Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

canım benim ailemde burda ama ben onlara tedaviyi soylememiştim yani eşimle gittik sadece kimseye gerek aklmadı merak etme yanında eşin olsun yeter zaten basit bir işlem gorevliler sagolsun yardım ediyorlar

canım ins 5. gun transferi olacak ozaman senin ne guzel ins hayırlısı ile tutacak

canım benimde sebepsiz infertilite dediler benim ilkinde tutmadı ama baska sebeplerden dolayı merak etme inş tutacak

canım birşey soracagım neden ilk önce sende pcos olabilir dediler biliyor musun?sonra nasıl pco olmadıgını anladılar doktorun kim bende sebepsiz infertilite var ama artık bende acaba bende pco mu var diye süphelenmeye basladımda

yumurta sayımı fazla buldu doktorum ilk aşamada ve şüphelendi ama sonrasında pco olacak kadar olmadığını söyledi adetlerim falan da düzenli zaten..sadece sayının fazla olması kalitesini düşürebilirmiş arttırmak için de glukophage(şeker ilacı) verdi..doktorum müstecep bey canım ama aynur hanım ve semra hanım da gördü beni..ilkinde başka sebeplerden dolayı tutmadı demişsin neden olmadı canım...

Canım öğlene kadar mı çalışıyorsun yarın ilk gunün mü

canım öğretmenim ben sabahtan okuldan ayrılamıyorum o yüzden öğleden sonraları geliyorum kontrole...ilk günüm değil canım 26 şubatta başladım ben tedaviye..kısmetse perşembe ya da cuma opu yapılacakmış bu gün söyledi doktorum.. çok heyecanlıyım..bakalım artık.. :)

Küflü ve pastörize edilmemiş sütten yapılan peynirler: Küflü ve pastörize edilmemiş sütten yapılan peynirler güvenilir değildir. Pastörize edilmemiş yumuşak peynirlerde; erken doğum, düşük ve doğum kusurlarına yol açan listeria (tehlikeli bir bakteri cinsi) bulunur. Pastörize sütten yapılmış her tür beyaz peynir, kaşar peyniri ya da diğer tür peynirler rahatlıkla yenebilir. Peynir iyi bir kalsiyum kaynağı olduğundan, hamileler için gereklidir. Bebeğinizin kemik ve diş gelişimine faydası olur.

* Yumurta: Az pişmiş yumurta ve pişmemiş yumurta içeren mayonez gibi yiyecekler hamileyken tüketilmemeli. Çiğ ve az pişmiş yumurta, şiddetli besin zehirlenmesine neden olan salmonella'nın kaynağı olabilir. ıyi pişmiş ya da katılaşana kadar kaynamış yumurtanın bir zararı olmaz. Güvenilir, mümkünse markalı yumurtalar alın ve iyice pişirdikten sonra yiyin.

* Az pişmiş ya da çiğ et: Çiğ ya da az pişmiş et kesinlikle yenmemeli. Az pişmiş ve çiğ ette toksoplazma riski vardır. Toksoplazma, düşüğe ve doğum kusurlarına neden olabilir. Et ve tavukları, hiç pembelik kalmayana kadar pişirmelisiniz. Buzluktan çıkan etleri, iyice çözülmeden pişirmeyin.

* Deniz ürünleri: Midye, istiridye, karides gibi çiğ ve az pişmiş kabuklu deniz ürünleri yenmemeli. Sushi de hamilelikte tüketilmemelidir. Çiğ deniz ürünleri salmonella nedeniyle zehirlenmeye neden olabilir. Aynı zamanda, campylobacter (hem hayvanlarda hem de insanlarda hastalık yapan bir bakteri) ve listeria da taşıyabilirler. Deniz ürünlerini, bakterilerinin ölmesini sağlamak için iyice pişirdikten sonra yiyebilirsiniz.

* Balık: Konserve balıkları haftada iki kereden fazla yemeyin. Köpek balığı ve kılıç balığından da uzak durmalısınız. Bu balıklar cıva gibi ağır ller içerebilir ve bunlar da bebeğinizin sinir sistemine zarar verebilir. Hamilelere özellikle; lüfer, palamut, levrek, sardalye, uskumru ve somon tavsiye edilir. Yeter ki, iyice pişmiş olsunlar
* maydonoz ve kekikiği az tüketmek yada hiç tüketmemek,bitki çaylarından (ıhlamur hariç)uzak durmak gerekiyor.

