LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

bay

bayılcam cidden. bakın cocugu kim okula yazdıeabilir annesi babası dimi ? annem kendi basına surdan suraya gidemez cocugun özel eğitim alması icin bile sehirden sehire ben gidiyorum başlarında kendi aklıyla bişi yapamaz işi gücü içmektir kafa bulmaktor cünkü. ben evlenince annemin yüzüne dahi bakmıcam görüşmicem diyorum. görüşmek dahi istmemiyoken anne gelde bi cocugu okula yazdırallımmo diyim. bana bi musallat olursa uyuşturucu parası bulamaz kapıma dayanır para icin kavga eder evden bişiler çalar gider bunlar yapmadıgı seyler değil. vasi diceksiniz velayet diceksiniz dimi ? annem bana hayatta vermez cünkü uyuşturucu kullanan bi insanın kafası normal olmaz sürekli hayal dünyasında yaşar kafasından olmayan şeyleri kuruyo bizi düşman belliyo siz benim arkamdan iş ceviriyosunuz falan diyo böyle bi insan. velayeti ver desem ben cocuguma bakarım cocugumu benden almak istiyosunuz siz hainsiniz bilmem nesiniz diye saldırışa gececek ben bilşyorum kafa normal değil cünkü! ayrıca evlendiğim ilk an kardeşimi ben alsam bu seferde cocugu görme bahanesiyle evime gelecek düzenimi bozacak. sürekli para para vermeyince kavga cıkarscsk ben malımı biliyorum.
Peki annenizin bu durumunu anlatan bir dava açsanız ve velayeti isteseniz?
Annenizi böyle anlatıyorsunuz da peki siz gidip yurda nasıl vereceksiniz annesi varken?
Yine kanıtlamanız gerekiyor bunu dava açarak kanıtlayın.
Ne yani okul kayıt bile almıyorken yurt aa öyle mi demek ver diye direkt sizden alacak mı kardeşinizi annesi olmadan?

mesela bugun birisi aradı beni adamın biri düşünün benim telefon numaram elin adamında ne işi var dimi gencecik kızın. neyse adam diyo annen telefonumu caldı getirsin. bi gün başkası arıyo paramı caldı getirsin. sürekli birilerinin bişeyini calarak uyuşturucu satarak içerek hayat gecindiren bi insanı ben maalesef görmek istemem düzenimin bozulmasını istemem kardeşim benle kalırsada tekrar ediyorum cocugu görme bahanesiyle mahveder beni. para isteme benimde eşyalarımı calma evin önünde icinde dısında kavga cıkartma. hayali bile kötü
Ee tamam 21 yaşındasınız verin o zaman yurda ama dediğim gibi siz abla olarak bunu nasıl yapacaksınız?
İçiniz rahatlayacaksa da üç sene sonra alıcam beş sene sonra alıcam derken çocuk 15ine gelir zaten.
Belki sonrası güzel olur onun için.
Belki bir aile alır 4 yaşında imiş daha ama siz ben gelip bir gün alıcam derseniz alınabilir mi bilmiyorum.
Çocuk hasreti çeken bir aile alsa aslında çok güzel olur.
Özel eğitim gereksinimi de ilgisizlikten çocuğun büyük ihtimalle o da çözülür bir uzmanla.
Eğer nişanlınıza yüzde yüz güvenmiyorsanız-kendi de öyle demiş-ben alacağım çocuğu bir gün demeseniz mi acaba?

Peki annenizin bu durumunu anlatan bir dava açsanız ve velayeti isteseniz?
Annenizi böyle anlatıyorsunuz da peki siz gidip yurda nasıl vereceksiniz annesi varken?
Yine kanıtlamanız gerekiyor bunu dava açarak kanıtlayın.
Ne yani okul kayıt bile almıyorken yurt aa öyle mi demek ver diye direkt sizden alacak mı kardeşinizi annesi olmadan?
daha önce savcıya cıktım kaç ay oldu umursanmadı bile. kökünü kurutma operasyonu yapıldı sababın 5 inde evine köpeklerle baskın yapıldı kanında cıktı bide içtiği şeyler sabahına geri salındı bende anlamadım. suan devam eden denetim serbestliği var sicile bakıldıgındada zaten uyuşturucu meselesinin doğru oldugu anlaşılır. ayrıca cocuk 18 yasından kücük oldugu icin devletin cocugu sayılıyo yani bi şiakey edilse sosyal hizmetler evdekş durumu anlasa elimizden zorla bile alırlar. annesi paeam yok bakamıyorum diye kendi götürmüş olsa yurda mesela ilk seçenek olarak almamak isterler biz size para yardımı yaparız cocugunuzu kendiniz büyütün vs derler ama cocugun eğitimi bakımı aile ortamı maalesef eksik ve aksıyo

daha önce savcıya cıktım kaç ay oldu umursanmadı bile. kökünü kurutma operasyonu yapıldı sababın 5 inde evine köpeklerle baskın yapıldı kanında cıktı bide içtiği şeyler sabahına geri salındı bende anlamadım. suan devam eden denetim serbestliği var sicile bakıldıgındada zaten uyuşturucu meselesinin doğru oldugu anlaşılır. ayrıca cocuk 18 yasından kücük oldugu icin devletin cocugu sayılıyo yani bi şiakey edilse sosyal hizmetler evdekş durumu anlasa elimizden zorla bile alırlar. annesi paeam yok bakamıyorum diye kendi götürmüş olsa yurda mesela ilk seçenek olarak almamak isterler biz size para yardımı yaparız cocugunuzu kendiniz büyütün vs derler ama cocugun eğitimi bakımı aile ortamı maalesef eksik ve aksıyo
Yani siz şikayet ederek mi aldırmaya çalışacaksınız?

