lütfen yardım edelim arkadaşlar ÖMER BARAN YEL

environmentaleng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2015
2.022
1.077
41
Oğlum 4 mayıs 2015 te nefes borusuna fıstık parçası kaçması sonucu beyni oksijensiz kaldı ve Serabral palsi( beyin felci) oldu.Şu an bilinci ve algılaması kapalı.Yürüme,hareket,öksürme ve yutkunma gibi tüm fonksiyonlarını kaybetti.sadece gözlerini açıyor ve sürekli kasıldığı için ağlıyor.Burnundan NG ( sonda) ile besliyoruz.Sürekli ateşi çıkıyor ve enfeksiyon geçiriyor.Ankara'lara kadar götürdük.Bu vakalarda zaman, şans ve mucizenin çok önemli olduğunu söylediler.Kontrolleri Ankara Gazi' de devam ediyor.Şu an evde.Sadece sizlerden dua istiyoruz.Bu bir imtihan ve biz Rabbimizden gelen her şeye razıyız.Ancak Yüce Allah umutsuzluğa düşmeden ben'den isteyin diyor.Biz de bu Kur' an ayı'nda Allahtan istiyoruz...Allah rızası için dualarınızda bize de yer verin.Sahurlarınızda iftarlarınızda acıkınca susayınca bizim acımızın dinmesi için bize ve yavrumuza dua edin.Hatimlerde Ciğerimiz Ömer Baranında ismini söyleyin.Sayfayı beğenin paylaşın ve arkadaşlarınıza gönderin.Belki bir yerlerde bir mazlum,bir dertli , bir Allah dostu vardır.Belki de Onun duası imdadımıza yetişecek.

Merhaba abilerim ablalarım teyzelerim halalarım amcalarım dayılarım...Ben Ömer Baran.29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayram'ında gözlerimi dünyaya açtım.Erken doğduğumu söylüyorlar.Sadece 32 haftalık ve 1 kg 800 gram.Hepsi babamın suçu olmalı.O kadar çok türkü bestelermiş ki benim için hasreti bitsin diye Rabbim erken göndermiş beni.Kuvözde kalmışım epey.Doktorlar yaşamaz demişler ama babam bu hiç boş durur mu o yoğun bakımın önünden bir gün ayrılmamış.Habire dualar etmiş.Güçlü olayım diye Ömer bereketli olayım diye de Baran ( Yağmur )olsun demiş.Annemin de hakkını teslim edecem.Bana ilk günden bıkmadan her gece Yasin okurmuş.Ha bir de habire meyve yemiş.Belki ondan bu kadar tatlı ve güzel olmuşum.Eve gelince babam kurbanlar kesmiş.Yaşıtlarımla olan farkı kapatayım diye yedirmiş ha yedirmiş.
Şimdi uzaklardan sesleniyorum size.Benim yakınlara gelmem için bi dünya koca koca insanlar toplanmış.İnşallah vazifemi tamamlayıp dönecem.Sakın ola pes etmeyin.Sakın ola bu kaygan zeminde elimi bırakmayın.Sabredin.Dua edin.Bu bir sınav.Sakın ola isyan etmeyin.
Büyüklerime iki lafım var.Çocuklarınıza sımsıkı sarılın.Yaramazlıklarına gülün.Bırakın kumandayı kırsınlar,cep telefonunuzu bozsunlar.İngilizceleri zayıf olsa da olur.Bazen ateşleri çıksa üzülmeyin.Bırakın kafanızı şişirsinler.Sizin canınızı sıktığınız basit bir göz,kulak rahatsızlığı için babam neler vermez ki? Annem şimdi ne kadar da istiyordur tüm evi dağıtmamı.Lütfen çocuklarınızın kıymetini bilin.Elinizdeki hazineler için şükredin.Asi mi bebekleriniz.Bırakın asi olsunlar.Ama yeter ki görsünler,gülsünler,konuşsunlar,yürüsünler....Şöyle bir düşünün.Ne kadar da şükretmeniz gereken çok şey var.Babam,annem,abim çok yaralılar.Ama onlarda hamd etsinler.Elbet bunun bir karşılığı vardır.Ama isyan ederlerse bana da kendilerine de zarar verirler.Hem ben burda melekler arasındayım.Güzel kokulardayım.Allah'ımın korumasındayım.Rabbime emanetim.Babamı annemi ve abimin yaralı yüreklerini size emanet ediyorum.Siz duaya devam edin ben rabbimin de izniyle geleceğim.Tek isteğim lütfen hemen şimdi evlatlarınıza sımsıkı sarılın.Kokularını içinize çekin.Ellerine ayaklarına bakıp hamd edin.
Allaha emanet olun.Beni unutmayın
KUZUNUZ ÖMER BARAN.... Eki Görüntüle 1600441 Eki Görüntüle 1600441