Selam kızlar
Bende iki kez denedim bir negatif diğeri pozitif ama kalbi durdu bebeğimin :KK43:(((
3. denememi Semra hanım ile yapmaya karar verdim . hemen başlayamayacağım . Ama en kısa zamanda haziran temmuz gibi başlamak istiyorum . kendisine mail atmıştım kısaca hikayemi anlattım ücretsiz muayene için davet ettiler .
Benim yengem de onun hastası ve çok memnun kendisinden . Gidenleriniz bana bilgli verebilir mi . uygulama ne kadar .
kan tahlilleri dahil mi fiyata ?

ben semra hocayla 23 subatta başladım bugun yumurtalarım toplandı.ilk denemem bakalım hayırlısı hepimiz için. ben 2100 euro ödemedim ama fiyat o. haricinde bir masraf cıkarmıyorlar cunku butun tahlilleri dısarda yapmana müsade ediyorlar. ilaçlar 1000 liraya geldi tam. ama bu eczacı arkadasımın karsız verdiği fiyatlar.allah yardımcımız olsun..

ben semra hocayla 23 subatta başladım bugun yumurtalarım toplandı.ilk denemem bakalım hayırlısı hepimiz için. ben 2100 euro ödemedim ama fiyat o. haricinde bir masraf cıkarmıyorlar cunku butun tahlilleri dısarda yapmana müsade ediyorlar. ilaçlar 1000 liraya geldi tam. ama bu eczacı arkadasımın karsız verdiği fiyatlar.allah yardımcımız olsun..

canım tedavin hayırlı olsun. benim de yarın transferim var :)

hilbur bu sabah kuzularıyla eve dönüyormuş, çok sevindim :KK16: Allah'ım bundan sonra hep güzel günlerini göstersin, 4 kişilik yuvanızda mutlu, huzurlu, sağlıkla yaşayın inşaallah :KK16:

mikrom nasılsınız iyi misiniz :KK16: :)

happyim siz de iyisiniz inşaallah :KK16:

Akasyam :KK16:

çakırım tedavi nasıl gidiyor?

denturum :KK16:

lotusum :KK16:

sumeyyem :KK16:

zambağım minişin ve sen nasılsınız :KK16:

Cananım her daim uyku modunda :KK1:

qingdaom :KK16:

kezbanım :KK16:

kabakciceğim :KK16:

aysunum :KK16:

nurmem ve minikleri :KK16:

tuğçecim :KK16:

almina her şey yolundadır inşaallah :KK16:

mucizem :KK16:

sevda sen de hoş geldin :KK1: :KK16:

begonvilcim kanaman geçti mi tamamen canım?

juliaaacım :KK16:

westerncim :KK16:

meryemcim:KK16:

mummucum :KK16:

sezyalcim :KK16:

medicalcim :KK16:

Herkes iyi mi :KK16:

Unuttuğum yoktur umarım :26:

biz iyiz canım hoş geldin çok özledik seni sen nasılsın incimmmmm buralar sensiz yetim gibiydi:KK50:

Allah yardımcın olsun inş ilk denemende yavruna kavusursun sana birşey sormak istiyorum senin tüm takiplerini semra hanım mı yaptı?

Kizlar herkese mrb bende memorial 'da başladım Şubat'ta bu 2. Denemem ilki gectigimiz temmuz ayinda başka merkezde olmuştu maalesef olmadı.insallah bu sefer pozitif sonucu gorucez :) bu arada bişeyler sorucam tecrübeli arkadaslara yumurta toplama ve transferi takip eden doktorunuzmu yaptı?semra hoca her kontrolde muayene ettimi sizleri?insallah Allah'ım hepimizin yüzünü güldürür hakkımızda hayırlısını nasip eder..

kızlarr mercanının bebişleriiiiiini bugün hastaneden çıkarmışlarr..
şuan evlerindelermiş.......çokk şükürrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
hepinizee selamı varrrrr.. :KK16::KK16::KK16:
haberlerrr böyle çokkkkkkkk mutlu oldummmmm ..çokkkk:KK16::KK16::KK16:

Canım gözün aydın. Allah yardımcın olsun. Seninle benim sorunumuz aynı. Yumurtaların erken büyümesi. Merak ediyorum uzun protokolde buna engel olabildiler mi ? :26: Yumurta sayın arttı mı ? :KK31: İnşallah öyledir :KK16:

