Maddi sıkıntılar kaygılar...

Temel ihtiyactan bu kadar kısan yani bu kadar cimri insanlar yurt dısına tatile gitmez lüks bulur yani

Burdan sakıza bile gidemez o parayla

İşte tam olarak bu insanlar yorum yapsın istiyorum. Eskiden gülerdim o yorumlara. İnanmazdım. Şu anda diyorum ki ulen ya doğruysa? Resmen kınadigimi yasiyorum arkadaşlar , kınamayın beni
Dost acı söyler .. Asgari ücret 5500tl dolar düz hesap 20 TL . Aylığı 275 dolar zaten asgari ücretlinin. İmkanı var mı sizce hem doyacak, hem harcayacak, hem bebek hem de yurtdışına gidecek . Matematik yalan söylemez ..uçak biletini bile alamazlar . Kimse kimseyi kandırmasın.

Çok teşekkür ederim ....dolap uygulaması dışında diğer tavsiyeler benim nerdeyse tüm hayatım boyunca uyguladigim yöntemler aslında... eskiden sadece tasarruf için değil sağlık açısından da uygun olduğu için kullanırdım gıdayla ilgili yöntemleri, stok ve tasarruf konusunda da iflah olmaz bir profesyonelim çünkü hayatım boyunca hep alt veya orta sınıftaydım zaten...Bu tutum sayesinde de başımı sokacak bir ev alabildim şimdiye kadar şükür ama artık ne yapsam olmuyor ....Dolap uygulamasını kullanmaya basliycam. Teşekkürler

Benim komşumun geliri nerden geliyor bilemem, eşinden ayrı 2 kızıyla yaşıyor. Sürekli geziyorlar, ne zaman kapıda görsem yemeğe gidiyoruz diyor ve bu sene komple yaptırdı evini, sürekli de maddiyattan yakınıyor, geçen ramazan ayında fitreni bana ver dedi
Ki ben ona hep mesafeli davranmaya çalısıyorum güya
Onlar fakirse ben fak fakirim o zaman

piraye bence çözüm varken de yokmuş gibi davranmak

Forum yönetiminden,
Sozkonusu hanimefendiyi ivedilikle foruma davet edip, ekonomi stratejisini ve uygulama yollarini bizlerle paylaşmasini istirham ediyorum.

Aynen benim de tedbirim borçlanmamak,borclanmayayim diye alınması gerekenleri almaktan vazgeçiyorum

Dolapta hizmet bedeli ve kargo ücreti sürekli güncelleniyor. Ayrıca iade politikaları çok kötü. Benim ürünümü yalan beyan ile çaldı 2. Parçayı göndermiş iade bile etmedi. Paylaştığı fotoğraflar benim ürünüm değil. Ama dolap iadeyi kabul etti. Artık asla 2. El satmam ztn çok kişinin canı yanmış 2 3 aydır insanlar uygulamadan kaçıyor alicidan kargo hariç hizmet bedeli kesmek nedir?
Yine bahsettiğim yozlaşmaya çıkıyor. Sat ama riski de bil.

İşte o yüzden bizler az paralarla bu işler nasıl dönüyor bazen anlayamıyoruz
Herkes kendine göre bir yaşam şekli geliştiriyor, bazen çevrem müsrif dese de bazı alışkanlıklarımı değiştiremiyorum ben.
Eşimin akrabaları da bana lüks der ama benimde hesabım kendime göre ; mesela kışlık yaparım, mutfak masrafına pozitif etkisi çok ama oradan artan parayı kar görmem, zeytinyağım iyi olsun, etim olsun, kaliteli peynirim olsun kafasındayım. O yüzden herkesin hesabı birbirine uymuyor. Şu an gençliğimde yeterince gezdim diye kendimi teselli edip bazı sosyal aktivitelerden vazgeçtim ama mutfağı önemsiyorum yaşımız gidiyor çünkü düzgününü yemezsek doktora veriyoruz, öncelik meselesi bu işler

