mehir

groenline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2017
821
1.080
cuma günü imam nikahimiz olacak mehir olarak ne istenir sizce ? veya birsey istemiyorum desem nasıl olur ? sizler neler istemistiniz

Ben talak hakkı istedim başka bir şey istemedim dini olarak bunu istemezsen hakkın yok dediler

cuma günü imam nikahimiz olacak mehir olarak ne istenir sizce ? veya birsey istemiyorum desem nasıl olur ? sizler neler istemistiniz
birşey istemiyorum cümlesini imam kabul etmiyor diye biliyorum. tabiki de isteyin neden istemiyorsunuz bu sizin hakkınız. Öyle yok umreye götürsün yok hacca götürsün tarzı şeylerde değil bildiğim kadarıyla somut bişiler olması lazım. bilezik isteyin mesela veya nakit para

Ben istemedim kimse bir şey demedi ama öncesinde söylemiştim annemlere ve eşime istemiyorum ben diye

Benim dini nikahım kayınvalidemin bizden habersiz hoca çağırdım demesiyle olmuştu ben de hoca mehir ne istersin dediğinde bilmem ne istenir demiştim aklıma getirdiniz ahdhjdj hoca da 3-4 bilezik mi ne olur demişti tamam öyle olsun demiştim inanın hatırlamıyorum bile😅 mehir boşanma durumunda kadın zorda kalmasın en azından bi süre geçinmek için parası altını olsun vs diye yapılan bişey o yüzden ne istiyosanız buna göre düşünüp söylemelisiniz

İstediğin para miktarını gram altın olarak istersin.
Bir şey istemiyorum dedim nikahı kıyan imam nikahını hoca zorla söyletti :KK70: ha benim eşim fazlası ile verdi o ayrı ama hazırlıklı ol kafanda bir şey belirle.
Yapmak zorunda onu da unutma ütopik 5 kilo altın da deme.

Benim imam nikahimi kiyan hoca mehir icin, Allah korusun bosanma durumunda en az 6 ay idare edecek kadar para ya da altin mehir olarak verilmelidir.

Benim imam nikahimi kiyan hoca mehir icin, Allah korusun bosanma durumunda en az 6 ay idare edecek kadar para ya da altin mehir olarak verilmelidir.
sulalemin yarisi bosandi, eşim dostum arkadasim bosandi. bir tane "bosandiktan sonra idare et" diye eski esine mehir veren insana tanık olmadim 😅 ama tam tersine cok tanik oldum hem gercek hayatta hem KKda

Mehir ayrılık durumunda kadını (en az) 3 ay idare edebilecek bir miktar para veya altın gibi bişeyler olmalı. İstemiyorum diye bişey yok, isteyinki değeriniz olsun, sonra ilerde bu bilinçaltında kalıyor, bu zaten bişey istemiyor deniliyor zamanla değersizleşiyorsunuz . İslam size o değeri vermişken kullanın :)

sulalemin yarisi bosandi, eşim dostum arkadasim bosandi. bir tane "bosandiktan sonra idare et" diye eski esine mehir veren insana tanık olmadim 😅 ama tam tersine cok tanik oldum hem gercek hayatta hem KKda
Ya yok hoca, mehirin amacinin gunumuz kosullarinda bu oldugunu anlatmisti, ben yazimi tam duzgun yazamamisim, zaten bosandigi kadini/erkegi dusunen ya da dostca ayrilan kac kisi var ki yengenc?

Bacım mehir nehir hak getire bu devirde yahu, insanlar insanlıktan çıkmış daha kim takar imamı hocayı. Devlet resmi olan nafaka ödeyecek diyor adam onu ödemiyor binbir takla atıyor...
Allah merhamet sahibi kişiler çıkarsın herkesin karşısına.
Dini nikahım yok, kilise de evlenen hristiyanlara da sinir oluyorum..
Evlilik devletin ozelindedir, tüm yasal hakları kanunlar belirler, imam işine baksın.
Mehir istemedim diye aç açık da kalmam, çalışır kazanırım. Ha şu da var eşim kuyumcu dükkanını satın alır istesem, gözüm gönlüm yok. Dünyada altın çok, huzur, güven, mutluluk nadir...

Mehir ayrılık durumunda kadını (en az) 3 ay idare edebilecek bir miktar para veya altın gibi bişeyler olmalı. İstemiyorum diye bişey yok, isteyinki değeriniz olsun, sonra ilerde bu bilinçaltında kalıyor, bu zaten bişey istemiyor deniliyor zamanla değersizleşiyorsunuz . İslam size o değeri vermişken kullanın :)
Adamın verdiği altın mı beni değerli yapacak çok saçma bir fikir. Annem de istememiş oldukça değerlidir babamın gözünde sağolsun medeni kanunlar zaten kadının yanında gerek yok yani

Biz evlenirken altın istememiştik. O yüzden mehir için eşimin ailesi düğünde takılan tüm altınlar olarak söylemişlerdi. Ben de olur demiştim.

X