Maddi sıkıntılar kaygılar...

Evet fütursuzca para harcamanın bedelini ödüyorum
Kartlarimi ödüyorum yine karttan harcıyorum.
İnan nereye gidiyor bilmiyorum.
Bu sene tatil yapmadım durumumu duzelticem diye bakalım düzlüğe çıkarım inşş.
Bu ay özellikle dikkat edicem
Her ay maaş gelsin diye bekliyorum Trendyol sepetimi doldurdum yine
Ama bakıyorum son zamanlarda ihtiyacım olmayan birşey almıyorum.
Spor ayakkabı alıcam 2 bin küsur lira.
Daha uygununu alınca da bir ayda patlıyor ayakkabı.
Ucuza aldığım hersey elimde patlıyor garip bir şekilde.

Yani beni ilgilendirmez ama bir abla olarak tavsiye vermek istedim . Yarının ne getireceği hiç belli olmaz. Allah korusun sağlık sorunları bile insanın tasarruf etmesi için bir motivasyon olabilir . Niyetim kimseyi yargılamak değil , arada sırada öğretmenlik hallerim tutuyor işte

3 harfli market dedikleriniz bile migrosla aynı seviyeye gelmiş

5500 TL ile nasıl bunları yapacak komşunuz aklınız alıyor mu gerçekten
Yapamaz zaten mümkün değil. Sanki komşusunun tüm gelirini her şeyini biliyormuş gibi konuşmuş. Komşun o senin sana her şeyini anlatmaz elbette, dışarıdan bakıp ''aa, asgari ücretle nasıl yapıyor bunları'' diye düşünmek de baya bir saflık. Başkalarının hayatına, gezip tozmasına böyle gözünü dikip bakan insanları hiç anlamam zaten.

Ümit bulmak istediğiniz için yazmak istedim. Sadece hobi olarak ilgilensem ve son dönemde harita incelemesine pek vakit bulamasam da kaliteli isimlerden seneler süren eğitimler almış sertifikalı bir astrologum. Türkiye ve dünya haritaları üzerine çalışmak için de ayrı ayrı eğitimler aldım uzun zamandır da inceliyorum bu konuyu.
Herkesin inandığı bir şey değil elbette astroloji ama bu açıdan bakınca 2013 ortasından itibaren başlayan bir toparlanma söz konusu Türkiye için ve sonrası çok çok daha rahat ve güzel gelecek. Son virajlardaki bir iki engeli de takılmadan halledersek ilerisi için umutluyum.
Ayrıca her birimizin enerjisi bir araya gelip topyekûn bir enerji sistemi açığa çıkarıyor. Biz ne kadar umutlu olursak her şeye rağmen bu enerjiyi bu güzel kadim topraklara da yansıtırız.
Hepimize sabır sabır bol sabır ve kolaylık diliyorum

Boğazlarından mi kesiyorlar acaba diyorum. Et yemiyorlar da kıyma mı yiyorlar, soğanı yarım yarım mı doğruyorlar? Nedir anlamıyorum ki.
Mümkün degil bizim de dolap oyle cok ahım şahım degil.. bogazdan kesse bile o dediklerini yapmasi mumkun degil hele yurt dısı tatili düzenli benzin ohoo.. bir yerlerden kısarak anca az birsey birikim yapar bir asgari ücretli.. o kadar rahat yaşayamaz yani..

Kimse üzerine alınmasın, imkanı olmayana zaten kimse bir şey diyemez, Allah onların yardımcısı olsun ama olup da kendini sıkanlar peheeeyyy :)))
Bizim buradaki müteahhitleri bir görün yok böyle bir şey, yahu adam son model üst segment arabaya biniyorsun ama bir üstüne başına çekidüzen ver değil mi?
Altlarında rengi dönmüş bir pantolon bir gömlek, arabanın koltuğunda müşteri gelince giymek için damatlık ceketleri durur, bazen Allah affetsin ama vallahi gülüyorum, normalde adam üstünden düşen eşofmanla geziyor, sonra bir bakıyorsun müsamere çocuğu gibi giyinmiş, hmmm kesin evine alıcı gelecek, çocuklarına afedersiniz lan’lı lun’lu konuşurken bir anda konuşması değişiyor sen nasılsınız buyurun evi gezdireyim deyip bir ön iliklemeler bir eğilmeler

Çocukları benim kapı önünde salça ekmek yiyerek büyüyor, olmasa vallahi bir şey demeyeceğim ama var, bunların aklı fikri evden çocuktan eşten kısıp bankadaki hesaplarını kabartmak.

Doğalgaz yok buralarda biz mecburen klimayla ısınıyoruz, müteahhit eşleri fırınlardan ücretsiz aldıkları çuvalları sırtlanıp odun toplamaya gidiyor.

Bazen eşime diyorum ki adam bak bu insanlar nasıl yaşıyorsa örnek alalım, gidip onlardan kurs alalım, biz öyle ölürüz diyor

Allah aşkına siz alıntı yapmayın sinirlerimi bozuyorsunuz

Aman aman boşverin, kendi düşünmüyorsa bize ne biz mi düşünelim?

Gözünü dikip bakmiyor farkındaysanız o tek maasla nasil geciniyor da ben zorlaniyorum kismini sorguluyor..

Bizler hep yanlış yönlendirildik örneğin altin 3 yılda defalarca zirve yaptı. O süreçte kademeli satis yapıp zirvenin soguyacagini göremedik
Finansal okur yazarligimiz sıfır
Benim hislerim garip şekilde kuvvetlidir. Pandemi öncesi son kış gelirim daha farklı idi. Harcamalar daha azdı. Altin alıyordum ama mesela şubatta 2 tane spor ayakkabı almistim yada başka şeyler almistim garip bir şekilde gerekli olduğuna doğru zaman olduğuna inanıyordum
Simdi iyki diyorum hatta keşke aklıma geleni hiç ertelemeseydim...

El alti is yapip vergiden para kaciran cok. Veya pis isler yapan. Burda gecenlerde uyusturuca satan bir grubu yakaladilar. Iki kisi haric hepsi yabanci uyruklu.
Mutlaka farklı işler yapılıyordur yoksa şuanki sabit gelirimle ben yurt dışına gidemem

750 kaymeyi tiversem ben de bunaırdım sanırsam

3 harfli marketler de ateş pahası. Oradan alışveriş yapıyorlar ama yine pahalı her şey. Dediginiz gibi etsiz sütsüz geçen bir hayat olabilir.
Bizim de hayatımiz etsiz geciyor kp senede bir keserse veriyor da senede 5 6 ay yetiriyoruz onun disinda ete verdigim para ayda bir 50 60 liralik kofte ve kıyma.. yani ete para vermedigim halde neden tatile gidemiyorum

Hani hep Avrupa’dan üstünüz naraları atanlar var ya onlar için örnek verdim sadece. Her ne olursa olsun adamlar 3. Yardımını yapıyor bizde de bilmem kaç milyoncu kere zam açıklaması yapıldı. Dediğiniz gibi en azından birşeyler yapıyorlar. Gaz konusu apayrı bir olay.Durduk yere zam yapmıyorlar savaştan dolayı Rusya gazı kestiği için yapıyorlar. Bizdekiler de hava atıyor Avrupa’da gaz yok bizde var diye. Sonuç: doğalgaza %50 zam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…