Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Bu saatte gelirsem kimse kalmaz tabi :KK14:

Saat 9'dan beri eşimle yazı yazıyoruz :KK14:

o kadar bekledik ama gelemedin kuzummm:KK43:(

gunaydın herkese
çokk mıdem bulanıyo
daha tam cozemedım gebelıkenmı yoksa grıptenmı ya ben ne saman ıyılescem yaa
bugun ısbası yaptım kafam sersem tavuk gıbı :KK43:

tabiki gebeliktendir tatlımmm

Bizden başka herkes uyuyor galiba :KK1:

evettt bi güzel uyudummm:)))

GÜNAYDIN KIZLAR!!!:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Biz dün istanbul maslak acıbademe gittik.tansu küçükle tanıştık ve muayene olduk.doktordan çok memnun kaldım.çok sıcakkanlı,çok ilgili ve herşeyi o kadar güzel açıkladı ki uzun süre odasında olduğumuzu bile fark etmedim.şimdi bize ankarada bir prof önerdi genetik testlerimizi yaptırmak için bize tüp gönderecekler bizde kanlarımızı aldırıp tüpleri göndereceğiz.bu genetik araştırma 2 ay kadar sürecek.bu araştırma bitince benim ilk reglimin 2.günü tedavi başlayacak.muhtemelen buda ya mayısın ilk haftası yada haziran ilk haftası olacak.doktorumuz çok umutlu konuştu.beslenmem ilgili birşey yapmam gerektiğini sordum.oda sadece RUHUNU BESLE YETER dedi.çok hoşuma gitti.bizde haberler böyle.şimdi iş yerinde fırsatım olursa geçmişi okuyacağım umarım hayırlı haberler vardır.:KK16::KK16::KK16::KK16:

canım hayırlı olsun inş.. bebeğine kavuşursun ve bu bebek te abiciğine şifa olurrrr

günaydınlar nasılsınız kızlar benim şükür kırmızılar geldi sevinçliyim rahatladım hala martta dair umudum var :))

mikrocum görüşemiyoruz ama geçmişi okudum biraz iyisin çok şükür endişelerinide bir yere kaldır artık herşey allahın izniyle güzel olucak bak yarın kuzunun kesesinide görüceksin

incicimm seninlede görüşemiyoruz sohbetinizi özledim yazılar az kalmış ama maşallah azmin süper :)

happy sende iyimişsin geçmişe bakarak :))) sende yollarda haklısın ama o kadarcıkdan bişi olmaz o kuzular size aşkla özlemle bağlandı hemen bırakıp giderlermi onların bağlarını allah yarattı teekkül et kendini çok sıkma rahat bırak canım

zambakçım sende iyiin çok şükür ve kuzunda iyidir inşallah

akasyam sen neler yaptın akşam ben eşimin başını etini yedim allahda sen sus yeter ki dedi galiba :):KK1: bugün kırmıları gönderdi :KK1:

medicalcim sen iyileşemedin mi daha istersen bir doktora sor bakalım belki zarar vermeyen bir ilaç takviyesi yapar kendine gelirsin

hilburcum gözün aydın paşanı almışsın yanına prensese az kalmıştır inşallah

nurmecim yarın mı doktor kontrollerin sanırım kalp atışlarınıda duyacaksın inşallah

inş.. canımm şafak geldi çattı :)) hayırlısı olsun artıkkk

çok şükür atlattık ilk geceyi...aslında gece biraz huzursuz oldu deniz...ay indiremedim kucağımdan kıyamadım ağlamalarına..ama doyunca tık yok velette:)

bin şükür bütün gece hepinize dua ettim denize baktıkça...allah kucaklarınız hayırlı evlatlarla doldursun..rabbim bizi onların yokluğuyla bir daha sınamasın...

aminnn canımm benimm belkide geçirdiğin en güzel gece olmuştur gerçi daha güzeli diğer bebişimizde çıksın o zaman yaşarsın inş...

canım ben yaşadığım o iğrenç şeyden sonra genetik dahil ne varsa yaptırdık hem eşime hem bana geçen testleri gönderdiğimde yine sordum yapılması gereken bişi var mı diye doktor eksik yok fazlası var dedi :)) alınan fetusun bile genetik taramasını yaptırdık sonsuz şükürler olsun bir sıkıntımız yok cananınım tabiriyle frigo kahramanlarımı bekliyorum dondurulmuşları deniceyeceğim allah izin verirse

inş.. kuzum o frigolar sana evlat olarak döneceklerrr rabbim boş çevirmesin dualrımızı kabul etsin inş...

