LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Ne gezmesi ne hayat yaşaması yahu kardeşim hiç tanımadığı insanlarla yapayalnız büyürken ne gezmesi bu ne egoist bir düşünce kardeşlerim için canımı veririm onlarda öyle demekki her aile aynı değil

Kardeşim üstelik 4 yaşındaki bebek kardeşim yetiştirme yurdunda büyücek ben koca derdine düşecek ha oldu

Burda ki başlığı bize atacağına nişanlısına atsaymış burdan empati bekliyor en egoist birisini bulmuş evlenme derdinde

Ama aile zaten egoist o küçük çocuğa çok acıdım

Siz yurda verin de hepinizden kurtulsun

Nişanlınız iyi birimi kötü birimi bellimi olur

Anneniz malum siz malum

En iyisi devlet baksın ama inşallah okur memur olur hiç birinizinse suratına bakmaz

Çok gördüm müge anlıda yollar sonra çıkıp verdikleri çocukları arayanları

Büyük çoğunluğunda affetmiyor çok da iyi yapıyorlar

En ihtiyaç duyulan zamanda yoklar büyümüş o h derdi bitmiş ben senin annenim ben senin babanım vermek zorunda kaldım boş boş laflar

kendi düzenini kur diyenlere eve gşren cıkan belli değilmi diyomusum ? ne hikmetse suan calısmıypmusum allah allah. devlet kresine bakıp calısmak bi senin aklına geldi bravo bizimkine gelmedi. cok garip insanlarsınız cidden. bu kadar kolay düşünenlere hayret ediyorum

sağol. ama annem tedsviye yeltenmiyor asla. ve bildiğim kadarıyşa kişininde tedsviyi istemesi gerekiyormus. gerci zorla bile götürsen yine olmaz tedavi olsa bile cıktıgı gün yine içmeye başlar

boş boş konusup durmayın bi ya. 21 yasındayım! yasınızı öğrenebilirmiyim suan napıyosunuz. büyükseniz benim yasımda napıypdunuz. bağımlı bi annenin sorumsuz dogum sonucu hayatınız kararmısmıydı. değil çalışmak okumak cocuk yüzünden iki adımlık yere zor gidiyorum. eve gitmemek icin sırf gitmeyelim bişey olur ikimizede diye akrabalarımızın lafını işitiyorum ve ağza alınmıcsk laflar. yüzsüz gibi kalmaya devam ediyorum yinede kardeşim icin. annem deseniz sanki benim cocugum gibi cocuk yüzünden bana bağırır “cocuk aç coccuk uykulu git uyut” hizmetçiden bakıcıdan beterim anladınızmı ? ben kendimi kurtarmazsam bu böyle gider ben bile en son kötü yola düşerim yada intihar ederim. ama kurtarıp gidebilirim direk ama onuda yapmıyorum bi şekilde kardeşimi düşünüyorum başkalarından bilgi alııyorum yine aklım onda yine sürekli onu düşünüyorum ve merak etmeyin bu sitenin dısındada bu siteye girmediğim zamanlardada kardeşim aklımda. yani koca derdine düşmüşüm gezme derdine düşmüşüm. zaten emin olunki bu hayatın icinde gezmeye eğlenmeye koca derdine düşmeye hevesim bile kalmadı hiç bişeye. ama benimde hayatım var. cokta kınamayın basınıza gelmeden hiçbişeyi bilemezsiniz

Size hariçten gazel okumak çok kolay geliyor kızın işi yok "kardeşini devlet kreşine ver çalış" diyorlar da sistem hakkında en ufak bilginiz var mı acaba? Özel gereksinimli çocukları ne devlet kreşleri ne de özel kreşler alıp normal gelişim gösteren çocukların arasında okutmuyor kendi gibi özel olan çocukların arasında eğitim alması lazım bunun için de para gerekli nerden alsın bu kız o parayı? Devlet himayesine girse en azından okuyup hayatını kurtarabilir ortalarda sefil olmaz. Hayatı dizilerde izlediğiniz gibi sanıyor olabilirsiniz ama buz gibi gerçekler var.