Kabakçiçeği canım 5. gün embiryosunda tutunma ihtimali %75 diye duymuştum. :KK34: Hadi inşallah sen de buraya hamileyim diye yazacaksın. :13:

nur hanım geçen tedavine göre daha iyi dedi.ama yine önden gidenler oldu.bakalım yarın belli olur canım.inşlh kaliteli olur bu sefer.herkesin bünyeside farklı.bende işe yaramadıysada ümitsizliğe kapılma.sende de yaramayacak diye bir şey yok.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz :KK16:

Bir arkadaş Semra Hanım'ı sormuş. Semra Hanım tedavi boyunca 1-2 muayeneye giriyor ancak burada kendisiyle hiç karşılaşmayan arkadaşlar da var. Takipleri kendi doktorunuz yapıyor, diğer doktorlara da muayene oluyorsunuz. Semra Hanım'ın programı uygunsa transferinize gelebiliyor.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz :KK16:

Bir arkadaş Semra Hanım'ı sormuş. Semra Hanım tedavi boyunca 1-2 muayeneye giriyor ancak burada kendisiyle hiç karşılaşmayan arkadaşlar da var. Takipleri kendi doktorunuz yapıyor, diğer doktorlara da muayene oluyorsunuz. Semra Hanım'ın programı uygunsa transferinize gelebiliyor.

Teşekkür ederim inci cevabın icin :) bu arada sizleri uzun zamandır sessiz sessiz takip ediyordum bugün yazmak kısmet oldu :KK66:

inci hos geldin nasıl geçti tatil diyecektim ama cok guzel gecmiş iyice dinlenip enerji depoladın inş canım 13 mart bekle inci geliyor :KK55:

slm kızlar nasılsınız?

Hoş buldum canım:KK16:

inci hoş geldin cnmmm tatil işe yaramış huzur mutluluk umut depolamışsın daim olsun inşşş :KK16:

Hoş buldum kuzum :KK16:

Kuzucuğum hoşgeldin :KK19: Kızlar çok haklı. Sensiz buraların pek tadı yok. :KK19:Ama çok iyi eğlenmişsin, enerji depolamışsın.. Enerjin buralara kadar geldi canım :KK76: Randevuna da az kaldı. Ben de seninle sayıyorum :KK9: Hadi inşallah tedavi haberini de alacaksın. Bu moral ve pozitif enerji ile gelsin bebişler :KK16::KK16::emir_bebek::emir_bebek:

Selam kızlar
Bende iki kez denedim bir negatif diğeri pozitif ama kalbi durdu bebeğimin :KK43:(((
3. denememi Semra hanım ile yapmaya karar verdim . hemen başlayamayacağım . Ama en kısa zamanda haziran temmuz gibi başlamak istiyorum . kendisine mail atmıştım kısaca hikayemi anlattım ücretsiz muayene için davet ettiler .
Benim yengem de onun hastası ve çok memnun kendisinden . Gidenleriniz bana bilgli verebilir mi . uygulama ne kadar .
kan tahlilleri dahil mi fiyata ?

Selam asel. Öncelikle geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin. Tedavi 2100 euro ancak raporun varsa 400 euro kadar indirim yapılıyor. Tedavi süresince bakılan e2-lh-fsh ücrete dahil. 15-20 gün arası sürüyor (transfer dahil) Tedavi öncesi istenen tahlilleri dışarıda yaptırabilirsin. Hayırlısı olsun inş.

canım öğretmenim ben sabahtan okuldan ayrılamıyorum o yüzden öğleden sonraları geliyorum kontrole...ilk günüm değil canım 26 şubatta başladım ben tedaviye..kısmetse perşembe ya da cuma opu yapılacakmış bu gün söyledi doktorum.. çok heyecanlıyım..bakalım artık.. :)

Merhaba umut, hoş geldin :) Hayırlı olsun tedavin...

dicay sen de hoş geldin :) İnşaallah meleğin ilk denemende gelir konar göbeğine :KK31:

biz iyiz canım hoş geldin çok özledik seni sen nasılsın incimmmmm buralar sensiz yetim gibiydi:KK50:

Ay vallahi ben de sizi çok özledim :KK16: Burası bağımlılık yapmış da haberim yok :KK1: Ama ben olmasam da dağılmayın ya :KK16:

Kizlar herkese mrb bende memorial 'da başladım Şubat'ta bu 2. Denemem ilki gectigimiz temmuz ayinda başka merkezde olmuştu maalesef olmadı.insallah bu sefer pozitif sonucu gorucez :) bu arada bişeyler sorucam tecrübeli arkadaslara yumurta toplama ve transferi takip eden doktorunuzmu yaptı?semra hoca her kontrolde muayene ettimi sizleri?insallah Allah'ım hepimizin yüzünü güldürür hakkımızda hayırlısını nasip eder..

