Mesleği ne kadar önemli?

Sonuçta işi var okumuş öyle ya da böyle hem ben öğretmenlikle b.programcılığı arasında çok fark göremiyorum...

sanırım durumlarımız 5 sene sonra çok benzicek :)
ben özel bi üniversitede burslu olarak öğretmenlik kazandım o da kendi memleketinde i.ö. bilgisayar programcılığı...
biz liseden beri arkadaşız ona çok güveniyorum, seviyorum, çok zeki biri zaten... bu konu benim de aklıma gelmişti ama düşündüm ki bunu ben hiç sorun etmiyomuşum meğer :) zaten ailem de benim üzerime titrer isterse işsiz olsun önce uyarırlar ama ben sevdikten sonra her türlü desteği sağlarlar...
zaten kızlar babalarına benzeyen erkeklere aşık olurlarmış genelde, o da babam gibi ekmeğini taştan çıkarıcak biri o yüzden dert etmiyorum

canım şuan senin için hiç sorun değildir bundan bende eminim
çünkü okulu bitirmeden önce inan hiç sorun etmezdim böyle şeyleri,beni sevsin yeterdi,ozamanlar herşey toz pembe görünüyo insanın gözüne,çok seviyosun,bu benim için yeterli diyosun,
yada ben eski duygusalıığımı kaybettim

canımm bak bu işler gercekten insanı cok boğuyo seni anlıyorum ama öncelile içini ferah tutmalısın bence.cünkü ailem üzülmesin o üzülmesin derken olan sana oluyo bence biranönce tanıstır ki bence olumlu cevap alırsın cünkü ailen nasıl bi yapıda olursa olsun bu konu gözünde büyüttüğün gibi olmayacaktır

sanırım mesleğiyle değil oğlanla evlenicen amcamın kızı üniversite mezunu eşi ise ilkokul mezunu idi yengem çok diretti olmasın diye ki kendisi okur yazar bile değildir ama evlendiler çokta güzel geçinirler sen duygularından emin ol gerisi gelir

bu zamanda istediğin kadar eğitim ama iyi para kazanamıyorsan bir önemi yok.nice innanlar var elinde diploma ,işsiz,ameleleik yapan..
önemli olan içi,düşünceleri..nice insan var doktora yapan ama eşini döven
eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır demişler
evine bakabilcek kadar para kazanıyorsa ve iyi bir insansa bence herşey bitmiştir

Bence meslek önemli.Şu an her şey sorunsuz gibi görünsede bunu ileride bir problem haline getirebilme yeteneğine sahip erkekler.Genellemek elbette yanlış fakat türk erkeklerinin mizacı böyle.Tabii ki insan sırf bu yüzden bırakılmaz çünkü anlattığınız kadarıyla durumu çokta kötü değil geçerli bi mesleği var bence.Ve siz bu konudaki endişelerinizi ayrıntısına kadar ona anlatın.Gelecekteki olası sorunları açın.Mutlaka sizi ikna edici birşeyler söyleyecektir yada tam tersi...

Aileler bunu hep dert eder. Bizde evlenmeyi planlıyoruz ama ailem sürekli sorun çıkartıyor. Sevgilim benim 1 ayda kazandığımı 3 gecede kazanıyor ama bunu ailelere anlatmak zor. Her yerden sorun çıkartmayı çok iyi biliyorlar.

Aileler bunu hep dert eder. Bizde evlenmeyi planlıyoruz ama ailem sürekli sorun çıkartıyor. Sevgilim benim 1 ayda kazandığımı 3 gecede kazanıyor ama bunu ailelere anlatmak zor. Her yerden sorun çıkartmayı çok iyi biliyorlar.

ee ne güzel işte sana iyi bakar.laylalara gidersiniz:))
iyi bir insansa da daha sorun ne..ben yüksek lisans yaptım bişi mioldu

ne meslek sahipleri var ama adam sıfatında saymazsın. önemli olan insanlığı, karakteri, kendini geliştirmiş olması ve çalışkan olması. sen istedikten sonra ailene de kabul ettirebilirsin. ama bana da sanki sen yanına yakıştıramıyormuşsun gibi geldi.

yanıma yakıştırmıyorum değil,birşey anlattığı zaman hayran kalıyorum ona,
hiç boş bi insan diil,
ama bu yeterlimi işte bilmiyorum
kim ne kadar yakışıklı olursa olsun umrumda değil,ama benim de böyle bi takıntım var işte,bu yüzden bir de ben ilerde pişman olurmuyum emin olamıyorum doğrusu

yaa kızlar önemli olan para kazanması diilmi??
ne önemi var diplomanın
yani sen ünv mezunu o lise olamazmı?
öenmli olan anlaşmak bence insanın adam gibi adam olması !!