Korkular normal canım. Benim de halen çok büyük korkularım var. :18: Ama bir arkadaşımın dediği gibi çocuk istiyorsan tüm risklere ve korkulara rağmen deneyeceksin. Denemezsem belki bir daha acı yaşamam. Lakin çocuk fikrinden de vazgeçmem gerekir. Ben asla vazgeçmeyi düşünmüyorum. Yumurtam ve sağlığım, param oldukça devam :KK1:

Boşver arkadaşı. Ben de eskiden senin gibiydim. Arkadaşlarımı çok önemserdim. Arkadaşlarımı halen önemsiyorum ama hakeden etmeyen ayrımı yaptım. Kötü günlerimde yanımda olmayanları , beni anlamayanları , canımı sıkanları hayatımdan çıkardım. ilişkilerimi en aza indirdim. :KK31:

kesinlikle bende aynı düşünüyorum ben eşime her tüp bebeğe gidelim dediğimde evimizdebir huzursuzluk yaşanırdı o çok çabuk pes ederdi.iyikide baskıcı olmuşum vazgeçmemişim yoksa bu günleri tekrardan yaşayamazdımmm:))) asla vazgeçmeyinn kızlarrr

Canım ben de çok takardım eskiden ama yaşamayan anlamıyor işte onun için hepsine tıkayacaksın kulağını.
Negatif aldığımda en yakın arkadaşlarım üzülme hayırlısı olsun dediler geçtiler. Kızmıyorum onlara kızamam zaten nereden bilecekler ki benim yaşadığım sıkıntıları, akıttığım göz yaşlarını. Tedavi döneminde inzivaya çekilmek lazım. Eşin, biliyorlarsa annen, baban olsun yeter fazlasına gerek yok.

canım benim haklısın korkuyorsam vzgeçmem lazım ama asla vazgeçmem aklımdan bile geçmez vazgeçmek ne yapalım artık korksakta yola devam inşallah ne sen ne ben nede bir başkası özellikle burdaki arkadaşlarımız yaşamazlar arkadaşlar içinde işte ben çok önemsediğim için böyle oluyor ya halbuki onlar ben tedavideyken bebeği kaybederkende hayırlı olsun demekle yetinmişlerdi

kızlar tamam size katılıyorum ama ne diyebilirlerdiki.benim kadar negatif alan yok aranızda.bu tür sözlerle ben çok karşılaştım hatta bazı insanlar hayırlısı böyleymiş dediklerinde o kadar kızardımki o insanlara başka laf bilmiyo bunlar sanki bende biliyorum öyle olduğunu ama artık konuşmasınlar derdim.düşünüyorumda ne diyebilirler ki başka biz o an çok hassas olduğumuz için onlar ne derse desin bize batacaktı.kızmayın yanınızdaki insanlara kötü günümüzde dahi yanımızdalarsa onlar dostumuz bizim ama yapabilecekleri diyebilecekleri başka şey yok.ne derse desin bizi o anda hiçbirşey mutlu etmeyecekti eminn olunn....

kızlar merhaba. dün çatlatma iğnemi oldum.
bugün kontrolüm vardı. bir adet 19,5 mm yumurta, diğerleri de 14-15 falan arasında bir tane sanırım.
yani tek şansım bir yumurta. onun da içi boş çıkar, kaliteli olmaz, döllenemezse falan diye milyon soru gelse de aklıma düşünmemeye çalışıyorum. yarın yumurta toplama günüm.
bugün çok hassaslaştım.

ya neden boş çıksın rahat ol belki diğerleride döllenecek dua et pes etme inş.. rabbim nasip edecekk...

merhabalar canlar dr geldik haber veriyim dedim
miniklerimin kalp atışını dinledik tarif edilemez birşey
ikitaneler çok şükür rabbime herşey yolunda mevlam
herkese tattırsın bu duyguyu

nurmeee :KK52::KK52::KK52:çokkk sevindimmmm rabbim tamamına erdirsin inş...çok güzeelllll...tam olarak ne kadarlıksınız şimdi

maşallah nurmecım Allah tamamına erdırsın
bılıyomusun bende ıs cıkısı gıdecegım ınsallah
saat 6 da randevum
nasıl sevındıgımı tarıf edemem sana
haberını alınca daha heyecanlanddım
anammmmmmmmmmmmmm:18::KK1::nazar:

