Lütfen yardım edin

• Konu Sahibi bibercik
ama şuda olabilir tabi eğer birleşmeden sonra kimyasal gebelik yaşadıysan ve senin regl zannettiğin kanama aslında düşük ise değerin normale henüz dönmemişte olabilir her halikarda yeni bi test yaptırr..allah hakkında hayırlısını versin canımm gelişmeleri paylaşş bizimle..

• Konu Sahibi bibercik
canim diyecek bisey bulamiyorum bir bebisin dunyaya gelecegi varsa bi sekilde oluyo napcan sayet hamileysen nisanlinla biran once evlen derim kafan oldugunca karisik biliyorum dusunmeden yanlis bisey yapma ALLAH yardimcin olsunnn

• Konu Sahibi bibercik
İdrarda gebelik çıkmaş beta hcg 5 iken imkansız beta hcg en az 100 lerde olcakki idrarda çıksın doktorada gitsen boşuna para vermiş olursun bence şimdilik doktorda 5 değerle birşey göremez oda imkansız en fazla rahim kalınlaşmışmı gebeliğe hazırlanmışmı ona bakar oda zaten yumurtlama dönemindeysen şimdi zaten rahim kalınlaşmışdır adetle dökülür çünkü.Bu durumda yapabileceğin tek birşey var kanda beta hcg ölçtürmek tekrar yani kanda gebelik baktıracaksın başka bir labarutuvarda baktır yanlış çıkmış olma ihtimalide mevcut çünkü 5 değer gebelik var yada yok demek ikiside olabilir aslında 5 in üzerinde gebelik var derler ama beta hcg yi biraz çıkartan hamilelik harici durumlarda mevcuttur internetten araştır.Yani bana görede senin hamile olma ihtimalin yinede çok düşük derim ben.İllah 48 saat geçmesini beklemen gerekmiyor ölçtürmek için 48 saate bir çift katlayıp katlamadığına bakılıyor hamilelik sağlıklımı ilerliyor diye yoksa senin durumunda dert hamile olup olmaman o nedenle bence yarın özel bir labarutuvarda ölçtür.Doktorlardanda çekinmene gerek yok onlar nelere alışkındın bence.Anlat doğru düzgünce durumunu.

• Konu Sahibi bibercik
az önce oncomed diye bi gebelik testi aldım... nasıl kullanılıyor bilmiyorum. üzerinede 5 damla idrar diyor, onu nasıl ayarlayacam bilmiyorum... idrar için su içip mi wc ye gircem, idrar hangi idrar, beklemeli idrar mı onu da bilmiyorum.... bilginiz varsa yazarsanız sevinirim... cuma gününe verdiler özel poliklinik randevuyu, çok para tutavcak ama mecburum... 87 ytl ultrason + 60 ytl kadın doğumcu alacak... toplam 147 ytl.. ben diyorum ki bu testi yapayım, yine durum pozitifse gideyim... simlamutlu, şimdi ben dün yaptırdım kan testini, bugün sonucu aldım... 2 günde bi diyosun ya, senin hesabınla yarın bi daha mı yaptırayım kan testini? 2 gün geçmiş oluyo çünkü... cuma da sonucu verirler.... o zaman ki değerlere mi bakayım da öyle mi özele gideyim? artık şoktayım, hiç bişey düşünemiyorum çünkü... nedense inanılmaz bi sakinlik geldi üzerime, ama kendimi tanıyorum, patlama sakinliği bu....

• Konu Sahibi bibercik
Bak idrar testini sabah idrarınla yap illah yapcaksan sabah kalkdığında plastik bir bardağa yap idrarını damlalıkla çek sonrada 5 damla damlat testteki damlatacağın yere bekle ama idrar testiyle çıkmaz boşuna almışsın kan testi yaptırdıkdan sonra idrar testine ne gerek var beta hcg 5 iken idrar testinde zaten imkansız çıkmaz.Bence sen yarın özel bir labarutuvarda tekrar kanda gebelik baktır ama aynı yerde sağlık ocağımı ne orda baktırma bence 5 senin hamile olduğunu göstermez illah.

• Konu Sahibi bibercik
evde yapılan testlerde sabah idrarı olması gerekmiyor.ben akşam yapmıştım ve çıktı sonuç.doğru sonucuda vermişti.sonradan kan testi yaptırdım doğruydu.
bence sen yap o testi canım.bekleme hiç.allah yardımcın olsun..

