Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

Nekadar iyi düsünsemde arada bi Ya .... lafi geliyor ne bileyim ya ... Birde ben bebisimin hicbirseyini bilmiyorum kilosunu boyunu vs deLü doktorlar söylemiyoralr tamam saglikli oldugunu söylüyorlar ama baskada birsey yok:KK66: Ztn Pazar günü denizlede konusuyorduk orda bi korktum sonra hastaneye gittim gecenin bir yarisi ve acilmam YOK, Su Normal, Sanci YOK ve doguma kaldi 2 Gün !! Nasil dogurcam diye soryourm kendime sonra : Bunu veren Allah o gücüde verir diyorum! Sonra bebegim saglikli olacakmi diye düsünüyorm anam ben daha dogurmadan girdim DEPRESYONA... Bugün esime 6 SEne önce benimle cikarmisin teklifine evet demistim ozaman daha cocuktum 16 Yasindaydim haha...

Son düzenleme:
bak ne güzel gülcek bişey bulmussun canım inan ben hiç düşünmüyorum düşünmekde istemiyorum allah yardımcımız olsun ne diyelim bende aynı senin gibiyim farklı degilim inan basa gelen cekilir bol bol dua et

Hepimiz icinde bol bol dua ediyorum her aksam yatmadan önce Allahim bütün hamile kadinlara ve doguranlara yardim et diyorum...

günaydın canlar,
bugün doğuma girecek olan arkadaşların allah yardımcısı olsun sağ salim bebelerine kavuşsunlar inşallah.:Saruboceq:

:eek:klava:kııız süheylaa doğurcam diye kurcalayıp durma rahat bırak çocuğu:roflol: şaka bir yana umarım doğum belirtisidir de yavrucuğuna kavuşursun. ay var ya millet nişanı, sancısı, suyu geldi diye korkar bizim topik göbek atıyor hey allahım:roflol:

kızlaar stres yok bebeleri korkutmayalım, küçük teyzemde suni sancıyla doğum yaptı ikisinde de çok kötü birşey değil dedi. adet sancısının en babasını çekerdik ikimizde belki de ondan. hakkımızda hayırlısı umarım suni sancıya, sezeryana gerek kalmadan bebelerimiz doğarlar kendi kendilerine. büyük teyzem parkta yürürken suyu gelmiş ve diyorki bebenin kafasının ilerlediğini hissettim diyor 1 saat içinde doğurmuş kadın çook dua etti bana inşallah doğumların benimki gibi kolay olur diye. hiç zorlanmamış olacak ki 4 tane doğurmuş:roflol: umarım bizlerde böyle kolay kolay doğururuz.:Saruboceq:

dogacim evet biz aynıyız.
bana sez olursa 20 mart dedi ama ben de bizim oglanin o kadar bekleyecegini dusunmuyorum.
benim akintim cok artti iki uc gundur, bir de genital bolgeme baskı cok yapiyor, birde su Bracxton Hicks denilen yanilan sancilar gelip gidiyor ben de de.
Valla ben ayın 15 ine kadar bekliyorum Dorugu.

aynen bende vajinama okadar baskı yapıyoki yürüyemiyorum valla.ve sürekli adet sancısı cekiiyorukaydirigubbakcemile5m ama nstde cıkmıyoki dr inatla 17 martı bekliyelim diyo ya aniden doğum başlarsa acil sezeryana girmek zorunda kalırsam diye korkuyorum.seninde kasılmaların agrılımı oluyo .benimkiler adet sancısı eşliğinde gelip gidiyo artık

ben çıkıyorum dün banyo dolaplarını sildim şimdi de mutfak dolaplarını silcem kocam gelmeden halledim yoksam paralar valla beniii. muck öpüyorum bebelere iyi bakınn.