Bu gece uyku tutmadı Ömer'im...Seni ameliyata hazırlarken inlemelerini unutamadım bir türlü.Nalanların tüm gece kulaklarımda bitanem.Neler anlatmak istedin kimbilir? Baba beni Allah böyle çok seviyor, ben ticaretimi yaptım ve memnunum, bırak artık peşimi mi dedin? Hakkını helal et kuzum...Ben yüreği mülteci olmuş, aidiyetini kaybetmiş bir babayım...Her sabah manalı, masum gözlerine baktıkça bir diz daha gömülüyorum toprağa.Dermanını ararken dualarla istiyorum kuzum.İnan bana sana ve hikayene halel gelmesin diye hep sustum ve hep susacağım.Sahipsizlik bir yana edilen suizanlar karşısında bile sustum.Ben bu kadar doluyken bu inlemeler niye gülüm...Şimdi sahur vakti.Birazdan saat 05:00'de yola çıkacağız.Caddelerini bilmediğim bir şehre daha bırakacağım hüzünlerimi ve dilimde geceden kalma bir dörtlük;
Kurban olayım sana Baran
Sen güçlüsün yavrum dayan
Yine duvar diplerinde baban
Zor olacak ki, sayılsın imtihan

Güzel yavrum, kınalı kuzum seni ameliyata hazırlarken ,pamuk yüzünü silip saçlarını düzeltirken aklıma Hz.İbrahim ( a.s) geldi.İsmailini kurban etmeye götürürken kim bilir yüreği nasıl çarpıyordu, nasıl bir iman ve teslimiyetti.Sonra Cebrail (a.s) Hz.Hüseyin'in şehit edileceği toprağı Efendimize(sav) gösterirken iki Cihan Güneş'inin yüreği nasıl dağlandı.Bunları düşündükçe birden utandım gülüm.Hatta az bile olsa acımı imtihanımı onların imtihanına benzettiğim için utandım....Sonra irkildim.Uyandım gafletten bitanem.Hasbunallah ve ni'mel vekil dedim kendi bayağı nefsime....Hadi babasının güzel kuzusu kalk gidiyoruz.Bize yazılanı yaşamaya, imtihanımızın bir parçası olacak olanlarla tanışmaya.Daha kaç belde kaç ülke dolaşırız bilemem.Ama Allah gittiğimiz her yerde Senin masumiyetin hürmetine bizi iyi insanlarla karşılaştırdı.Hadi Aslan oğlum...Sen güçlüsün ve Allah sabredenlerle beraber.

Münih ne olursun Can'ımı yakma Sahip çık Cennet Misafirine...

Allah rızası için dualarınızda bizleri de unutmayın.Bugün her zamankinden daha çok duaya ihtiyacımız var...Allah rızası için daha çok dua için daha çok duyurun...Ömer'im Münih'te Schwabin Hastanesinde Kinder Klinikte ameliyat olacak.Şimdiye kadarki tedavilerine yaklaşık olarak 100 bin euro kullanıldı.İaşe,konaklama ve diğer ihtiyaçlar hariç.Ve bu daha ne kadar devam eder bilmiyorum.Bu mübarek ayda para lafı ederek sizlerin tadınızı kaçırdığım için çok ama çok özür dilerim.Ne olur hakkınızı helal edin.Lütfen bu hikaye maddiyat yüzünden yarıda kalmasın.Allah'ın nasip ettiği yere kadar gidelim.Bu anlamda Münih'teki abi ve ablalarımızın Ömer'in çığlığına kulak tıkamayacakları inancımı korumak istiyorum.Lütfen bu gönderimizi daha çok dua ve olması gerektiği kadar da tedavi masrafları için paylaşalım.Bu konudan bahsederken çok sıkıldığımı bilin lütfen.Gerçekten ivedi ve elzem olmazsa kesinlikle bu konuyu açarak sizleri sıkmak istemediğimi bilmenizi isterim.Lütfen okurken bile canınızı sıktıysam hakkınızı helal edin.
Allah hepinizden razı olsun.

ömer baran suan almanya'da maddi manevi desteklerinizi bekliyor arkadaslar lütfen duyarsız olmayalım

Eklentiler

• 11825631_1674885172743258_2015082941525049381_n.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 497
  • 11053863_1674885232743252_4504775542721304450_n.jpg
    44,1 KB · Görüntüleme: 453
Son düzenleme:
Değerli kardeşlerim merhabalar....Sözlerime hepinize tek tek teşekkür ederek başlamak istiyorum.Bugün uçak biletlerimizi aldım.Rabbimin de izniyle P.Tesi 12:40 gibi Ankara'da olacağız.Aynı gün saat 17:30'da Ömer Baran'ın özelde bir muayenesi var.Salı günü de daha önceki doktoruna görünecek.Çarşamba günü Gata'daki işlemleri başlayacak.
Hesabında 22.600 tl ile 190 euro birikmiştir.Ulaşım konaklama ve özel muayenehane giderleri için 4 bin tl bankadan tahsil edilmiştir.
Allah hepinizden razı yolsun.Daha yolun başındayız ve kendimizi de çok sıkmadan damlaya damlaya çok daha büyüyeceğini biliyoruz.Yurt içi ve yurt dışında duyarlılığın artması ve tedavinin en kısa zamanda Abd'de başlaması için sizlerden hesap numaralarını paylaşmanızı istirham edeceğim.
Ankara'da Tv yayınları yaparak sesimizi duymayan hayırsever sanatçı ve işadamlarına ulaşmaya çalışacağız.
Abd Boston Çocuk Hastanesinde gelecek ücret ve tedavi süresine göre nihai ihtiyaç duyulan meblağı açıklayacağız.
Rabbim inşallah bir an önce Safi Esma'sının tecellisini gösterir de bizleri Bostonlara muhtaç etmez.
Allah rızası için duaya devam edelim.Dualar sayesinde bir çok olumlu gelişme yaşandı.

