Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet yıkanınca gidiyor yıkadım gitmedi🙈 Ama bu saatler sonra çıktı ve bu marka testi ilk kez yaptım pek güvenilir bulmadım açıkcası. Olsaydı prodoctorda kesin çıkardı yarın regl günüm çünkü 5 olan değeri bişe algılıyor o.
Evet ya bu marka hep böyle,duygularimla oynamakta üstüne yok😕😕bende yarın bi daha ölçüm yapicam kopsun artık dananin kuyrugu😂😂

Yaz temizliği mi yoksa? 🤣 Amaaan sal gitsin be kuzum, iş güç bitmez. Sen anının tadını çıkarmaya bak
Aman yok evi saldım zaten 😅😅 teslim etmem gereken işler var elimde, para çok lazım 😬 artık yarın ne kadar olursa.. ilk günler pek bilgisayar başına geçemem heralde.. evde de yaratıklar çıktıp tesgahta halay çekmeden elimi sürmem.. baba kısmı ne yaparsa o 🤣

Kızlar röntgen sormuştum niye cevap atan olmadı ya gebelik varsa röntgenr girdim kızımın yanında bişe olurmu ki ya
Canım girmemek daha iyi tabi ki ama adetin başında yumurtlamaya kadarki zamndaysa Allahin izniyle sorun olmaz diye biliyorum

Ben de o moddayım ya olmayacak heralde bizim de kaderimiz buymuş demeye başladım. 2.5 senedir bende de hiç hamilelik olmadı pko var ama her doktor en kolay gebelik elde ettiğimiz hastalık diyor ama bende tık yok yumurta büyüyor çatlıyor spermlerde sıkıntı yok ama olmuyor işte demekki olmaması gerekiyor. Ama ben o kadar üzülmüyorum artık ya kabullendim sanırım hayırlısı buymuş. Ama "Allah vermek istemeseydi istemeyi vermezdi" diye bi söz var bu söz benim tekrar dememi sağlıyor hep. Vermeyecek olsaydı bu kadar kalpten istemezdim sanırım. Zamanı var❤
Bende öyle düşünüyorum canım. Ben kendimi bildim bileli çocukları çok severim hatta bu hayatta ki en büyük hayalim anne olmaktı neredeyse çocuk yapmak için evlendim bile diyebilirim. İçimden hep derdim ki inşallah bu benim sınavım olmaz ama oldu maalesef.
Kuzummm , canımmm, aşkomm 🥰🥰 sen şu düşüncelerini silsenmi bi kafandan.. Rabbim elbet verecek sana minnakını tabiiki şuan olumsuz düşünmen normal ama bunu kafana bu sekilde yerlestirme peki ya tüp bebek falan düşündünmü durumun elverirmi böyle biseye? Doktorun ne diyor çünkü bekleme süreleri artık aşılmış
Canım silemiyorum artık sorun da burda doktorlar 1 yıldır tüp bebek yaptırmaktan başka bir çaren yok zamanın kalmıyor artık diyor ama maalesef hem maddi açıdan hemde psikolojik açıdan başlayamıyorum. Eşim de istemiyor oda çok yordu beni bebek için hiç bir çaba göstermiyor hala düzenli ilişki bile olmuyor hep benim zorumla neredeyse. İnan o kadar yoruldum ki kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. 🤷🏻‍♀️

Bende öyle düşünüyorum canım. Ben kendimi bildim bileli çocukları çok severim hatta bu hayatta ki en büyük hayalim anne olmaktı neredeyse çocuk yapmak için evlendim bile diyebilirim. İçimden hep derdim ki inşallah bu benim sınavım olmaz ama oldu maalesef.

Canım silemiyorum artık sorun da burda doktorlar 1 yıldır tüp bebek yaptırmaktan başka bir çaren yok zamanın kalmıyor artık diyor ama maalesef hem maddi açıdan hemde psikolojik açıdan başlayamıyorum. Eşim de istemiyor oda çok yordu beni bebek için hiç bir çaba göstermiyor hala düzenli ilişki bile olmuyor hep benim zorumla neredeyse. İnan o kadar yoruldum ki kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. 🤷🏻‍♀️
Canım sorun ne Dr tüp diyor?

CNm smdi baktimda 2.5 yılda hiç hamile kalamamissin rahim filmi çektirdin inşallah birde bendede pco vr Dr bir sene dedi olmassa asilama olmassa tüp bebek onerior
Evet canım evliliğin 1. Yılı bittikten sonra rahim filmi çektirdim sorun çıkmadı çok şükür. Bana da öyle diyorlar canım ilk aşılamayı geçen ay yaptım malesef olmadı önümüzdeki ay tekrar aşılama yapıcaz nasip ya. Rabbim aratmasın kimseye 🙏 Pko benim kabusum oldu inşallah kimsenin olmaz başka. 😞 sende hemencecik kavuşursun inşallah bebeğine.ne zamandır deniyorsunuz

Ya sen ben misin😞 bende kendimi bildim bileli reglim düzensizdi bir ay olup 4 ay olmazdım genç kızlık zamanlarımda. Pko olduğumu lise dönemimde öğrendim. O zamandan beri hep nerde bi çocuk görsem dalar giderdim ya benim olmazsa naparım diye. Tanımadığım çocukları izlemeye dalıp sonunda kendimi ağlarken bulduğum çok olurdu😢 hissetmişiz heralde

