Memede kitle

İlk göğsümdeki kitleyi ben farkettiğimden direk kanser teşhisi koymuştum hatta tedaviyi zamanını planlıyordum 😂 Cem Yılmaz platinum diye bir sitcom da mı vardı 😂tam hatırlamıyorum ‘Fıtık’ . İzlemeni tavsiye ederim o sahneyi. Küçük hastalıkları kendime yakıştıramıyorum sanırım 😂 dahaönenli daha kötü olmalı 😂o psikoloji içinde olduğumuz için böyle araştırma olaylarına giriyoruz. Neyse bizimkiler neymiş öğreniriz bu hafta :)

Normal muayene olucağjm önce . Mahalle doktorları var Gp . Öncelikle onlarla görüşmem gerekiyormuş. Sonra sanırım ultrason olur. Detaylı sormadım. Mamografi çekerler mi bilmiyorum. Meme yapısı çok yoğun benim görebilirler mi kitleyi bilmiyorum. Benim annesinde mercimek büyüklüğünden fındık büyüklüğüne ulaştı kısa sürede sonra meme altı içe doğru çekildi. Direk zaten anlaşıldı kanser olduğu. Benim hala aynı beni değişiklik yok . Ama siz mutlaka aksatmayın kesinlikle gidin

gidebildin mi doktora acaba bugun?

Gittim 2 hafta sonrasına meme canceri araştırma merkezine yönlendirdi . Sadece muayene oldum. Mahalle doktoruna görünmeden direk merkeze göndermiyorlar. Doktor kitleyi bulamadı 😂elimle gösteriyorum yine bulamadım dedi. Birçok kist eline geldiğini söyledi. Bunu zaten bildiğimi söyledim. 😂 annede kanser olduğu için hızlı olacak dedi . 2 hafta sonra çok hızlı gerçekten 😂 merkezin sitesinden araştırdım ordan da sonuçların gelmesi 2 haftadan fazla sürüyor.

Gittim 2 hafta sonrasına meme canceri araştırma merkezine yönlendirdi . Sadece muayene oldum. Mahalle doktoruna görünmeden direk merkeze göndermiyorlar. Doktor kitleyi bulamadı 😂elimle gösteriyorum yine bulamadım dedi. Birçok kist eline geldiğini söyledi. Bunu zaten bildiğimi söyledim. 😂 annede kanser olduğu için hızlı olacak dedi . 2 hafta sonra çok hızlı gerçekten 😂 merkezin sitesinden araştırdım ordan da sonuçların gelmesi 2 haftadan fazla sürüyor.
ay gelde bekle simdi, ben 3 hafta bekledim randevuma az kaldi. dusunmekle delirdim o 3 haftada. normalde ultrasonda bakilirsa direk soyluyorlar. biopsy mi yapcaklar yoksa direk? cok gecmis olsun

bendeki kitle kocaman top gibi

Meme kanser tarama merkezine yönlendirdi . 14 gün içerisinde randevu için iletişime geçecekler benimle . Sanırım orada aynı gün içerisinde muayene ultrason yapılır. Çünkü olabildiğince aynı gün içerisinde yapılıyormuş işlemler . Beklerim artık yapacak birsey yok eskisi kadar merak etmiyorum.

Meme içerisinde rahat hareket ediyor mu kitle. Ablamdaki kist 5 cm büyüklüğündeydi . Türkiye de aynı gün biyopsiye almışlardı annede kanser öyküsü olduğu için . Şükür Bisey çıkmadı.

ediyor gibi emin degilim. Ama kist olsaydi ultrasonda gorulmezmiydi? orayi eliye eliye agrimaya basladi. Bende rahat birakicam artik. Ne olursa basa gelen cekiliyor. sende belki yeni bir kist cikmis olabilirmi? Kistlerim var demistin. benim kuzenimdede bisuru kistleri var yasi henuz 26.

