Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben 10 aylık evliyim 4 aydır deniyorum öncesi korunuyoduk. Zaten 1 sene olmamış dicek ayrıca 1 senelik evli olsam bile 1 senelik denemem dolmamış olucak yine gondericek geri. Bende burdaki kadınlardan 6 ay da genelinin anca gebelik oluştuğunu görünce 1 2 ay daha kendim deniyim diyorum sonra hsg başvururum. 1 yıl dolmadan hsg saçma mı sizce?
1 yıldır deniyorum de hag tüpleri açıyormuş kapalı ise yada problem varsa öğrenmiş oluriz bence

atayım canım sen de atar mısın zihnimde karşılaştırayım. bize takviye takviye yok git bi sene bekle :KK43: siz özele mi gösterdiniz. ne dedi size
Canim bizim de 2 ay ara ile sperm sonuclarimiz sperm testi 30 milyon olan yeni doktor değerlerin yavaş yavas duzeldigini soyledi ama ileri hız sıkıntılı onuda ulstrosan ile tekrar kontrol edicek morfoloji sizin düşük geldi bana birde ileri hız değerler düşük sanki doktor takviye verdimi size birde ultrosan onerdimi ?

Eklentiler

• Screenshot_20210609-201413.png
    Screenshot_20210609-201413.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20210609-201429.png
    Screenshot_20210609-201429.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 26
Peki acaba kurtajdan önce yapışıklık varmıydı? O zaman çok iyi olmuş sizin için hsg inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişi😊💫
Bence yoktu canım çünkü 4 defa hamile kaldım 3 nü malesef kaybettim 🥺 ağır bir kürtaj oldu sonuncu önce düşürdüm sonra parça kaldı falan 2. Kez kürtaj oldu muhtemelen o zaman o yapışıklık çıktı. İnşallah bu sefer benimle babası ve ablası ile sağlıklı bir şekilde kalır ailece Çok üzüldük çok istiyoruz Allah devamını nasip eder inşallah🤲 sizinde en kısa zamanda kucağınızı doldursun🤲🤲

Nerelerdesin canim M mavili_yeshll ben daha regl olmadım inşallah gecikme yaşamam yine 😕4. gun kür vs de yapmadım anlamadim
canım valla geçen Ebru abla bi hikaye paylaştı takip ediyomusun bi hafta felan gecikmiş birinin regli testler negatifmiş kanda 500 lerde çıkmış 1 kaç gün daha gelmezse kan da ver mutlaka bn de bugün işten izin aldım biraz kendimi iyi hissedip saçımı felan boyatayım dedim gittim tam moral buldum dedim nereye kafamı çevirsem ya hamile ya bebek gördüm çok keyifsizim o yüzden 🥺regl sancım var gelcek benim ki

canım valla geçen Ebru abla bi hikaye paylaştı takip ediyomusun bi hafta felan gecikmiş birinin regli testler negatifmiş kanda 500 lerde çıkmış 1 kaç gün daha gelmezse kan da ver mutlaka bn de bugün işten izin aldım biraz kendimi iyi hissedip saçımı felan boyatayım dedim gittim tam moral buldum dedim nereye kafamı çevirsem ya hamile ya bebek gördüm çok keyifsizim o yüzden 🥺regl sancım var gelcek benim ki
Oh güle güle kullan canim saçlarını valla bekliyorum gelmezse gidicem ama bi kere kur yüzünden 15 gün gecikmişti şimdi hiç bise kullanmadım hep günümde gelirdi mevsimsel mi acaba inşallah bi mucize bizide bulur biraz kismetsiziz biz ama Allah bizede yürü ya kulum der 🙏😍

Oh güle güle kullan canim saçlarını valla bekliyorum gelmezse gidicem ama bi kere kur yüzünden 15 gün gecikmişti şimdi hiç bise kullanmadım hep günümde gelirdi mevsimsel mi acaba inşallah bi mucize bizide bulur biraz kismetsiziz biz ama Allah bizede yürü ya kulum der 🙏😍
Saol canım valla inşallah bebekten olmuyorsundur belirti var mı peki

Bence yoktu canım çünkü 4 defa hamile kaldım 3 nü malesef kaybettim 🥺 ağır bir kürtaj oldu sonuncu önce düşürdüm sonra parça kaldı falan 2. Kez kürtaj oldu muhtemelen o zaman o yapışıklık çıktı. İnşallah bu sefer benimle babası ve ablası ile sağlıklı bir şekilde kalır ailece Çok üzüldük çok istiyoruz Allah devamını nasip eder inşallah🤲 sizinde en kısa zamanda kucağınızı doldursun🤲🤲
Amin canım inşallah bizede nasip olur
Özel de istediğim an cektirirsin ama devlette sıkıntı ben 3 ay ovu testi denedim dicem yalan yok 2 ay denedim 😁 9 10 ay oldu dicem sallicam artık devlette anca sıra gelir zaten
Bende sallicam artık doktora. şimdi taşınma durumum var ev aldık temmuzda da doğal akışında denicem yine. ağustosta düşünüyorum ciddi ciddi bakalım o zamana kadar gebe kalırız inşallah bizde💞🌸🌸