ÖMER BARAN'A VE ŞİFA BEKLEYEN TÜM HASTALARA ŞİFA NİYETİNE 'YA MUHYİ' ESMASINI BOLCA OKUYALIM.
RABBİM HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.

Kardeşlerim Merhaba....Ömer'imin son durumundan bahsederek yazıma başlamak istiyorum.Rabbime binlerce hamd olsun ki ağlama ve kasılmaları eskiye nazaran daha azaldı.Tam olmasa da emme ve yutkunması var.Ara ara nöbetleri devam etmekte.İnşallah P.tesi Ankara'ya geleceğiz...Rabbim hepinizden razı olsun.Tüm bunlar sizlerin geceli gündüzlü dualarıyla oldu.
Yardım kampanyamız başladı.Müşterek hesap olduğu için İnternetten takibini yapamıyoruz.Ancak ara ara bankanın bilgilendirmesi sonucu daha şimdiden 15 binlere yaklaştı.Rabbim hepinizden razı olsun.Lütfen ailenizi ve bütçenizi sıkıntıya sokacak durumlar yaşamayın.Kampanyanın süresi bir yıl olduğu için az ama devamlı yardımlarla gerek yurt içi gerekse yurt dışı tedavi masrafları için gerekli olan meblağ birikecektir.
Herşeyde sabrettiğiniz gibi bunda da sabır göstereceğinize olan inancımız tam.
Abd Boston Çocuk hastanesi ile ilgili yazışmalarımıza daha hız vereceğiz.Hastanenin belirleyeceği tedavi masrafına göre kampanyamıza yön vereceğiz.
Bu uzun bir süreç.Lütfen bu süreçte bizleri daha çok manen yalnız bırakmayın.Ankara'da özellikle Ankara'daki Ömer'imiz sevenlerinin yanımızda olması bize çok güç verecektir.En az bizler kadar Ömer'in üzerinde haklarınız var ve Rabbim bizi bu hakka layık davrananlardan eylesin.Hepinizin başımızın üstünde yeri var.
Ömer'imin en son fotoğrafını paylaşıyorum.Yaklaşık üç aydır kasılma ve ağrılardan dolayı dinlenemeyen Kuzum fırsattan istifade sürekli uyuyor.Sağlığında da keyfine ve uykuya düşkündü
Allah rızası için en iyi tedaviden daha etkili olan dualarınıza devam edin
Rabbim hepinizden razı olsun.Rabbim bizim elimizi 'Sizin ' elinizden etmesin.Sizler oldukça İnşallah biz hep kendimizi Güçlü hissedeceğiz.

Hani diyorum Ömer'im bir mucize olsa...Hani bir gece biz uyurken melekler gelip başını okşasalar...Hani o hasar gören beynine Rabbimin şifasını üfleseler...Hani bir sabah uyandığımda güzel oğlum seni eskisi gibi görsem...Şaşkınlıktan ve sevincimden gözyaşlarıma boğulsam.Annen bayılsa....Abin olan bitene anlam veremese...Sonra alıp seni Ankaralara İstanbullara İzmirlere sevenlerine götürsem.Doya doya sevseler seni.Duanın mucizesi desem dört bir yana.Senin için yazılanlardan bir kitap yayınlasam.Okullarda 'Sevginin Gücü' diye ders olarak okutsam.Doktorların şaşıp kalsalar bu işe....Ah güzel oğlum Rabbimin yanında o kadar kolay ki.Saliseler bile almaz.Ancak O'nun da bir hesabı var.Tüm Türkiye ayağa kalktı kuzum.Biz sabrederiz yeterki Ömer dayansın diyorlar.Hepsine söz verdim paşam.Kuzum iyileşirse ayaklarınıza getirecem dedim.Oyunbozanlık yok prensim.Biz sözümüzü tutacaz.Sonuna kadar Allah'ın rahmetinin tecelli edeceği günü bekleyecez.Sen de sözünü tut emi paşam.Pes etmek yok.Babayı bu yolda yalnız bırakmak yok.Sevenlerin o kadar içten o kadar fanatikler ki yani güzel oğlum istesen de pes edemezsin.Seni çok ama çok seviyorum kara gözlüm.Az kaldı kuzum.Tüm sisli perdeler kalkacak ve bu sevgi bahçesinde yavaş yavaş yeşereceksin.Senin kolun ayağın gözün kulağın olacağız.Şanslı kuzum benim.Senin adına gözyaşları içinde tüm sevenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Sizlerin duaları ve yardımlarıyla Rabbimin de izniyle Yavrum ayaklanacak.İyi ki varsınız.İyi ki bizimlesiniz.Rabbim evladımı önce bana sonra sizlere emanet etti.Bu sınavda dua var,hayır var,sevap var, merhamet var,muhabbet var,dayanışma var.Rabbim eksikliğinizi vermesin.
Ömer'ime şifa niyetine felak,nas,ihlas,fatiha,ayetel kürsi ( 3'er adet ) okuyalım.Allah hepinizden razı olsun.

