Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

sorma ben ince bir yastıkta yatabilirken şimdi ik yastğı üstüste koyuyom yanmadan dolayı :KK43:((

kardeşim mutfakta yemeq yapıo güsel koktu :)))

kızlar selam kaydirigubbakcemile2
bu sabah kontrolumuz vardi, hersey yolunda cok sukur.
nst miz temiz cikti.
doktorum esim ve ben oturduk uzun uzun konustuk
benim icin sezaryenin daha iyi olacagina karar verdik.
gunumuz belli oldu 16 mart pazartesi saat 11.30
insallah bizim icin hayirli olur :Saruboceq:
onumuzdeki hafta anestezi uzmani ile de randevumuz var, epidural mi nasil ona o zaman karar verecegiz.
9 gun kaldi Doruguma kavusmama inanamiyorum.

siz de ne var ne yok herkes iyidir insallah?
Elifcim gözün aydın, tarihini almışsın... Sayılı gün çabuk geçer... İnşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına...
kızlar benim doğumumda 02.03.2009 kızımın ismi şeyma doğum kilosu 3.160gr boy 48cm
Canım gözün aydın, maşallah yavruna. Allah analı babalı büyütsün. Daha önce yazdıydım ama mesajını görünce tekrar yazmadan edemedim.
ayrıca yastığının altınada küçük bir kuran da koyabilirsin.ben büyük kızıma 40 tane çörek otuna 40 yasini şerif okutup takmıştım:nazar:
Sağol tatlım, valla onu da yaptık, bakalım işe yarar inşallah.
selam kızlar geçmişi okumadım...vaktim yok çünkü:)))) e malum anne olduk
tuğbacım ahber vermiş size
çok şükür iyiyiz ikimizde..benim göğüs çatlaklarım ve adet sancılarım dışında sıkıntım yok...
bebekte şimdilik iyi..emiyor uyuyor ağlıyor vs vs klasik bebek işte :)))))
huylu mu huysz mu daha belli olmaz ama inşallah uslu olur kızım

bu arada çok sancı çekmedim kızlar..yani çektimde derin nefesin çok etkisini gördüm..muayenede ben 2cm açıklık var demelerini beklerken 7 cm açıklık var 2 saate doğurursun dediler..doğumumda kısa sürmüş..tabi ben o anı hatırlamıyorum bile :)))

çok güzel bir duygu kızlar allah en kısa zamanda sizede tattırsın...
yüzüne bakınca acı sancı hiçbişey düşünmüyorsunuz..göğüslerime dokunamazken bile sırf onun için ağlayarak 1.5 saatte bir emziriyorum...umrunuzda olmuyor o an.onun emmesini görünce..
ben kaçayım zırlar şimdi hepinizi öptüm
Canım, geçmiş olsun, gözün aydın. Allah bağışlasın yavrunu, maşallah. Bence de çok güzel bir duygu, Allah iseyen herkese nasip etsin inşallah.

doktordan geldik kızlar kızım daha tam inmemiş doktor daha pek doğmaya niyetli değil dedi, muayene etti salı günü yani beklenen tarihte tekrar çağırdı eğer 16sına kadar doğmazsa suni sancı vericez onunla da başlamazsa sezeryan dedi.... sezeryan olmak istemiyorum dua edin bana lütfen:teselli:

suni sancı verdikten sonra da normal doğumun başlamama ihtimali var mı dedim, cevap vermeyebiliyo dedi bakalım hayırlısı...:Saruboceq:
Canım bence suni sancı verilince başlar doğumun. benim suyum geldiğinde ne sancım vardı, ne de açılmam, hepsi suni sancı ile oldu. Daha bebiş tam aşağı bile inmemişti. Bence sezeryana gerek kalmaz. Rabbim hayırlısı neyse onu versin inşallah.
kızlar ben 93 kıloyum kılolu olmak ne zormus yaa sagımdan soluma dönemıyom gayrıı gercı 74 le hamiş kaldım ama 74 dümü mumla arıyorumÇok üzgünüm çoookbu oglan bıraz daha dogmasın anasını 100 yapacak bu arada catlaklarda göbek delıgıme kadar cıktı sizde nasıl durumlar

kızıldeniz valla sana katılıyorum ya totoumu kaldıramıyorum bu kilolu olan insanlar nasıl yasıyorkı yaa ben 59 hamıle kalmıstım ama zayıftım yanı şimdi çok zorlanıyorum donemıyorum oturamıyorum kalkamıyorum ıkı merdıven cıksam soluk soluga kalıyorum :KK43:

benim çatlaklar bacaklarımda ve totomda var gobekde bişey gorunmuyor şimdilik çok şükür :Saruboceq:
Hiç korkma canım. ben de 78.8 ile başladım. 90.8 ile doğuma girdim. Bu sabah 80.1 im. Ve daha 13. günüm. Zaten artık az kalmış, fazla kilo almaz hatta 1-2 kilo verirsin.
rebeca canım üzülme sakın sadece inan bak benim geç geldi ama normal oldu sonuçta bende hiç sezeryan istemiyordum..ve gerçekten normalin faydasını gördüm..hemen emzirdim ilk sarı sütü aldı yani..wc ye gittim..kalktım dolaştım...bizimki ilk günün etkisi olsa gerek hastanede hiç uyumadı doğru dürüst..bende zaten yorgun ve uykusuzdum..annem kayınvalidem baktılar hep..bir ara öyle uykum gelmişki 2 saat uyudum ve bişey hatırlamıyorum..tabi nineler uykusuz kaldı:roflol: eve gelince uyumuşlar hemen..bende yemek yaptım,babası kızıma baktı bu arada..
bunlar uyanıp yemekleri görünce kızdılar otursana diye..
yani diyeceğim o ki o kadar rahat oluyorsun...
hee yanlış anlaşılmasın sakın hiç acı yok değil..dikişleriniz sızlıyor,sancı yapıyor biraz.ama o kadar da olacak değilmi..kesinlikle dayanılmayacak bişey değil..normal isteyenler inansın ve beklesin bence..

