Lütfen yardım edin

siyahbeyazbilgisayar

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2010
824
164
37
Merhabalar, yardımınıza ihtiyacım var.5 aylık evliyim ve Eşimle 2. Evliliklerimiz.
Sık tartışıyoruz ve tartışan sadece bizmişiz gibi düşünüyorum, Allah aşkına evli herkes tartışıyor mu.
Tartıştığımızda içine kapanıyor tüm iletişimi kesiyor daha da sinirleniyorum.

Onu kaybetmek istemiyorum, benden bunaldığını fark ediyorum,eşin üstüne düşmemek nasıl oluyor lütfen bunu bana örneklerle öğretin
Evlenmeden önce uzun süre görüştük gün içinde 5 dakika da olsa boşluğunda gelmek isterdi şimdi ise benden bunalıyor bu duruma çok üzülüyorum

Mesela aile konusunda nasıl politik olunur.10 kere de 5 kere de gitsem eşime göre az gidiyorum.

Eşe gerektiğinde mesafe nasıl konulur bunu da bilmiyorum.
Evlenmeden önceki halimize dönmeyi çok istiyorum tabi bunca tartışmadan sonra dönülür mü onu da bilmiyorum.
Biraz olsun umursamaz olmak istiyorum ama beceremiyorum nasıl umursamaz olunur
Lütfen nasıl davranacağım konusunda bana yardım edinnn.
Not:ilk evliliğim normal bi evlilik olmadığı için hiçbirşey öğrenmemişim.

Surdaki evli insanlarin yuzde 80'inden daha tecrubelisiniz. Kendinizi olcup bicmeden mi 2.kez evlendiniz?
Kinamiyorum, yargılamiyorum ama bosanmis insanlarin tekrar evlilige cesaret edebilmesine hayret ediyorum ne yalan söyleyim.

Politik olmak sonradan kazik yiye yiye ogrenilebilir ama biraz analitik dusunme yetenegine ihtiyaciniz var, yani olaylari onceden gorebilme, yarini tartabilme, insanlari taniyip ona gore davranabilme. Sizde bu ozellikler yoksa cok zor isiniz.

O küsünce sizde küseceksiniz
Ay yatağa küs girmeyelim derseniz kaybedersiniz
Ailesine de zirt pirt gitmek istemediginizi belirtin
Dilersen kendin git ben kendime vakit ayiricam diyip bu konuda 1 kere tartisacaksiniz surekli degil
Ikinci evliliklerimizi yaptik bak orta yolu bulalim bosanmak ne kadar yorucu gibi cumleler asla kurmayin
Bosanmaktan korkuyor imaji vermeyin yani kendi cizgileriniz olsun

Ölçüp biçtim hatta profesyonel destek aldım, ben de cesaret edeceğimi sanmıyordum ama Eşimle tanışınca işler değişti,çok tecrübeli görmüyorum kendimi çünkü ilkinde normal bi evlilik yaşamadım.kendi ailemle ilgili iş yeriyle ilgili arkadaşlarımla ilgili konularda politik davranıyorum ama iş başka konulara gelince olmuyor
Krizi yönetemeyecek kadar örneklerle anlatmamızı istiyorsanız vah vahhh neden hazırlıksız ikinci evlilik?
Hazırlıksız değildim,uzun süre görüştüm ve profesyonel destek aldım, çok bunaldığım bi dönemdeyim şu anda,sadece yardıma ihtiyacım var, herkes her dönemde her sorununu kolaylıkla çözemeyebilir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim, ben o küsünce gel uzatmayalım ne gerek var diyen tarafım
Aile konusunda dediğinizi yapmıştım normal zamanda bi sorun yok ama tartıştığımızda hemen önüme geliyor
Asla kurma dediğiniz cümlelerin benzerlerini kurdum malesef

Nasilsa gidemez diye salmis esiniz
Sizde aydinlanmis gibi davranin
Cok ustunuze geldiginde "ailem de ailem diyecegini bilsem evlenmeyi 500 kez daha dusunurdum, ailenin evini cok ozlediysen temelli donebilirsin" tarzinda konusabilirsiniz
Kusunce de uzatmayalim demeyin ben dayanamiyorum o benle konusmamaya dayabiliyor diyip gurur yapin inatlasin
O alismis sizin adim atmaniza
Küsmeyi huy edinmis

Günlerinizi doldurup kendinize meşgale bulursanız tek odağınız eşiniz olmaz. Böylece onu o kadar boğmazsınız

Kesinlikle haklısınız huy edindi ben başta gayet mesafeliydim aileye o laf ettikçe ben gittim ama tatmin olmadı.bu arada aileyle bi problemim yok ama mesafeyi kaçırmak istemiyordum, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Nicki görünce tanıdık geldin ki baktım hatırladım. Öncelikle hayırlı olsun yeni evliliğin. :) Konuna gelirsem çok üzerine düşme ve boğma. Peşinde dolanma. Barışmak için çabalama. Öyle yaparsan ömür boyu adım atan sen olursun. O küsüyor ise sende küs. Hiç tinlama. Kendinle ilgilen. Tartışma sebepleriniz neler bir de örnek verir misin?

Her günüm dolu, çalışıyorum akşamları birlikte vakit geçiriyoruz ki misafirler misafirlikler derken çok yoğun geçiyor

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi ömür boyu bana kalacakmış gibime geliyor, kendimle ilgilendiğim de vicdan yapıyorum ben evliliğim için çabalamıyor muyum diye düşünüyorum.eşim kendi kendine kalmak istiyor ben daha paylaşımcıyım ama bununla beraber ben 3 gün misafirliğe gitsem 4.gün evimde olmak isterim tek kalmak daha çok hoşuma gider eşim de buna şaşırıyor
bazı konuları görmezden gelmeyi bilin. bazen he he diyip gecmek lazım. illa tartışalım, birbirimizi kıralım gerek yok
Galiba bunda başarılı değilim her konuyu çözmeye çalışıyorum her konuyu konuşmaya çalışıyorum

Evlilik demek misafir ağırlamak demek değil ama. Sürekli misafir durumu olsa ben kabul edemem mesela. Agresifleşirim. Siz yeterince çabalıyorsunuz bence kendinizi geri çekin. Ama bunu ciddi olarak yapın. Her seferinde adımı sizin atmayacağınızı bilsin. Misafirin yemesini içmesini temizliğini birlikte mi yapıyorsunuz tek mi?

Hergün misafir gelse ve biz gitsek eşim hiç rahatsız olmaz, ben evde başbaşa kalmayı daha çok seviyorum, kendisi sürekli dinlenemediğini söylüyor ben misafire bi işimiz yokken de müsait değiliz diyorum buna bozuluyor
Misafir ağırlarkwn tüm sorumluluğu paylaşır hatta benden daha fazla koşturduğu olur,

Bekar kalsa imiş o zaman. Tek başına her gün birine gidermiş ya da her gün birileri gelirmiş kendisine.

İkinizin de 2. Evliliği . Eşiniz de keşke sizin kadar düşünse . Siz bi şey öğrenemediniz eşiniz de mi öğrenemedi? Daha 5 aylık evlilikte aileme az gidiyorsun konusu gündem olduysa Allah yardım etsin çok zor . Aileci erkek inanılmaz zor oluyor . Bazen ipi sıkıca tutmak elimizi acıtır bırakmak rahatlatır . Bi süre düşünmeyin kendi halinizde olun . O da sizin uzaklaştığınızı bi düşünsün bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…