Arkadaşlar Merhaba...Güzel yüreklerinde bizleri misafir eden yeni sevenlerimiz için bilgilendirme yapalım.Hastalığının adı SERABRAL PALSİ.Bu hastalık beynin oksijensiz kalması sonucu kişinin hareket kabiliyetini kaybetmesiyle kendini gösteriyor.
Tedavi yoğun fizik tedavi ve rehabilitasyonla bazı fonksiyonların geri dönme süreci olarak bazen yıllarca sürebiliyor.Çok sabır ve inanç isteyen bir hastalık.Devletimiz sadece ayda sekizer saat fizik ve rehabilitasyon hakkı veriyor.Ancak bunun yetersiz olduğunu uzmanlar kabul ediyor.Devletin imkanları yanında Ömer'imizin daha çok özel refleksoloji,fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavisi görmesi gerek.Bu özel seansların takriben aylık gideri 50 bin tl civarında.Ekstra olarak boyun bel ve düzgün duruşların gelişmesi için medikal malzemeler gerekli.En ucuz medikaller 5 bin liralardan başlamakta.Zengin hastalığı olarak da bilinen bu hastalık bir öğretmenin gücünü fazlasıyla aşmakta.Bu tedavinin bir adım gelişmiş hali Almanya ve Abd'de bulunmakta.Hatta bazı riskleri olmakla beraber KÖK HÜCRE tedavisiyle çok olumlu sonuçlar alınmakta.Bunun için hem Almanya ile hem de Abd ile temaslarımız sürmekte.Ancak herşeyden önce vakit kaybetmeden Türkiye'de özel tedavilerine başlamamız gerek.
Elhamdülillah sayımız 40 binlere dayandı.Kendi ailenizin bütçesini sarsmadan,o evdeki bireylerin rızıklarından almamak şartıyla 5-10-20-40 tl yapacağınız yardımlar çok büyük katkılar sağlayacaktır.Sakın 5 tl den ne olur ki demeyelim.40 bin kişinin 5 lirası 200 bin tl yapar.
Hepinizden tekrar rica ediyorum.Lütfen kendinizi sıkıntıya sokmayın.Biz damla damlaya göl olsun istiyoruz.Bu mücadelede herkesin sevabı olsun.Yardımlar az az ama sürekli olursa sizlerin bütçesi de etkilenmeyecektir.Sonuçta bir hayat meselesi.Lütfen büyük yardım yapamıyorum diye yapabileceğiniz küçük yardımları esirgemeyin.Bu satırları yazmak çok zor.Elim ayağım titredi yazarken.Lakin evlat bu.Herşeyi yaptırabiliyormuş demek.
Yardımlar tamamen devletin denetiminde.Harcamalar tedavi masraflarına yapılacaktır ve hepsi faturalandırılacaktır.Ömer'ime nasıl göz kulak oluyorsam inanın ki sizin emanetiniz olan yardımlara da öyle olacağım.Rabbim tedavi masrafları hariç el sürdürmesin ve soframa boğazıma nasip etmesin.Rabbim ciğerim Ömer için bile olsa ahiretimi bu 3 günlük dünyaya değiştirmeyi nasip etmesin.Kimin ne tereddütü varsa iletişim telefonundan sorsun.
Ben kim ne kadar göndermişin peşinde olmayacağım.Hatta bakmayacam bile.Benim gözümde gönderme niyeti bile kafidir.O kadar samimi ve içtensiniz ki Ömer'im kurtulsun diye seve seve canınızı bile verirsiniz.
Rabbimden tek dileğim şu.İnşallah bir mucize olur da Ömer'im dualarla birden ayağa kalkar ve ben de bu ağır sorumluluk ve insanı öldüren duygudan kurtulurum.
Sizden şunu istiyorum.Biz çok güçlü bir aileyiz.Bu büyük oluşum Rabbimin bir mucizesi.Lütfen gücümüzün farkında olalım.Lütfen hesapları yayalım.Lütfen kapak resimlerini en azından daha çok farkındalık oluşturması için ayda bir gün Ömer'in kapak resmi yapalım.Yardım hesapları Profil resminde.Hesap adı:Behzat Yel.Banka:Halkbank. Şube:Muş Şubesi. Şube kodu;0685.
RABBİM HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.ÖMER'İMİN KOKULU ÖPÜCÜĞÜNÜ YOLLUYORUM.RABBİM EKSİKLİĞİNİZİ VERMESİN.RABBİM BİZİ UTANDIRMASIN.
LÜTFEN DUALARINIZA DEVAM EDİN.ÖMER'İMİN SİZE İHTİYACI VAR.

Bu nasıl bir dünya Ömer'im...Hangi ara bu kadar duyarsızlaştı dünya.Ne de çabuk kanıksamış insanlar bu vurdumduymazlığı.Bir bilsen babanın çaresizliğini kuzum.Nasıl da zorlanıyorum sana hasta demeye.İnsanların sanki başka evrenden gelmişsin gibi bakışlarına ne zaman alışacam bilmiyorum inci tanem.Herşeyi kısaltmada usta olan halkımız Serabral Palsi olan hastalığına SPASTİK kısaltması bulmuşlar.Hem de başka başka anlamlar yükleyerek.Senin gözündeki anlamlı bakış,yüzündeki gülümseme hasta kaldırır türden prensim.Sen hasta değilsin.Bedenin bugün emrinde olmayabilir ama en azından zihnin başkalarının emrinde değil kuzum.
Van gölünün esintileri çarpar yüreğime kuzum bu akşam.Yine senin melteminde yıldız saymaya çıktım bu gece...Yorulma kuzum.Baban daha yeni başladı dünyayı sallamaya...

