LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Ben sizi anlıyorum. Yaşınız çok küçük. Yaşıtlarınız.losrye giderken siz kardesinize bakmakla yukumluydunuz sanirim. Kendi hayatinizi ve düzeninizi kurmak istemeniz hakkınız. Yurda verirseniz bile görmek için günler oluyor ,hafta sonları alma hakkı oluyor diye biliyorum. Mutlaka üstünden çekmeyin elinizi. Sevgi evleri oluyor artık. Ev ortamında büyüsün çocuklar diye.

asla elimi cekmem zaten verilecek olursa kuruma baştan söylerim ben görücem ve sadece bana gösterin diye. inşallah haftasonları almak gibi bi durum vardır

Cocugu kuruma kendi ellerinizle teslim etmeden sakın evlenmeyin. Kardesiniz icin en azindam bunu yapin. Cocugun devlet memuru olma ihtimali varsa ileride yaniniza almayi dusunmeyin. Meslegi ve parasi olursa en azindan kimseye muhtac kalmadan hayatini devam ettirir.
Size gelecek olursam evlilik kurtuluş degil. Beraber oldugunuz kisiye guvenmeyin, mutlaka bir is bulup calisin

Annenize inat mı almıcaksınız yazıklar olsun size anneniz zaten kötü yola düşmüş düşeceği kadar o keyif yapmıyor sürünüyor

Yazık o çocuğa kuzum berbat bir ailesi var
Konuyu ilk okuduğumda ablanın alması gerektiğini düşünmüştüm ama mantıklı düşününce bu kızcağız da daha 21 yaşında ne diploması var ne de düzenli bir geliri var o çocuğu düzgün eğitim alacağı bir okula da yollayamaz çocuğa gerekli temel besin maddelerini de sağlayamaz. Kardeşi umurunda olmasa gelip burada konu açamazdı zaten çok da acımasızca eleştirildiğini düşünüyorum. O yaşlardaki beni hatırlayınca konserlere, etkinliklere giden, arkadaşlarıyla gezmeye tatillere giden, pembe gözlükle gezen bir kız var. Bu yaştaki bir insana böyle ağır sorumluluk yükleyip, bu kadar insafsızca yüklenilmesini doğru bulmuyorum. Hayat zaten ona adil davranmamış, o anneye rağmen kötü yollara düşmemiş kardeşim için ne yapabilirim diye soruyor.

bende oyle yapıcam zaten söylemiştim cocugu yanıma alsam bile calıstıgım icin yine bakamam. ama dediğiniz gibi kuruma vermeden asla evlenmem yani ne olursa olsun nerede olucaksa olsun benim teslim etmem lazım

Off ya çocuğa çok üzüldüm kimse istemiyor hayata eksik başlamış. Umarım güzel bir hayatı olur ilerde

teşekkür ederim empati yaptıgınız anlamaya calıstıgınız icin. acıkcası bazı yorumları hayretle okudum insan basına gelmeden hiçbişeyi bilemez bişeyi anlamak anlamaya calısmak en zorudur yoksa yargılamaya geldimi konu en basiti o. son care yurtşar sevgi evleri ama cocugun aklı eriyor herseye zaten sürekli benimle derdinide ben anladıgım icin arada şöyle cıtlatıyorum yurt meselesini güzel bi dille tabiki hayır diyor bazen tamam götür sende gel diyo. bazende direk tamam diyo. cok kötü olacak onun icin benim icin oraya gitse uyuyabilecekmi beni ararmı cok ağlarmı bunlar cok kötü düşünceler bazen bunları düşüneceğime öleyim daha iyi diyorum.

Haklı değil,empati yoksunu bencil .Annenizin ne mal olduğunu biliyor,çevresini biliyor 4 yaşındaki çocuğu bırakıp zevkimize bakalım diyorsa ben bu adamdan korkarım.Sevdigi kadının kardeşi değil tanımadığı bir çocuk olsa bir şekilde çare arar çocuğu orda bırakmazdı . Vicdanlı insanlar genelde böyle yapar.

Nişanlınıza ben tek değilim kardeşimi kabul etmezsen evlenmem deyin bence.
Şimdi bıraksanız da mutlu olacağınızı sanmıyorum onu düşünmekten daha dört yaşında imiş.
Bizimki de böyle bir teyze işte deyip teyzeyi beğenmiyorsunuz bir de. Onu yapmayın ya da.

Çocuğa bakarken nasıl çalışacak konu sahibi?

Çocuğa bakarken nasıl çalışacak konu sahibi?
Çalışmıyor diye anladım ben. Şimdi çalışmıyor en azından ki çocuğa hep ben bakıyorum diyor evlenince eş adayı çalış mı diyormuş.
Çocuk da anasınıfı yaşına gelmiş sonrası ilkokul zaten kurtarmış kendini.
Bilmiyorum evlense bile bir yere verse bile sürekli aklının onda kalacağını düşünüyorum.
Huzurlu olur gibi gelmiyor.

bende oyle yapıcam zaten söylemiştim cocugu yanıma alsam bile calıstıgım icin yine bakamam. ama dediğiniz gibi kuruma vermeden asla evlenmem yani ne olursa olsun nerede olucaksa olsun benim teslim etmem lazım

Bende cocuga bakabileceginizi sanmiyorum. En azindan annenizin insafina birakmadan sosyal hizmetlere teslim edin

Kendi düzenini kur diyenlere ikide bir eve giren çıkan belli değil diyip durmayın siz zaten o evde kalmıyorsuz.

Ne hikmetse şuanda çalışamıyorsunuz (Bir üyeden kardeşini devlet kreşine bırak çalış diyen oldu değerlendirmedi bile) ama evlenince çalışmaya başlayacaksınız.

Siz sadece kendiniz gibi düşünenleri görüp vicdan rahatlatmak istiyorsunuz.

Teyzeye yengeye bırakırsınız ordan alır. Gerçekten kardeşinize sahip çıkmak için çözüm aramıyorsunuz.

Burda hak verılecek bı konu yok.
Uzgunum ama vıcdan meselesı.
Bu kısıyle evlılık dusunurken ıyı dusunun.
Yarın sana bısey olsa,Allah korusun hasta olsan,bırakır kacar vaybı aldım ben.
Aynı durumda ben olsam esım lafını bıle etmez alırdı kardesımı.
Ben de onunkını alırdım.
Cunku hayat herzaman güllük gülistanlık gıtmıyr maalesef.
Bazı hayatların sınavı daha zor.
Napalım herkes bıraksın mı cocugunu yuvaya?
Mucadele edecek sevıyorsa senı.

O kurumlarda da basına cocujkların ne ısler gelıyr bılıyorz ama neyse
Cocuk 4 yasında verırsın krese,aksm ıs cıkısı alırsın.
Senın kardesının kres parasını ben mı vercem dıyecek adamın da alnını karıslarım pardonda.

Eğer evlenmek istiyorsan hayatın acı gerçekleri ama küçük cocukla ve uyuşturucu bağımlısı annesi olan birini kimse kabul etmez.Kardesini geçici süreliğine çocuk esirgemeye verip anneni de bağımlılık tedavisi olabilir. Yada bir süre daha evlenme annenin ve kardeşinin tedavisi ile ilgilen.Allah yardımcın olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…