Menenjit aşısını yaptırmakta çok kararsızım

Kimse evladı için böyle bir şeyi göze alamaz, yaptığınız yorum hoş değil. Ben buraya sadece fikir almak için konu açtım. Aşı karşıtı değilim.
Kusura bakmayın. O kadar çok bilgisiz annenin yorumunu görüyorum ki. Çocuklarını bile bile riske atan. O yüzden yeterince caydırıcı söylemek istedim ♥️

Tecrübeli anneler aşının ilk dozu için günlerimiz yaklaşıyor, ama ben yan etkilerinden çok korkuyorum bebeğine bu aşıyı yaptırmış olanlarınız var mı fikirleriniz neler iyi ki yaptırdım dediniz mi, aşıdan sonra neler yaşadınız, ağır yan etkileri olduğunu söylüyorlar doğru mu? yardımcı olabilir misiniz?
iki çeşidini de yaptırdım hafif bir huzursuzluk dışında hiç bir yan etki yaşamadık

Büyük kızıma tüm menenjit aşılarını yaptırdım. Sadece bexseronun 2.dozu hafif ateş yaptı. Fitille düştü.
Şimdi 8 aylık bir bebeğim daha var. Nimenrix 2 dozu yaptırdım hiç yan etki olmadı. Bexsero 1.dozu yaptırdım huysuzluk oldu 1 gün. Ateş çıkmadı. Önümüzdeki ay bexseronun 2.dozunu yaptıracağım. Belki hafif ateşi çıkar, calpol veririm.

X