Mutfak Püf Noktaları Mant makarna doldurdum dipfrize attm

ben surekli yapiyorum canim
aksine sanki ogun yapmis gibi oluyosun
ama mantilari once ust buzdolabinda kurutupp
sonra atsan daha iyi olurdu
cunku yapisabiliyo
ozaman iyi olmuyorr
onec kurut sonra koyy tepside tek tek dizz dipfrizde yada normal buzdolabinda sertlesene kadar beklet sonra posetle daha guzel oluyorr

bozulmuyo canim bende yapiyorum nasil olsa kiymayi cigden yapiyoruz bise olmas cnm
ha bu arada kiymali manti makarnanin birde Patatesi Haslayip Baharitini Koyup Birde ole deneyin :)ben cok begeniyorum guzel oluyor :)

anacıgım yuvarlak kesik makarnanın içi dolduruluyo ben de ilk kez kaynanamda gördum bilmeyince kulaga degısık bişeymiş gibi gelıyo ;şahsen bn tercıh etmem ama oldukca pratik

Annem sürekli yapar çok da güzel olur difrizde durmasının hiç bi akıncası olmuyor. Yapışma falanda olmuyor poşetleyip dolaba atıyor. Ama el açmasını önce yaygın bi kaba koyup biraz dondurup öle poşetliyor yapışmasın diye.Ama makarna mantı pişince iyice büyüyor ve içinden kıymalı harç dışarı çıka biliyor ama olsun üzerine sarımsaklı yoğurt dökülen herşeye bayılırım ben.

valla ben ıcını cok dolduruyorum hıc boş yer kalmıyo tasıyo hatta pısırıncede cıkmıyo ama dondurduktan sonra hıç yapmadım bu aksam yapıcam bakalım nasıl olcak bılgı verırım

kıyma sogan ve karabıber koyuyorum ben ıcı ıcın...
zaten yogurdun ıcıne sarımsak ustunede tereyegına kırmızı pul bıber nane cok azda kekık atıyorum yagı ıyıce yakıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…