da genetik yatkınlık hepsinde farklılık gösterirken, hepsinin ortak noktası metionin yüksekliği. ..
Yani bizim bu genetik testlerde çikan kan pıhtılaşması yatkınlığı eldeki metionini ince damarları tıkamaya kullanıyor. Normal koşullarda vucudumuz bunu tolere ediyor ama gebelik gibi ekstrem durumlarda plasenta ve kordon damarları en çok etkilenen. Düz mantık : vucudumuz bu malzemeyi kotuye kullanmaya programlıysa, ona o malzemeyi vermeyeceğiz. Basitçe durum bu.

Evet kesinlikle. Çok bilen etrafımızdakiler ceviz yemezsen et yemezsen Nası bebek beslenecek çok mantıksız sen boşver diyet işini falan diyor ama bana gayet mantıklı geliyor

Siz hangi doktora başladınız acaba

Ben sinan hocaya cok zor ve gec ulasanlardanim
Kendini cok begendim az ve oz konusuyor doktorluktan ziyade insani tepkiler de verebiliyor
Rabbim sinan hoca eli ile şafi ismiyle bana da dokunur insallah ve benim de yuzum guler insallah
....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…