Mart anneleri doğum normal mi sezeryan mı???

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
1.065
6
39
Hanımlar bu sorunun cevabı şimdiden bellimidir acaba? Ya bakıyorum doğum hikayelerine %90 sezeryan... Korkuyorum ben sezeryandan. Neden herkes sezeryan tercih ediyor,ya da doktor mu öyle istiyor. Şimdiden belli mi oluyor,yoksa son dakikada mı karar veriliyor anlayamadım. Sizlerin belli mi ne diyo doktorlarımız.

sezeryan artık yapılmıyor benim bildiğim devlet hastanelerinde.
benim doktorumda devlet hastanesine bağlı olduğu için bir aksaklık yoksa yapamam diyor..
herşey normal bende şu an itibariyle.
bebeğin başı aşağıda kanala girer dedi..yani son anda bir aksaklık çıkmaz ise ben normal yapıcam.Allahımın izniyle..

İnşallah normal olur böcük ya, sezeryan beni çok korkutuyor
ama nedense çok nadir duyuyorum bi anca suyum geldi gittik
normal doğuma alındım diyen anneleri. Planlanmış doğumlar çok
heyecansız geliyor bana...

ben sezeryandan çok korkuyorum sonuçta bir ameliyat
herşeyin doğal olanı makbuldur normal doğum istiyorum
normal doğum zor ama sonrası anne için çok rahat
sezeryan da ise sonrası zor... hemde baygın olduğunuz için bebeğin ilk anlarını hiç göremiyorsunuz... ben bebeğimin ilk ağlama seslerini duymak istiyorum onu hemen kucağıma almak istiyorum
bu nedenle bir aksilik olmazsa normal doğum yapcam

meltoocum ne diyor doktorun durumun için..bebeğin kafası müsaitmi?

ben normal istiyorum allah nasip ederse de doktorum bana hiçbirşey sölylemedi bunula ilgili hiiiç konuşmadık ne zaman konuşacak acaba merak ediyorum yaaa.

allah nasip ederse ben sezeryan istiyorum ben doktorumla daha hiiiç konuşmadım bayram sonrası gideceğim inşallah o zaman sorayım.çünkü normal doğumdan çok korkuyorum.kendi adıma değil bebeğime bişey olursa diye.bir hafta annem ve,eşim ve çevremdekiler artık nazımı çekerler.

ben de çok korkuyorum sezeryandan baygın olmak istemiyorum spinal olsa barsaklarımı dışarı çıkartmalar kascak beni normale de ... yemiyo:))))ğzımdan çıksa olma mı kızım....????

ilk doğumum sezeryan olduğu için buda tartışmasız sezeryan olacak doktorum öyle soyledı hayırlısı artık saglıklı olsunlarda farketmez

ilk doğumumum sezaryandı.yine szaryanla doğum yapacağım.ilk iki gün ağrılarım oldu.ama ben hemen doktorlara söylüyordum ağrım var diye.bi ağrı kesici iğne,hap veriyorlardı.üçüncü gün dolaşabiliyordum.sonrasında da çok fazla bir ağrım rahatsızlığım olmadı.bence korkulacak kadar kötü değil.

ben zaten yurtdisinda oldugum icin bu karar bana birakilmiyor doktorum normal olucak dedi. bebegin pozisyonu icin daha cok erken oldugunu dusunuyorum en azindan benim icin:) daha beklemem gerek. normal dogum zaten benimde tercih edecegim dogum seklidir.

aah ah ben de hep normal doğum yapmayı istemiştim.
40. haftaya kadar da bekledim.
herşey normal doğumu gösteriyordu.
39+3 te ultrasonda bebeğin kilosu 4200 gözükünce doktor normal doğumun riskli olabileceğini söyleyince biz de risk alamadık ve o gün sezeryan oldum.
ama bebeğim aslında 3700 gr.mış:bbo:
bazı şeyler insanın elinde olamıyor malesef.
ama ben acıkçası doktorlarında normal doğum riskini almaktansa bu konuda kolaya kaçtıklarını düşünüyorum.
hem maddi olarak da işlerine geliyor resmen..

bende 26 haftalık hamileyim normal doğum istiyorum ama dr um ben 3.5 aylık hamileyken bebeğin eşi aşağıdaydı büyük ihtimal sezeryan olcak dedi başka dr a sordum o kadar erken karar vermesi yanlış dedi baktı bebeğin eşi bu defa yukardaydı.çoğu dr ların işine geliyo sezeryan uğraştırmadığı için ama elimden geldiği kadar normal olması için uğraşcam...

ben oglumda normal dogum yapmistim, onun keyfi sezeryanda olamaz bence, 10 kere dogum yapsam onunuda normal yapmak isterim, bu dogumumuda normal yapicam bir terslik cikmazsa

ben oglumda normal dogum yapmistim, onun keyfi sezeryanda olamaz bence, 10 kere dogum yapsam onunuda normal yapmak isterim, bu dogumumuda normal yapicam bir terslik cikmazsa

nazan normal doğumda sana bu kadar haz veren ne oldu merak ettim.hayırlısıyla gene normal yaparsın inşallah...:CüvCüv::1hug:

Ben de eğer sağlıkbakımından bir engel çıkmazsa normal doğum yapmak istiyorum...

kızlar benim de ilk doğumum olacak allah izin verir ise; bana kalırsa normal doğum istiyorum dr umla konuştuk henuz erken ona beraber son zaman da bebeğin şekline ve senin onu normal şartlarda dünyaya getirebilirmisin diye bi muayene etcez dedi herşey normal ise normal olacak dedi.ben başıma ne geleceğini bilmediğim için şimdilik korkmujyorum ama sonralara doğru ne olur bilmiyorum allah hepimizi kurtarsın ... :)

bende normal istiyorum..normal olması için çok dua ediyorum..kolay ve hayırlı doğumlar olsun hepimizinki inşallah...ben ilk dr sezeryana ağırlık verdiği için değiştirdim...ama bu karar annelere pek bırakılmıyor nedense..son ana kadar anneyi normal diye avutup son anda bir sürü bahaneyle sezeryana alınan hayal kırıklığı yaşayan anneler var..yok suyun az,bebek büyük,ters durmuş vs....
dr ların işlerine geliyor..hem ameliyat parası alıyorlar hem normal doğumla vakit harcamak istemiyor uyanıklar...inşallah öyle bir sorun yaşamayız...ben bebeğimin ilk ağlamasını duymak istiyorum..onu hemen emzirmek istiyorum...o sancıyı çekmek istiyorum..anneliğin en önemli unsuru gibi geliyor bana normal doğum...Allah herkesin gönlüne göre versin....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…