lütfen yardım edelim arkadaşlar ÖMER BARAN YEL

Bu gece uyku tutmadı Ömer'im...Seni ameliyata hazırlarken inlemelerini unutamadım bir türlü.Nalanların tüm gece kulaklarımda bitanem.Neler anlatmak istedin kimbilir? Baba beni Allah böyle çok seviyor, ben ticaretimi yaptım ve memnunum, bırak artık peşimi mi dedin? Hakkını helal et kuzum...Ben yüreği mülteci olmuş, aidiyetini kaybetmiş bir babayım...Her sabah manalı, masum gözlerine baktıkça bir diz daha gömülüyorum toprağa.Dermanını ararken dualarla istiyorum kuzum.İnan bana sana ve hikayene halel gelmesin diye hep sustum ve hep susacağım.Sahipsizlik bir yana edilen suizanlar karşısında bile sustum.Ben bu kadar doluyken bu inlemeler niye gülüm...Şimdi sahur vakti.Birazdan saat 05:00'de yola çıkacağız.Caddelerini bilmediğim bir şehre daha bırakacağım hüzünlerimi ve dilimde geceden kalma bir dörtlük;
Kurban olayım sana Baran
Sen güçlüsün yavrum dayan
Yine duvar diplerinde baban
Zor olacak ki, sayılsın imtihan

Güzel yavrum, kınalı kuzum seni ameliyata hazırlarken ,pamuk yüzünü silip saçlarını düzeltirken aklıma Hz.İbrahim ( a.s) geldi.İsmailini kurban etmeye götürürken kim bilir yüreği nasıl çarpıyordu, nasıl bir iman ve teslimiyetti.Sonra Cebrail (a.s) Hz.Hüseyin'in şehit edileceği toprağı Efendimize(sav) gösterirken iki Cihan Güneş'inin yüreği nasıl dağlandı.Bunları düşündükçe birden utandım gülüm.Hatta az bile olsa acımı imtihanımı onların imtihanına benzettiğim için utandım....Sonra irkildim.Uyandım gafletten bitanem.Hasbunallah ve ni'mel vekil dedim kendi bayağı nefsime....Hadi babasının güzel kuzusu kalk gidiyoruz.Bize yazılanı yaşamaya, imtihanımızın bir parçası olacak olanlarla tanışmaya.Daha kaç belde kaç ülke dolaşırız bilemem.Ama Allah gittiğimiz her yerde Senin masumiyetin hürmetine bizi iyi insanlarla karşılaştırdı.Hadi Aslan oğlum...Sen güçlüsün ve Allah sabredenlerle beraber.

Münih ne olursun Can'ımı yakma Sahip çık Cennet Misafirine...

Allah rızası için dualarınızda bizleri de unutmayın.Bugün her zamankinden daha çok duaya ihtiyacımız var...Allah rızası için daha çok dua için daha çok duyurun...Ömer'im Münih'te Schwabin Hastanesinde Kinder Klinikte ameliyat olacak.Şimdiye kadarki tedavilerine yaklaşık olarak 100 bin euro kullanıldı.İaşe,konaklama ve diğer ihtiyaçlar hariç.Ve bu daha ne kadar devam eder bilmiyorum.Bu mübarek ayda para lafı ederek sizlerin tadınızı kaçırdığım için çok ama çok özür dilerim.Ne olur hakkınızı helal edin.Lütfen bu hikaye maddiyat yüzünden yarıda kalmasın.Allah'ın nasip ettiği yere kadar gidelim.Bu anlamda Münih'teki abi ve ablalarımızın Ömer'in çığlığına kulak tıkamayacakları inancımı korumak istiyorum.Lütfen bu gönderimizi daha çok dua ve olması gerektiği kadar da tedavi masrafları için paylaşalım.Bu konudan bahsederken çok sıkıldığımı bilin lütfen.Gerçekten ivedi ve elzem olmazsa kesinlikle bu konuyu açarak sizleri sıkmak istemediğimi bilmenizi isterim.Lütfen okurken bile canınızı sıktıysam hakkınızı helal edin.
Allah hepinizden razı olsun.

Merhaba,

Ömer nasıl?

Allahım inşallah şifa versin ona. Size bağışlasın. Sağlıkla koşup oynasın, hep mutlu olun.

