Meme kanseri belirtileri

gokceegokce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2023
6
0
23
Merhabalar kendimde meme kanserinden şüpheleniyorum sebebi ise mememin yarısından fazlası renk değiştirdi kahverengimsi bir renk oldu ara ara koltuk altımdan ağrılar oluyor ve içerde hareketsiz duran kitle hissettim henüz 24 yaşındayım ve 9 ay önce doğum yaptım sadece 3-4 ay emdi emzirmiyorum da haftaya randevu aldım gideceğim ancak size sormak istedim olabilir mi veya etrafınızda olan var mı annemde de aynı belirtiler var sadece onda renk değişimi yok ayrıca rahmetli babanem de bu yüzden vefat etmiş sanırım biraz da genetik
Lütfen cevap verin çok stres liyim

Öncelikle kötü hastalığa yormayı bırakın olumlu düşünün.. Dr randevusunu ihmal etmeyin.demesi kolay ama ben uygulamayı beceremiyorum Bende onunla yatıp onunla kalkıyorum benimde kistim var 6 ayda bir takipli sürekli elim oralarda emzirme dönemindeyim ben hala sürekli takip ediyorum.ağrı benimde oluyor. Sizinde kist olabilir fibroadenom olabilir..rabbim korktuğumuzu yaşatmasın.

Benim mememde de bir sürü kist var. Fibrokist dokulu bir meme. Ultrason çekilmenizi öneririm. Umarım ciddi bir şey değildir

Merhabalar kendimde meme kanserinden şüpheleniyorum sebebi ise mememin yarısından fazlası renk değiştirdi kahverengimsi bir renk oldu ara ara koltuk altımdan ağrılar oluyor ve içerde hareketsiz duran kitle hissettim henüz 24 yaşındayım ve 9 ay önce doğum yaptım sadece 3-4 ay emdi emzirmiyorum da haftaya randevu aldım gideceğim ancak size sormak istedim olabilir mi veya etrafınızda olan var mı annemde de aynı belirtiler var sadece onda renk değişimi yok ayrıca rahmetli babanem de bu yüzden vefat etmiş sanırım biraz da genetik
Ne çok done varmış gittinizmi doktora umarım temiz haberleriniz olur lütfen doktora gitmediyseniz hemen gidin. Bana emzirme döneminde tanı kondu:KK43:

Demek ki elinize gelen kitle veya kist değilmiş. Bunu elle muayenede dr lar daha iyi anlayabilir. Siz meme dokusunu hissetmiş olabilirsiniz. Velhasıl hiç bir şey çıkmaması çok sevindirici

ben galiba sizofrenim. acaba o kitle olan yere bakmayi atlamis olabilir mi doktor? hani doktorlarda hata yapabilir. yoksa ultrasonda muhakkak gorunurmuydu bsy olsa? dusunmekle deliriyorum

Öncelikle kötü hastalığa yormayı bırakın olumlu düşünün.. Dr randevusunu ihmal etmeyin.demesi kolay ama ben uygulamayı beceremiyorum Bende onunla yatıp onunla kalkıyorum benimde kistim var 6 ayda bir takipli sürekli elim oralarda emzirme dönemindeyim ben hala sürekli takip ediyorum.ağrı benimde oluyor. Sizinde kist olabilir fibroadenom olabilir..rabbim korktuğumuzu yaşatmasın.

emzirmeden oncede varmiydi kist? gecmis olsun

konu sahibi yanliz dglsin bende emzirmeyi birakali 3 ay oldu vi kitle ciktu

ben galiba sizofrenim. acaba o kitle olan yere bakmayi atlamis olabilir mi doktor? hani doktorlarda hata yapabilir. yoksa ultrasonda muhakkak gorunurmuydu bsy olsa? dusunmekle deliriyorum
Ultrason da mutlaka görünürdü. Çünkü meme ucunuza yakınmış demek ki yüzeysel yani derinde değil. O yüzden mutlaka görürdü. Şizofren değilsiniz sadece sizin de benim gibi Sağlık anksiyeteniz var. Rahat olun

bendeki kitle doktorun da eline geldi. beni acil mamografi ve ultrasona yönlendirdi. ama ultrasonda hiçbir şey gözükmedi

Bir şey olsa ultrasonda görünütdü bence. Bazen yumrular oluşup geçebiliyor. Şu an hala hissediyorsanız o hissettiğinizi evet onlar hatalı ama hissetmiyorsanız geçmiş demektir. Bende de zaman zaman oluşur geçerdi

neden acil yönlendirdi? Bendede birsey gozukmedi. Ultrasonda yorum yapmadimi acaba? mamografiye gittinizmi?
valla ben de panikledim. ikisini de çektirdim. zaten fibrokistlerim var ama o elime gelen kitle ultrasonda gözükmedi. ultrason doktoruna vardı diye ısrar edince ben yok diyorsam yoktur, burada bir şey gözükmüyor dedi

X