Meme de Kitle ve ağrı

Merhaba, ben de aynı şekilde 6 ayda bir kontrol amaçlı takip edilen ele gelen büyükçe bir kitle ve bolca kistler var. Ve bunlar o kadar çok ağrı yapıyor ki bende. Hayat kalitemi düşürüyor. Ben de çok endişelenmiştim başlarda. Her gittiğim Dr a, her ultrason çeken Dr a ağrılarımdan bahsedip normal olup olmadığını sordum ve hepsi de bu ağrıların çok normal olduğunu, bu kistlerin ağrı yapacağını söylediler. Öyle bir ağrı ki, ayda ağrısız geçen gün sayım sadece regl bitişinden itibaren en fazla 7 gün. Diğer günlerde koltuk altıma vuran değişik şekillerde ve beni oldukça rahatsız eden ağrılar. 2-3 yıldır 6 ayda kontrol edilen biri olarak eminim ki, sizdeki böyle ben ir durumdur. Benim de brads 3
Mesajınızı şimdi gördüm umarım çok iyisinizdir 💐 ağrılar aynı şekilde benim fe hayat kalitemi çok etkiliyor özellikle moral olarak hemen düşürüyor beni

Merhaba bende de 6 ayda bir kontrol gerektiren bol miktarda kist var,solid lezyon yok fakat aynı yerde bir sürü basit kist var.Benim meme ağrısı az ama koltukaltımda agrılarım o kadar fazlaki,sürekli sızlama yapıyor.Adetim yaklasınca,adetim bitince sürekli hala agrıyor.Sonra bi ara kesiliyor tekrar başlıyor.Ne yapacagımı şaşırdım.
Size de çok geçmiş olsun 💖 Ağrı olunca insan kafasında bir sürü şey kuruyor. Normal bi durum olsa bu kadar ağrı olur mu diye düşünmeden edemiyorum bende 🥴

Ben de ne yapacağımı şaşırdım bu ağrılardan. Ben şöyle bir yöntem buldum kendimce. Ağrıya İyi geldiğini düşünüyorum. Ağrıyan yere, ısıtılmış havlu, avuç içi sıcaklığım ya da sıcak su torbasının iyi geldiğini farkettim. Bu şekilde sıcak uygulaması yapınca o anlık ağrıyı geçiriyorum. En azından yatakta ağrısız uyuyorum. İçi çok destekli ve sıkan sütyen kullanmıyorum. Sütyeni genişletme aparatı ile kullanıyorum. Bunlar beni rahatlattı. Bir de stres yapmamaya çalışıyorum. Sanırım stres de ağrıları tetikliyor. Başlarda ağrıların kötü bir belirti olmasından çok endişe ettiğim için çok stres yapıyordum. Kontrollerde sorun olmaması ve Dr ların bu ağrıların normal olduğunu söylemesi ve menopaza yaklaştıkça bu ağrıların gittikçe azalarak biteceğini söylemesi beni rahatlattı. Şuaralar daha iyi hissediyorum kendimi.
Size de çok geçmiş olsun 💐 tavsiyelerinizi deneyeceğim, kesinlikle stres çok etkiliyor. Bende farkettim canım birleyen sıkılınca hemen keskin bi bıçak saplanması şeklinde ağrı başlıyor, psikolojik olduğunu düşünmüştüm

Doktorum ağrı için kafeini azaltıp keten tohumu tüketmemi söylemişti. Ben salatalara düzenli olarak yeni öğütülmüş keten tohumunu atip tuketiyorum. Doktorunuza bir danisin yine de siz belki faydası olur.
Merhabalar, benimde sol göğüste fibroadenom kistim var. 2017 den beri senelik kontrole gidiyorum. Geçen sene ve bu sene gitmedim 🥲 Adet öncesi ağrılarım oluyordu fakat artık öncesi sonrası diye birşey yok sürekli ağrıyor. Koltuk altından göğüs ucuna kadar sancı vuruyor. Öncesinde böyle ağrılar yaşamadığım için korku bastı. Ultrason randevusu aldım fakat o güne kadar içim içimi yiyor. Böyle durum yaşamış olan var mıdır
Merhaba benim de aynı şekilde 6 ay önce kitle farkettim göğsümde o zamanlar ağrı çok azdı elleyince ağrıyoru sadece. Ama 6 ay içinde çok arttı hem yayıldı hem de her gün ağrı oluyor neredeyse.

