Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hiç korkmayın allah büyüktür herşeyin tedavisi var artık haftaya muayne olunca buraya bizede yazarsınız doktorun söylediklerini
Başka hangi testlere baktılar sizde

Hangi geninizde oldugu yazarsanız daha iyi anlardık mesela benim paı heterozigot, mthfr 677 heterozigot 2 genimde var. heterozigot oldugum için taşıyıcıyım ben yani 1yıl oldu bebegimi kaybettim dogdu 1 hafta yaşadı diyafram henrisiydi kızım 1 yıldır coraspin içiyorum kan sulandırıcı

sevgili bayanlar, metionin fakiri diyet uygulaması ve kan sulandırıcı kullanımı hakkında şüpheleri soruları olanlar...
Sizlerle de paylaşayım istedim, geçen hafta (Sinan hocanın hastası olmama rağmen kendisine öyle her istediğin zaman ulaşmak imkansız olduğu için), acil bir durum olursa (Allah korusun) evimin yakınlarında da gidebileceğim bir yer olsun diye özel bir hastanenin kadın doğum bölümüne gittim. Bir de Hacettepe'de eşleri içeri almıyorlar, eşimin de ileride ultrasona girebileceği bir alternatifim olsun istedim.
Tavsiye değil, bildiğimden değil, tamamen randevu alıp bodoslama gittim.
Randevu alırken telefonda, riskli gebelikte uzman varsa ondan randevu istediğimi söyledim. Bir kadın op.dr.den randevu verdiler. Muayenede hekime, 1 yıldır diyet yaptığımı, aslında romatoid artrit ve lupus hastası olduğumu, homozigot mutasyon nedeniyle kan pıhtılaşması da yaşadığımı, ilk gebeliğim olduğunu ilaçlarımı vs.vs. vs. vs. hepsini anlattım.

Yalan değil, Sinan hocadan farklı bir görüş belirtir de aklımı karıştırır mı diye korkarak gittim. Emin olmak elinden gelenin en doğrusunu yapmak istiyor insan.

Hekim, Sinan hocanın tedavisini aynen onayladığını; (coraspirin, clexane, cemiks-c ve folbiol ) diyete aynen devam etmemi, fazla kilo almamamı tavsiye ettiği gibi, gebeliğimin riskli değil, yüksek riskli gebelik olduğunu vurguladı. Sonuç olarak başka bir üniversiteden mezun, ihtisasını da farklı yerlerde yapmış (kimileri sadece Hacettepe kökenli doktorlar diyet veriyor diyor ya) operatör doktor bir kadın doğum uzmanı da Sinan hocanın tedavisini onayladı. Ben uzun uzadıya yazmayacağım ama hepsini sebebi şu, nedeni bu diye de uzun uzun açıkladı. Örneğin Clexane iğne bir tedbir değil tedavi sizin için dedi.
Kendi romotoloğumun yönlendirmesiyle Sinan hocaya gitmiştim. Hoca, bir yıl gebeliğe izin vermedi diye, doğrudan yüzüne de gıyabında da çok homurdandım, kızdım çekiştim kavga ettim, ama geçen haftadan beri içime bir kez daha sindi.
Sizlerle paylaşayım dedim, sevgiyle kalın...

insanlar hekim seçmekte özgürdür bu benim kararım. size kolay gelsin

Neden bir yıl izin vermedi bende bugün 3 den sonrasına randevu aldım sinan hocaya ilk defa gidicem bakalım bana ne diyecek

Öncesinde bakılmamıştı çarşamba günü sinan hocaya muayne olabildim sonunda ve kan verdim sonuçları henüz çıkmadı orda istedi hoca 25 inde gidicem sonuç için bakalım
Netten takip edebilirsin canım sonuçları ben nerdeys günde 5 6 defa girip bakıyodum açıklanan var mı diye

Ben bugün hamileliğimi kontrol eden doktora gittim muayneye sonuçlarımı gösterdim sinan hoca bu kadar önemserken benim hoca çok önemli değil bu değer dedi bişe kullanmaya gerek yok dedi hocam rahim filmi uada eksik bişe varsa yaptırayım dedim hiç gerek yok dedi sinan bey de bi sürü eksik gördü ve bu değerle hamile kalmamalısın dedi ikisi de hoca ben bişe anlamadım bu arada mthfr 677 heterozigot

Sinan hoca bende de çok eksik gördü yoruldum beklemekten üzülmekten bende başka doktora gittim ve oda hemosisteini c4 komplemanı diyeti gereksiz buldu. Sinan hoca hafta da 1 folbiol demişti benim doktorum mutlaka hergün içilicek mthfr geni için folikasit lazım dedi ve 100 mg corapini az buldu 150 mg ecopirin yazdı.prednolü de çok gereksiz buldu içme dedi hamile kalınca da igneye gerek yok dedi ve bebek için izin verdi boşuna beklemişsin dedi benim doktorumda hoca ona devam edicem artık herkezin kendi düşüncesi tabi..
Benimde paı heterozigot
677 heterozigot

Sonuçlarınıza baktınız mı?

S
Senin doktorun kim peki nerde? Bem henüz sonuçlar için sinan hocaya gitmedim 25 inde randevum bana ne diyecek bakalım

Dün sinan beyle randevum vardı corasprin folbiol iki tane daha ilaç verdi bide diyetisyen e yönlendirdi ben kendisi yazıyor sandım çok da üstünde durmadı diyetin ben diyetisyen e gidiyorum dedim o da verir o zaman dedi anlamadım bende çok üstünde duruyor falan sanmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…