Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

Gülşahcım canım allah yardımcın olsun güzelim yaa.
Tuğbacım geçmiş olsun sanada.
Özgecim biraz sıkcan dişini kuzum yaşlılara laf anlatmak zor. herşeyin doğrusunu kendileri biliyolarmış gibi offf.

selam doktordan geldim.bebek 2400grmış.sanırım mart annesi oluyorum.31martta olsun dedi.ben nisan dedim ama nisan nöbet listesi çıkmadı diye istemiyo.39+1 olcaz.bebeğimin herşeyi iyiymiş.ama bbirazi değil mi?üzüldüm.sonra da üzüldüğüme üzüldüm.

Ya kızlar karnım taş gibi bide karnım top gibi sertleşiyo zaman zaman o esnada rahmim alttan büzüşüyo gibi acıyo düzenli değil ama cok sık oluyo doğuranlar sizede oldumuydu

Ya kızlar karnım taş gibi bide karnım top gibi sertleşiyo zaman zaman o esnada rahmim alttan büzüşüyo gibi acıyo düzenli değil ama cok sık oluyo doğuranlar sizede oldumuydu

evet canım bu banada çok oluyordu doktora soyledıgımdebunun sebebının suyunun az olmasıylaa ilgili oldugunu soyledi.Ama sen yinede doktorunla bi konuş istersen !!!

gençlik uyuyudum geldim buralar aynı :))
ekşın lazım bize ekşınnnnnn elif de yok ne zamandır misafirleri geldi herhalde :)

slm arkadaşlar bugün sabahtan beri ara ara sancılarım oluyodu 2 saattir falan 15-20 dakkada bi giriyo belimden başlıo sancı o an adım dahi atamıorum doğum yapan hatunlar ne diosunuz bunalrda yalancı sancılarmıdır iyice sıklaşana kadarda gitmicem 5 dakka da bir gelmeye başlarsa gidicem dualarını bekliorum kızlar çokta heyecanlıyım

canım bence doğurum sancıları ama hastaneye gtisen bir nst çektirsen iyi olacak bugün de tıp bayramı dokturuna ulaşırsın inşallah

canım bence doğurum sancıları ama hastaneye gtisen bir nst çektirsen iyi olacak bugün de tıp bayramı dokturuna ulaşırsın inşallah

cnm yaaa ilk sancıları evde çekeyim diorum orda gidip beklemeyelim ararım doktorumu biraz daha takip edeyimde banyomu yaptım hazırlandım temizlendim çantalarımız dahazır hastane 5 dakka zaten hayırlısı artık eger devam etmesse sabah giderim bi kontrole doktorada cepten ulaşırız inşallah

dediğin gibi 5 dak da bire inerse sancın hastne de yakınsa bekle biraz daha canım hadi hayırlısı :)

selam kizlar
sezeryan olanlar ya da olacak arkadaslar merak ettim anestezi uzmani neye göre karar veriyo sezeryanin nasil olacagina. nasil testler yapiyor da spinal ya da degil diye karar veriyor?

selam kizlar
sezeryan olanlar ya da olacak arkadaslar merak ettim anestezi uzmani neye göre karar veriyo sezeryanin nasil olacagina. nasil testler yapiyor da spinal ya da degil diye karar veriyor?

canım kalp atışlarını kontrol ediyor bel kemiklerine bakyor yakın zamanda hastalık geçirdin mi ilaç kullandın mı die soruyor ve de kan tahlillerine bakıyor

canım kalp atışlarını kontrol ediyor bel kemiklerine bakyor yakın zamanda hastalık geçirdin mi ilaç kullandın mı die soruyor ve de kan tahlillerine bakıyor

ayni gün belli oluyor yani. cünkü benim anestezi muayenem dogumdan 1 gün önce.

tabi tabi hatta normalde ameliyattan bir saat önce muayene ediyor anestezi uzmanı öyle zor bir şey değil :))) sana kolay doğumlar canım ne zaman günün belli mi?

tabi tabi hatta normalde ameliyattan bir saat önce muayene ediyor anestezi uzmanı öyle zor bir şey değil :))) sana kolay doğumlar canım ne zaman günün belli mi?

tesekkür ederim canim evet gün belli 18 mart spinal anestezi dedi dr. ama son karari anestezi uzmani söyleyecek.

hala sancılarım ara ara devam edio bebişim içimde pek dağişik pozisyonlar alıo kızlar dualarınızı bekliorum
ara ara bilgi vericem burdan sizlere öptüm hatunlar sancı gelince ayağa kakıorum birde derin derin nefes alıorum baska önerisi olan varmı

canım nefes çok önemli kendine dikkat et bebeğin areketlerini de kontrol etmeyi ihmal etme istersen doktorunu ara bir sor fikir versin sana ya da doğum servisine git hemşireler açılmana baksınlar