Canım bilemiyorum fakat bende yeni mezunum ve öğretmen adayıyım yakında başlayacağım bende ünv.deyken lise mezunu birini seviyordum ailem çok karşı çıktı annem hakkımı helal etmem falan dedi fakat ben ısrarla o çocukla çıktım bir yıla yakın konuştuk ve ben ailemin söylediklerinde çok haklı olduğunu anladım. keşke baştan onları dinleseydim diyorum şimdi. 2 yıllık mezunu biri gelmişti seninki gibi ailem onada hayır dedi ve ben ses çıkarmadım zaten sevgi yoktu. Ailen sorun yapabilir çünkü aileler kızlarını okutunca daha fazla beklenti içine giriyorlar damat konusunda. ama kendini geliştrmiş maaşıda iyi diyorsun belki sorun yapmazlar.

sevdilaycım, ilerde sorun yaşayıp yaşamayacağını hiçbirimiz bilemeyiz. hayatın garantisi yok. bunun meslek sahibi olup olmamasıyla da ilgisi yok. senin için doğru insan olduğuna inanıyorsan ve onunla bir ömür geçireceğine inanıyorsan mesleğini düşünme bence. sonuçta işi var, ee kazanıyorda ,boş bir değil diyorsun. karakteri sağlam birisiyse tamamdır. aileni ikna etmekte sana kalıyor . ben ün. mezunuyum ,eşim orta . ama baktığım zaman evliliklere şükür diyorum halime. çoğu insandan daha şanslı görüyorum kendimi. evlilik adına aradığım kriterleri de sağlıyor. daha ne isteyeyim varsın diploması olmasın.bende çevremden çok tepki aldım , nasıl olur gibilerinden ama Allah için ailem hiç sorun yapmadı. işi olsun ,çalışmayı sevsin seni üzmesin yeter dediler./B]

sevdilaycım, ilerde sorun yaşayıp yaşamayacağını hiçbirimiz bilemeyiz. hayatın garantisi yok. bunun meslek sahibi olup olmamasıyla da ilgisi yok. senin için doğru insan olduğuna inanıyorsan ve onunla bir ömür geçireceğine inanıyorsan mesleğini düşünme bence. sonuçta işi var, ee kazanıyorda ,boş bir değil diyorsun. karakteri sağlam birisiyse tamamdır. aileni ikna etmekte sana kalıyor . ben ün. mezunuyum ,eşim orta . ama baktığım zaman evliliklere şükür diyorum halime. çoğu insandan daha şanslı görüyorum kendimi. evlilik adına aradığım kriterleri de sağlıyor. daha ne isteyeyim varsın diploması olmasın.bende çevremden çok tepki aldım , nasıl olur gibilerinden ama Allah için ailem hiç sorun yapmadı. işi olsun ,çalışmayı sevsin seni üzmesin yeter dediler./B]

aileni takdir ettim.diplomaya bakıp mal diil kız verdiklerinin farkındaalarmış herkes böle olmuyo.illa takıyolar bi diplomaymış.ünv mezunu olsa iş bulamamış olsa ya da atanmıyo olsa parası az olsa kızlarına iyi bakamıyo olsa üzüyo olsa (ünv mezunları da şiddet uyguluyomuş)memnun mu olacaklar.
adamın ne güzel parası var meslegi var bilgsyar gibi gözde bi meslegi var.daha ne.adam gibi de adamsa bence sorun olmaz:nazar:

canım on ünüversite bitirmiş milyarlarca ytl si var
seni mutlu edememiş neye yarar para ve tahsil.........

bence mesleği de eğitimi de çok önemli...sen eğitimsiz olsan, tamam eğitimsiz birini kendine elbette yakıştırırsın...ama eğitimli olan biri eğitimsiz biriyle yapamaz arkadaşım...mesleği önemli çünkü bu aldığı maaşı, sigortasını, herşeyini etkiler...ilerde senin çocukların da olacak onlara güzel gelecekler hazırlamak isteyeceksin ve güzel gelecekler için maddiyat gerekli...

canım meslegın ne onemı olucak EVINE EKMEGINI YETIRSIN KIMSEYE MUHTAC OLMAYIN YETER
once ınsan olsun okumus olup ınsanı duygusu olmamıs bır suru kısı var
senı sevıp sahıp cıksın..ezdırmesın..
korusun..gerısını bosver ..
eger sevdıgıne ınanıyorsan...
okumus yazmıs sorun etme
mutlu olmaya bak canım

Ben bundan bi kac yil önce biriyle cikiyordum ve ODTÜ'de elektrik elektronik okuyordu. Ozamanlar ufaktim ilk sevgilim felan di ama simdi düsündükce cidden AYININ tekiydi. Ne görgü ne saygi yani aradigim hicbirseyi onda bulamadim ve Allah'tan cok da uzun sürmedi.
Simdi 3 yildir ortaokul mezunu biriyle beraberim. Ben üni okuyorum ve yüksek yapmayi düsünüyorum ama onun egitim durumu hicte umrumda degil cünkü calisiyor hemde affedersiniz ama esek gibi calisiyor. Tabiiki bende düsünüyorum aileme nasil söyliyecegimi ama evlenene kadar bi 27 yasina gelirim ondan sonrada pek karismazlar herhalde :sm_confused:
Bence önemli olan caliskan olmasi, eve para getirmesi ve birbirinizi sevip saymaniz.

Bu konu kisiden kisiye degisiyor,karsinizdaki kisiyi en iyi siz taniyorsunuz.
anlasabileceginize inaniyorsaniz meslegi sorun olmamali.
suda var burdaki cevaplar sizde daha da celiski yaratabilir.

Meslek önemli değil ki cnm. benim evleneceğim kişi doktor ama saygısız çoğu zaman. okadar çok seviyorumki keşke vazgeçebilsem yada hiç tanışmasaydım :KK43: ... önemli olan sana saygısı ...

X