Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlaar günaydın 🌸 ben dün kadın doğuma gittim 6 aydır deniyoruz olmadı ben de kaygılanıyorum ovü teslerimde de lh üst üste 4 gün koyulaştı kafam karıştı dedim. Sağlıklı Yumurtlayıp yumurtalamadığımı merak ediyorum dedim alttan muayene etti soldan yumurtlamışsın bi tanesi de kistleşmiş dedi. Sonra progesteron isteyelim dedi. Regl nin 20. Günüydü. Progesteronla tam olarak neyi anlayacak biliyo musunuz nasıl değerler çıkıyo normalde? 4-5 gün sonra çıkacakmış sonuç. Bilen varsa söylerse aşırı mutlu olucam 😇
Canım yumurtlama olmuş mu diye bakılıyo progesteronla yani yumurtlama olup çatlama olmuş mu diye kan testi yapılıyor

Canım yumurtlama olmuş mu diye bakılıyo progesteronla yani yumurtlama olup çatlama olmuş mu diye kan testi yapılıyor
Teşekkür ederim canım. Çatlama olmamışsa takibe alır inş. Biraz stres yapma olur modundaydı ben de daha çok takip edilsin istiyorum :)

Kızlar ya sabah ovulasyon testi yaptım adetim gecikti ve beyaz yapışkan akıntım oldu yumurtlama dan şüphelendim ama silik çıktı ama ovulasyon testine ilk başladığım zamanlara göre koyu biraz acaba tekrar yumurtlama olup silinmeye mi başladı fikri olan var mı

Eklentiler

• IMG_20210528_092651_1.jpg
    IMG_20210528_092651_1.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210528_092651.jpg
    IMG_20210528_092651.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 35
Öncelikle merhaba 😊
Mayıs ayı gebelik planlıyorduk bizde
Bu ay kasıklarımda hafif batmalar çok oldu 5 gün öncede açık kahverengi akıntı geldi (ilk defa böyle bişey yaşadım. Adetlerim düzenlidir) 2 gündür uyku hali var 6 mayıs son adet tarihimdi. Şuan 5-6 gün var ama bekleyemedim test yaptım 🤭çok silik çizgi çıktı. İlk defa bu ay denedik çok bilgili değilim. Birde siz bakarmısınız

Öncelikle merhaba 😊
Mayıs ayı gebelik planlıyorduk bizde
Bu ay kasıklarımda hafif batmalar çok oldu 5 gün öncede açık kahverengi akıntı geldi (ilk defa böyle bişey yaşadım. Adetlerim düzenlidir) 2 gündür uyku hali var 6 mayıs son adet tarihimdi. Şuan 5-6 gün var ama bekleyemedim test yaptım 🤭çok silik çizgi çıktı. İlk defa bu ay denedik çok bilgili değilim. Birde siz bakarmısınız
2738FFB3-A057-4BB2-86F5-56AD21AC1D14.jpeg
2738FFB3-A057-4BB2-86F5-56AD21AC1D14.jpeg

Bat 3 haziran, şu an kan versem beta hcg’de belli olur gebelik var mı yok mu ama aceleye ne gerek var, betada çıksa bile düzenli artış önemli, ocakta kimyasal geçirmiştim, hiç acele etmeyeceğim bu sefer...hayırlısı ise olsun bu ay diyorum sadece...kardeşi ile arası 5 yaş olacak bu ay olursa, daha fazla arası açılmaz umarım...🤗

Hamilesin bence canım 🌹🤗❤️ Bu arada son adet benim de 6 mayıs 🤩🤩 benim de mide bulantım var yapsam mı bir test, aklımı çeldin 😁🙄☺️ kahvaltı yaptım çoktan ama ve aç karnına yapılması gerekiyor diye biliyorum, bir de bu silik çizgiyi ben de görsem de tam anlamıyla sevinemiycem, ya kimyasal olursa diye , en iyisi beklemek...🙃😬😜
Bende kahverengi akıntı olmasa yapmayı düşünmezdim 😁 bugün sitede 6 gün kala yapan birini görünce kalkıp yaptım 😄😄

Bugün yaptım ilk defa, az önce yaptım hemen geldim buraya yazdım 🤭 kitapçıkta akşam 8den sonra tavsiye edilmiyordu. Sıvı almadan duramıyorum o yüzden gece yapayım demiştim en son gece 12 gibi içtim su
Ama gece yapmasan gündüz yapsan canım ya 🙈
Durmalısın en azından 2 saat sonra ne olacaksa. Birde 13-18 arası filan yap geceye bırakma gece teste kaçırırsın pik anlamayabilirsn diye düşünüyorm 🙄

X