medicallll senden de böyle güzel haberler bekliyoruzz kuzummmmmm:KK16::KK16:

akasya,inci,zambak... çok teşekkür ederim.ne kadar sevindim anlatamam.:KK76:
nurme hayırlı olsun ne mutlu sana inşallah kucağına aldığında kulağını kalbine dayayıp dinlersin kalplerini yavrularının:emir_bebek::emir_bebek:
kabak çiçeği inşallah sorunsuz inşallah pozitif sonuçlu olur tedavin.:KK49:
senin sonucun benim için çok önemli çünkü bende pco luyum.
hil-bur ne mutlu sana inşallah Derinde gelir yuvasına kavuşur ailesine.:KK19:

o kadar bekledik ama gelemedin kuzummm:KK43:(

tabiki gebeliktendir tatlımmm

evettt bi güzel uyudummm:)))

canım hayırlı olsun inş.. bebeğine kavuşursun ve bu bebek te abiciğine şifa olurrrr

inş.. canımm şafak geldi çattı :)) hayırlısı olsun artıkkk

aminnn canımm benimm belkide geçirdiğin en güzel gece olmuştur gerçi daha güzeli diğer bebişimizde çıksın o zaman yaşarsın inş...

inş.. kuzum o frigolar sana evlat olarak döneceklerrr rabbim boş çevirmesin dualrımızı kabul etsin inş...

kesinlikle bende aynı düşünüyorum ben eşime her tüp bebeğe gidelim dediğimde evimizdebir huzursuzluk yaşanırdı o çok çabuk pes ederdi.iyikide baskıcı olmuşum vazgeçmemişim yoksa bu günleri tekrardan yaşayamazdımmm:))) asla vazgeçmeyinn kızlarrr

kızlar tamam size katılıyorum ama ne diyebilirlerdiki.benim kadar negatif alan yok aranızda.bu tür sözlerle ben çok karşılaştım hatta bazı insanlar hayırlısı böyleymiş dediklerinde o kadar kızardımki o insanlara başka laf bilmiyo bunlar sanki bende biliyorum öyle olduğunu ama artık konuşmasınlar derdim.düşünüyorumda ne diyebilirler ki başka biz o an çok hassas olduğumuz için onlar ne derse desin bize batacaktı.kızmayın yanınızdaki insanlara kötü günümüzde dahi yanımızdalarsa onlar dostumuz bizim ama yapabilecekleri diyebilecekleri başka şey yok.ne derse desin bizi o anda hiçbirşey mutlu etmeyecekti eminn olunn....

ya neden boş çıksın rahat ol belki diğerleride döllenecek dua et pes etme inş.. rabbim nasip edecekk...

nurmeee :KK52::KK52::KK52:çokkk sevindimmmm rabbim tamamına erdirsin inş...çok güzeelllll...tam olarak ne kadarlıksınız şimdi

medicallll senden de böyle güzel haberler bekliyoruzz kuzummmmmm:KK16::KK16:

ınsallahhhhh mıkrocugummmm :KK8::KK8::KK8::KK8:

kızlar merhaba. dün çatlatma iğnemi oldum.
bugün kontrolüm vardı. bir adet 19,5 mm yumurta, diğerleri de 14-15 falan arasında bir tane sanırım.
yani tek şansım bir yumurta. onun da içi boş çıkar, kaliteli olmaz, döllenemezse falan diye milyon soru gelse de aklıma düşünmemeye çalışıyorum. yarın yumurta toplama günüm.
bugün çok hassaslaştım.

Sevgili kabakçiçeği umarım herşey senin için iyi ve rahat geçer bu yazdıklarının hiçbirini düşünmemeye çalış aynı şeyleri bende yaşadım ve bunlar sadece senin hırpalanmana ve gergin olmana sebeb olur oysa ki tam tersine mutlu olman gerek şimdiden geçmiş olsun inşallah birkaç gün sonra güzel haberlerini duyarız

$lal 007.jpg $lal 009.jpg

deniz oğul...maşallah..

nurme tebrik ederim ikizlerini sağlıkla kucağına almanı diliyorum darısı hepimizin başına kızlar...Bu arada nurmenin değeri kaçtı??

onuda öğrenicem incim eşim hariç hatta herkese kulak tıkamam lazım çünkü annemde artık üzmeye başladı beni bu yaşananları eşime mal etmek istedi kürtajı tüp bebeği bende üzüldüm belki oda bana üzüldüğünden dolayı böyle düşünüyor ama eşimde ne yapsın ben hariç ona kendi anneme anesine bile laf söyletmem şimdi anneme kırgınım mart ayını söylemeyi düşünmüyorum herşey belli olduktan sonra paylaşacğım başarabilirsem :)