Mucize bebeğim benim...Babasının her an'ı....Tekrar bebek mi oldun mis kokulum.Ne kadar şanslı bir babaymışım böyle.İki defa bebekliğini yaşayacam meleğimin.İki defa konuşmayı öğreneceksin ve en güzeli iki defa tanıyacaksın beni.Baban bebekleri çok seviyor diye hep bebek mi kalmak istedin kuzum.Tekrar emekliyeceksin tekrar yıkıp dökeceksin gülüm.En sevdiğin meyveleri tekrar keşfedeceksin.Yine limonu yerken burnunu buruşturacaksın.Senden güzel gülen ve kahkaha atan görmedim.O konuda usta olduğun için onu öğrenmene gerek kalmayacak kuzum.Aslan yüreklim...Yine abinin sırtına atlayıp evi turlayacaksın.Arabanın direksiyonuna dokunacak, kornayı çalacaksın kuzum....
Hepsini birlikte yaşadık kuzum...Tekrar deneyeceğiz.Bir daha bu yollardan geçeceğiz.Ne zararı var ki kuzum? Hem ben sana söyleyeyim bitanem 'yetişkinlerin dünyası' çok da renkli değil.
Şanslı meleğim.... İkinci baharım.
ALLAH RIZASI İÇİN ÖMER BARAN'A ŞİFA NİYETİNE DİYEREK 4624 DEFA '' YA MUHYİ'' ESMASINI OKUYALIM.HER YÜZ ADETTEN SONRA CELLE CELALUHÜ OKUNURSA ÇOK FAYDALI OLACAKTIR.
SÜRESİ YOK.ANCAK BİR KİŞİ 4624 OKUMALI.ZAMANI ÖNEMLİ DEĞİL.GÜNDE 500 OKUNURSA BİR HAFTADA BİTER.
ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.

Sen ne güzel imtihansın kınalı kuzum...Sen ne güzel dertsin böyle inci tanem...Sağındaki solundaki melekler ne kadar şanslılar böyle cennet meleğim...Sen ne güzel bir iş yaptın böyle...Senin baban olmak ne kadar gurur verici miniğim...Rabbim seni benden alıp Türkiye'ye Dünya'ya verdi ay parçam.Rabbim ne güzel bir kader yazmış sana böyle karaca bakışlım.Ne güzel bir görevin var ciğerparem.Nasıl işledi sevgini kalplere.Duanın gerçek,anlamı aydınlık yolum benim.Mucize kuzum.Melekler mi misafir oldu bu gece sana?Hz.Meryem mi saçlarını okşadı ipek saçlım? Kadir Gecesi'nin gülü...Semaya açılan ellerin dileği,dillerdeki meram,şerefli oğlum benim.Bedeni küçük ama vazifesi büyük kuzum.Sana da,imtihanımıza da binlerce hamd olsun.Sabret kekliğim.Her şerde bir hayır gizlidir.Her karanlıktan sonra aydınlık gelir.Merhametlilerin en merhametlisine emanetsin.Mülk de O'nun,mal da O'nun.O herşeyin en iyisini bilendir.Hz.İsmail'in boynunu bıçağa uzattığı teslimiyeti gösterelim.Vekilimiz O'dur.Varsın baban seni özlesin kuzum.Varsın ciğeri dağlansın ne çıkar.Her türlü kazanacağız gülüm.Daha şimdiden kazandık.Senin sayende ibadete başladım,artık Ömer'den sonra küçük şeyleri önemsemiyoruz,daha çok hamd ediyoruz diyenleri gördükçe daha şimdiden kazandığımız müjdesini vereyim sana.Dayan aslan parçam,güçlü oğlum benim.Dayan ki mucizeyi versin Rabbim.Bin'ler şahit baban Allah'ın gücüne gidecek tek laf etmedi.Daha verdiği nimetlerin şükrünü doğru dürüst yapamazken neden şikayetçi olsun ki baban.Rabbim ben Sen'den razıyım,Sen de razı ol.
Kurban olurum karagözlüme...Uyan yavrum artık.Söz baban seni diyar diyar gezdirecek.Türbe türbe ziyaret ziyaret dünyayı dolaştıracam.Tüm doktorların kapısını çalacak.Dilenecem kuzum gerekirse.Sen babanın ellerini sımsıkı tut oğlum.Ben senin her halinden güç alıyorum.Boş da olsa,anlamsız da olsa bakışların bana güven veriyor.Yolumuz uzun,yükümüz ağır,imtihanımız çetin.Ama binler var arkamızda.Sağımızda solumuzda ablalar abiler var.Dualar var ardımızda.
Pes etme emi kınalı kuzum benim....
ALLAH RIZASI İÇİN RESMİNİ ÇOCUKLARINIZA GÖSTERİP DUA ETTİRİNİZ.
BİR DE 'MAŞALLAH LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH' DEMEYİ UNUTMAYINIZ LÜTFEN.