Canım sorun ne Dr tüp diyor?
Canım bende çikolata kisti var 2 kez ameliyat oldum yumurtalıklar zarar gördü falan uzun hikaye
Ya sen ben misin😞 bende kendimi bildim bileli reglim düzensizdi bir ay olup 4 ay olmazdım genç kızlık zamanlarımda. Pko olduğumu lise dönemimde öğrendim. O zamandan beri hep nerde bi çocuk görsem dalar giderdim ya benim olmazsa naparım diye. Tanımadığım çocukları izlemeye dalıp sonunda kendimi ağlarken bulduğum çok olurdu😢 hissetmişiz heralde
Hissetmişiz demek ki canım benim 😔 ben artık o kadar kendi kabuğuma çekildim ki hiç kimseyle konuşmak görüşmek istemiyorum. Bu konuları bi tek aynı şeyi yaşayanlarla konuşabiliyoruz. İnan ki eşim bile beni anlamıyor bana abartıyorsun diyor. Az önce kötü oldum ağladım ağladığımı duyunca benimle tartıştı bu hep böyle mi olacak diye 😪😔

Merhaba arkadaşlar ağrılı yerleşme kanaması yaşayan var mı ? Yarım saat çok ağrım oldu sonra geçti yaşayanınız var mı ?

Benim 20. Ayım ya da 19 şimdi emin değilim
Bu aya kadar hep koştur koştur test yaptım 3 kere de pozitif gördüm ama kimyasal oldu

Bende de pco var. Ama kızım ilk denemede olmuştu evliliğimin 3.5 senesindeydi
Düşünüyorum ki ilk hamileligimde evlenir evlenmez hamile kalmak istesem muhtemelen diyecektim ki 3.5 sene hamile kalamadim ve ya düşük oldu vs vs

Bu güne kadar çok dualar ettim ki 2 ramazan geçirdim bu istekle. Her iftar öncesi her namaz sonrası 20 aydır dua ediyorum
Hacet namazları mi kilmadim, adak mi adamadim.

Ama zaten eger bebis gelecekse onun rahme düşeceği zaman da belli aslında biz sadece sebepler dairesinde elimizden geleni yapıyoruz.

Bu ay bunu daha iyi aydım... 30 yaşım bitiyor bu ay sonu hem de bat günümde. Belki onun olgunlugu geldi 😂😂😂

Bu ay kafama hiç takmıyorum. Olmasa ne olacak diyorum ben istiyorum... verip vermemek Rabbime bağlı ben kul olarak gerekenleri yapıyorum.

Kafaniza takmayın gerçekten çocuğunuzun olması yalan değil çok güzel; ama aynı zamanda da dünyanın en zor şeyi vicdanen...
Belki diyorum henüz 2 çocuğun gücünü kaldıracak olgunlukta değilimdir. Allah beni benden daha iyi bilendir. Hepimizi öyle

Tabi ki dileğim hepimiz bu ay hamile kalıp 9 ay sonra kucagimiza sağlıkla hayırla alalım...
Ama olmazsa da bu dünyada tek amacımız bu değil. Kendinizi bu sebeple üzmeyin. Hepinizi öpüyorum müstakbel analarrrr
Canım benim ne güzel yazmışsın öyle içim eridi :)) ben de aynı kafadayım elimden geleni yapıyım gerisi takdir-i ilahi. Henüz 10 aylık evliyim 4-5 aydır var bebek düşüncesi her ay da yumurta takibi vs yapmadım ama bu ay olursa olur olmazsa nasip kafasına girdim, benim de 30a 3 ay kaldı belki ondandır😄 Ha şu da var bunu eşimle de konuştuk eğer yıllarca deneyip çocuğumuz olmazsa evlat edinmeyi düşünüyoruz belki de bizim de böyle olması gerekiyodur bilemem🤷🏻‍♀️

Canım bende çikolata kisti var 2 kez ameliyat oldum yumurtalıklar zarar gördü falan uzun hikaye

Hissetmişiz demek ki canım benim 😔 ben artık o kadar kendi kabuğuma çekildim ki hiç kimseyle konuşmak görüşmek istemiyorum. Bu konuları bi tek aynı şeyi yaşayanlarla konuşabiliyoruz. İnan ki eşim bile beni anlamıyor bana abartıyorsun diyor. Az önce kötü oldum ağladım ağladığımı duyunca benimle tartıştı bu hep böyle mi olacak diye 😪😔
Onlarda bizim üzülmemize dayanamıyorlar canım. Zaten bizim gibi düşünmelerine imkan yok. O yüzden ben artık eşimle bile pek açamıyorum konuyu. Ama kendini soyutlama bunun hiç bişeye faydası olmadığı gibi insanı daha da çok yoruyor. Ben de ramazan ayında annem ve kayınvalidemler dışında kimseyle görüşmedim onlarla da sadece telefonda nasılsın iyiyimisin O kadar. evden çıkmadım içimden gelmedi. Başta oh kafam rahat dedim ama bu sefer aynı konu sabah akşam beynimde, huzursuzum, mutsuzum, stres desen sınırları zorluyor duygusallık da öyle. Bu sefer eşime sardım ters davranmalar olmadık yerde ses yükseltmeler falan başladı. Evde huzur vermemeye başladı. Herşey daha da kötü oldu yani. Yani olmuyorsa olmuyor bunun üzerinde çok duruyoruz. Zamanı olduğuna inanıp O zamana kadar hayata devam etmemiz gerekiyor.

X