Ben de aynen sizin gibi ilk denememde ailedeki her kese söylemişdim. Her kes neqatifi alınca çok üzülmüşdü, ben de onlar daha fazla üzülmesinler diye üzüntümü içime gömmüşdüm. İkinci tedavide yine olmazsa rahatca ağlaya bilmek için kimseye söylemedim. Bir tek en yakın arkadaşıma söyledim (o da beni biliyor, söylemezsem hiç bir şey sormaz, neqatif aldığımda bile bir şey yazmaya çekiniyordu). Kardeşimin olayına denk gelince zaten hiç kimse bilmedi, ben de hiç ağlayamadım. 3. tedavide yine pek duyurmadım, fazla ilgini sevmiyorum. Yine neqatif ve ben rahatça ağlaya bildim:KK14::KK14::KK14: . Şimdi 4. deyiz ve kardeşlerim ve arkadaşım hariç kimseye söylemedim.

Bizimkiler aslında iyi niyyetli, amma ben yine de üzülmelerini ve akıllarının bende olmasını hiç istemiyorum. Tutarsa güzel bir sürpiriz olur herkese:KK16::KK16::KK16:

Hani derler yaa, dertler paylaşınca azalır- ben buna inanmıyorum. Paylaşınca sanki dert olduğu kanıtlanıyor ve insanın içine oturuyor. O yüzden kötü bir şeyi paylaşmayı sevmiyorum. Sonra da daha kolay unutuloyor.

Bu reklam beni benden aldı ya koptum resmen :KK9:

[video=youtube;9UtTEjyjU_U]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9UtTEjyjU_U[/video]

gerçekten çok güzelmiş:KK9::KK9::KK9:

Gözün aydın Nurme. MaşeAllah, barakAllah. Rabbim rahat ve huzurlu bir hamilelik sonunda sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin, hep mutlu heberlerini burdan bizimle de paylaşmanı yaşatsın. Amin.

MaşeAllah, Barakallah:KK16::KK16::KK16::KK16: . Rabbim sağlıklı ve salih evlat eylesin. Büyüyüp iyi insan olduğunu görmeği, yüzlerine her baktığında kalbinin huzur ve mutlulukla dolmasını diliyorum. Bu mutluluk için her şeye deyer.

Sanki sana benziyor ...

Derinin durumu nasıl?

DERİN de iyi..dün 3 biberon bitirdi.6 biberona ulaşınca oda çıkıcak...sanırım 2 gün falan kaldı hayırlısıyla...

nur hanım ctesi hastanede oluyor çünkü bi kere randevumuz vardı canım..bide aslında nur hanıma bakıorum onunda tüp bebek ama kadın yinede ne kadar özverili çalışıyor maşalah :nazar:
aaaa nur hanım da mı tup bebek yapmıs doktoru kimmiş acaba maşallah

masallah canım hayırlısı ile kucagınada aldıgın gunleri gorelim inş kalp atısını duydugun an dunyanın en güzel anı olmalı heralde hayat durmuş olmalı o an

maşallah canım Allah nazarlardan saklasın yakısıklı oglumuzu hayırlısı ile denizimizde cıksın onunda fotosunu gorelim inş

Doktorların da bir anlamda elleri bağlı. Yasa gereği 35 yaş altı hastalarda il iki denemede 1 tane koyuyolar. Bir çok doktor bu durumdan şikayetçi, amma yapacak bir şey yok. Amma bazan kanun da çiynene biliyor :KK1::KK1::KK1:

Doğru bir düşünce. Ben de ilk tedavide 15 yumurta toplandı, 11-i döllendi. 4 tane blaktosit oluşdu. Sonuç iki kere neqatif. 2. denemede 14 yumurtadan 9-u döllendi. Sonuç yine neqatif. Yani 1 tane olsun altın olsun :KK16:

canım tesekkür ederim yasalara aykırı olduğunu biliyorum ama iste ne kadar tarnsfer o kadar umut gibi görüyorum :KK17::KK17: nasip napalım valla olmazsa benden cok şirketteki arkadaslarım uzulecek gibi görünüyor..:KK50::KK50::KK50: hergün yediğimden içtiğme herseyime karısıyorlar valla olmazsa ne yapıcam bilmiyorum:18::18::18:

X