Selülit Maydonoz Yiyip de Selülitlerinden Kurtulan Bir Ben Miyim?

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

ÇXOXMEZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
38
0
Sağlık adına bir aydan fazladır maydonoz yiyordum bol bol.Bilin bakalım ne oldu ? Selülitlerim % 80 gitti :dance:.Eşime de tastik ettirdim.Hatta muradın selülit karşıtı bakım setini almıştım da kullanamamıştım.Keşke o kadar para vermeseymişim boşa gitti, ama hiç üzülmedim sırnaşık şey.Benden başka bu etkiyi gören varsa lütfen paylaşsın.

hiii acaba maydanozdanmııı:uhm:bende 1 aydır gün içinde aklıma geldikce maydanoz tüketiyorum,bol su içiyorum,günde 1 saat yürüyorum ve sıkılaştırıcı krem kullanıyorum(düzenli değil,aklıma geldikce) benimde eşim tastik etti yerimsenibengercekten bende şaşırdım...selülitten kurtuluş olmadığını sanırdım...acaba maydanozdanmı dedim cünkü ben daha önce maydanoz yemezdim sevmediğimden...

VALLAHİ DOĞRU SÖYLÜYOM ! Ne spor yaptım,ne diyet,ne de krem kullandım tek değişiklik maydonoz yemek ...Üstelik deneseniz ne kaybedersiniz ?
Yanlızca selülitlerinizi ! :teytey::dance:

canım bende duymuştum etkisini ama denemedim hiç.yanlız ben korunmuyorum bebek için uğraşıyoruz ona ters bir etkisi olurmu.bilginiz varmı.ve nasıl tüketiyorsun maydonozu

Bebişim inşallah tez zamanda hamiş olusun .Ama maydonoz yemenin sana ne zararı olabilir ki sadece iyice yıka sonrada çiğ olarak aklına esen zamanlarda ye okadar.Ben özellikle her öğünde masaya koyuyorum.Muhabbet ederken bir bakıyorum bitmiş.Maydonozda trunçgillerden daha fazla c vitamini vardır.Sana yararı bile olur.Öpüldün !

tşk ederim canım iyi dileklerine.benim evlendikten sonra aldığım bi 5-6 kg falam var onu vermek için bitki çayı bulmuştum içiyorum bildiğimiz otlardan karıştırıp ama nette okudum içlerinden bir tanesi rahimi boşaltıyormuş gibi birşey okumuştum yani bebek tutmuyor diye.ondan sordum cnm

Yok yok haklısın bu konuda.Bence içinde ne olduğunu bilmediğin otların olduğu şeyleri içme.Çünkü etken maddesini bilemezsin ve böyle etkiler gerçekten olabilir.Mesela kuzu kulağı tadı çok güzel bir yeşillik ama meğerse sütü kesiyormuş.Ben okuyunca çok şaşırmıştım.

hamile kalma ihtimalinin olduğu durumlarda lütfen uzak durun , dğru mu bilmem ama duyduğum fazla maydanoz tüketimi düşüğe neden olabilirmiş , doğruluğunu tartışamam sadece duydum , normalde çok yararı ama o dönemde belki de abatılmaması uygundur , dilerim en kısa zamanda anne olursun . kiloları da boşver ben 104 kiloyla doğurdum , şimdi 75 kiloyum , 13 ayda , sağlık olsun da , gerisi boş ...

Maydonoz diüretiktir, ödemi attırır vücuttan-tabi bol su içmek gerek. Başlangıç seviyesinde ise selülit faydası olur.
Bir de kiraz sapı, mısır püskülünü bir arada çay gibi demleyip içerseniz aynı sonucu alırsınız. Ama dediğim gibi, selülit ileri derecede değilse iyi gelir.

Arkadaşlar burda şunu açıklamam gerek belki bu şekilde bu kafa karıştırıcı durum da açığa kavuşur.Marulun ifade ettiği gibi maydonoz,ebegümeci gibi bitkiler eskiden ebeler tarafından düşük yaptırmak için kullanılırmış ama ağızdan verilerek değil ... bilmem anlatabildimmi!
Ama sonuçta Marulun da dediği gibi sağlıklı olsun gerisi boş

tatlımcığım selilütten % 80 kurtuldum dedin ben pür dikkat okudum artık bende maydanoz +maydanoz yicem süte bir zararı olmaz sanırım yinede sana sormamda fayda var yediğim şeyler süte geçtiği için bebişime bir yan etki yapmaz değilmi fazla yicem için sordum beni aydınlatırsan sevinirim öptüm canımcığım Şeniz:1hug:

dr.ibrahim adnan saraçoğlu'nun kitabında maydonozun hamile kadınlar tarafından tüketilmemesi gerektiğini okumuştum, nedenini hatırlamıyorum, kitabın adı bitkisel sağlık rehberi, bi göz at istersen, bu arada inşallah en kısa zamanda bebek haberi alırsın...

mesela günde bir demetten fazla mı tüketiyorusnuz?
severim ama nasıl yiyeceğim sadee maydonozu sürekli
fazla bir selület yok ama gene de zayıflamay faydası olur değil mi? göbek ksımındaki yağlar yani ordakilerle başetmemde faydası olur mu acaba

maydanoz diüretiktir. yani idrar söktürücü. maalesef selülite etki etmez arkadaşlar, selülitten kurtulmanın tek yolu düzgün (kızartmasız, sigarasız, kafeinsiz, pasta böreksiz) beslenip, spor yapmaktır.

Bir maydonozun bu kadar olay olacağını bilsem bu topiği hiç açmazdım :1shok:.Bu sitede çok zararlı bir sürü tarif ve ilaç başlığı varken maydonoz hakkında bu kadar spekülatif yaklaşımlar olması beni şaşırttı.Belki yediğim miktarın çok olduğunu düşünüyorsunuzdur ama ben ortalama yarım demet falan yedim ,sanırım bu miktar herkese makul gelir.

Canim benim de emzirdiğim 3 aylık bir bebişim var.Benim bebişimde sorun olmadı.Zaten tonlarca yemene gerek yok günde yarım demet yesen yeter.Süt verme döneminde yeni bir gıda alacaksan tercihen öğle öğününde az miktarda alınır.Alınan besin ortalama 3 saat sonra süte geçer ve emzirmeden 2 saat kadar sonra etkisi olup olmadığı anlaşılır.Bunu genel bir kural olarak uygularsan bebeğine neyin yarayıp,neyin yaramadığını anlayabilirsin.Öptüm Şeniz

canım bende duymuştum etkisini ama denemedim hiç.yanlız ben korunmuyorum bebek için uğraşıyoruz ona ters bir etkisi olurmu.bilginiz varmı.ve nasıl tüketiyorsun maydonozu

canım maydanoz kanı sulandırıp, metabolizmayı çalıştırdığı için hamilelere ve bebek düşünenlere tavsiye edilmiyor. Düşük ihtimalini arttırıyormuş. Bilgin olsun istersen bir doktora danış derim ben.yasakkelime mesela adaçayıda önerilmez bebek bekleyenlere

Son düzenleme:

HAMİLE OLANLAR VE BEBEK İSTEYENLER YEMESİNLER AMA SÜT VERENLER İÇİN SORUN YOK OKİ DOKİ !

peki ben maydonozu hic sevmiyorum ya nasıl yicem bunu simdi? yok kilo vericez yok selulitlerden kurtulcaz diye tatmadıgımız igrenc bitki kalmadı ya :) acaba kaynatıp suyunu falan icsek olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…