damlacım sagol beni tekrar listeye koymussuna.s.
elifcim bizim senle satımız aynı ben sezeryan olcam 17 martta bebişin onu bile bekleyeceğini sanmıyorum akıntım iyice arttı zaten kafası tam rahimagzında sancılar cok sık yoklamaya basladı düzenli değil ama gün için okadar cok oluyoki artık.sende ne belirtiler var

canım sen zaten sezeryan olacakmışsın ama korkma o sancıları ben çooook yaşadım..3 hafta 4 hafta önce falan..kasılma sancının alası vardı..şimdi tık yok..sezeryan gününden önce bişey olur diye korkun olmasın..

damlacım hoşgeldn a.s. naptın halletınmı mutagı canım Şeniz

oh oh kolay gelsın aman dıkkat et agır agır yap damlacım kocişede yakanlanma :d

Nekadar iyi düsünsemde arada bi Ya .... lafi geliyor ne bileyim ya ... Birde ben bebisimin hicbirseyini bilmiyorum kilosunu boyunu vs deLü doktorlar söylemiyoralr tamam saglikli oldugunu söylüyorlar ama baskada birsey yok:KK66: Ztn Pazar günü denizlede konusuyorduk orda bi korktum sonra hastaneye gittim gecenin bir yarisi ve acilmam YOK, Su Normal, Sanci YOK ve doguma kaldi 2 Gün !! Nasil dogurcam diye soryourm kendime sonra : Bunu veren Allah o gücüde verir diyorum! Sonra bebegim saglikli olacakmi diye düsünüyorm anam ben daha dogurmadan girdim DEPRESYONA... Bugün esime 6 SEne önce benimle cikarmisin teklifine evet demistim ozaman daha cocuktum 16 Yasindaydim haha...

canım işte benimde 2 gün var...yalancı sancıları ne kadar çok çekmişim şimdi yalancı malancı bişey yok..o zaman hep erken gelecek sanmıştım..37-38 haftada falan..hep baskı yapıyordu vajinama...ama gelmedi..korkuyorum bende suni sancıyla açılmamm olmaz ve doğuramazsam diye..ne kadar zormuş beklemesi..kendimi her ihtimale karşı sezeryana da alıştırdım..nasibim de varsa olur artık ne diyeyim...son kilosunu boyunu bende bilmiyorum 3 haftadır.bu sabah yine gittim ebelere herşey normal..onlarda dedi perşembeye kadar gelmeyecek galiba diye..:1no2:inşallah suniyle açılır ve doğurursun açılmazsa sezeryana alırlar sancı verildikten sonra dediler..napayım kaderime razı olacağım..günü geçipte kalmasıda iyi değilbenneyaptımki
işin kötüsü bu hafata acaip ağırlaştım bacaklarım çok şişti artık..penguen gibiyim..yürüyüş yaptıktan sonra dinleniyorum ama ayağa kalktığımda çatı kemiklerim ayrılacak gibi ağrıyor..

bu sabah yine bir ümitsizlikle merhaba dedim yeni güne...yine bişey olmadı yine bir belirti yok..yarın akşamdan sonra bişey yemeyeceğim her ihtimale karşı..tahlil yapılır falan..doğumu baştabilirlerse bağırsaklarımda boş olsun istiyorum..iyice bir banyo yapar kırklanırım yine...

içim çok sıkılıyor kızlar anlatamam size..

aynen bende vajinama okadar baskı yapıyoki yürüyemiyorum valla.ve sürekli adet sancısı cekiiyorukaydirigubbakcemile5m ama nstde cıkmıyoki dr inatla 17 martı bekliyelim diyo ya aniden doğum başlarsa acil sezeryana girmek zorunda kalırsam diye korkuyorum.seninde kasılmaların agrılımı oluyo .benimkiler adet sancısı eşliğinde gelip gidiyo artık

tabi canım NST de bisey cikmiyorsa erken alinmasiin anlami yok, doktorun hakli bence.

acli sezaryene girmekten korkma, normal dogum yapacak olsan onun zamanini hic bilemezsin. bu isler boyle

evet agrili oluyor benimde kasilmalarim ama cok duzensiz ve duzensiz oldugu icinde normalmis bunlar.

rahat ol canım, sıkma kendini.