Merhaba kardeşlerim.Selamların en güzeli Allah'ın selamı üzerinize olsun.Ömer'in tedavisinin son haftasına girdik.3 Ay sonra tekrar bu hastanede yatırılacak.Ömer gibi hasta çok hem onların da tedavileri yapılacak ve hem de aile ortamının tedavisi için gerekli olacağı belirtildi.Bu üç aylık arada fizik tedavi ve rehabilitasyonu devam edecek.Sabrınız ve desteğiniz için Rabbim hepinizden razı olsun.
Koray Bey'in verdiği bilgiye göre Ömer'in raporları yeminli tercümanda yazıldı ve direk elden ABD'ye başvurulacak.Tabi Amerikadaki hastaneler hastanın bir garantisi ( para hesabı,devlet sigortası..vb.) olmayınca başvuruları çok da dikkate almıyor.Kısacası önce bana paranızın olup olmadığını kanıtlayın diyor.Yani başvurunun tam olarak kabulu bir yerde bu kampanyaya bağlı.Allah hepinizden razı olsun.Lütfen dualarınıza da devam edin.

Ömer'im kınalı kuzum sevenlerin dur durak bilmiyorlar.Dvd alıp gönderen mi dersin, posterlerini çoğaltan mı dersin, her gün bıkmadan ünlüleri etiketleyen mi dersin...Daha neler neler.Allah hepsinden razı olsun
Yalnız şu ünlüleri boşverin lütfen artık kardeşlerim.Bu iş gönül işi herşeyden önce.Ömer'in hapsedilen çaresiz bakışlarını görmesi bile bişeyler değiştirmiyorsa çok da zorlamanın bir anlamı yok.Bakın Çağla Şikel paylaştı, Demet Akalın paylaştı.Sonrası yok.Çünkü bu sayfa dua sayfası.Dua halkası.Rüzgarlara, Poyrazlara, Aslılara açılan bir dua sayfası.Rabbim duayı maneviyatı herkese nasip etmez.Bakın yanıbaşımızdaki odada İbrahim Tatlıses Beyefendiler var.Adamın zaten derdi var.Neye gidip diyeyim ki? Herkesin farklı farklı imtihanı var bu dünyada.Herşey Rabbimizin izni kadar olur.Bakın televizyonlara çıkmıyoruz.Neden mi? Çünkü 50 bin kişiyiz.bu kadar kişi bir çocuğu Amerikaya gönderebilir.Demem o ki bu iş sayfayı beğenenlerin çokluğuyla alakalı değil.Ömer'in masaj türküsünü tam 275 bin kişi izlemiş.Düşünsenize 275 bin kişi.Videoya izleme ücreti olarak 2 tl koysaydık bu iş tamamdı.O yüzden lütfen insanları sık boğaz etmeyelim.Benim üzüldüğüm tek konu 5-10 tl leri yetersiz olur diye düşünüp hem bizi hem de kendilerini bu hayırdan mahrum eden kardeşler.Toplanan para 104 bin tl.2250 Euro.Bu parayı bir kişi vermedi.5 de veren var.1000 de.Allah hepsinden razı olsun.Rabbim eksikliğinizi vermesin.Lakin sadece şunu istiyorum herkesten.İster birey olarak düşünelim ister toplumsal olarak düşünelim.Ben 50 bin kişinin bir bebeğe toplanması gereken parayı toplayamadığımızı ne BOSTON'A anlatabiliyorum ne de ÖMER'İMİN ÇARESİZ GÖZLERİNE.BAZEN KEŞKE DAHA MI AZ OLSAYDIK DİYE DÜŞÜNMÜYOR DA DEĞİLİM.ZAMAN DARALIYOR ÖMER İÇİN.GELİŞİM DÖNEMİNDE TEDAVİ ÇOK ÖNEMLİ...
BU YAZIYI YAZDIRAN ŞARTLAR UTANSIN DİYEREK TÜM MAHCUBİYETİMİZİ KADERE YÜKLÜYORUZ BU GECE...
( YAZI BİRAZ İRRİTE EDİCİ OLDUYSA HAKKINIZI HELAL EDİN,)