Ado hoş geldin. Semra Hanım'la ilgili bilgiyi yazdım. Hayırlı olsun tedavin...

kızlarr mercanının bebişleriiiiiini bugün hastaneden çıkarmışlarr..
şuan evlerindelermiş.......çokk şükürrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
hepinizee selamı varrrrr.. :KK16::KK16::KK16:
haberlerrr böyle çokkkkkkkk mutlu oldummmmm ..çokkkk:KK16::KK16::KK16:

Çok sevindimmmm :KK16: Selamlarımızı ilet canım. En kısa zamanda onu yeniden aramızda görmek istediğimizi de :KK16:

nur hanım geçen tedavine göre daha iyi dedi.ama yine önden gidenler oldu.bakalım yarın belli olur canım.inşlh kaliteli olur bu sefer.herkesin bünyeside farklı.bende işe yaramadıysada ümitsizliğe kapılma.sende de yaramayacak diye bir şey yok.

Mucizecim bol bol kaliteli sağlıklı yumoşun olsun inşaallah. Senden gelecek güzel haberleri bekliyoruz.

Neredesiniz ey ahali :KK1:
benim çene çan çan çan durmuyor :KK1:

Hoş geldin İnci. Yokluğun çok belli oluyordu. Bağımlılık konusunda çok haklısın. Ben de şimdi Baküdeyim annemlere bile lep-topla gittim:KK1::KK1::KK1:. Pek fazla yazamadım, ama hep takipdeyim. Şimdi bile hava alanında beklemedeyken, bir de size bakayım dedim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Dönüşüne çok memnun oldum.

Herkese selam :KK16:
Hepinizi çok özledim :KK16:
Herkes iyi mi?
Ben bomba gibi döndüm :KK1: İyi ki gitmişiz çok iyi geldi, kafamı dağıttım. Şimdi 13 martı iple çekiyorum :KK52:
hos gelmissin canim.ooohhh attin stresi geldin.bende 12marti cekiom iple...
Kızlar ne az yazmışsınız :KK1: Performansınızı hiç beğenmedim :KK19:
canim yoklugun cok belli oldu valla oda yazismalara yansidi dogal olarak :KK66:))
hilbur bu sabah kuzularıyla eve dönüyormuş, çok sevindim :KK16: Allah'ım bundan sonra hep güzel günlerini göstersin, 4 kişilik yuvanızda mutlu, huzurlu, sağlıkla yaşayın inşaallah :KK16:

mikrom nasılsınız iyi misiniz :KK16: :)

happyim siz de iyisiniz inşaallah :KK16:

çakırım tedavi nasıl gidiyor?

denturum :KK16:

lotusum :KK16:

sumeyyem :KK16:

zambağım minişin ve sen nasılsınız :KK16:

Cananım her daim uyku modunda :KK1:

qingdaom :KK16:

kezbanım :KK16:

kabakciceğim :KK16:

aysunum :KK16:

nurmem ve minikleri :KK16:

tuğçecim :KK16:

almina her şey yolundadır inşaallah :KK16:

mucizem :KK16:

sevda sen de hoş geldin :KK1: :KK16:

begonvilcim kanaman geçti mi tamamen canım?

juliaaacım :KK16:

westerncim :KK16:

meryemcim:KK16:

mummucum :KK16:

sezyalcim :KK16:

medicalcim :KK16:

Herkes iyi mi :KK16:

Unuttuğum yoktur umarım :26:

iyiiz caniiiimmmm

canım tedavin hayırlı olsun. benim de yarın transferim var :)

ay inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın.. ben transfer kısmının heyecanını anlayamıyorum hala su an yumurta toplama kasık agrısı asamasındayım:) sizler de de oldu mu kasık ağrısı ben dik duramıyorum resmen

X