Lilyumcum burda öyle kolay kolay sezeryana almiyorlar en son ihtimal olarak sezeryani seciyorlar... Gittigim hastaneden gercekten cok memnunum galiba azar azar suyum akiyor dedigimde hemen gel dediler gittim iki üc defa kontrol ettiler ve üstüne birde azar isittim neden daha önceden gelmiyorsunuz suyunuz azalmis olabilirdi ve cocuk infeksiyon kapabilirdi vs... Doktorlar biraz havali ama ebeler cok iyiler :KK66: Bende 26. Haftada hastaneye yattim erken dogum tehlikesiyle arindan yalanci sancilar cok cektim 33.-36haftaya kadar sonra üstüne birde iki hafta önce 1cm acilman var dedilerde rahatladim yavas yavas diye ama Pazar günü gittigimde hicbirsey yok dediler ama Persembeye yetisir dedi Ebe vajinal degisimlerin var dedi hani doguma hazirlik degisimleri vs:) Dört gözle bekliyoruz iste ! Belim cok feci agriyor dünden beri, göbisimde tas gibi oluyor firlayacakmis gibi ama bakalim:) Sezeryan normal dogum benim icin farketmiyor tabiki gönül ister normal dogum bir kadin icin en sagliklisida o tabiki ama Bebegimin sagligi icin sezeryan gerekecekse aylardir her aciya dayandim bundan sonrada dayanmaya hazirim HEPIMIZ gibi :KK66:

kızlar baya bunalıma giren arkadaşlar var allah yardımcımız olsun benm bebişimde dünden beri bi değişik hareketleri azaldı gibi birde sanki arada az az suyum geliomuş gibi hissediorum yada poposuyla çok baskı yapıo altıma kaçırıorum nedense doktora gitmek istemiorum çok hareketliydi şimdiye kadar çözemedim birde gece bi kitlendim bütün vücüdum kasıldı bi süre kendime gelemedim sadecekarnım değil hiç biyerimi oynatamadım ya bu ara bnde ne nasıl olacak die stres yapıorum ondan bilemiorum dün birde bi arkadaşın mevlütüne gittim bi sürü hamişler vardı kimse 9 aylık olduğuma inanmadı ay ne küçük karnın var ay hiç hiç kilo almamışsın nazara geldim sanırım dua ede ede uyumuşum insanları anlamıorum çok kilo alırısın ni e bu kadar aldın diolar az alırısın aaa nie az aldın bebekmi büyümü diolar her türlü can sıkmayı başarabiliolar eşimde gittiğim için çok kızdı sokağa çıkma yasağı koydu neyse sizce bi gideyimmi hastane ye karar veremedim karnıma dokunduğum zamnlarda bi iki hareket hissediorum çok az ama yardım kızlar
doguma giden arkadaşlar allah sağlıklı bi doğum nasip eder inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh

sibsercim şimdi okudum bi üstteki yazını bende bi kontrole gideyim gelen gerçekten suysa bnmde şimdilk sezeryan görünüo bebek dönmediği iiiiiiiiçin ayyyyyyy tırstım şimdi

Bursercim ben fazla öyle herseyde doktora hastaneye gitme taraftari degildim ama su son zamanlarda düsündügüm tek sey var her saniye hersey olabilir neden gitmeyipte hem kendi hemde bebegimin hayatini tehlikeye atayimki sonucta orasi hastane ve doktorlar BAKMAK ZORUNDA VE SÖYLEDIKLEIRMI SIKAYETLERIMI DINLEMEK ZORUNDALAR

Aslicim tesekkürler iyi düsünmüssün ya..kim kalmis buradan takip etmek daha kolay olacak sanirim...hadi bakalim ben de ekledim kendimi..Allahtan hayirlisi insallahkaydirigubbakcemile2