-Hocam çocuk hastaneye geç nakledilmiş
-Borçla harçla aldığım arabama bindirmek NASİP olmadı
-Hocam sabah 10'da ciğere giden fıstık akşam 6'da çıkarılmış, burda açık bir ihmal var.
-Fıstığı ben kendi elimle verdim, benim ihmalimin yanında o dediğiniz sayılmaz bile
-Hocam acildekiler görevlerini iyi yapmalıydılar.
-Evet haklısınız önce ben bir baba olarak görevimi yapmalıydım.
-Hocam çocuk nöroloji olmayan bir hastaneye sevk edilmesi çok kötü olmuş.
-Amcası orda çocuk yoğun bakım şefiydi ve görevinin son haftasıydı,biz buna KADER diyoruz.
-Hocam kas gevşeticiler kesildiği için kalçalar çıkmış.
-Doktorumuz çocuk çok gevşek belki kendine gelir dedi.
-Hocam yutkunma olmadığı halde zorla yutuyor diye beslemişler.
-Biz anadolu insanıyız.Yaşamın en büyük belirtisi yemektir.Doktorumuz çocuk böyle beslenirse en azından ailenin morali düzelir belki diye düşünmüştür.
-Hocam bir sigorta ya da devlet desteği bulun, bu böyle devam etmez.
-ALLAH bir kişinin hayra girmesini değil belki bin'lerin HAYIR işlemesini istedi.
-Hocam en ağır ve uyutan epilepsi ilaçları kullanılmış, bu da çocuğun algısını hepten kapatmış.
-Belki de bu ilaçlar olmasaydı yatakta bile tutamazdık, evladımızın öyle gözümüz önünde şekilden şekile girmesine dayanamayız diye yapmışlardır.Hem maalesef bu rahatsızlıkta deneme-yanılma sonucu doğru ilaç bulunuyor.Her beyin aynı değil.Ama keşke daha cesur olsalarmış.Keşke onların da sizler kadar AZ HASTALARI, ÇOK İMKANLARI olsaymış.
-Hocam çok şanssız bir çocuk, çok talihsizlikler yaşamış.
-Ben öyle düşünmüyorum.Belki sağlıklı ama hem kendine hem herkese hayırsız olacaktı.Hem neden şanssız olsun ki.Ömer gibi olup da belki bir ortezi, arabası ve en önemlisi bin'ler duası olmayan nice melekler var.
-Hocam sigortanız bu pahalı terapileri karşılamam diyor, bu durumda iltica ederseniz Ömer daha iyi şartlarda yaşar.Ancak bunun için devlet aleyhinde beyanlarda bulunmanız gerekebilir.
-Devletin yanlışlarını tabi ki söyleriz.Ama Ömer iyi olacak diye tüm evi ateşe vermeyiz.
-Hocam siz çok mu iyimsersiniz?
-Hayır ben müslümanım.
-Nasıl yani?
-Ahir zaman bu zaman hocam.Ya hayrı söylemeliyiz ya da susmalıyız.
-Hocam benim ilaçlar Ömer'e iyi gelir mi bilmem ama sizin söyledikleriniz tüm hücrelerime iyi geldi.-
-O zaman ELHAMDÜLİLLAH.

Evet Allah rızası için bırakalım artık birbirimizi yemeyi.Tahammülsüzlüğümüz arşa dayandı.Elimizde cep telefonları akşama kadar sosyal medyadan kin empoze ediyoruz.Allah rızası için herkes sussun.Kendini zıt, sevmediği bir bireyin yerine koysun.Allah kendi yarattıklarına bu kadar sabırlıysa biz neden hala bu kadar ateşliyiz.Her şeyde bir suçlu varsa o zaman KADER niye var? O zaman kimse ölmesin, kimse sakat kalmasın.Evet ihmaller var,ama önce kendi ihmal ve görevlerimize bakalım.
Hasılı...Ya hayır düşünüp hayır söyleyelim ya da sonsuza dek susalım.

Allah hepinizden razı olsun.Ömer'in kasılma ve nöbetleri azalmaya başladı.Türkiyedeki ilaçları bitti.Algısı daha iyi Maaşallah.Doktor yürüme konuşma mucize dese de bana Ömer'in küçük bir gülümsemesi bile yetiyor.Lütfen elinizdekilere hamd edin.Eşinizle, çocuğunuzla, arkadaşınızla problemleriniz var olsun Ömer'i düşünün en azından ne kadar çok şükredecek şeyimiz var diye hatırlayın.Duayla, sabırla, namazla, umutla isteyin Rabbinizden.Bırakalım artık ona buna çatmayı herşeyin altında birşeyler aramayı.Yalnız doğduk ve vallahi kabre yalnız gireceğiz.

Bu vesileyle Ömer'ime ve çok sevdiğim Seyyid Abdurrahman Kaya'ya (bizde emeği çok olan Sevim Kaya ablamızın kardeşi) çok dua istiyoruz.
Allah hepinizden razı olsun.
ÖMER'İMİN NÖBETLERİ ARTTI.:-(((
ALLAH RIZASI İÇİN HEM ÖMER'İME DUA EDİN HEM DE ÜLKESİNE....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…