Cok gecmis olsun . Oncelikle kayinvalidem meme kanseri oldu ve hic agrisi yoktu.
Benim de daha once gogsumde agri farkettim ve muaynede elime kitle geldi.
Ben de medicale gitmistim. Ultrason' mr cekildi 'biyopsiye karar vermisti ki dr. 'Ben de regli sonrasi agri hafifliyor. Sonrasinda muayne oldugumda 'yilda bir kontrol dedi.
Ara ara bicak keser gibi agrim olsada ' genel de cok agirmiuor artik. Xunku ben se kafaya takmiyorum.
Bir yakınımız bana siki sutyen takmamami soylemisti.
Çok geçmiş olsun size de 💐

Çok geçmiş olsun bahsettiğiniz lezyonlar bi çok kadında görülebiliyor şimdilik endişeleneceğiniz bi durum yok. Brads 3 olması lezyonun boyut ve içerik olarak evresiyle ilgili bi durum 3-6 ayda bir takip önerilir. Bu tip lezyonlar özellikle regl dönemlerinde artar ödemden dolayı baskı olur çünkü. Çikolata kahve şikayetinizi arttırır bilginiz olsun..
Çok teşekkür ederim, benim ağrılarım regl döneminde değil neredeyse her gün var. Birde sol elimle ağır bişey kaldırdığımda yada sol elimle bi iş yaptığımdan mememe ve koltuk altıma yayılan bir ağrı oluşuyor o an. Normal bir durum mu endişeliyim

2004 yılından beri bi taneyle başladı daha sonra diğer göğüsde de oluştu ve çoğaldı
baş aktörlerinde stres üzüntü var
aşırı gerildiğimde direkt ağrı yapıyor maalesef ve ailemde kadınların çoğu göğüs kanseri
dikkat etmen gereken yediklerin (kahve bile yasak bana :KK70: ) stresten olabildiğince kaçın
seni geriye çeken herseyden uzak dur sene de 1 defada kontrollerini yaptır
Çok geçmiş olsun , kahvekolik bi insanım günde 3-4 kupa tüketiyorum en az 🥲 kesinlikle stres çok etkiliyor ama oldukça stresli bi hayatım var herşeyi kafama takıyorum genel olarak.. hassas kalpler için dünya zor bir yer ☺🥲

Çok geçmiş olsun , kahvekolik bi insanım günde 3-4 kupa tüketiyorum en az 🥲 kesinlikle stres çok etkiliyor ama oldukça stresli bi hayatım var herşeyi kafama takıyorum genel olarak.. hassas kalpler için dünya zor bir yer ☺🥲
Ben de kahve cok icerdim. Bu durumda azalttım. Çikolata vs de oyle. Internette yaziyor. Hepsine dikkat ettim.
Siz kafaniza takmayin, dr onemli bir sey olsa bekletmezdi.

Yok bana da dr dememisti. Internette yaziyordu.
Yani dikkat etmekte fayda var.
Çok teşekkür ederim. Doktor bana gıda ile ilgili hiç bir şey söylemedi başka bir doktora mı gitsem acaba normal mi sizce? Sadece fazla elleme dedi
Ben medicalpark dq Prof Dr.Adem Dervisogluna muayne olmustum.
Tavsiye edebilirim. Ama simdi ozel klinigi var .
Siz bilirsiniz ama bence gerek yok

Merhaba 6 ay önce fakülte Hastanesi'nde göğsümde kitle farketmem sebebiyle muayne oldum. Sol göğsümde kitle olduğunu söylediler 6 ay sonra gel dediler. Geçen hafta kontrele gittim hem sol gogsumdeki kitle büyümüş hemde sağ göğsümde de kitle oluşmuş. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem fakat üniversite hastanesi olduğu için doktorlar muayne etmiyor. Muayne eden intorn doktorlar da herhangi bir şey söylemiyor sadece kontrole gel diyor. Hiç bir ilaç vs verilmedi kendimce endişe ediyorum 🤷 başka doktora görünmeyi düşünüyorum aynı durumu yaşayan var mı aranızda

Merhaba 6 ay önce fakülte Hastanesi'nde göğsümde kitle farketmem sebebiyle muayne oldum. Sol göğsümde kitle olduğunu söylediler 6 ay sonra gel dediler. Geçen hafta kontrele gittim hem sol gogsumdeki kitle büyümüş hemde sağ göğsümde de kitle oluşmuş. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem fakat üniversite hastanesi olduğu için doktorlar muayne etmiyor. Muayne eden intorn doktorlar da herhangi bir şey söylemiyor sadece kontrole gel diyor. Hiç bir ilaç vs verilmedi kendimce endişe ediyorum 🤷 başka doktora görünmeyi düşünüyorum aynı durumu yaşayan var mı aranızda
Valla ben de babami gecen sene uni hastanesine goturmustum. Sistem o kadar yavasti ki , bekleseydik ne olurdu bilmiyorum. Acaba babam yasli diye mi boyle davranmislardi diye cok dusunmustum.
Sonra hastaneye gittim ve sordum , babamin durumu acil oldugu halde neden aramiyorsunuz,
Buradaki tum hastalarin durumu acil demislerdi.
Bu arada iyi birisine mi denk geldi bilmiyorum, o cok memnun kalmis.
Ben imkaniniz varsa , baska bir ozel hastane tavsiye edecegim. Allah sifa versin ,kolaylik versin