Hicran55.......................03 mart
kozet............................03 mart:)
beyazlilyum...................05 mart
sibser............................05 mart
sheyla...........................05 mart
mino..............................05 mart
ayshınce........................06 mart
İkiz................................06 mart
elale..............................07 mart
karabiberim....................10 mart
alyasulin........................12 mart
elifzeyneb......................14 mart
emelyuce l......................14 mart
doga..............................17 mart
nita85.............................18 mart
Tebessüm22....................20 mart
fencidmlrms.....................21 mart
mertaş............................23 mart
burser.............................24mart
Elif_bs...........................27 mart
LAzanya........................30 mart
MTS..............................30 Mart
betül19...........................01nisan
ege-deniz.......................03 nisan
HAYATist.......................04 nisan
rebeca............................10 mart

demek beni artık listeden çıkardınız....ama ben daha doğurmadım..benneyaptımki
o zaman şöyle yapalım benim doğum tarihimi 6 mart olarak değiştirelim...son gün o zaman çünkü...

canım sen zaten sezeryan olacakmışsın ama korkma o sancıları ben çooook yaşadım..3 hafta 4 hafta önce falan..kasılma sancının alası vardı..şimdi tık yok..sezeryan gününden önce bişey olur diye korkun olmasın..
gerçktn mi beklemesi nekadar zor değilmi ya
tabi canım NST de bisey cikmiyorsa erken alinmasiin anlami yok, doktorun hakli bence.

acli sezaryene girmekten korkma, normal dogum yapacak olsan onun zamanini hic bilemezsin. bu isler boyle

evet agrili oluyor benimde kasilmalarim ama cok duzensiz ve duzensiz oldugu icinde normalmis bunlar.

rahat ol canım, sıkma kendini.
iyice sıkıldım artık calışırken daha iyiydi düşünecek vakit yoktu şimdi durmadan sancı takip ediyorum
kızlar baya bunalıma giren arkadaşlar var allah yardımcımız olsun benm bebişimde dünden beri bi değişik hareketleri azaldı gibi birde sanki arada az az suyum geliomuş gibi hissediorum yada poposuyla çok baskı yapıo altıma kaçırıorum nedense doktora gitmek istemiorum çok hareketliydi şimdiye kadar çözemedim birde gece bi kitlendim bütün vücüdum kasıldı bi süre kendime gelemedim sadecekarnım değil hiç biyerimi oynatamadım ya bu ara bnde ne nasıl olacak die stres yapıorum ondan bilemiorum dün birde bi arkadaşın mevlütüne gittim bi sürü hamişler vardı kimse 9 aylık olduğuma inanmadı ay ne küçük karnın var ay hiç hiç kilo almamışsın nazara geldim sanırım dua ede ede uyumuşum insanları anlamıorum çok kilo alırısın ni e bu kadar aldın diolar az alırısın aaa nie az aldın bebekmi büyümü diolar her türlü can sıkmayı başarabiliolar eşimde gittiğim için çok kızdı sokağa çıkma yasağı koydu neyse sizce bi gideyimmi hastane ye karar veremedim karnıma dokunduğum zamnlarda bi iki hareket hissediorum çok az ama yardım kızlar
doguma giden arkadaşlar allah sağlıklı bi doğum nasip eder inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh

saatte birkere hareket etse yetiyomuş ama gelen suyunsa bilemem.koklasana idrar gibimi kokuyo :asigim:amniyon sıvısı tatlı gibi kokarmış bir sitede okudum idrar kokusunu biliyosun zaten

Burser nıye korkuyon kuzum sezeryandan bak bana bende sezercık olcam bırsey olmaz ALLAH'ın ıznı ıle bu arada bende dun bebek bakım çantası ve bıberon almaya gıttım kız bana bır krem anlatıyo soyle ıyı boyle ıyı sonra dedıkı bunu 8.aydan ıtıbaren kullanacaksınız ama dedı dedım sen ne dıyon ben 12 gun sonra doguruyom magazadakı kadınlarda sasırdı bız sızı 6 aylık zannetık dıye ama gelde aksam uyu uyuyabılırsen elım ayagım sıstı esnedım durdum benım akıllı kocam yüzerlik yaktı da rahat rahat uyudum (yüzerlik ne bılırmısınız bılmem ama)

X