LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

Arkadaslar, konu sahibesi kardeşinin gelişim geriliği olduğunu söylüyor, saldırıyor bana diyor. Özel eğitim gereksinimi mevcut kardeşimin diyor. Kardeşinizin özel ve detaylı bir eğitime ihtiyacı var evet. Siz ise bunu yapacak maddi manevi yeterliliğinizin olmadığını iletiyorsunuz. Çocuk yurtlarından 2 çocuğa koruyucu ailelik yapan tanıdığım var. Yuvalar artık işkence yuvası değil, güzel eğitimlerle büyütüyorlar. Sizin verdiğinizden daha iyi bir hayat vereceklerdir, üzülerek söylüyorum. Hem çocuğa hem sana yazık. Devlet korumasına vermen gerektiğini düşünüyorum.
peki verildi diyelim ablası olarak sık sık ziyaretine gidebilme şansım varmı biliyomusunuz

Bunu da kıskanmazsın be Ferhans😒😒 yani şu dramatik tablo içinde takıldığın şey bu kadar gireni çıkanı nerden buldukları mı? Benim geceden beri içime öküz oturdu 4 yaşındaki meleğe ayrı üzüldüm 21 yaşındaki gencecik kıza ayrı. Ben 21 yaşındayken rock konserlerinde geziyordum bu kız bunları düşünüyor.
Maalesef bu yani takıldığım.ben de memnun değilim.

evet gezmeyi eğlenmeyi okumayı düşünmem gerekirken düşündüğüm şeyler gercekten acınası. cidden takıldıgı noktaya bende şaşırdım bu arada
Gelen olmasa bu durumlar da yaşanmaz.önemli bir durum aslında.yani meselenin ana kaynaklarindan.dişi sinek olsa yetercilerden nefret ediyorum.21 yaşında kızı olduğuna göre genç bile değil.yuhh yaa seviyesizler.nasıl buluyormuş? Sevgilisi falan mı satıyor ?

Gelen olmasa bu durumlar da yaşanmaz.önemli bir durum aslında.yani meselenin ana kaynaklarindan.dişi sinek olsa yetercilerden nefret ediyorum.21 yaşında kızı olduğuna göre genç bile değil.yuhh yaa seviyesizler.nasıl buluyormuş? Sevgilisi falan mı satıyor ?
Git biraz annesiyle takıl da sen de bul çok özendiysen. Gerçekten bazen Bi tane çarpasım geliyor sana.

İki kardeş için de çok üzücü bir hikaye. Eğer bırakacaksan devlete bırak devlet annenden iyi bakar. Bırakmana kızanlar olmuş ama hayat koşulları. Evlenince çalışacağını söylemiş. Şu an bir teyzede bir yengede kalırken maddi sorunlar idare edilir ama evlenince ev kurunca tek maaşla geçinmek mümkün değil.
evlenince kafasındaki yapıcago iş farklı yani ikimizde calısıcaz cocuk okula başlıcak edicek benimde vaktım olmaz insanın kendi cocugu olsa kayınvalidesine falan bırakır ama kardeşimi kayınvalideme bırakamam maalesef

Bisey diyecem yanlış anlama ama evlenmek yerine kendi ayaklarının üstünde dursan çalışsan annenden ayrı bir eve çıksan sonra kardeşlerinden baksan veyahut anneni tedavi ettirsen tedaviyle bırakan cok hani bunların çözümüne baksan senin evlilik nereye baksan sıkıntılı ben sana söylerim kardeşini kuruma vereceksin için rahat edecekmiş vicdanın kabullenecekmi sen belkide evliliği bir kurtuluş görebilirsin ama sana bisey soyleyimmi değil hayatta geçinmek zor ama bir yerden başlamak devamını getirmek zor değil bunu yargılamak yada komiklik olsun diye söylemedim ama senin yerinde ben olsam böyle yapardım ha hayatın rahatladı hersey güzel oldu ne ala o zaman evlenebilirsin ama kardeşlerin ortada onlara bakacak ne anne var baba kuruma bıraksan aklın orda kalır ne yapıyor şuan nasıl davranıyorlar diye düşünürsün benden söylemesi uyup uymamak sana kalmış
o çalışırken kardeşine kim bakacak?

