Mart anneleri doğum normal mi sezeryan mı???

MERHABA BENDE 14.HAFTALIK HAMİŞİM.SANA ÖZEL MSJ ATMAYA ÇALIŞTIM AMA OLMADI.GOOGLEDE 100.YIL DRU SİNAN YURTTAGÜLÜ ARADKEN SENİN YAZIŞMANI GÖRDÜM.SANIRIM 100.YIL HASTANESİNE GİDİYOSUN.BENDE HASTANE KONUSUNDA ÇOK KARASIZIM.100.YILI DÜŞÜNÜYORUM.NASIL BAN TAVSİYE EDERMİSİN.DOĞUMU ORDAMI YAPMAYI DÜŞÜNÜYOSUN?DOKTORUN İLGİSİ FALAN NASIL? VAKİT AYIRIP YARDIMCI OLURSAN ÇOK SEVİNİRİM:Saruboceq:

Öncelikle bebeğin hayırlı olsun. Ben önce Z.Tahir Burak Dr una gidiyordum ancak hem çıkan haberler hem doktorun alakası yüzünden bıraktım.Çok tavsiye eden ve 100.yıl hastanesine giden bi kaç arkadaşım vardı,evimde çok yakındı ve 5 aydır Sinan Beye gidiyorum. Çok tecrübeli ama biraz mıymıy bi doktor,Ben açıkçası Erkek Dr ların daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama doktordan ziyade Hastaneyi tavsiye ederim. Ben doğumhane,odalar,yenidoğan... heryeri gezdim inceledim.İlgili ve sistemli bi hastane. Karar yine senin canım...Aklına takılan bişey olursa cevaplarım

çok teşekkür ederim.bende 100.yıla yakınım.o yüzden orayı yada akropol hastanesi düşünüyorum oda yakın kalıyo.ben zaten devlet hastanelerinde doğumu hiç düşünmüyorum allah mecbur bırakmaz inşllh.özel hastaneler hem daha temiz hem daha tenha oluyo.ve seninde dediğin gibi erkek doktorlar daha iyi oluyo.peki ücretleri hakkında bilgi verebilirmisin.muayeneden 10ytl aldıklarını telle ögrendim.ama dogum ücreti falan nekadar biliyomusun?

normal doğum isteyen arkadaşlar..sancılarınız başladığında abese suresinin 20.ayetini bol bol okuyacakmışız doğurana kadar...yapanlar çok memnun...çok rahat doğum yapıp hemen ayaklanmışlar....

"sümme sebile yeserrah"

ayetin okunuşu böle..çok kısa hemen akılda kalıcı...aklınızda bulunsun..inşallah çok rahat doğum yaparız kızlar..hemen toparlanırız...Allah yardımcımız olsun

Normal 1.000 sanırım sezeryan 1250. Başka masraf olmayacakmış.Oda değiştirirsen fark oluyo.Ben suit oda istedim oda ekstra 175 ytl.

Normal 1.000 sanırım sezeryan 1250. Başka masraf olmayacakmış.Oda değiştirirsen fark oluyo.Ben suit oda istedim oda ekstra 175 ytl.

teşekkür ederim canım.haftaya gidicem sinan beye.16haftam oluyo 3lü test için gidicem bakalım.ya bu doktor konusu ne zor işmiş.koca ankarada doktor seçemedim kafayı yedim resmen.inş. bu sinan beyden memnun kalırım.çünkü artık araştırmakdan yoruldum.

suit oda fiyatıda iyiymiş aslında.senin bebiş nekadarlık oldu?doguma az kalmıştır artık.doktor normalmı sezeryanmı bişey dedimi? inş.doktor normal dogumdan yanadır.en sağlıklısı normal doğummuş.gerçi dogum işi son zamanda belli oluyo ama bakalım hakkında hayırlısı olsun.

Meltoo bir sorum daha olacakkkk??? hastanenin ultrosonu 3boyutlumu resim çıktısını veriyormu? acaba 16.ci haftamda cinsiyetini söylermiki bana çok merak ediyorum tabi sağlıklı sıhhatlı olsun önemli olan o ama cinsiyetide bu dönemde merak konusu oluyo.sen ne zaman ögrendi oğluşun olucanı?

