Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

aa listede azalmış baya hadi bitsinde geçelim bir topice artık..
ezgi bacım sen hep böyle kalacan:kötü kötü sırıtan tecavüzcü coşkun smileyi:

kızlar hepinize teşekkürler.
Allahım kimseye göstermesin ufacık ağzıyla öksürüyor damaklarını göstere göstere ağlıyor filan..berbat bişe.
melke canım bizim kız da öyle başladı önce.huysuzluk yaptı filan.bide idrarında azalma oldu.burunları ıslaklaştı hapşırma oldu.
işte sonrada sabaha karşı inleme hapşorma öksürme ve burun akıntısı oldu.

çok geçmiş olsun canım yaaa.. gazı bile olunca insanın içi gidiyor allah acil şifalar versin inşallah

hayirlisiyla bi gelse en azindan babasiyla paylascaz sorunlari ama ben bu agrilari kocisle paylasamiyorumki :roflol::roflol: 3 nisan dogum ayni zamanda kocisin dogum gunu yarin tek sansim hediye almak icin carsiya gidicez cok hizli hemen bisey almaliyim caktirmadan. bilsem bebek gercekten o tarihte gelicek alsana en guzel hediye demi.:emir_bebek: bu arada hic sanci manci bisey yok ayaga kalkmasam hic hamile gibi hissetmiyom kendimi :nazar:

valla ev tıka basa adam dolu.. annem kaynanam kayınpederim iki görümcem. ama sağolsun kocam elinden geleni yapmaya çalışıyor yanımda yatıor ağlayınca bebeği bana veriyor ağrım olunca destek oluyor filan.. ama bugünlerde babaya çokda ihtiyaç olmuyo yinede ana kuzusu sonuçta illede yük annede oluyor.. sağolsunlar herkes peşimde fır dönüyor.. kalabalıktan korkuyordum ama çok şükür allah nazarlardan saklasın herşey yolunda gidiyor.

aa listede azalmış baya hadi bitsinde geçelim bir topice artık..
ezgi bacım sen hep böyle kalacan:kötü kötü sırıtan tecavüzcü coşkun smileyi:

:jeyyar::jeyyar: oylemi dersin sekerim :jeyyar: aslinda siz anlamadiniz uyguladigim taktigi aranizda en tecrubeli benim cunku sayenizde hangi bez sizdiriyor,hangi pisik kremi iyi, gaza ne iyi geliyor,pompa alirken neye dikkat etmeli bunun gibi birsuru sey ogrendim simdi hazirim bebise iste :lepi: :roflol::roflol: kucukkende dondurmasini en son yiyip diger cocuklari kiskandiran bi tiptim zaten ay koptuummm :roflol::roflol:

ha bu arada aptamilin kusan çocuklar için olanı aptamil AR diye geçiyor yalnız doktorum dediki bir ölçe normal aptamil bir ölçek AR ver dedi.katılaştırıyormuş kakayı kabızlık yapabiliyormuş.normal mamaya alışan bir bebeğin midesine de direk uygulamak olmaz dedi.aklımızda bulunsun

:jeyyar::jeyyar: oylemi dersin sekerim :jeyyar: aslinda siz anlamadiniz uyguladigim taktigi aranizda en tecrubeli benim cunku sayenizde hangi bez sizdiriyor,hangi pisik kremi iyi, gaza ne iyi geliyor,pompa alirken neye dikkat etmeli bunun gibi birsuru sey ogrendim simdi hazirim bebise iste :lepi: :roflol::roflol: kucukkende dondurmasini en son yiyip diger cocuklari kiskandiran bi tiptim zaten ay koptuummm :roflol::roflol:

o işler hiç belli olmuyor yavru..
hepimiz burda ne annelerden neler öğrendik..kendi başına gelince bir hiç oluyorsun diyeyim.hihoyyyt
bilgine:icecream:

Ezgicim bence doğum tam olarak 3 Nisan'a gelmese bile başka hediyeye lüzum yok... Ver kucağına bebeyi, olsun bitsin...
Gülşahçım, inşallah çabuk iyileşir Alya. Gelişmelerden haberdar et. Nasıl şu anda, düne göre düzelme var mı?
Altunummm, inşallah test sonucunuz iyi çıkar. Herşeyin yolunda olmasına sevindim. :nazar:

Ezgicim bence doğum tam olarak 3 Nisan'a gelmese bile başka hediyeye lüzum yok... Ver kucağına bebeyi, olsun bitsin...

ya 3 nisanda bebek hala gelmemisse ne yapicam kafamçokkarıştı moral bozuk hediye yok pasta yok. yarin alabilirsem kucuk bisey alayim kendimde pasta yapmaya calisirim tamam iste.

ege deniz ve betül kaldık yaa böyle bende hala bir gelişme yok pek sık giremiyorum annem olduğu için onunla vakit geçiriyorum eşime dedim madem bu cimcimenin geleceği yok dışarı çıkalım bari gezmeye şimdi yemek yicez sonra dışarı çıkacağız bakalım artık o gelmeden son gezmemiz olur belki...