Kızlar merhaba,

Bugün misafirim vardı, bu nedenle ancak bu saatte gelebildim... Ankara'dan kuzenim, uçakla kızımı ve beni ziyarete geldi. Annemin yapıp bıraktığı mamalarla misafir ağırladım bugün. Kızıma gelen güzel hediyelerle sevindim, mutlu oldum. Kuzenimin, taa Ankara'dan, küçük çocuğunu da bırakıp gelme fedakarlığında bulunmasına sevindim. Böylelikle annemsiz geçen ilk gün biraz da olsa kaynamış oldu. Gelelim sizlere ve yazdıklarınıza....
Eylemcim demek sende de depresyon başgösterdi... Umarım en kısa zamanda daha iyi hissedersin. Depresyon başladığı an, bu ben değilim, bu vesvese deyip, kurtulmak için dua etmek gerekiyor. İnan işe yarıyor... Annem de gitti evet... Kukum yavaş yavaş düzeliyor Allah'a şükür. Durmadan pansuman yapıyorum. Buradan doğuranlara ve doğuracaklara sesleniyorum: Sakın benim gibi yapmayın, dikişli kukunuzu sıcak suynan haşlamayın!!! kaydirigubbakcemile3
:lepi::lepi::lepi:
Budur budur budur!!!
Ayy canım benim çok haklısın!!! Bu tip süreçlerde hakkını aramak ve almak ülkemizde imkansız gibi, genelde uğraşıp didindiğin süreç insanı insanlıktan bezdiriyor... Aslında ben de, beni insanlık dışı usullerle doğurtan hastanemi kapatmaya vardırıncaya kadar cezalandırmayı çok isterdim...
selam kızlar
tırlatmaya az kaldıııııııııııııııııııııı çıldırmak üzereyim ya etrafım negatif elektiriklerle dolu pozitif enerjiye ihtiyacım var yaa
Dilekcim neyin var tatlım? Taze anne, sen de mi girdin depresyona? Bebiş mi tırlattı seni başkaları mı?
Gülşahcım valla çok haklısın, işin zor. Ama Allah'tan sayılı gün... Dermansız bir dert için ağlamıyon. Buna da şükür... Aslı'nın verdiği tavsyeleri beğendim, diyecek başka sözüm yok. Baban belli ki annenin yokluğunu aratmak istemiyor sana... Baban sonuçta, bişey olmaz bence. Ama çok rahatsız oluyorsan, odaya daldığında hızla arkanı dönerek, biraz abartılı şekilde örtünüp saklanarak, babanın anlamasını sağlayabilirsin diye düşünüyorum. Geçecek bugünler, azıcık sabır Gülşahcım, üzme kendini..
Geçmiş olsun Tuğbacım, neyseki iyi olmuşsun. Son zamanlar artık epey zorluyor... Allah yardımcın olsun.
Ayy hakikaten sinir olunmayacak gibi değil. Biz de her mızırdandığında kucağa almamaya çalışıyoruz. Zevk için böyle yapınca insan deliye döner. Sen yine de fazla ses etme, nasılsa bu yaştaki kadını değiştiremezsin. Eşini de germe fazla.
Bana doğuruyorsun gibi geldi... kaydirigubbakcemile3

BU arada bu cevap ekranı saat 6 dan beri falan açık... Ama bizim kızçenin meme ve mama sefaları bitmek bilmeyince ekran karşısında kucağımda bebeyle saatlerce oturup emzirmek durumunda kaldım. Gönder tuşuna bastıktan sonra kalkıp 2 göbek atsam mı acaba... delikafadulden

bursercim uzn nefesler al hizli alip verme bide poponu iki yana salla muzik esliginde danseder gibi beline sicak su torbasi koyabilirsin suyun ve kanaman gelmedigigi surece kuvetede girebilirsin. evde varsa badem ceviz gibi enerji verecek yiyecekler ye dogum aninda ihtiyacin olucak. hadi hayirlisi insallah kolay bi dogum yaparsin bizede moral olur.

bu arada selamlar sabah 10 da ciktik simdi geldik oy bittim tukendim ya bu gebelik sitelerinde son haftalarda karin asagi iner ve nefes alma ve asit sorunu ortadan kalkar diyodu hangi son haftalar bunlar? benimki gitgide kotuye gidiyoda ilk kez asit uykumdam uyandirdi yok bole bisey.

selamun hello millet ben geldim.

anacim saat 10.30 da kendi doktorcumla, yarim saat sonra da anestezi uzmani ile muayenem vardi ama ancak popomuzu eve sokabildik.

oglumun cikolatalarini son eksiklerini aldik vs.

sabah ugrastirdi bizi sipa NST de uyudu. yarim saat sonra bir daha girdim, bu sefer duzgun ciktik.
artik ultrasona sigmadi cocuk yaa, doktor dedi overload olmus :lepi:
neyse neyseeee anestezist tirstirtti biraz beni, butun ihtimalleri, kotu olasiliklari da anlatayim derken psikolojimi bozuyordu neredeysee sonra topladik neyseki.

pazartesiye hazir miyizzzz

ben uyanık kalmak, dogusunu gormek istiyorum diyince spinal epidural kokteyl olmaya karar verdik, dua ediniz efenim bizim icin. hersey yolunda ve kolay gider insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…