Canım şimdi hastaneden geliyorum.28.Haftam ve kan uyuşmazlığımız var.Hamileliğimin başından beri herkes bu haftada kan uyuşmazlığı için aşı olunması gerektiğini söylüyordu.Ancak bizim mıymıy doktor Sinan bey gerek görmüyorum dedi bu sabah.Neyse biraz araştrdık doktorlarla konuştuk hepsi kesinlikle yapılmalı dedi...Ve karar verip Sinan beyin yanına gittik.Adam gayet umursamaz bi şekilde ben gerek görmüyorum ama isterseniz gidin yaptırın dedi ya..O kadar rahattıki açıklama yapma gereği bile duymadı.
Sorularına gelince;benim 18 haftam dolduğu halde cinsiyet tahmini yapamadı ve ben kendim randevu alarak detaylı ultrasona Eyüp Ekiciye gittim. Orda öğrendim kızım olacağını. Sinan beyede söylemedim gittiğimi ve bana 22. haftada söyledi cinsiyetini. Ben her gittiğimde resim istiyorum belli belirsiz 3 boyutlu çıktı alıyorum.Açıkçası biz Sinan beyden vazgeçiyoruz.....
Dr.Hidayet bey var hastanenin doğum şefi onunla konuşacağız ve Sinan beyi bırakacağız...İnsan soru soramıyo,adam cevap vermek istemiyo...Ordaki hastalarlada konuşuyorum.Herkes tecrübeli diye Sinan beyi tercih edyor ancak herkes bu konuda şikayetçi...Yinede karar senin engel olmak istemem ama ben açıkçası benim ve bebeğin sağlığını düşünen, ilgili bi doktor olarak görmüyorum artık Sinan beyi...
Doğum olarak tercihi sezeryan Sinan beyin ama ben normal istiyorum diye her gidişimde söyledim...7 ay oldu canım.
Bi insana referans olmak kolay diil beni anla canım...

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim canım.çok sağol.bizdede kan uyuşmazlığı var.ve bu konu çok önemli bişey.bende iğne yapılacak diye bilyorum.işte doktorun umursamaz olması çok kötü.agzından kerpetenle laf almakdan nefret ederim.ben sormadan çoğu şeyi söylemesi lazım.
cinsiyeti bile nekadar geç görmüş ya.hayret bişey.takvimin mavi olunca bende ogluşun olcak sandım.neyse canım inşllh hidayet bey istediğin gibi iyi çıkar.ben bu gidişle mecbur 2vesait yapıp batıkente gidicem galiba.ordaki doktor çok iyiydi uzak diye vazgeçmiştim ama bakalım mecbur kalıcam galiba.daha yolun başındayım biraz daha araştırma yaparım.verdiğin bütün bilgiler için çok teşekkür ederim canım..

bende çok kararsızdım bir yanda hemen doğurup ayaga kalkmak bir yanda acı cekmeyip sezaryan sonrası ağrı ile yasamak ama drum hersey yolunda giderse normali deneyecegiz dedi aslında epidural normal doğum istiyorum ama drum siz rahatlayınca ıkınmıyosunuz o zamanda bebek sıkıntıya giriyo dedi galiba oda olmıcaz napalım hayırlısı olsun

30. hafta kontrolümde doktor bebeğin döndüğünü ve normal doğuma kendimi hazırlamamı söyledi, epidural de olabilir.
Allah hepimizin yardımcısı olsun, sağlıklı gelsin de evlatlarımız hepsi geçer inş.

epidural sezeryan olmasını planladık şimdilik.umarım herşey yolunda gider.ben sezeryan istiyorum,doktorumda daha uygun buluyor

Merhaba, benimde mart ayı ve normal doğum olacak sezeryana tıbbi olarak gerekmedikçe karşı doktorum. epidural nedir ?

Epidural belden uyuşturulup ağrısız doğum yapıyorsun.Bi nevi lokal anestezi

valla ben de normal doğumdan çok korkuyorum,hele geçenlerde hastaneye bakmaya gittim.sancı çekenleri görünce ne düşünüceğimi şaşırdım.ama şunu söyleyebilirim zaten sezeryan istiyodum,dr umda bana daha uygun oldugunu söylemişti.bide o kızları görünce doğru bi karar verdiğimi düşündüm.çok saglıklı bi olay normal doğum belki ama bebeğimi riske sokmak istemiyorum ve o sancılar hiç de kolay gözükmüyordu..

normal doğumla bebeğin riske girdiğini düşünmüyorum..çok nadir olaylar dışında..Allah böyle uygun görmüş ve bu şekilde oluyorsa doğum vardır bir bildiği..risk olsa bu şekilde olmazdı...

cnm eskıden sezeryan mı vardı herkes normal dogum yapıyordu o sancılarda dogumun cilvesi cnm sezeryan bır dogum şekli deıl unutma bır amelıyat

normalden korkuyrm ama hem bebegım hemde bnm ıcın normal dogum en ıyısı doktor normal dogum yapabılecegımı syledı ama bebegın donmus felan demedı oysa 31 haftada gıtmıstım 35 haftada tekrar gel dedı acaba ozmnmı syleyecek?

eğer bi terslik çıkmazsa benimde normal ve en sağlıklısı normal doğum sancı çekiyosun ama bebişini kucağına aldığın anda herşey bitiyo zaten:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…