Herkese günaydın... Ben de zor bir gece geçirdim, uykusuzum.
Che de doğuruyo yaw!!! Hadi hayırlısı, Allah yardımcısı olsun. Gerçi eğer ki bu sabah doğurursa biz ne zamana haber alırız onu da bilmiyom ama... Umarım 1 aya kadar haber gelir. kaydirigubbakcemile3

ehuehe muhtarım gece zor geçmiş ama espiriler yerli yerinde kaydirigubbakcemile2

vay be che de doguruyor.. oynamıyo bu bebek dıye dıye gecırdı hamılelıgınıkaydirigubbakcemile3

canım mavi krem olanı a ldım. merhem olandan almadım. çok yoğun da değil. sanırım merheminden bahsediyosunuz. mavi olanla hatta trosyal kremi karıştırıyodu eltim. en ii bilgiler ondaydı kuzeni çocuk dr. idi tüyoları alırdı:)
....

saol fıstık.. bende mavı krem olandan alayım...

ege deniz ve betül kaldık yaa böyle bende hala bir gelişme yok pek sık giremiyorum annem olduğu için onunla vakit geçiriyorum eşime dedim madem bu cimcimenin geleceği yok dışarı çıkalım bari gezmeye şimdi yemek yicez sonra dışarı çıkacağız bakalım artık o gelmeden son gezmemiz olur belki...

sorma kalıdık üçümüz beşimiz.of hadi sıraya girelim che,mts ve ben hayat hadi başalyın doğurmaya anacığım.
bak mts kalmayasın nisana.inşallah son gezmesi olur.:içelim:benimki erken davranmazsa 31 mart saat 8::30da yatış.of bastı heyecan beni....

walla bendede bi gelisme yok sadece cok sik kasilmalar var ama agrisiz acisiz hiicc ciddiye almiyom artik :nazar: benim tek endisem bebegin kilosu 3 hafta once 3 kiloydu simdi nekadar olmustur acaba umarim fazla kilo almamistir delikafadulden

1-rainxxx..........................29 mart
2-MTS.............................29 mart
3-betül19.........................31 mart
4-ege-deniz.....................03 nisan
5-HAYATist.....................04 nisan

1-rainxxx..........................29 mart
2-MTS.............................29 mart
3-betül19.........................31 mart
4-ege-deniz.....................03 nisan
5-HAYATist.....................04 nisan

LISTEYE GEL LISTEYEEEEEE SON 5 LER BURDAAAA delikafaduldendelikafadulden

maskeli beşler miyiz neyiz ?:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Kimse yok mu yaw?
Dilek nerelerdesin, gittin di mi doktora? Ne dedi? Merak ediyorum seni...
Ezgiii, Şuleee, Betüüll, Tuuuğğbaaaa!!! Hepiniz aynı gün doğurmaya mı karar verdiniz yoksa? kaydirigubbakcemile3

selam millet nasılsınız ben pek iyi değilim senağlamakızlaar ya ben dünyadan koptum bu oğlan uyumuyor sürekli memede sizinkilerde böylemi yaaa?
netcem ben mama verince uyuyo ama o zamanda çok uyursa sarılık oranı yükselir diye korkuyom yaaasenağlama gerçi düşmeye başlamış oranı ama bilmiyom nolcak gündüz gelen giden akşam bebemin uykusuzluğu oooff of.:nazar:

zaten ezgi de doğurmamış daha naniknanik

selam kızlarr..
ben çok şükür evime geldimm.
hiç açılma olmadğı için pazartesi 10.15 gibi sezaryene girdimm. oğlum kürşat emin 10.30 gibi dünyya gözlerini açtıı..
3 kilo 400 gram 50 cm .. şimdi yanımda uyuyor yavrumm
canım allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin tatlım.
Damlacım kaçtır yazıcam atlıyorum, geçmiş olsun, ozan nasıl oldu, iyi mi şimdi?
canım sağol perşembe kontrole gittik 14 ten 13 e düşmüştü oranımız. oğluşum daha iyi dün ilk bıcı bıcımızı yaptık.
altunum gözün aydın sağlıkla büyüsün bebeğin :) sütün gelir merak etme yalnız bu süre boyunca bebeğini sıvısız bırakma verebiliyorsan dekstroz vermeyi düşün doktora bir sor :)benm de sütüm 3 güne indi ama ben kızıma 3 saatte bir 9 cc dekstroz verdim sarılık derdimiz olmadı çok şükür!
dekstroz işini keşkem önceden bileydim senağlama
offfffffff dışarı çıkmak istiyorum ya eve hapis kaldım gezmek istiyomm hala dogurmamıs olanlar gidin gezin eglenin valla bebek olunca kalıyorsun evde otur otur nereye kadar sıkıldım utuden camasırdan yemekden uykusuzlukdan pehhh beeeeeeeee
senağlamasenağlamasenağlama:1no2:al benden de o kadar senağlama
Selam kızlaaar.
Daha önce bahsetmiştim moralim bozuk diye.. Anıl'ın sarılığı düşmedi.Dün sabah tekrar gittik,kolundan aldıla kanı.. 18,19 çıktı. Doktor dediki bu değerlerin araştırılması lazım artık,üniversiteye götürün dedi.
Bizde acilen ızmir Dokuz Eylül'e gittik.Yine birsürü tahlil yaptılar.Kollarını,elinin üstünü delik-deşik ettiler kuzumun.4 tüp kan aldılar.Çocuğum ağlamaktan sesi kısıldı,zor dayandım.Hemşirenin bile eli ayağına dolaştı..ıdrar tahlili yaptılar..
Sonuçları yarın alıcaz. Yarın tekrar ızmir yolu var bize...ınşallah kötü birşey çıkmaz.. Kıyamam ben tosun paşamaaaaaaaaaaaaaaaa.
canım çok geçmiş olsun umarım tez zamanda iyi olur oğluşun.:Saruboceq:
selam gençlik !!!!

bwn keyifsizim kızım geceleri uyumuyor gündüzleri de 4 saat aralıksız uyuyor :KK43:(( ben perişanım:KK43:
ya bugün sağlık ocağında kızdılar 2 saatten fazla uyursa beynine oksijen gitmez kan şekeri düşer falan dediler offf. benimkide mamayı yiyince uyuyor offf offf ne zormuş be yaaa.
bende hep kendimi normal doğuma hazırlamıştım ama nasip böyleymiş.. karnımı sarmak için sargı bile hazırlamıştım. bende çok üzüldüm hele ikinci çocuk isteyen biri olarak hiç kesilmek istemiyordum. ne yapalım kader diyelim gitsin.. sen de kendini toparlamaya çalış canım bebişlerle avunacağız artık ne yapalım
bende altunum ama kısmetimiz böyleymiş.
kızlarrrrrrrrrr acil yardım beklıyorum alyanın poposu fena halde pişik olmus niye oldu bilmiyorum sürekli altını degıstırıyorum her pırtladıgın temızlıyorum unı baby mendılı kullanıyorum ama nıye oldu bılmıyorum yavrum ondan cok huzursuz oyuzden acıl bana cok etkilibi pişik kremi önermenizi bekliyorumm
doktor bana her alt değiştirdiğinde poposuna nivea pişik kremini sıva dedi. sıva dursun o kendisi emer vücuduna çiş değmesin dedi.
geldik canlar..
yine grip.Allahım o kadar kızıyorumki kendime.el kadar bebeği 2 kere grip ettim oturduğum yerden.gerizekalımıyım neyim nerde hata yapıyorum anlamadım gitti!!
grip için şurup verdi,fizyolojik serum verdi.hıçkırık tuttuğunda kullanmamız için metsil verdi birde reflü varmış kusmasının nedeni oymuş onun içinde ilaç verdi.adı aklıma gelmedi şimdi.
1 hafta sonra kontrole çağırdı..
gerçekten nerde hata yapıyorum anlamadım..
haa birde aptamilin kusan bebekler için bir maması var az sonra size bir kaç not yazdı bana onlarla birlikte iletirim.
şimdi kıza bi bakıp geleyim
geçmiş olsun canım ya küçücük bebeler herşeyi mikrobu kolayca kapıyorlar. tez zamanda iyileşir inşallah.:Saruboceq:
uyuyuyamiyorummmm bu gece bacaklarim cok agriyor uyutmadi beni okadar yani :1shok:
ezgimmmm ben hamileliğimi inanılmaz özledim ya ne kadar güzeldi. tadını çıkar bebiş hareketlerinin en çok onları ve uyumayı özledim.
kızlare naılsınız şuan sanı çekiyorum büyük ihtimal sabaha doğuracam çok kokrkuyorum kendinize iyi bwkın
delikafaduldenhadi hayırlısı

Son düzenleme:
Damlacım bizlerde de durum aynı... Ama zamanla insan 4 kiloluk bir yaka iğnesi ile yaşamaya alışıyor... :nazar:
Kapatma kendini, gündüzleri eşin yokken gir bari nete de takılburda biraz. Paylaşınca geçmiyor ama azalıyor depresyonumuz...

X