enelcim normal mi oldu demişsin..evet normal hayatım..bu arada şimdi aklıma geldi sen geçen hafta bana lostun hangi bölümündesin demiştin..5.sezon 7. bölüm izledim en son..8 ide indirdim ama izlemeye vakit olmadı malum...

tuğbacım derin nefes olayını sormuşsun.yavaaaşca alıp ciğerlerine doldur,sonra ağzından yine yavaşca ver..inanın bana acaip faydası var..ben hastaneye gittiğimde nst de yanımda başka bi kadın vardı..benden 6 saat önce suyu gelmiş..sancı başlamış ama açılma yok...kızın tek yaptığı bağırmaktı..çok yoruldu çok acı çekti..doğumdan sonra konuştukta ben nefes işini hiç bilmiyordum..keşke öğrenseymişim dedi..aynı anda doğurduk ama onunkini suni sancıyla hızlandırdılar..benim 7 cmken onun daha 3 cm di...

bu arada tebrik eden arkadaşların hepsine çoook teşekkür ediyorum..şimdi emzirdim buraya oturdum..bakalım ne kadar dayanacağız..birazdan ağlar
Yalnız bişey söylemek istiyorum, senin kendi sancıların geldiği ve açılman olduğu için nefesler biraz işe yaramış. Benim ne kendi sancım oldu ne de açılmam... Hepsini ilaç ve iğnelerle yaptılar. Ve ben bu aşamada nefesin alasını aldım ama nafile... Biraz da Allah'ın takdiri önemli.. Rabbim hepinize bir nefeste açılacak rahimler, bir avazda çıkacak çocuklar versin... kaydirigubbakcemile3

1023185.jpg

BURDA 1 AYLIK HAMILEYIM
1003489.jpg

BURDA 32 HAFTALIGIM

kız emel hamileleik güzelleştirmiş seni yüzün gözün 32. haftada süper maaşallah :)

Tesekkur aslıcım ama yukardakı fotoda ızmırden yenı gelmıstım bana esmerlık yakısmıyo

ELİFİM sen benden önce doğurucan benimki 17 mart şimdi daha cok heyecanlısındır eminim

Dogacim bize de 17 mart dedi aslinda doktorumuz, ben ozel bir sebepten dolayi 17 si istemiyorum, ya 16 ya 18 dedim, kendisi 1 yi secti doktorum...
cookkk cok heyecanliyim dun gecekus kadar uyudum :1shok:

selam kızlar :))
ay dun gece 3 de uyudum bugunde 10 kalktım kuafore gıttım belkı bugun dogururm dıye saclarımı ordurttum ama nerdee yok bugunde gelmıyor bu kız heeeee bu arada saclarıma kestırdım ay ne kokos oldum ya dogum yapcam dıye hergun suslenıyom ama kesın b kız benı kotu bı halde yakalıcakk :roflol:

anam yaziyorum suraya senin kız ne zaman ki sen pacozz uykusuzzz bi haldesin o vakit gelicek :roflol:
bence biraz pasakli dolas kızın gelmesini istiyorssan :roflol:

Elifcim gözün aydın, tarihini almışsın... Sayılı gün çabuk geçer... İnşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına...
denizimmm
cok sagol canım amin inşallah hepimiz aliriz.

selam kızlar herkesin mevlid kandilini kutluyorum..
ayrıca 8 mart kadınlar gününüzde kutlu olsun...
hala doğurmadım :)
beklemekten sıkıldım ayrıca ama biraz daha gelme oğlum ne olur.. daha kimse gelmedi hala yalnızım herkes haftaya gelecekmiş..
bebişimin odasıda gelmedi hazırlıklar bitmediiii..
off yaaa strese giriyom vallaaa
sizlerde ne va ne yok?

1- aksama ne yesek
2- bırı benı yıkarmı şöyle sıcak suyla haslar gıbı

1- bizde patates yemeği ,kısır ve tatlı var
2- biri beni de yıkasın diycem kardeşim yıkıycak :)

ben tavaya tavuk atacam yanına domates bıber yeter yaaaa benıde yıkasın nutfennnnnnn

nerde evi diyo ????hahahaha konya da deyince biraz zor dedi Emelcim !

ıyıyım be enelım valla kızacaksın ama bugun son temızlıgı yaptım yarın anneme gıdıyom ve cuma gunu gelecem cumartesı tıpıs tıpıs oğlanı dogurmaya gıdıyom bu arada ısım MERT olacak

Kızlar hani yemek ismi yazmıyodukkkkk:eek:klava:

Bende burdayımm acıktım eşim gelsin yemek yiicez...Kızlar yaa adıyaman nasıl bir şehir bileniniz var mı

X