Marka merakı

mahmut abi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2024
584
605
48
Tamam kabul ediyorum ki marka kıyafetler ve ürünler çok kaliteli ve dayanıklı oluyor ama hiçbir zaman marka merakım olmamıştır. Marka giyinmem, almam. Alacak maddi gücüm vardır ama bir şeyi markası için almayı gereksiz bir savurganlık olarak görmüşümdür. Dolayısıyla marka ürünlerle de ilgilenmem, bilgim pek yoktur. Modayı bile takip etmem.

Haftalar önce eşimle çarşıya inmiştik, eşim kendine bel çantası gibi bir şey bakıyordu. Orada bir çanta gördüm, rengi ve tarzı hoşuma gitti. Tam kayınvalidemin sevdiği renk ve tarzı da onu yansıtır diye kayınvalideme hediye etmek üzere aldım.
Sonra öğrendim ki bu çanta meğer ünlü bir markanın çakmasıymış. O kadar ilgisizim ki ben öylesine bir çanta aldım diye düşünmüştüm. Bunu öğrenince ben kayınvalideme çantayı vermeye çekindim. Kayınvalidem de çok marka meraklısı değildir ama markaları bilir, birkaç tane marka şeysi vardır, ama az. Ama çevresinde, böyle markaya çok önem veren bazı arkadaşları var. Görümcem de marka hastasıdır. Görümcemin herşeyi marka alacak maddi gücü yoktur ama yine de aldığı çok olur. Görümcemin arkadaşları arasında da böyle marka meraklısı olup çok parası olunca da bir markanın farklı renk ve modellerinden 10 tane çanta alıp çıkanlar var. Bu çantaların tanesi 40-45bintl bu arada. Görümcemse 1 tane alır ama anlatır hep. Böyle olunca kayınvalideme “gelinin ala ala sana çakma çanta mı almış” diyecekler diye çantayı vermeye çekindim. Kendi kullanacağım bir renk ve tarz da değil. Eşim de “ver, neden vermiyorsun annem öyle bir insan değil ki” diyor. Sizce ne yapayım?

Kayınvalidenin tarzını ve sevdiği rengi biliyor, goedugunde aklina ona hediye etmeliyim geliyorsa bırakın kim ne derse desin. Şuan 45 bin bir cantaya vermek zaten saçmalık...

Kayıvalidenizi tanıyorsunuz, eğer orjinal çanta kullanıyorsa vermeyin. Mesela ben kayınvalideme versem kafama fırlatır. Ama anneme versem çok umursamaz.

Kayıvalidenizi tanıyorsunuz, eğer orjinal çanta kullanıyorsa vermeyin. Mesela ben kayınvalideme versem kafama fırlatır. Ama anneme versem çok umursamaz.
Marka bir iki parçası vardır. ama o da genelde çakma alır kendine (ekonomik sebepler), ama markaların tümünü de bilir.
Yani burada anlattığım gibi doğruyu söyleyim böyle esprili şekilde vereyim diye de düşündüm sonra doğum günü için de başka şey alırım.

Ben olsam vermem, gerekmediği günler hediye de almam
Ay ben insanlara hediye seçmekte çok zorlanırım. Böyle "gerektiği" özel günlerde de gerilirim bu yüzden, ve sırf almış olmak için de almak bana yapmacık gelir. Ben böyle tesadüfen bir şey görür hoşuma giderse ve o gördüğüm şey bana birini anımsatırsa ona o şeyi hediye olarak alırım. Eğer samimi olduğum biri ise özel gün beklemem, eğer samimi olmadığım biri ise özel bir günde hediye etmek için alırım.

En nefret ettiğim şey replikadır.
Asla almam, benzer model kullanmam.
Elbet amerikayı yeniden fethetmiyorlar ama belli başlı markaların kendileriyse özdeşleşen modellerine benzer şeylere dikkat ederim hele sahte benzer logo falan Allah korusun.
Böyle bir şeyi de kimseye hediye etmem açıkcası.
Siz onu genç ergen bir kıza falan hediye edin.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Kiminiz ver demiş kiminiz verme demiş, ama bu durumda tam içime sinmediği için vermeyeceğim. Ama versem de vermesem de zaten kayınvalideme doğum günü (önümüzdeki ay) için başka bir hediye almayı düşünüyordum. Ne alsam acep? Fikirleriniz var mı?
Eşim de vermememe bir türlü anlam vermiyor "Niye vermiyorsun annem öyle bir insan mı?" diyor, hani annesine hakaret etmişim gibi.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Kiminiz ver demiş kiminiz verme demiş, ama bu durumda tam içime sinmediği için vermeyeceğim. Ama versem de vermesem de zaten kayınvalideme doğum günü (önümüzdeki ay) için başka bir hediye almayı düşünüyordum. Ne alsam acep? Fikirleriniz var mı?
Eşim de vermememe bir türlü anlam vermiyor "Niye vermiyorsun annem öyle bir insan mı?" diyor, hani annesine hakaret etmişim gibi.

Eşin sınav olmak istiyor belli, ver gitsin o zaman bakalım laf yapacaklar mı kulağına gelecek mi…

Eşin sınav olmak istiyor belli, ver gitsin o zaman bakalım laf yapacaklar mı kulağına gelecek mi…
O değil de, şimdi kayınvalidemin arkadaş çevresi var ya bunlar birbirlerine hava atmak için gelinlerini yarıştırırlar, benim gelinim şöyle seninki böyle gibisinden. Bu bakımdan pek de hoşlanmam kayınvalidemin arkadaşlarından yani sürekli bir eksik arar gibiler. Arkadaşları ile ilk tanıştığımda hiç unutmam bir tanesi bana "kayınvalidenin kıymetini iyi bil o fevkaleade bir insan" dedi. Kayınvalidem de "o benim kıymetimi bilir" diye bozdu arkadaşını. Böyleler yani yoksa kayınvalidem içinden dese bile dışından asla demez, lafını etmez yani. Neyse başka şey alacağım artık.

O değil de, şimdi kayınvalidemin arkadaş çevresi var ya bunlar birbirlerine hava atmak için gelinlerini yarıştırırlar, benim gelinim şöyle seninki böyle gibisinden. Bu bakımdan pek de hoşlanmam kayınvalidemin arkadaşlarından yani sürekli bir eksik arar gibiler. Arkadaşları ile ilk tanıştığımda hiç unutmam bir tanesi bana "kayınvalidenin kıymetini iyi bil o fevkaleade bir insan" dedi. Kayınvalidem de "o benim kıymetimi bilir" diye bozdu arkadaşını. Böyleler yani yoksa kayınvalidem içinden dese bile dışından asla demez, lafını etmez yani. Neyse başka şey alacağım artık.

Kafanı yorma bitanem verme boşver, dillere düşeceğine yeni bir hediye al…

X