Herşeye katlanabiliyorum Ömer'im.Herşey bir süre sonra normalleşebiliyor.Bin dereden bin su isteyen prosedürlere de alıştım, arayıp merak edenlere tüm hikayeni anlatırken her kelimesinde aynı anı yaşamaya da.Ama tüm bu yaşananların 'bir fıstık parçası' yüzünden olmasına alışamadım ay yüzlüm.Tüm hayatımızı bıçak gibi ortadan ikiye bölen, hayatı 'eski' ve 'yeni' diye anlamsız dönemlere ayıran o fıstık tanesine akıl sır erdiremiyorum.Herşeyin kader, herşeyin imtihan olduğuna sonsuz kanaatim olsa da çok derin düşündüğümde bunun dişin kadar bile olmayan bir fıstık parçasından olmasını kaldıramıyorum.Evet afetler, belalar ve tüm kötü olaylar hayatın bir gerçeği, ama sebebin sadece bir fıstık parçası olması beni benden almakta ve anlamlı tüm düşüncelerimi anlamsızlaştırmakta.Evet Ömer'im herşeyi ama herşeyi hayal edebilirdim ama her gün gördüğüm bir fıstık parçasının aramıza böyle aşılmaz duvarlar öreceğini, seni benden alıp 'araf' lara götüreceğini düşünemezdim.Nerdesin ay yüzlüm? O fıstık parçası boğazına düğümlenip nefesini kestiğinde neler yaşadın ay parçam? Gözlerini arkaya iterken neden babam yetişmiyor mu dedin içinden? Neler yaşadın kuzum o an? Hangi alemlerde bıraktın bilincini? Neler hissediyorsun kuzum? Neden konuşamıyorum, neden elimi oynatamıyorum diye düşünüyor musun kuzum? Tek tesellim çocuk olman bebeğim.Daha küçük, anlamıyordur diye basitten yaşıyorum bu anları.Ya anlıyorsan kuzum, ya kafesler arkasından çaresiz çaresiz herşeyin farkındaysan.Neden babacığım beni bu halden çekip çıkarmıyorsun diye her şeyi anlıyorsan....Ne olur Rabbim oğlum anlamasın.Ne olur Rabbim bilmesin şu andaki halini.Yalvarırım Allah'ım herşeyi kuzuma bir rüya, bir uyku eyle.Herşeye katlanırım ciğer parem.Yeter ki sen katlandığımı görme.Yeter ki sen acıların farkında olma.Yeter ki sen ne halde olduğunu bilme.
Allahım acımı hafiflet.Bu dünya güzeli meleğimi Sen bana sevdirdin.Belki çok sevdim.Belki dillerime destan eyledim.Ne yaptım, ne ettim bilmiyorum ama şunu biliyorum ki Senin iznin olmasaydı ben onu sevemezdim bile.Sevgisini de acısını da Sen verdin.Ya Rab ben güçsüz bir kulunum.Kendime yetemiyorum.Sana sonsuz hamd olsun.Acımı şeytana meze kılma ve bana acımı,inanan birine yakışacak şekilde yaşamamı nasip et.Acımın bana galebe çalmasına müsade etme.Karekterlerde yazılarda ve sadece dilimde kalsın çaresizliğim.Sen çaresizliğimden oluşan karamsarlığımı kalbime hakim kılma.Ben acıdan zaman zaman yalpalasam da, Sen beni istikametinden ve hayrından mahrum etme.
ALLAH RIZASI İÇİN ÖMER BARAN'A ŞİFA NİYETİNE DİYEREK BU GECE ' YASİN SÜRESİ' OKUYALIM.

NAZAR DUASI
"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

https://www.facebook.com/events/1633771933548508/

ÖMER BARAN'IMIN SEVENLERİ HER GÜN SAAT 22:00 İLE 24:00 ARASI TWİTTERDA ‪#‎omerbaranyelicinelele‬ HASTAGİYLE SESİMİZİ DUYURMAYA BAŞLADILAR.RABBİM HEPSİNDEN RAZI OLSUN.
ALLAH RIZASI İÇİN BU BAŞLIK ALTINDA TOPLANARAK ETİKETLEMELERDE BULUNALIM.
RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...BEREKET VE İBADET AYI OLAN ZİLHİCCE AYININ İLK CUMA GECESİ.RABBİM GECEMİZİ MÜBAREK KILSIN.NE OLUR BU GECEDEKİ DUALARINIZDA ÖMER BARANA VE HASTA OLAN DİĞER ÇOCUKLARIMIZA DA YER AYIRIN LÜTFEN...

Merhaba Ömer'im...Merhaba ciğer parem...Bugün babanın doğum günü...Eskiden kendimi hiç kıymetli hissetmezdim bu günlerde.Hatta çoğu zaman bir takvim saçmalığı, ömrümüzden seneler çalan zamanın bize attığı yaman bir kazık olarak görürdüm.Bir sene daha yaşlanmanın neresi kutlanır ki derdim kendi kendime.Yakılan mumlara, üflenen nefeslere bir anlam veremezdim.Bundan olmalı ki ' iyi ki doğdun ' mesajlarını hep ' iyi ki yaşlanıyorsun ' anlamında anlardım.Ama artık doğduğum günü seviyorum.Söylenen her mesajı anlamlı buluyorum.Hiç olmadığı kadar çocuklar gibi neşeleniyorum kuzum.Niye mi ? Bugün seninle kaderimizin yazıldığı gün...Bugün ben dünyaya merhaba derken,37 yıl sonra sahip olacağım bu çetin patikanın adım adım ömrüme yazılmaya başlandığı gün...Bugün sana kavuşmak için doğduğum gün.O yüzden hiç sevmediğim 'Eylül ' artık çok kıymetli benim için.Evet Ömer'im iyi ki doğmuşum.İyi ki senin baban olmuşum.Sensin doğum günümü anlamlı kılan.Sensin güneşe,börtüye,böceğe duyduğum derin sevginin adı....Üzülme bitanem babacığına hediyeler almadın diye.Benim en büyük hediyem Sensin.Zaman zaman boşluklarda hapis olsa da bakışların,ben senin o bakışlarındaki DOĞUM GÜNÜ mesajını aldım ciğer parem.Seninle yaşadığım her an doğum günü.Seni gördüğüm her dakika kendimi değerli hissediyorum.Çırpınıp dursa da yüreğim korkuluklarda,en güzel bahçemsin sen benim.Hem şairin de dediği gibi ' Yolda kalan da bir,yürüyen de bir,harcanıp gidiyor ömür dediğin.O yüzden üzülme bitanem.Bir şekilde bitiveriyor sayılı günler.Sende yaşadığım güzellikler verdiğin acıdan daha büyük kınalı kuzum.Her seansında her ağlayışında beni çarmıhlara gerse de çığlıkların ben razıyım bitanem.Hem çok da kanma diğer yaşamlara.Bir şekilde savrulup gidiyoruz bu zaman tünelinde.Sakın babanla doğum günlerimizi kutlayamıyoruz diye yüreğin burkulmasın.UNUTMA HER GÜN DOĞUYORUZ.HER GÜN BİZİM İÇİN DOĞUM GÜNÜ.HER GÜN DOĞAN UMUTLARIMIZ VAR.BAŞKALARI YIL DA BİR ŞENLİK YAPA DURSUN ÖMERİM...SEN BABANIN HER GÜNKÜ DOĞUM GÜNÜSÜN.
İyi ki doğmuşum ve iyi ki sen benim, ben de senin olmuşum Ömer'im...