İki kardeş için de çok üzücü bir hikaye. Eğer bırakacaksan devlete bırak devlet annenden iyi bakar. Bırakmana kızanlar olmuş ama hayat koşulları. Evlenince çalışacağını söylemiş. Şu an bir teyzede bir yengede kalırken maddi sorunlar idare edilir ama evlenince ev kurunca tek maaşla geçinmek mümkün değil.
insanlar öz cocuklarına bakarken bile zorlanırken benim kardeşime tamamen bakmam maddi manevi cidden imkansız

maalesef durum böyle değil hani ayakların üstünde dur cocuga bak. bakmaktan 21 yasındayım bi işte bile calısamıyorum kaldıki kardeşime bakayım ve maalesef benimde hayatım var daha 21 yasındayım başka şeyler düşünmem gerekirken kardeşimi fazlasıyla düşünüyorum zaten
kuzum, kuruma vermek en mantıklısı, bebiş için en hayırlısı bu bence, merak etme kurumlar eskisi gibi değil artık,
adı bile sevgi evi olarak değişti,

bizim bir tanıdık boşandı. Anne baba senin anlattığın tarzda insanlardı, 3 çocuğuda kuruma verdiler. anne arasıra ziyarete gitti. Bende bir defa onunla gitmiştim. şartları kötü değildi. kızlar büyüdü şimdi devlet memuru oldular. bunu düşün bence.

kuzum, kuruma vermek en mantıklısı, bebiş için en hayırlısı bu bence, merak etme kurumlar eskisi gibi değil artık,
adı bile sevgi evi olarak değişti,

bizim bir tanıdık boşandı. Anne baba senin anlattığın tarzda insanlardı, 3 çocuğuda kuruma verdiler. anne arasıra ziyarete gitti. Bende bir defa onunla gitmiştim. şartları kötü değildi. kızlar büyüdü şimdi devlet memuru oldular. bunu düşün bence.
içim rahatladı bir nebze sağolun. keşke böyle bi duruö hiç olmasada bunları düşünmek zorunda bile kalmasak ama kader. bende en mantıklı yerin kurum olduguna iyice emin olmaya başladım

bende hep derdim erken evlenmem bu erken evlenenler salakmı diye cok kınardım insan yasıyor kınadıgını cıdden. eğer evlenmezsem ben bu hayattan kurtulamam. kardeşime devamlı baktıgım icin okumam imkansız sigortalı bi işre devamlı calısmamda imkansız bakacak kımse yok
İste kurtuluşunuz yine başka bir insana bağlı yani.
Dilerim çok mutlu olursunuz ama ya işler yolunda gitmezse ?
Ya aldatilirsaniz ya şiddet görürseniz ne bileyeim bir sürü şey olabilir.
O yüzden kurtuluşunuz tamamen size bağlı olmalı bir baskasina değil.

selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim

Evlenince yanınızda götürmeniz gerekiyor. Günah o çocuğa.

oda mümkün değil nşyesinide yorumlarda cok acıkladım

oda mümkün değil nşyesinide yorumlarda cok acıkladım

sonunda anlayan biri allah bin kere razı olsun cevap aramak isteyenlerde bu yorumu okusın lütfen herkes yargılıyor işte nasıl bırakıcaksın yanında götür eşin kabul etmezse vicdansızdır bizde biliyoruz yanımıza almayı ama imkansız işte ölmüş olsa sakat olsa başım üstüne ama ben kardeş bakıcam hemde cocugum gibi annesi uyuşturucu keyfi yapıcak oh be mis. son care kurumlar var ama ne kadar güvenlidir ona şüpheliyim
Annenize inat mı almıcaksınız yazıklar olsun size anneniz zaten kötü yola düşmüş düşeceği kadar o keyif yapmıyor sürünüyor

Yazık o çocuğa kuzum berbat bir ailesi var

Uyuşturucu bagımlısı bir anneden daha iyi bir çözüm elbet ama günah ablası bakabilecekse vermesinler
Bakamayacak gibi duruyor malesef. Yoksa tabiki ablasıyla olsa iyi olur. Ama çocuksuz insan çocuklu insanla evlenince bile anlasamıyor. Burada neler gördük esi cocugunu haftada bir görüyor diye olay çıkaran bile vardı. Kardeşi sığıntı gibi hisseder. Evlat edinilse guzel bir aileye ne kadar iyi olur aslinda

Bakamayacak gibi duruyor malesef. Yoksa tabiki ablasıyla olsa iyi olur. Ama çocuksuz insan çocuklu insanla evlenince bile anlasamıyor. Burada neler gördük esi cocugunu haftada bir görüyor diye olay çıkaran bile vardı. Kardeşi sığıntı gibi hisseder. Evlat edinilse guzel bir aileye ne kadar iyi olur aslinda
4 yasında direk bi ailenin alması zor özel bi cocuk bide. aile icinde cocuk icinde cünkü cocuk anneyi ablayı teyzeyi herkesi tanıyor

X