merhabalar

gulayaltun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2009
2
0
39
2 defa tüp bebek yaptırdık ikiside negatif olarak sonuçlandı. Eşimin sperm sayısı düşük bende herhangi bir sorun çıkmadı lakin transfer yapılan emriyolar 1. kalitedeydi bu da doktorlarıızı bana yöneltti rahime tutnamıyor dediler. Bu hep böylemi gidecek hocam biz çok gerginiz sanki hiç çocuk sahibi olamayacagız gibi geliyor bu sonuçlardan sonra hocalarımızda şans deyince canımız sıkıldı bu sizce şansa bırakılacak bir konu mu? Ne yapmamız gerek.Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

Merhaba gulayaltun,

Sizi anlıyorum, haklısınız, bu tedavide şansın etkisinden daha çok doğru ve etkili yaklaşımla tedavi planlaması ve yürütülmesinin etkisi söz konusudur. Bana göre, durumunuzun net biçimde ortaya konması gerekiyor, bunun için de detaylı incelemelerin yapılması, özellikle immunolojik yapınızın ortaya konması gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca, artık genetik problemlerin varlığının olasılığı düşünülerek, genetik yönden sağlıklı embriyo seçimi yapılabilir, bunun için de mikroenjeksiyonla yapılan döllenme sonrası PGD (preimplantasyon genetik tanı) uygulanabilmektedir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…