31 yasindayim o yasda değil hala katdeşlerimle ilgileniyorum ömrüm yettigincede ilgilenecem

Verin yurda en iyisi o çocuk için hiç bir yere sığmıyor el kadar bebe

Aman boşverin anlamıyor

Yuvalar iyi hoş ama ne şartlarla büyüyorlar yazık

Görüyoruz Müge’ye çıkıp it gibi pişman oluyorlar arıyorlar sonrada bakan tencerede pişirir kapağında yer gene bakar günah ayol 4 yaş bebek daha

gelde birde anlat işte.. hayat cidden ne dizi ne filmlerdeki gibi keşke öyle kolay olsaydı herşey

Hanımefendi ben size yazmadım ki bunu biraz tavrınız dikkat edin konu aciyosaniz kim ne yazmış takip edin bence ona göre cevaplayın, başka bir hanımefendinin: Kedili ve Bebeli görüşüne karşılık yazdım ki nitekim o da aslında öyle dusunmuyormus yanlış anlamış sonuç olarak hanımefendiyle aynı fikirdeyiz. Umarım şu fevriliginizle yanlış kararlar almazsınız.

gelde birde anlat işte.. hayat cidden ne dizi ne filmlerdeki gibi keşke öyle kolay olsaydı herşey
Allah yardimciniz olsun gercekten cok zor bir durum, yasiniz da kucuk.., aslinda ideal olan annenle tum bagini kesip kardesini esinle beraber buyutmen. ama nisanlim istemiyor diyorsun... iyi dusun, vicdanli bir insan ne kadar zorlansa da 4 yasindaki kardesini uyusturucu bagimlisi annene birak diyemez.. nisanlin vicdanli biri degilse, sen de uzulursun sonra.

hazır bu yorumun üstüne güncelleme yapayım arkadaşlar. bugun erkek arkadasımla konustım ben böyle böyle siteye yazdım fikir aldım kimi insan linçledi kimisi sağolsun derdimi anladı özelden merak edenler dahi olmus ve sanırım en mantıklısı kuruma vermek dedim annemi şikayet edicem dedim ama her zaman görmeye giderim dedim. oda en mantıklısı o zaten dedi annenin yanında olmasından iyidir dedi ve ilerleyen zamanlarda alırız yanımıza zaten iş hayatımız falan oturmus olur biz bakarız seni annesi bilir o zamana zaten cocugumuzda olur beraber büyürler işte dedi. cunku bende acıyorum kıyamıyorum yazık cocuga cocugun hiç bi sucu yok diyede ekledi. böyle olsun bende isterim bakmaktan asla kacınmam daha öncede dediğim gibi. ama ilk etapta bakmak imkansız cünkü her ikimşzde calısıcaz düzenimizi kurucaz ve bunu yapmak zorundayım. zaten ben evlendiğimde herkes gibi ceyizimle takılan altınlarımla düğünüme nişanıma yaptıgım yatırdıgım paralarla girmicem erkek evine. ailesi ve kendide bunlarıda istemiyor benden hani kız tarafı sunu alır kız tarafı nişano yapar yatak odası alır böyle adetler bende olmıcak hepsini erkek tarsfı yaparken bende calısıp evlenince eşime destek olmak zorundayım aksi zaten karsı tarafı kullanmak salak yerine koymak olur. kısacası bugun konustugumda bunu dedi ama yinede emin konusamam sana söz veremem basımıza ne gelicek o zamana kadar neler yasıcaz bilemeyiz dedi ve ciddende kader bize ne gösterir bilemem ama sunu tekrar söyliyim kardeşine bakmaktan cekinen gocunan zarar gelmesine göz yumacsk bi insan değilim cok şükür. hayatıma alacagım insanda vicdansız bi insan değil onada güvencim tam.

