Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

sheyllaa canım nısanın geldıyse şimdi dogum olmucakmı nasıl yanı perşembeye kadar beklicekmisin ben anlamadım allah yardımcın olsun canım

kızlar nişanım geldi perşembeye doğum görünüyo

anaeeeem sendemi gittindelikafadulden kaldım benbenneyaptımki..bence dr u ara canım..gerçi okumuştum nişan geldikten sonra 3 gün içinde olurmuş doğum..

kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama benim bir arakadşım 1 hafta geçik doğum yaptı..o sırada evk in dediği gibi dışkısını yutmuş..bebek fakülte fakülte gezdi...40 ı çıkmadan hatta 3 hafta içinde kaybetmiştik:1no2:çok ağlamıştım o zaman bensenağlama
onunda korkusu yok değil. binde bir oluyor Allah vermesin...ama hayırlısı olsun yaa

Son düzenleme:
anaeeeem sendemi gittindelikafadulden kaldım benbenneyaptımki..bence dr u ara canım..gerçi okumuştum nişan geldikten sonra 3 gün içinde olurmuş doğum..

canim bence biz senle ayni zamanda dogurcaz a.s zaten benim dogumada bisey kalmadi :roflol:

ne güzel olmuş burası yav kader arkadaşları olduk valla benide eklemişiniz 5 marta çok sağolun kızlar,kozetcim hayırlısı olsun yarın kavuşcan yavruna sağlıkla inşallah,ayshince valla bende 39+3 üm zor beklemek doktorun ne diyo benimki 40 hafta dolmadan 1 gün önce doğurtturcak beni ,lilyum bak senle aynı durumdayız benimde kafam çok karışık aynen doktorum perşembe gel sancı veririz dedi hiç açıklık varsa veririz demedi direk vercek gibi konuştu açıklık olmazsa verilmiyomu suni sancı?bide sancıyı çekip doguramamak var benim doktor kesin sancı vercem gibisinde konuştuğu için sezeryan seçeneği vermedi bana normal doğurursun dedi .

dr u aradım normal o dedi eğer bir pedi ıslatcak kadar kanama devam ederse tekrar görüşelim dedi.perşembe gitcekmişim eğer bir sorun olmazsa bunun dışında.ve nişan gelmesinden sonra hemen olmuyomuş doğum.annem söyledi 1 hafta sonra olmuş onun doğumu.bakalım nolcak.şuan iyi gibiyim.ya bu alttan muayeneden sonra oldu.o hızlandırdı galiba.normalde 3 gün sonra doldurcak vaktini.şimdi ben bu duruma üzülmelimiyim yoksa önemli değilmi anlayamadım.

sıcak su dolu küvete girdim yarım saat oturdum haşlak suyla yıkandım bebişin gelceği yok yani az az ağrım var o kadar bi nişan ,su falan gelse göbek atacam.ay bide üst katımızdakiler çok ses yapıyolardı tasınalı 1 sene oldu canımdan bezdim ne kadar uyuyamayıp ağladım ,ne kadar uykusuz işe gittim anlatamam üstümüzde kocaman tüp yuvarlıyolardı doğalgaz baglatmamaışlarda adam gece 1 den snra geliyo çıkarmadıkları gümbürtü kalmıyodu hatta hamileliğimi bilmiyodum seslerinden 1 gece ağlamaktan harap olup tepinmiştim iyiki yavruma bişi olmadı yani ama bi dua ettiydim Allahım üstümüzden gitsinler die gitsinler ama mağdur olmasınlar evde onların yani çok zordu gitmeleri ama inanın hamilenin duası kabul olunuyo bugün site yöneticisi aradı taşınıyolar dedi ay bi sevindim Allahım çok büyük.

ne güzel olmuş burası yav kader arkadaşları olduk valla benide eklemişiniz 5 marta çok sağolun kızlar,kozetcim hayırlısı olsun yarın kavuşcan yavruna sağlıkla inşallah,ayshince valla bende 39+3 üm zor beklemek doktorun ne diyo benimki 40 hafta dolmadan 1 gün önce doğurtturcak beni ,lilyum bak senle aynı durumdayız benimde kafam çok karışık aynen doktorum perşembe gel sancı veririz dedi hiç açıklık varsa veririz demedi direk vercek gibi konuştu açıklık olmazsa verilmiyomu suni sancı?bide sancıyı çekip doguramamak var benim doktor kesin sancı vercem gibisinde konuştuğu için sezeryan seçeneği vermedi bana normal doğurursun dedi .

ayy keşke öyle olsa yani sancı verilsede açılsa..Allahım nolur artık aksilik olmadan nasip et yaa..

bu arada kayınvalidemde suni sancıyla doğum yapmış canım..açıklık falan demedi..günüm doldu hastaneye gittim dedi..serumu taktılar ondan sonra sancı çekmeye başladım öyle doğurdum dedi..eşim öyle doğmuş yani..muayene falan etmemişler açıklığa bakmamışlar...

