mayalı gıdalar nelerdir

beyza20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
230
1
canım bol su iç sıvı gıdalar tüket
ben vitamalt kullanmıştım birde humana stell

bol su gercekten güzel süt yapiyor cnm
yaninada bir iki bardak still tee ic
haa birde stressten üzüntüden uzak dur bak benim bugün aninda sütüm kesildi .......sakir sakir damliyordu düne kadar

boza, yoğurt, peynir

bu arada ben hergün en az 3 lt su içiyordum daha iyi süt yapsın diye fakat cananın eklediği yazıda fazla suyun süt üretimini baskıladığını yazdığını görünce artık canım istedikçe içmeye başladım ve sütümde azalma falan olmadı hatta sanki arttı bile
ama sanırım bunlar bünyeden bünyeye değişiyor herkes kendi için iyi olanı bulmaya çalışmalı

günaydın kızlar. canım ben internette gezinirken bir forumda bira mayasını direk tüketilmesinin sütü arttırdığını okudum. 1 tatlı kaşığı mayayı( şu pastalara falan kullandığımız boncuk boncuk olanlar. pakmaya falan) 1 su bardağı kadar ılık suda eritip içiyorsun.ben sadece bir defa denedim.içine meyve suyuda kattım çünkü tadı çok iğğğrençti.meyve suyuyla biraz daha iyi oldu.ama dedim ya saece bir defa denedim ve o gün ondanmıdır yoksa psikolojikmidir bilmem bana işe yaradı gibi geldi.tabi ne derece sağlıklı ne derece doğru bilmiyorum.ah ahh şu annelik nelere kadir.bir damla fazla süt için herşey..allah hepimize bol sütler nasip etsin inşallah.

yukarda yazmayi unuttum ben bi ara 5-6 litre su iciyordum fakat cok asiri su icmek su zehirlenmesine neden oluyormus en iyisi günde 3 litre su ve yaninada bikac bardak still tee ve vita malt icieceklerinden icmek yeterli olur

bünyeye ve psikolojiye bağlı bu süt işi...benim ne bozakaldı, ne vitamalt, ne ısırgan, ne bulgur, kayısı kompostosu, still tee, helva, su, keçi boynuzu...neler neler..farketmedi hiç..ama benim oğlan emmiyor...sağdığım için tam performans alamıyorum tabi...

süt herkesin sorunu ama fazla tüketilen şeylerde sütün kalitesini ve tadını değiştiriyor bilginize özellikle humana steel tea çayı :içelim:vitamaltta kalori oranı çok yüksek haftada 2 tane içmemi önermişti dr.um en güzel süt artıran uyku yani dinlenmek ve stresten uzak durmak...
a.s

hayatım bir bunu denememiştim..bari bunu da deneyeyim..yaş maya mı kuru maya mı kullandın hayatım? küp gibi olanlar yaş maya, kabartma tozu paketinde olanlar kuru maya..bir bilgi verirsen sevinirim..

kzılar ben alkolsüz bira alıyorum.dr dedi içebilirsin diye.birde börülce salatası yapıp yiyorum faydasını gördüm.deneyin kızlar.alkolsüz bira heryerde satılmıyor isteyenler metrodan alabilir.börülce salatasınında tarifini vereyim çok lezzettli oluyor.börülceyi haşlayın aynı kusu fasülye gibi.içine soğan dereotu maydanoz isterseniz domateste koyabilrsiniz.azcık yağ ve limon koyup afiyetle yiyebilirsiniz.inşallah faydasını görürsünüz.

hayatım bir bunu denememiştim..bari bunu da deneyeyim..yaş maya mı kuru maya mı kullandın hayatım? küp gibi olanlar yaş maya, kabartma tozu paketinde olanlar kuru maya..bir bilgi verirsen sevinirim..

canım kuru maya kullandım.boncuk gibi olanlardan.ama sakın kabartma tozu değil.paketin üzerinde pakmaya yazıyor benim aldığımın.inşallah işe yarar.

kızlar bende bulgur çok işe yaradı. mercimekli köfte bulgur pilavı gibi şeyler yediğimde göğsüm şişiyor hemen. ama katıksız haşlanmış bulgur daha etkili ama tadı kötü yoğurtla yenilebiliyor

banada kuru bakliyattan uzak dur gaz yapar dedi doktor ondan yemiyorum:uhm:

mercimek gaz yapar diye biliyorum bende canimda cektii
bvide acim saten bulgurda cekti canim hemen aksama bulgur pilavi yapiyorum buyrun gelin kizlar hepinizi ve bebislerinizi doyurcak kadar mama yaparim ben size gazsiz olanlardan kaydirigubbakcemile2

dün bulgur pilavı yapmıştım çokta severim ama yemedim gaz yapar diye madem süt yapıyomuş iki gündür sütüm yok şimdi yicem valla umarım faydasını görürüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…