Mesleği ne kadar önemli?

:asigim::asigim:Merhaba bayanlar,
Arkadaşım ben sana bu şüphenin sebebini anlatayım."Öğretmen ideal eştir. Bütün kariyerli erkekler öğretmen bayanlarla evlenmek ister. bu durumda öğretmen bayanlar öyle herkesle evlenemezler. Çünkü her zaman kariyerli birilerini kafesleme imkanları vardır." tabii bunlar halk arasında yayılımış bir takım saçma düşünceler.
Bunları nereden mi biliyorum ? çünkü ben de öğretmenim. Yüksek lisans mezunuyum ve doktora öğrenimime devam ediyorum. Çook kariyerli erkek arkadaşlarım da oldu. Ama ne oldu? Hiçbiri beni eşim kadar mutlu edemedi ve bana kendimi onun kadar değerli hissettiremedi. Dahası ne biliyor musun? hiçkimse kariyerime onun kadar saygı gösterip destek olmadı. Sana onunla evlen demiyorum ama etraftakilerin kafana sızdırdığı "öğretmen" egosundan kurtul. Onlar öğleden sonra evde olacak çok fonksiyonlu ev hanımı arıyorlar unutma... Bu arada eşim önlisans mezunu, kendini geliştirmiş, zeki ve iyi bir işe sahip...:asigim:

arkadaşlar ya ben de bu konuda çok tereddütlüyüm seni çok iyi anlıyorum canım ya...Ben de eczacılık okuyorum erkek arkadaşım öğretmenlik okuyor ailem sürekli olarak memurla evlenilir mi diye konuşuyor onlara henüz açamadım konuyu korkuyorum...Sen ve o ne düşünürseniz düşünün bir yerde aile çok problem oluyor herkes birşey söylüyor sevdiğinden vazgeçmek ölüm gibi geliyor ama korkular da var.....

Valla ünv. mezunu olup adam olmayan çok insan gördüm. Bence önemli olan insanın karakteridir, tabi yinede sürekli bi işi olması önemli...

senin ne hissettiğin önemli.bana sen de kendine yakıştıramıyomuşsun gibi geldi.ama güzel bir işi varmış ve kazancı iyiymiş.yine de bunlar sana yetmecek ise ve 2 yıl eksik okumuş olması senin aklında herzaman soru işareti olacak ise bir kere daha düşün.ailenin en ufak bir itirazı ile sen de vazgeçecekmişsin gibi algıladım.
üniversite bitirmek asla ve asla bir kriter değil.eğitimlerin denk veya yaklaşık olması elbette önemli ama üniversite mezunu olupta eşlerine ne kadar eziyet eden bir sürü örnek var.

her okumuş insan akıllı bilgili saygılı görgülü olmuyorlarki
önemli olan saygı ve bir işte çalışabilmesi
bi tanıştır bakalım ya ne diyecek ailen :teselli:

meslek önemli fakat cok belirleyici bi kriter değil bencede.
diğer arkadaşlarında söylediği gibi önce kendi içinde çöz. bir zamanlar bende takılıyordum acıkcası bu soruna , sevgilim lise mezunu, turizmci ve ben aileme hep nasıl söylerim diyordum ..
ya ilerde sorun cıkarsa ya anlaşamazsak, egitim farkı var aramızda, etrafımdakiler ne der -dedıklerıne takmasam da moralim bozulur - vb...-tatlicadiarzu-
sonra mantıklıca düşününce çok kariyerli insanlar bile iki üç ayda boşanabiliyorlar. ben sürekli kendimi de sevgilimi de ilerde karşılaşabilecegimz sorunlar yüzünden üzerdim . ailemin tepki vereceğini düşünürdüm ama daha ailelere bile söylemedik ki sorununu düşünüyoruz şimdiden -tatlicadiarzu-. kariyerli biri olur saygısı olmazsa neye yarar.
seviyorsanız , sevgisinden saygısından eminsenız gerisini boşverin . sorun cıkarsa bunu o zaman düşünün derim a.s.

Ben anlayamadim konuyu???

Seviyormusun, sevmiyormusun???

I$, ve maa$'tan bahsettin, seviyorum demedin, seviyorsan ailene aciklaman lazim.

Tepkileri her ne olursa olsun, seviyorsan söylemen gerek bence..

ALLAH yardimcin olsun, sevgilerimle a.s.

Bence arkadaşin tek derdi parasi bol biriyle evlenmek. Kendiside demiş zaten yakişikli olmuş olmamiş farketmez diye. Sanirim para hirsi çok şeyi görmenizi engelliyor. Allah sonunu hayir etsin

Ben bu oalya biraz duygusala yönden bakıcam sanırım.
Meslek tabiki önemlidir Ama öğretmen ise Mühendis Mühendis ise Doktor olmasını beklemek hoş bi davranış olamaz.Geçimini sağlıyorsa bir insan evine ailesine çoluğuna çocuğuna bakacak gelire sahipse daha üstlerini aramak hiç hoış olmaz.

Önemli olan kişinin kişiliğidir.Meslekden çok daha önemli şeylerde var evlilikde bekar olduğum halde bunları düşününce algılayabilyorum.Çok şükür rabbime

X