Çok vicdanlıymış nişanlınız gerçekten.
Ama sona da söz vermem diye eklemiş neyse ki.
Zamanı gelince ama böyle de demiştim alamayız der artık.
Hoş çocuk ister mi üç-beş sene sonra bilmiyorum.
Allah güzel yazılar yazsın ileride kendi seçtiği ailesi çok iyi olsun çok mutlu olsun inşallah

olacak durumları iyi kötü ihtimallerin hepsini beraber düşünüyoruz her daim yanımda zaten. annesinde kalsın banane değip kestirmeden güzel güzel konustuk bugun ve istediğini dile getirdi ama karsımıza cıkacak sorunları ihtimalleride bizde düşünmek zorundayız maalesef. olacak ve olmayacak durumları. en azından bi konuda anlaşabildik eğer getirirsen yanıma sakın getirme gibi cümleler kurmadı. maalesef kendinin olmayan kan bağının olmadıgı cocugu hayatına sokmak hep beraber olmak masraflarını karsılamak herkes icin zor olur bu benim onun icin değil sadece bu büyük bi sorumluluk insanlar kedi köpek alırken bile bakabilirmiyiz katlanabilirmşyiz yem masrafına yetişebilirmiyiz diye bile düşünüyor. biz bi cocuktan bahsediyoruz

Alternatif olarak şunu da araştırır mısınız? Devlet yardımı alabiliyor olmalısınız. Devlet çocuğu çocuk yuvalarında ya da çocuk evlerinde bakmak yerine ailesi yA da vasisi tarafından bakılması için destek oluyor olmalı. (Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti)
Teyzeniz çalışmıyor ise bu destek ile birlikte 3-4 yıl kardeşinize bakar mı?

Hepsini beraber düşünebilirsiniz ama siz bir “abla” olarak düşünüyorsunuz o “el”.
Annesinin yanında kalsın,bana ne demiyor diyorsunuz ama siz direkt annemin yanında kalsa deseniz hiç de aa olur mu annen kötü yurda verelim demezdi sizin açtığınız konuya sizin gibi cevap vermiş işte.
“Sakın getirme” diye bir cümle kuramaz da bir zahmet yoksa onun bir ihtimal ne kadar vicdanlı(!) olduğunu anlarsınız.
Zamanı gelince görürsünüz artık ama cidden alırsanız da kardeşinizi 3 sene sonra terk edildiğini düşünen bir çocuğun psikolojisi ile alacaksınız. Katlanır mısınız davranışlarına bilemem.
Ben anneye çok daha fazla kızdım ama sizin yaptığınız kardeşliğe sığmıyor ya.

Ya bu kızın üstüne gitmeyin daha 21 yaşında çocuk o da henüz. Aslında kendisi çok istiyor nişanlısı alalım dese koşa koşa alacak görmüyor musunuz. O da şuan sevgilisine tutunmuş hiç çalışmamış evde çocuk bakmış kendine güvenip kardeşiyle Bi hayat nasıl kursun. O da sevgilisine sığınmış şuan. Burda koca koca kadınlar çocuğa maddi manevi tek başıma yetemem diye boşanmıyor. Evet çok hassas Bi konu 4 yaşında Bi kuzu var ortada çok duygusal düşünüyoruz ama sevgilisi tamam demeden bu kızın şuan gerçekten eli kolu bağlı. Bi yandan da kendini kurtarmak istiyor o evden.
Sevgilin kaç yaşında konu sahibi.

teyzem engelli maaşsı alıyor 1.500 sosyal yardımlardanda alıyor aylık 800 malulen emekli olmayı denicek ama konu tam parada değil aslında öyle olsa teyzemde kalsa ben her ihtiyacını karsılarım parasal olarak. yiyecek giyecek okul vs önemli değil onlar. bakma kısmında teyzeme güvenemiyorum cünkü geçen gün bana “ aylıgımda bağlandı kafam eser 1 aylık tatile gideriö bana güvenmeyin cocuk konusunda ben bakamam” diyen bi insan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…