Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
In
Önümüzdeki ay tekrar etcem çok moralim bozuldu
Cnm moraliniz bozma degerlerin nasl bozldysa oyle de duzelir insallh,🙏 vitaminine dikkat et moraline. Sen bakma doktorlar empati kuramiyor basindan atiyor. Sekerden uzak dur falan. Kendini dinle kendine zaman ayir bakalm bu ay ne olacak

Başın sağolsun canım o prolaktini yükseltmiş olblr 😔 Demek ki stres üzüntü arttırdı süt hormonunu esradiol adet geçikmesiyle yükselebiliyor. Hepsi birbiriyle bağlantılı. Fsh bu kadar neden yükselmişse? Doktorun sana yardımcı olacaktır 🙄doktorun baktı mı bu arada?
Doktor vakti 2 ay önce düşük olduğu için şaşırdı önümüzdeki ay birdaha bakacağım tüp bebeğe yönlendirecem dedi hayatımin sokunu yaşadım resmen

Cnm moraliniz bozma degerlerin nasl bozldysa oyle de duzelir insallh,🙏 vitaminine dikkat et moraline. Sen bakma doktorlar empati kuramiyor basindan atiyor. Sekerden uzak dur falan. Kendini dinle kendine zaman ayir bakalm bu ay ne olacak
Bu ay uyku ve beslenmeye dikkat edicem hayatımin soku nu yaşadım resmen prolaktin bile 4 aydır bakılıyor hic yüksek çıkmazdı fsh en son 2 ay önce 5 'di

Bu ay uyku ve beslenmeye dikkat edicem hayatımin soku nu yaşadım resmen prolaktin bile 4 aydır bakılıyor hic yüksek çıkmazdı fsh en son 2 ay önce 5 'di
Tmm o zamn cnm ilk defa oluyorsa bisiler tetiklemistir. Sen stresten uzak kendi halinde yemene icmene moraline dikkat ederk gecir bu ayi. Sonucta genetik bir sey olsa onceden olurdu.

Kızlar ovulasyon testinde 4 gün üst üste pik gördüğünüz oldu mu hiç? Adetin 18.günü ilk piki gördüm. Bugün 21.gün hala daha pik devam. Silikleşmedi. Lütfen yardım 🙁
ben geçen ay gördüm canım ve doktora göründüm pko varmış bende. belirtilerine bi bak istersen.

Selam kizlar doktor la görüştüm dostinex bionorica ilaçları verdi obur ay tekrar etcek eğer düzelmezse tup bebeğe yönlendirecem dedi bütün moralim alt üst oldu 2 ayda nasıl değişir değerler anlamadim araştırmaya gidio amh baktiricam
Amh bakılmadan nasıl direk tüp bebek diyebiliyo ki takılma sen hangimiz doktora gitsek aşılama yaparız olmadı tüp bebek diyo doktorlar. Kendini üzüp strese sokup daha da oynama hormonlarınla. Sen en iyisi araştırma hastanesine git hatta bütçeni ayarlayabiliyosan size yakın sada hastanesinde çok iyi kadın doğumcu varmış çok övüyolar bi daha gidersem bende ona gidicem ona git ama sakınnn moraliniz bozma 💜

Araştırmadan randevu bulmak lazım bakıyorum ilk isim amh baktırmak yıkımdım resmen
Canım valla bn sana şu kadar söyleyeyim doktorlar moral bozmaktan başka bişey yapmıyo ne kadar gidersen o kadar stres oluyorsun değerine baktır eğer amh yüksekse sal gitsin buralarda takılıp bekleyelim nasibimizi üzülme çok şükür tıp çok ilerledi

Bencede yapma kuzu strese sokma kendini gecikme olursa yap insallah tupe falan gerek olmaz olursa da insallah cok ugrastirmaz🥰
Aynen canım. Sabretcem 4 gün daha. Artık her ihtimale hazırım napalım. Nasip neyse o olsun😇
Kızlar ovulasyon testinde 4 gün üst üste pik gördüğünüz oldu mu hiç? Adetin 18.günü ilk piki gördüm. Bugün 21.gün hala daha pik devam. Silikleşmedi. Lütfen yardım 🙁
Canım bu ay benimde öyle oldu 4 ten sonra silikleşti. Bende anlamadım valla🙄
Araştırmadan randevu bulmak lazım bakıyorum ilk isim amh baktırmak yıkımdım resmen
Moralini bozma canım. Bazı araştırma hastaneleri ücretli muyane olunca öncelikli randevu verebiliyorlar.100- 120 tl filan gibi muayene ücreti oluyordu. Öyle bi bak istersen.

Geçen ay çok emin ve kesin konuştuğum adetim gelmek bilemiyordu 🤣 kistte olsa yumurta dq olsa gününde gelir dediğim adet ilaçla bile gelmedi. 5 gün geçti, 5 gündür ilaç da kullanıyorum gelen giden esamesi yok 🤣 Yusra-61 Yusra-61 sana döndüm anacım. Gelince gelirdir diyeceğiz sanırım 🤣
Öyle demeseydin iyiymiş 🤣bile bile de yapılmaz ki bu ilaca devam kuzum ilaç bitince sonraki günler gelecektir kuzucum 😍😍

Doktor vakti 2 ay önce düşük olduğu için şaşırdı önümüzdeki ay birdaha bakacağım tüp bebeğe yönlendirecem dedi hayatımin sokunu yaşadım resmen
Valla bende şaşırdım değerine canım. 🙄 Birdahaki ay belki normal çıkar bu aniden iniş çıkış bu kadar farkla neymiş. İlaç verdi mi prolaktin için?

Benimde çıkmış sonuçlarım foto atamıyorum yazıyorum bı bakarmisiniz
Estrodiol 35
FSH 6,5
LH 4,6
Prolaktin 15,5
TSH 1,71

Normal mi sizce dr sormadım daha haftaya randevu alicam

X