MART 2022 Tüp Bebek Transfer Olacak Arkadaşlar🍀

merhabalarr:) ben 3 hekimle görüştüm üçü de polikistik over sendromunda yumurtalıklar fazla uyarıldığı için "ohss" denen bir durum gelişip yumurtalıklar kavun büyüklüğüne ulaşabiliyor eğer aynı ay transfer edersek dediler ama eğer pkos yoksa aynı ay ( taze transfer) yapabiliyorlar. ama bu hastaya özel bir durum o ay kan değerin yeteri kadar iyi değildir rahmin incedir dondurup ilaç tedavisine başlayabilirler. bence sen şimdiden bunları hesaplamaya çalışıp kendini strese sokma çünkü süreç uzun ve bizi süprizler bekliyor :) umarım senin için en sağlıklı olan olur..
Bende pko yok aslinda. Biz zaten genetik de baktirmak istiyoruz o zaman bir ay mecbur bekliycez galiba(

Protein ağırlı beslen canım karbonhidratı baya azaltıp suyu çoğalt o zaman çok almazsın ödeminde gider. Dokturun bildiği vardır valla ne veriyorlar sa yapıyoruz napalım sonucu güzel olsun İnşaAllah
Öyle yapıcam canım çok saol hepimizin insallah ..

Kızlar benim bu 2. transferim olacak. İlk transferde hiç gebelik elde etmedik. Şimdi doktor hiç inceleme yapmadan direk 2.transfer geçti. Doktor istemeden ben pıhtılaşma testi yaptım. ve pıhtılaşma çıktığı için 1.transferde oksapar kullandım. Ama bunda hiç birşey irdelemedi. Sağlıksızdı dedi ve geçti. Ben nedense bununda tutmayacağına inanıyorum.. Transfer iptal edilsin istemiyorum çünkü 3. transfer olunca bütün doktorlar irdeleyelim diyecek gibi.. Ama 2. de tutacak gibi değil.. Bu ruh halinden çıkamıyorum... Yarın doktor kontrolüm var.. Progesteron ve estradiol bakıp 4 mart transfer olur mu karar verilecek... Bu ruh halim normal mi?
canım öncelikle geçmiş olsun hayal kırıklığı yaşamışsın çok normal ama sakın ümidini yetirme doktorun doğru söylemiştir sen enerjini yüksek tut ve dua et bizede haber ver kontrolünden sonra

Canım sebep olarak dışardan çok iyi olarak gördüğümüz en iyi 5.gün embriyosunun bile içi boş çıkabiliyor dedi mustafa hocam. Fındıktan örnek verdi dışı çok güzel olup içi fos çıkabiliyor onun gibi dedi. Diğer transfere 2 koycam demişti
merhaba bende mustafa hoca da tedavi gördüm dün negatif aldım, bana da size söylediklerinin aynısını söyledi şuan ne aşamadasınız

Beni opudan sonraki adette değil 2. Adetle çağırdı. Bir kaç hormana baktı sanırım rahmime bakmıştı canım sonra transfer hazırlığına başlamıştı. Canım bana aralıkta transfer negatif olunca adet olduktan sonra 5.gün histereskopi yaptı rahmime çizik attı. Sonra Lucrin vurdu. 2kere biri 30aralıkta 2.si 30ocakta.(geçici menopoza sokuyor bu iğne yumurtalıkları baskılamak için ve ben negatif olan transferimden beri adet görmedim) Sonra 14şubatta Muayaneye çağırdı. Estrofem ilacına başlattı. Bu cumartesi kontrolüm var. 5 martta transfer dedi işte
bana da rahme çizik atacağını söyledi ama 3 ay normal deneyin dedi, yazdıklarını okuduğumda yaşadıklarımız aynı gibi geldi inşallah bu transferin olumlu sonuçlanır

şimdiden olumsuz hissediyorum demek yeni embriyoya haksızlık olur neden olmasın ki diye düşün :) olmazsa zaten artık ayrıntılı inceler bütün doktorlar. bir kez negatifi gördükten sonra kaygılanman korkman çok normal. ama yine aynısını yaşayacağın anlamına gelmiyor. umarım en güzeli olur senin için..
Umarım öyle olur.. Galiba hayal kırıklığım beklediğimden daha yüksek oldu… inş bu embryo tutunur☺️

canım öncelikle geçmiş olsun hayal kırıklığı yaşamışsın çok normal ama sakın ümidini yetirme doktorun doğru söylemiştir sen enerjini yüksek tut ve dua et bizede haber ver kontrolünden sonra
Rahim kalınlaşmam çok iyi.. Hormon değerlerim iyi….
Ama çok büyük hayal kırıklığı oldu.Ve kaldıramıyorum galiba… Ama kader gayrete tabidir.. Gayret etmeye devam edicez☺️

Rahim kalınlaşmam çok iyi.. Hormon değerlerim iyi….
Ama çok büyük hayal kırıklığı oldu.Ve kaldıramıyorum galiba… Ama kader gayrete tabidir.. Gayret etmeye devam edicez☺️
haklısın canım ama 0dan yeniden başlıyorsun unut şimdi o olanları hep dua et

Benimde yaş 42 geç başladım tedaviye nasıl olsa olur mantığıyla nebiliyim 60 yaşında ikizi oldu diye haber izlerdim :-) öle değilmiş aslında genetik oldugu için tüp bebek deniyorum ailede genetik taşıyıcılık yani aslında Bi sorun yok oluyo ama sağlıklı olsun diye pgt ile tüp bebek cumartesi günü toplandı 2 embriyo 5.güne gitti 6.gün bekliycez dediler bugün sonuç bekliyorum ay çok stresli. Bu yolda emek veren herkese sabır diliyorum.