Merhaba büyük ailemizin güzide insanları.Ömer'im şu an Elazığ'da anneannesinin evinde.Özel fizik tedavi seansları devam etmekte.Bir ay sonra Gata'da rutin kontrolleri yapılacak,2 ay sonra ise tekrar hastaneye yatışı yapılacaktır.Bu arada büyük oğlum Taha bu yaşadığı travmadan dolayı çok kötü.Görüştüğümüz çocuk psikologların da önerisiyle bir yer değişikliği yapmamaya karar verdik.Muş'ta bir odayı ' fizik tedavi odası' olarak düzenlemeye karar verdik.Bu tedavi odasını Ömer'imizin ihtiyaçları doğrultusunda donatacağız.Ömer haftada 6 gün boyunca fizik tedavi görecek.Haftanın 2 günü de rehabilitasyon tedavisi alacak.Bunun için de ' çocuk gelişimci' ayarlayacağız.Gata'dan sonraki süreçte Romatem'de 2 aylık bir tedavi için İstanbul'da olacağız.Romatemden sonra tekrar Gata süreci başkayacak.Bu tedaviler yurt dışı olanakları sağlanıncaya kadar devam edecek.Sadece Taha'nın bu zorlu süreçte okulundan ve ait olduğu çevrede kopmaması için Muş'ta kalacağız.Ömer'in tedavisi aksatılmadan düzenli olarak Ankara ve İstanbulda devam edecektir.Taha bu dönemde halasının gözetimi altında olacak.Yılın 12 ayının en az 9 ayını dışarda geçireceğimizi düşünürsek Taha'nın bu süreçte zarar görmemesi için evimizin Muş'ta olmasının doğru olacağını düşündük.Taha bu travmayı atlatır atlatmaz İstanbul ya da Ankara'ya yerleşeceğiz.Muş sadece evimizin adresi olacak.Biz Muş'ta durmayacağız.Sürekli Ankara ve İstanbul arası mekik dokuyacağız.İnanın sizlerin de desteğiyle Ömer en iyi merkezlerde tedavi olma şansı yakalayacaktır.
Kardeşlerim genel durumununa geçecek olursak,Ömer şu an boynunu 3-4 saniye tutabiliyor.Boynunu çevirebiliyor.Seslere tepki veriyor.Az sayılacak bir göz takibi de var.Kasılmalardan dolayı bedeninde özellikle eklem bölgelerinde sertlikler var.Tabi fizik seansları sertliklerden dolayı acılı geçebiliyor.Rabbim bize dayanma gücü versin.
En son Cuma Günü çektirdiğimiz EEG'sinde durumunun bir önceki EEG'ye göre daha olumlu olduğu gözlendi.Hocamız bu durumun iyiye yorumlanabileceğini söyledi.Tabi her şey için erken olduğunu zamanla durumunun daha netlik kazanacağını belirtti.
Kampanya çok başarılı devam ediyor.Özellikle ay başında belirlenen kampanya bu meblağı yukarılara taşıdı.Hedefleğimiz meblağın dörtte birine ulaştık.Bunu durmadan twitter, instagram ve facebook sayfalarında paylaşım yapan siz sevenlerine borçluyuz.Rabbim bağışlanan her kuruşu sadakaya yorsun ve sizleri,evlatlarınızı ve sevdiklerinizi bela, afet ve sıkıntılardan korumaya vesile kılsın.Allah rızası için sizi sıkıntıya sokacak miktarlar yatırmayın.Az ama sürekli olursa Rabbimin de izniyle bahara doğru Ömer'i yurt dışına götürecek tutara ulaşacağız.Bu hayırlı arafe günlerinde, bu hayırlı Zilhicce Ayında , hacıların Arafatı bembeyaza bürüyeceği şu günlerde Rabbim sizlerin bu küçük yavrucak için yaptığı hayırları dergahında kabul eylesin.Ömer'imin saçları adedince hanelerinize mutluluk ve neşe saçsın.Hepinize çok şey borçluyuz.Rabbim güzel yüreklerinize dert vermesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…