Kadife kaplat, yımışacık.
Ah anacııım benim tek servetim elektrikli bisikletim, o bile 20 bin liranın üzerine çıkmış utanmasam gece yanımda yatıracağım, pamuklara sarıp kadifeyle kaplasam, yollarına swaroskilerden taş döşesem yeridir, sürdüğümde insanlar bir hoş bakıyordu az evvel fiyatını görünce ben de kendisine çok hoş bakışlar atmaya başladım

Rusya dan almıyorlar mıydi gazı.. rusya mı vermeyi kesti onlar mı almayı diye dinlemistim haberde e bu pek tabi zam olarak gelecek

Bazı insanlar olmasına rağmen hep şikayet eder. Asla yetinmez. Bazıları da olmasa bile buna şükür der. Kimisi de işte bizim gibi ara ara dertlenir sonra yaşamaya devam eder. Benim bir arkadaşım var, gelirleri ülke ortalamasının baya üstünde ama ağzında sürekli para, pahalılık. Ve bu herkesin dikkatini çekiyor. Tamam hepimiz zorlanıyoruz ama bu kadar dillendirmiyoruz diyorlar. Geçim herkes için zor ama bazıları daha çok söyleniyor, alışkanlık haline gelmiş galiba ya da daha fazlasını hak ettiğine inanıyor bilemiyorum. Babamın kardeşleri böyle, sürekli dert yanar, ağlarlar. Babam da garibim sanki kendi çok iyiymiş gibi onlara üzülür. Ben annemden babamdan bir kere duymadım geçinemiyoruz lafını. Bir yerden sonra itici oluyor cidden. Hoş şu an ülkede pahalılık konuşmayan kaldı mı bilmiyorum.

Şirket giderlerini vs nasıl yapiyorlar bilemem
Ama isteseler çok rahat ev alırlar onu biliyorum
Herkes ev sahibi olacak diye bir kural zaten yok, herkes ev alsa kiralık evlerde kim oturacak.
Kimi o eve okadar kira ödeyene kadar kredi çekerim kendime ev alırım der kimide, ev sahibinin bir kiracıların bin evi var der 3-5 senede bir daha yenisine daha lüksüne taşınır.

Rusya dan almıyorlar mıydi gazı.. rusya mı vermeyi kesti onlar mı almayı diye dinlemistim haberde e bu pek tabi zam olarak gelecek

Avrupa birligi ambargolar koymaya basladi. Bunlardan bir tanesi Nord Stream 2 yi kapatmak oldu (milyarca eurolar gömüldü oraya ve Amerikada acilmasini istemiyordu islerine geldi). Rusya da ilk bundan sonra sadece kendi paralari ile ödemeleri kabul edeceklerini acikladi. Su anda Nord Stream 1 den hic gaz gecmiyor. Sözde teknik arza varmis. Ama o isin bahenesi. Ne zaman geri acilacak bilinmiyor. Nord Stream 2 yi axsaniz odan yollamaya devam ederiz diyor Rusya ama AB yaptigi embargolardan dolayi ve amerika karsi ciktigi icin bunu yapmiyor. Bu yüzden su anda Almanya baska yerden daha yüksek fiyatlara dogal gaz alma derdinde. Yani Almanya bu konuda hemen öne atladigi icin kendi ekonomisinin ve insanlarin enerji güvencesinin icinde etti. Simdi ilk is yerleri kapaniyor bile, cünkü yükselen enerji fiyatlari karsilamiyorlar artik

Yok artık Hem gez ye dolaş keyfini çıkar sonrada fltre iste bu ne yüzsüzlük diycemde demiyorum çünkü aynısını bi zamanlar yaşadım bi tanıdığım eşinden ayrıldı eşinin maddi durumu çok iyiydi eşi evi eşyasıyla bıraktı 2 çocuğu ile evinde kaldı kendi ailesinin durumu da iyiydi maddi destek veriyorlardı nafaka da alıyordu evine temizlikçi vardı
kadının annesi fitre istemiş tanıdıklardan onlarda vermişler kızı demişki tatil param çıktı
Ben bu insanlardaki rahatlığı anlamıyorum vallahi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…