• Konu Sahibi bibercik
Eğer gebelik çok erkense idrarda görülmesi için ya sabah idrarı yada 4 saat beklemiş idrar tavsiye edilir çıkması için ama zaten 5 olan beta hcg ninde idrarda çıkması çok çok zor o nedenle sabah idrarıyla yaparsa daha emin olur.Ayrıcada zaten bu gebeliğin erken gebelik olmasına imkan yok üstüne adet bile görmüşsün onca zaman içinde beta hcg 5 olamaz sen büyük bir ihtimalle gebe falan değilsin, bir ihtimalde kimyasal gebelik yaşamış olman ama oda binde bir ihtimal inan hamile kalmak okadar kolay değil.

• Konu Sahibi bibercik
yarın sabah netleşecek gibi... bende idrarda çıkacağını sanmıyorum. çok fazla bilgim olmamasına rağmen, araştırmalarım ve sizlerden de gelen cevaplar doğrultusunda hamile olmadığımı düşünüyorum. 6 temmuz'u baz alsak dahi, bu zamana kadar aradan 1 ay geçmiş olması ve hcg 'ninde 5.57 değil en az 100 olması gerekir... Bu bağlamda yarın ki idrar sonucu net bilgiyi verir... Tek sorunum da şu, yani en azından yeni yeni düşünmeye başladım... dış gebelik gibi herhangi bi sorunla karşılaşmam inşallah.... Gerçi 35 yaş ve üzeri için fazlaca riskliymiş fakat akabak başımıza patlar diye korkuyorum... böyle bi ihtimal, yaşarmıyım sizce?

• Konu Sahibi bibercik
aradan bayağı zaman geçmiş olduğu için her zaman testi yapmaya müsaidim biliyorum fakat yine de sabah ki ilk idrarla yaparsam net ve tam sonuç olacağını düşündüğüm için bekledim... hayırlısı olsun artık... olmuşla ölmüşe çare yok derler.... aynen öyle..

• Konu Sahibi bibercik
yalnız şunu merak ediyorum.. bugün poliklinikte çalışan bi bayanda hamileydi, onunla konuştuk biraz... belki de başka bi rahatsızlığınız vardır dedi... bu yüzden hcg 5.57 çıkmıştır dedi...kanda ki hcg oranının yüksek çıkması hamilelik belirtisi olmasının yanı sıra, başka rahatsızlıklarında oluşumuna etkenmidir? onu bilmiyorum.... bu bağlamda nasıl bi hastalığım olabilir onu merak etmeye başladım... şuan dahi karnımda bişiler normal değil, hissediyorum.... 3 haftayı doldurup 4. haftayı da tamamlayacak olan süreçte, gebelik harici nasıl bi hstalık olabilir ....

• Konu Sahibi bibercik
hayatımm bhcg yalnızca ve yalnızca gebelikle yükselirr..rabbimin bi mucizesi belkide gebelik dışı hiç bi hastalık hormon ilaçları dahil hiç bi ilaç bu değeri yükseltmezzz..5 in üzerindeki değerler her zaman gebeliği düşündürürr..korkma dış gebelikte bu değer normalin çok üstünde yükselir yani senin değerlerinin 1000 lerde olması lazım dış gebeliği düşünmen için..
dediğim gibi bu değer 3 haftalık gebeliğin alt sınırıdır ama senin daha fazla olmuştu galibaa oyüzden testi yap bence zaten eğer gebelik 3 hafta ve sonrasıysa testin pozitif çıkması lazım

• Konu Sahibi bibercik
evet 5-6 Ağustos'ta 1 ay olacak, eğer yumurtam döllenmişse, döllenme tarihi olarak... tarihi de tam hatırlamıyorum çünkü.. 4. haftanın içinde gibiyim işte...Ve bu "gibi" ihtimali için minimum olabilecek bi değer olduğundan dolayı, göz ardı edemiyorum bu durumu... bakalım yarın pozitif olursa tüm maddi imkanlarımı zorlayıp, devletten ziyade özele gidecem... hemen bi ultrason, kadın doğum uzmanıyla görüşecem... eğer negatif çıkarsa da, yeni bi kan testi yaptıracam yine... orda hala pozitif gösterirse de yine en son çare bi uzmanla görüşmek olcak... Hakkımızda herşeyin hayırlısı inşallah...

