Lütfen okuyun beni yönlendirin

pinkkd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2021
68
-10
31
Ben evliyim 2019 dan beri ama eşimle 10 yoldır birlikteyiz. Birbirimizi çok seviyoruz. Ama şöyle bir konu var. Aile meselesi. Benim ailem çok yardım etti bize maddi manevei. İşyeri açtık onlar sayesinde istediğimizi yiyip içiyoruz. İşyeri açtığımızda ben daha evli değildim ama onlar yine de güvendiler. Babam çok iyi biridir. Gönlü eli boldur. Neyse annesi beni zamanında çok kırdı evlenmeden bir ay önce bile beni çok ağlattılar heryerim yara olmuştu. Çok fazla laf geldi bana hep eleştiri tarzında. Ben eşime çok frdakarlık yaptım. Annesi yemek yapmaz çamaşırlarını yıkamaz ben evli değilken bile herşeyini yapıyordum koştura koştura. Şimdi annesine kırgınlığım geçmiyor. Yaşadıklarımdan dolayı. Onubla görüşmek pek istemiyorum ama eşime bu konuda hişbirşey demiyorum tabiki her seferinde onunla giderim ziyarete. Saygısızlık etmem. Babasını seviyorum. Ne kadar annesi babasını çok kötülese de onun dediği hiçbirşeyi görmedim kalbimş hiç kırmadı. Biz bayramlık pazartesi günü benim ailemin yanına gidicez ayrı şehşirledeyiz. Eşimin de anneannesi ve dayıaı bizim gittiğimiz şehire başkalarına gidiyolarmış ilçeye. Neyse babam hep birlkte tatile gideriz dedi. Ben de sneede en fazla 2 deda gördüğğm için onları hem özlüyorum hemde gönülleri olsun istiyorum. Eşimde dayınlarada gideriz dedi. Bende tamam tatile geçerken uğrarız dedim oda o ne demek sen benim ailem olunca uğrarız diyorsun diye bağırdı çağırdı üstüme yürüdü. Bende bunda art niyet olmadığının zaten aileseyle aynı şehirde yaşadığımızı istediği zaman gidip görebileceğini ama benim uzaklık ve bilşyorsunjz benzin çok pahalı köprüler felan baya masraf sürekli gidemediğimi o yüzden onlara ayak uydurmak istediğimi söyledim ama çok sıkıldım artık hep suçlanmaktan ne yapmalıyım bilmiyorum eşim ilaç da kullanmaya başladı iyi oldu diyorum tam sanki Hiçbir şey değişmiyor gibi bana dediği tek şey ben bu konuda hassasım herkes ailesi için hassas değil midir

Kocanıza paspas olmanız, onun size paspas gibi davranması sıkıntı değil de birinin bunu dile getirmesi mi kırıcı?
Özellikle babamla ilgili yazdığınız doğru değil. Ben kimseye pas pas olmadım kafa yapınızı değiştirin. Ben sadece ilişkimde içimden geldiği gibi davrandım. Sadece bu tartışamayı buraya ne yapmam gerikir diye dile getirdim. Bana ve aileme hakaret edilsin diye değil bayan.

Bayan değil kadın...

Adam sizinle evlensin diye karnını doyurup çamaşırını yıkamışsınız, babanız iş kurmuş. Üzgünüm ama çocuğuna değer veren iyi aileler ve o iyi ailelerde yetişen kadınlar böyle davranmazlar.

Feda edilerek kâr elde edilmez. Yüz vermissiniz essege diyebaslayan bir sozumuz var sizinki o olmus . Bundan sonra o saygideger babanizin size verdigi mali destegi kendinize birikim yapin sayet ben bunu adam eder yola getiririm diyorsaniz . Bu ekonomik devirde boyle yardim yapan bir kayinpederin elini opup 3 kere basina surmesi lazim .

Kızmanız gereken kişi kim siz de biliyorsunuz bence. Sert dille söylenmiş olsa da gerçek gerçektir. Konunuz herkese böyle hissettiriyor

Demek ki sen böyle yaparmışsın. Çünkü biz öyle yapmadık bilip bilmeden boş yorum atıyorsun. Senden çok daha iyi bir ailede yetiştiğime yemin edebilirm ama kanıtlıyamam. Çünkü burda sadece ne yapmam gerektiğini görmediğim bir açıdan bakabilir miyim diye yazdım. Ama sen benim babama kadar saldırdın. Ben bir öğretmenim. Ve aynı zamanda bir insanım eleştiriler doğru ve kırıcı olmadan yapılır. Ama sizin konuşma tarzınızdan herşey kendini belli ediypr zaten daha fazla yorum yazmayın benim sayfama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…