Yusra-61 Yusra-61 merhaba nasılsın? uzun süredir girmiyordum. Uzak kaldım buralardan. Ve o kadar sohbetimiz oldu yazmak istedim bugün test yaptım pozitif ama daha kan vermedim günümü beklicem iki günüm kaldı umarım orada da pozitif olur 3 gündür erken testler koyulaşti 🙏 bu süre zarfında rahim filmi çekildim 2 noktada yapışıklık vardı ilaç verilince açıldı ve covıd aşısı oldu bu ay da olmaz derken bırakmışken oldu rabbim bekleyen isteyen herkese nasip etsin inşallah benimki de benimle kalır bu sefer sağ salim kucağıma alabilirim🤲 geçen sene yaşadığım şeyleri yaşamam 🙏🤲

Leyloş inşallah bu sefer aynı şeyleri yaşamazsın sağlıklı sıhhatli bebişini alırsın kucağına kan verince de yaz olur mu merak ederim 🤗 çoook mutlu oldum senin adına bu sana iyi gelecek ilaç gibi 😍😍bak olunca oluyormuş diyor musun boşuna yıpratmışım kendimi diye.🙈
Tekrar hayırlı olsun güzel arkadaşım 🙏🏼🙏🏼
İyiyim çok teşekkür ederim inşallah bende böyle çift test alırım daha iyi olurum 🤗 dualarımda olacaksın inşallah.

Canim bizim de 2 ay ara ile sperm sonuclarimiz sperm testi 30 milyon olan yeni doktor değerlerin yavaş yavas duzeldigini soyledi ama ileri hız sıkıntılı onuda ulstrosan ile tekrar kontrol edicek morfoloji sizin düşük geldi bana birde ileri hız değerler düşük sanki doktor takviye verdimi size birde ultrosan onerdimi ?
valla canım ilaç vericek misiniz dedim yok dedi. tedavi gerekli mi dedim yok dedi. git bir yıl dolsun hala olmazsa yine gelirsin dedi. ben de eşimle konuştum özelde bi doktora gösterelim diyorum. sizin düzelmesine çok sevindim inş sağlıklısıyla olur bebişiniz

Leyloş inşallah bu sefer aynı şeyleri yaşamazsın sağlıklı sıhhatli bebişini alırsın kucağına kan verince de yaz olur mu merak ederim 🤗 çoook mutlu oldum senin adına bu sana iyi gelecek ilaç gibi 😍😍bak olunca oluyormuş diyor musun boşuna yıpratmışım kendimi diye.🙈
Tekrar hayırlı olsun güzel arkadaşım 🙏🏼🙏🏼
İyiyim çok teşekkür ederim inşallah bende böyle çift test alırım daha iyi olurum 🤗 dualarımda olacaksın inşallah.
Ah güzel kalplim olacak hemde en güzeli olacak senin için çifter çifter verecek rabbim sana 🤲🤲❣️❣️ güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Umarım bu sefer sağlıkla benimle olur kucağımıza da alırız 🤲🤲 kan vereyim yazıcam sana inşallah o da pozitiftir. Kimyasal falan olmaz

Amin canım inşallah bizede nasip olur

Bende sallicam artık doktora. şimdi taşınma durumum var ev aldık temmuzda da doğal akışında denicem yine. ağustosta düşünüyorum ciddi ciddi bakalım o zamana kadar gebe kalırız inşallah bizde💞🌸🌸
Bizde tadilat yapıyoruz baya baya onla uğraşıyoz sadece ovulasyon günü değerlendirdik düşün regl olursam hemen gidicem doktora

valla canım ilaç vericek misiniz dedim yok dedi. tedavi gerekli mi dedim yok dedi. git bir yıl dolsun hala olmazsa yine gelirsin dedi. ben de eşimle konuştum özelde bi doktora gösterelim diyorum. sizin düzelmesine çok sevindim inş sağlıklısıyla olur bebişiniz
Doktor degisin öyle 1 yıl bekle nedemek saçma sapan düşünce ben şimdi istiyorum ne gerekiyorsa başka tedaviye biz devlete gittik bi süre böyle devam edelim bakalim hayırlısı ile herşey düzelir. Eşine keciboynuzu suyunu hazırla ibrahim saracoğlu kürü birde ek takviyeler alın incir ceviz kabak çekirdeğini ihmal etmeyin 🙏

Vala regl agrım var bide akıntı oluyo başka hic bisey yok ev tadilat ediyoruz yorgunluk uyku hali ondandır 😁 ben inanmıyorum ama yinede adet olana kadar ümit var
Valla hamile kalırsam bigün tüm belirtileri yazcam buraya eğer belirti olmadıysa da belirtisiz de hamile kalınıyormuş yazcam çok belirsizlik var bu işte

Bizde tadilat yapıyoruz baya baya onla uğraşıyoz sadece ovulasyon günü değerlendirdik düşün regl olursam hemen gidicem doktora
Inşallah en kısa zamanda gebe kalırsın canım bende ovulasyondan sonra salıyorum çoğu zaman bide adete 5 gün var hiç gebelik testi yapasım bile yok belirti yok ya insan salıyo artık 🙄

X