Benimde yaş 42 geç başladım tedaviye nasıl olsa olur mantığıyla nebiliyim 60 yaşında ikizi oldu diye haber izlerdim :-) öle değilmiş aslında genetik oldugu için tüp bebek deniyorum ailede genetik taşıyıcılık yani aslında Bi sorun yok oluyo ama sağlıklı olsun diye pgt ile tüp bebek cumartesi günü toplandı 2 embriyo 5.güne gitti 6.gün bekliycez dediler bugün sonuç bekliyorum ay çok stresli. Bu yolda emek veren herkese sabır diliyorum.
Hayırlı güzel sonuçlarınız gelir inşallah 🤗

Benim ocakta toplandı, 2 tane donduruldu, 1 ay önce tüpüm tıkalıydı , miyom ve çikolata kistim vardı ameliyat oldum.
Regl olunca gidicem kontrole hazırsam transfer öncesi ilaçlara başlıycam, şimdilik folik asit ve multivitamin kullanıyorum.
Amh 0,34 ilk tüp bebek deneyimim olacak çok heyecanlıyım, 39 yaşındayım.
Transfer öncesi nelere dikkat etmek lazım, transfer anında sonrasında önerileriniz varsa süper olur.

bana da rahme çizik atacağını söyledi ama 3 ay normal deneyin dedi, yazdıklarını okuduğumda yaşadıklarımız aynı gibi geldi inşallah bu transferin olumlu sonuçlanır
Merhabalar umarımm canım seninde başarılı geçer inşallah ❤️ Ne kadardır deniyosunuz siz? Yaşınız kaç?

Merhabalar umarımm canım seninde başarılı geçer inşallah ❤️ Ne kadardır deniyosunuz siz? Yaşınız kaç?
31 yaşındayım canım ilk denememdi, embriyom çok güzeldi yüksek ihtimalle tutacaktı ama maalesef olmadı, dün görüşmeye gittiğimde bana da aynıları söylendi bazen embriyonun içi iyi olmuyor 3-4 ay kadar normal deneme yapın şuan hormonların çok yüksek eğer olmazsa histeroskopi yapalım dedi, 2 tane embriyom var şuan dondurulmuş.

Benim ocakta toplandı, 2 tane donduruldu, 1 ay önce tüpüm tıkalıydı , miyom ve çikolata kistim vardı ameliyat oldum.
Regl olunca gidicem kontrole hazırsam transfer öncesi ilaçlara başlıycam, şimdilik folik asit ve multivitamin kullanıyorum.
Amh 0,34 ilk tüp bebek deneyimim olacak çok heyecanlıyım, 39 yaşındayım.
Transfer öncesi nelere dikkat etmek lazım, transfer anında sonrasında önerileriniz varsa süper olur.
Merhaba, yaşlarımız benzer amh 0.88 transfer bekliyorum ben de. Kola kahve çikolata asitli içecekler maydonoz çiğköfte midye ananas hurma nar tüketmiyorum, yasak. Kabak çekirdeği, çiğ kuruyemişler, ceviz meyve ve bol su. Nasipte varsa olur zaten ama yine de dikkat etmekte fayda var.isteyip çaba gösteren herkesin duası kabul olsun inşallah🙏

31 yaşındayım canım ilk denememdi, embriyom çok güzeldi yüksek ihtimalle tutacaktı ama maalesef olmadı, dün görüşmeye gittiğimde bana da aynıları söylendi bazen embriyonun içi iyi olmuyor 3-4 ay kadar normal deneme yapın şuan hormonların çok yüksek eğer olmazsa histeroskopi yapalım dedi, 2 tane embriyom var şuan dondurulmuş.
Peki kaç yıllık evlisiniz cnm

Ben 2,5 yıllık evliyim, 30 yaşındayım. Bana bu negatiften sonra siz deneyin demedi hiç. Acaba evlilik süresiyle mi alakalı
Canım benim eşim kanser tedavisi görmüştü spermleri dondurulmuştu, ama biz tedaviden önce baktırdığımızda değerleri çok yüksek çıktı ama olmayınca biz deneyelim zaman kaybetmeden demiştik, şimdide ikinizin de değerleri çok güzel siz tekrar doğal yollarla deneyin dedi sebebi bu olabilir bilemiyorum ki

X