Meme kanser tarama merkezine yönlendirdi . 14 gün içerisinde randevu için iletişime geçecekler benimle . Sanırım orada aynı gün içerisinde muayene ultrason yapılır. Çünkü olabildiğince aynı gün içerisinde yapılıyormuş işlemler . Beklerim artık yapacak birsey yok eskisi kadar merak etmiyorum.

mamografide yaptirmayi dusunuyormusun? bence hepsini yaptir birden gerekirse

Doktor muayene ederken söyledi çok fazla memede kist var diye. Bunu biliyorum çünkü meme yapım çok yoğun fibrokistik. Keza annede ablada da öyle. Genetik meme yapısı bizde . Ayrıca ben çok fazla kahve çikolata tüketiyorum bunlar etkiliyormuş. Ama bende ki bu kitle çok farklı diğer dokunduklarım gibi değil

mamografide yaptirmayi dusunuyormusun? bence hepsini yaptir birden gerekirse
Yaparlar mı bilmiyorum. Belli bir yaş üzeri yapıyorlar. 40 veya 50 yaş üzeri olması gerekiyor . 32 yaşındayım ben. bir de fibrokistik yoğun dokulu memede görmek biraz zormuş. Ultrasona güveniyorum daha çok. Eğer buradan beni tatmin eden bir cevap alamazsam Türkiye ye ablamın çalıştığı hastaneye gidebilirim .

Yaparlar mı bilmiyorum. Belli bir yaş üzeri yapıyorlar. 40 veya 50 yaş üzeri olması gerekiyor . 32 yaşındayım ben. bir de fibrokistik yoğun dokulu memede görmek biraz zormuş. Ultrasona güveniyorum daha çok. Eğer buradan beni tatmin eden bir cevap alamazsam Türkiye ye ablamın çalıştığı hastaneye gidebilirim .

Benim yasim 34 ve mamografi randevum var demeki her ulkede farkli. bende ultrason yaptirdim kesin emin olmak icin baska hasteneye aldim randevuyu birde orda bakilsin. Aynen veya baska doktora gidebilirsiniz benim gibi 2 ci görus icin. hayirlisi olsun

Aynı günde bütün işlemleri yapacaklar sanırım . Bende haber bekliyorum senden inşallah sende iyi haberlerle gelirsin . :)

Doktor muayene ederken söyledi çok fazla memede kist var diye. Bunu biliyorum çünkü meme yapım çok yoğun fibrokistik. Keza annede ablada da öyle. Genetik meme yapısı bizde . Ayrıca ben çok fazla kahve çikolata tüketiyorum bunlar etkiliyormuş. Ama bende ki bu kitle çok farklı diğer dokunduklarım gibi değil

Aynı günde bütün işlemleri yapacaklar sanırım . Bende haber bekliyorum senden inşallah sende iyi haberlerle gelirsin . :)

ay en iyisi, beklemek zor. Ben suan gitmeye korkuyorum niye bilmiyorum kotu haber alirsam galiba, sendede oylemi?

biopsy istendi bugun bende. kitle var iyimi kotumu emin olmak icin
bunu ultrasonda görüp veya mamografi de görüp tahmini birsey söyleyemiyorlar . İnşallah kötü birsey çıkmaz . Pazartesi günü de benim randevum var . Muayene ultrason hersey aynı gün içinde yapılacak sanırım . 4 saate kadar sürebilir işlemler diyorlar . Bakalım inşallah kötü birsey çıkmaz .

bunu ultrasonda görüp veya mamografi de görüp tahmini birsey söyleyemiyorlar . İnşallah kötü birsey çıkmaz . Pazartesi günü de benim randevum var . Muayene ultrason hersey aynı gün içinde yapılacak sanırım . 4 saate kadar sürebilir işlemler diyorlar . Bakalım inşallah kötü birsey çıkmaz .

normal mi sence biopsy istenmesi? Yani her gorulen bir kitlede herkesten biopsy mi isteniliyor? dun oturup tum gun aglaidm iyi dgldim. insallah iyi haberlerle gelirsin.

X