şuan nasıl hareket ediyor varya...nispet yapıyor sanki bana anne gelmeyeceğim rahatom diyee..
ama kızım ben sana hasret kaldım yaaabenneyaptımkisenağlama

Üzülme sheylacım vaktin tamam zaten ne güzel doğumun yaklaşmış bende nişandan snra 1yada 2 gün içinde doğum başlar diye b iliyorum.keşke benden de gelse su falan

dr u aradım normal o dedi eğer bir pedi ıslatcak kadar kanama devam ederse tekrar görüşelim dedi.perşembe gitcekmişim eğer bir sorun olmazsa bunun dışında.ve nişan gelmesinden sonra hemen olmuyomuş doğum.annem söyledi 1 hafta sonra olmuş onun doğumu.bakalım nolcak.şuan iyi gibiyim.ya bu alttan muayeneden sonra oldu.o hızlandırdı galiba.normalde 3 gün sonra doldurcak vaktini.şimdi ben bu duruma üzülmelimiyim yoksa önemli değilmi anlayamadım.

uzulcek bisey yok canim senin bebisin gelisimi zaten tamamlandi simdi rahat ol ve dr un dediklerini uygula anne olmana cok az kaldiiii :içelim:

Lilyumcum evet doktorum demedi açıklık falan başlatırız dedi başından beri normal doğum diyorum kadına çatımda uygunmuş doğurusun dedi(demesi kolay)sezeryandan hiç bahsetmedi bence sen açıklık yok ise konuş doktorunla illa açıklıkmı lazım olmadı 1-2 gün snra yine baktır ay benimkide fıldır fıldır canımı yakıyo valla .

canim bence biz senle ayni zamanda dogurcaz a.s zaten benim dogumada bisey kalmadi :roflol:
geç dalganı geç sensenağlamasenağlama
dr una güven canım..yakındır doğumun..su gelmesinde en fazla 1 gün bekleniyor ama nişan öyle değil çok araştırdım bunu..yine de teikte ol dicem ama zaten teikteyiz dimisengözlerimebaksanab

sıcak su dolu küvete girdim yarım saat oturdum haşlak suyla yıkandım bebişin gelceği yok yani az az ağrım var o kadar bi nişan ,su falan gelse göbek atacam.ay bide üst katımızdakiler çok ses yapıyolardı tasınalı 1 sene oldu canımdan bezdim ne kadar uyuyamayıp ağladım ,ne kadar uykusuz işe gittim anlatamam üstümüzde kocaman tüp yuvarlıyolardı doğalgaz baglatmamaışlarda adam gece 1 den snra geliyo çıkarmadıkları gümbürtü kalmıyodu hatta hamileliğimi bilmiyodum seslerinden 1 gece ağlamaktan harap olup tepinmiştim iyiki yavruma bişi olmadı yani ama bi dua ettiydim Allahım üstümüzden gitsinler die gitsinler ama mağdur olmasınlar evde onların yani çok zordu gitmeleri ama inanın hamilenin duası kabul olunuyo bugün site yöneticisi aradı taşınıyolar dedi ay bi sevindim Allahım çok büyük.

yaaa hatırlıyorum canım çıkıp kapılarınımı tekmelemiştin bişey yapmıştın..mutfaktan banyoya,banyodan mutfağa tüp taşıyorlar doğalgaz yakmamak için demiştin...gerçekten hamilenin duası kabul oluyormuş bakkaydirigubbakcemile5.Allah büyük:Saruboceq:

ya benim kızdığım nişan gelmesi değil kadın alttan muayene etti sonra geldi nişan yani akşama.acaba diyorum oynamasaydı daha vakti varmıydı yavru kuşumun.içerde rahattı ne güzel.bide benim canım çok yandı kızlar ya muayenede.çok ağladım bağırdım.sizdede aynı şeyler oldu mu?bende mi bi tuhaflık var?

nişan gelmesiyle ilgili bi yazı buldum sizinlede paylaşayım garılar okuyun bakem

Doğum ne zaman başlar?
Nişan gelmesi yaklaşan doğumun belirtlerinden biri olmakla birlikte doğumun ne zaman başlayacağı konusunda net bir bilgi vermez.Bazı kadınlarda 36. hafta civarında gelebileceği gibi son ana kadar görülmeyebilir. Hatta bazı kadınlarda olay çok yavaş ve uzun sürede gerçekleştiğinden anne adayın olayın farkında bile olmayabilir. Mukus tıkaç hamilelik sırasında sıkça görülen akıntıların içinde fark edilmeyebilir.

36 haftadan küçük gebeliklerde böyle kanlı sümüğümsü bir yapı geldiğinde mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz. Eğer hamileliğiniz 36 haftadan büyük ise endişe etmenize gerek yoktur. Nişan gelmesi doğumun ilk belirtilerinden biri olmakla birlikte bazen sancıların başlaması günler hatta haftalar alabilir. Böyle bir durumda olayı doğal seyrine bırakmak en uygun yaklaşımdır.

Öte yandan akıntı aniden açık kırmızı renge dönerse ve miktarı artarsa zaman kaybetmeden doktorunuzu aramanız gereklidir.

evet lilyumcum az zamanımız kaldı bolbol dua edelim ben buna kesin inandım hamilenin duası kabul olunuyo bide doğuruken ederiz :)

X