Valla ben de babami gecen sene uni hastanesine goturmustum. Sistem o kadar yavasti ki , bekleseydik ne olurdu bilmiyorum. Acaba babam yasli diye mi boyle davranmislardi diye cok dusunmustum.
Sonra hastaneye gittim ve sordum , babamin durumu acil oldugu halde neden aramiyorsunuz,
Buradaki tum hastalarin durumu acil demislerdi.
Bu arada iyi birisine mi denk geldi bilmiyorum, o cok memnun kalmis.
Ben imkaniniz varsa , baska bir ozel hastane tavsiye edecegim. Allah sifa versin ,kolaylik versin
Evet ultrason zaten 1 ay sonrasına veriliyor. Birde burda ki en büyük sıkıntı doktorlar asla yok ulaşılamıyor malesef. Sadece öğrenciler var onlarda net bir anlatım yapmıyor. Bende araştırıp başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü hem büyümesi hemde diğer göğsümde de çıkması beni biraz korkuttu açıkçası. Rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah, çok teşekkür ederim 💐

Evet ultrason zaten 1 ay sonrasına veriliyor. Birde burda ki en büyük sıkıntı doktorlar asla yok ulaşılamıyor malesef. Sadece öğrenciler var onlarda net bir anlatım yapmıyor. Bende araştırıp başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü hem büyümesi hemde diğer göğsümde de çıkması beni biraz korkuttu açıkçası. Rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah, çok teşekkür ederim 💐
Bende hem hem ultrasonda , hem mr da kitle cikmisfi.. dr biyopsi onermisti. Ben yaptirmadim ,cunku adet donemimi uyarmamisti dr. Adet donemi sonrasi , ultrasonda gerek olmadigi soyledi. Sadece kontrollere gidiyorum.

Arkadasim ise biyopsi yaptirdi , temiz cikti.

Insallah sizin de iyidir. Icinizi ferah tutun yine de.

Umarim iyi bir dr a denk gelirsiniz🙏🏻
Allah sifa versin , gecmis olsun

Bende hem hem ultrasonda , hem mr da kitle cikmisfi.. dr biyopsi onermisti. Ben yaptirmadim ,cunku adet donemimi uyarmamisti dr. Adet donemi sonrasi , ultrasonda gerek olmadigi soyledi. Sadece kontrollere gidiyorum.

Bana sadece 6 ayda bir gel dendi onun dışında kitle hakkında hiçbir bilgi verilmedi malesef. Normal de çok önemsememistim ama bu kontrolde sanırım biraz endişelendim sonuçlardan. Araştırıp başka bir doktora görüneceğim mutlaka.
Rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah 🙏 Çok teşekkür ederim desteğiniz için 💐

Birşey merak ediyorum Adet döneminde ödem olması sebebiyle mi sonrasında gelinmesi gerekiyor? Adet dönemi öncesinde ya da sonrasında kitle elinize geliyor mu?

Birşey merak ediyorum Adet döneminde ödem olması sebebiyle mi sonrasında gelinmesi gerekiyor? Adet dönemi öncesinde ya da sonrasında kitle elinize geliyor mu?
Bilmiyorum ama artik adet sonrasi elime gelmiyor. O zamanlar biraz siki sutyen kullaniyordum. Ve geceleri cikarmiyordum .
Once agrisini ve kitleyi farkettim. Hemen dr a gittim . Yasim 33 fallan. Daha onceledi agri olmuyordu. Muaynede dr.un eline de kitle geldi. Ultrason verdi ,hemen yaptirdim . Sonra mr cektir dedi pespese hemen yaptirdim bunlari .
Sonra bir arkadas, kendisi bana siki sutyen kullanmamami vs uharilarda bilundu
Biyopsi icin biraz bekle dedi .
Sonra farkettim agrim gecti. Tekrar baska dr. A gittim . Sonra sadece kontrollere gelmemi aoyledi
Adet donemi sonrasi gectigini kendim farketmis oldum aslinda.
Bu arada oyle agiriyordu ki, bicakla kesercesine.

X