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi bibercik

canım boşu boşuna usgye girme eğer varsa bebek çok küçüktür vajinal ultrasonda bile gözükmezzz..sen yarın tekrar kan testi yaptırr.

• Konu Sahibi bibercik
Ben dış gebelik geçirmişdim dış gebelikde değer hemen öyle binlere çıkmıyor benim 62 ile başlamışdı ama senin dış gebelik falanda değil sen hamile değilsin bence yarın bak en güzeli git kan tahlili yaptır ama o yaptırdığın yerde değil başka bir yerde iyi bir labarutuvar olsun hatta mümkünse.Bak internetten bulduğum bir yazı mesela kopyalıyorum Hipofizer hCG: Hipofiz bezinde LH üreten hücreler çok az miktarda hCG de üretirler. Gebe olmayan bir kadının kanında 5-10 IU/mL düzeyinde hCG saptanmasının nedeni bu üretimdir.

• Konu Sahibi bibercik
canım bence doktora gitmene gerek yok hamileysen bile ultrasaonda göükmez alttan bakılırsa gözükür oda senin kızlığın duruyo ee ne olacak ozaman ama bence hamile değilsindir belki kistinden dolayı olabilir ama tam bi bilgim yok sen evde testini tekrarla bakalım rabbim neylerse güzel eyler allah yardımcın olsun

• Konu Sahibi bibercik
Allah'im Sen nelere kadirsin bende dahil olmak uzere aylarca yillarca hamile kalmak icin cabalayan bir cok insan var ama kimi de hic birlesme yasamadan zevk suyundan hamile kalabiliyo yada hamile olma ihtimali yasiyo
canim insallah hakkinda ne hayirli ise o olur umarim zor durumda kalmazsin Allah yardimcin olsun gecmis olsun

• Konu Sahibi bibercik
evet ölmüşle olmuşa çare yok(..banada sanki başka bir rahatsızlığınız olabilir gibi geliyor...ama yorumları okudukça kafam karıştı açıkcası...her ne ise önümüzdeki günlerde çıkar zaten...Allah hakkınızda hayırlısını versin.........

• Konu Sahibi bibercik
şimdi yaptım gebelik testini..... oncomed kartlıyı ve sonuç çok bariz ve koyu bi çizgi şeklinde negatif çıktı..... 2. çizgini değil hafif hiç bi şekilde belirmedi.... koyu bi kırmızı şeklinde tek çizgi negatif yönünde çıktı.... en iyisi kan tahlimimi tekrar yaptırayım... kadın doğumcularda analarının başlık paralarını istiyolar sanki anacım.... bi özel poliklinikten aldım randevu, 87 ytl ultrasona + 60 ytl de muayene ücetine istedi.. randevumu aldım yarın 11:15 için fakat emin değilim, kan değerim çok düşük, ardından idrar testim negatif, sonuç böyle olunca 147 ytl'ninde haşırt etmesi saçma gibi geliyo.... sağlıklı düşünüp karar vermek en doğrusu... o bakımdan poliklinikte kan aldırmam en doğrusu.. ultrason bence de saçmaydı da, müstakbel eşimin kesin sonucu öğrenmemiz adına her yolu denemek için sunduğu bi fikirdi... şimdi arkadaşlar sadece kan aldırıp sonuca bakacaz, negatifse problem yok demek olcak ama ben yine de sağlık poliçemden yararlanıp, hastaneye bi kadın doğuma gözükecem... eğer pozitifse kesin kadın doğumcuya danışacam... böylesi en iyisi dimi?
artı arkadaşlar dün akıntım resmen kırmızı bi şekilde geldi... koyu falanda değil, normal kan renginde... ardından koyu çamur gibi bi daha geldi ama çok azdı 2. si... ve 1. sinden yaklaşık 3-4 saat sonra geldi... acaba strestenmidir? çok sıkıntı yaptım ya.... yada işte bu bir başka hastalık diyebileceğimiz bi kanıtmıdır?

• Konu Sahibi bibercik
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorummmm

• Konu Sahibi bibercik
madem çok endişelisin burda zaman kaydedeceğine gidip gebelik testi yaptırsana:bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…