Ee tamam 21 yaşındasınız verin o zaman yurda ama dediğim gibi siz abla olarak bunu nasıl yapacaksınız?
İçiniz rahatlayacaksa da üç sene sonra alıcam beş sene sonra alıcam derken çocuk 15ine gelir zaten.
Belki sonrası güzel olur onun için.
Belki bir aile alır 4 yaşında imiş daha ama siz ben gelip bir gün alıcam derseniz alınabilir mi bilmiyorum.
Çocuk hasreti çeken bir aile alsa aslında çok güzel olur.
Özel eğitim gereksinimi de ilgisizlikten çocuğun büyük ihtimalle o da çözülür bir uzmanla.
Eğer nişanlınıza yüzde yüz güvenmiyorsanız-kendi de öyle demiş-ben alacağım çocuğu bir gün demeseniz mi acaba?
zaten verirken icim rahat olucak olsa danısmam biyere dimi ? sonradan alınırmı alınmazmı bende bşlmşyorum hiç o kurumlarla görüşmedim daha önce ama gözüm hep üstüne olur sürekli giderim yanına elimden gelen bu olucak cünkğ. ayrıca sizde her ne desemde belliki bi kulp bulacaksınız bişiler sanki kolay gibi ben iyice derine indikce ee öyle yap ee şöyle yap diyosunuz. acıkcası bu kadar özele girmektende yoruldum suan size iyi akşamlar dilşyprum

zaten verirken icim rahat olucak olsa danısmam biyere dimi ? sonradan alınırmı alınmazmı bende bşlmşyorum hiç o kurumlarla görüşmedim daha önce ama gözüm hep üstüne olur sürekli giderim yanına elimden gelen bu olucak cünkğ. ayrıca sizde her ne desemde belliki bi kulp bulacaksınız bişiler sanki kolay gibi ben iyice derine indikce ee öyle yap ee şöyle yap diyosunuz. acıkcası bu kadar özele girmektende yoruldum suan size iyi akşamlar dilşyprum
Ee merak ettim annesi olmadan okula yazmazlar onun bir annesi var derken nasıl yurda vereceğinizi.
Şikayet mi edeceksiniz hala anlamadım nasıl vereceksiniz.
Zaten annesi varken size sormazlar geri alıp alınmayacağını sanırım.
Ben çocuğa üzüldüm ondan soruyorum.
Siz sorun sadece maddi deseniz başka şeyler diyeceğim özelden vs.
Ama tam olayı anlamadığım için sorup duruyorum.
Çocuk sevdiği kişinin yanında olabilir mi acaba diye soruyorum işte.

Ee merak ettim annesi olmadan okula yazmazlar onun bir annesi var derken nasıl yurda vereceğinizi.
Şikayet mi edeceksiniz hala anlamadım nasıl vereceksiniz.
Zaten annesi varken size sormazlar geri alıp alınmayacağını sanırım.
Ben çocuğa üzüldüm ondan soruyorum.
Siz sorun sadece maddi deseniz başka şeyler diyeceğim özelden vs.
Ama tam olayı anlamadığım için sorup duruyorum.
Çocuk sevdiği kişinin yanında olabilir mi acaba diye soruyorum işte.
üsttede cevapladım ya okula yazdırırken annem nasıl biridir nerden bilsin okul ? uyuşturucu içiyor diye alnında yazmıyo öyle bi durumda cocugu okula annesi babası yazdırır ama sevgi evine gidecek olsa annesinin uyuşturucu içtiği kötü davrandıgı belli oldugu an tespit edildiği an cocugu anneden alırlar zorlada olsa. ben bu zamana kadar hep cocugu elimizden alırlar diye korkup doğru düzgün biyere şikayet edemedim zaten bi savcıya cıktım ondanda ses seda gelmedi ama ben yada başkası anneyi şikayet ederse yani madde kullandıgını söylerse sosyal gizmetler evi anneyi aileyi denetler ve cocugu evden alıp kuruma yerleştirir. o saatten sonrada okula gitmesini eğitim görmesinide devlet sağlıyor anneye bi ihtiyac kalmıyor

üsttede cevapladım ya okula yazdırırken annem nasıl biridir nerden bilsin okul ? uyuşturucu içiyor diye alnında yazmıyo öyle bi durumda cocugu okula annesi babası yazdırır ama sevgi evine gidecek olsa annesinin uyuşturucu içtiği kötü davrandıgı belli oldugu an tespit edildiği an cocugu anneden alırlar zorlada olsa. ben bu zamana kadar hep cocugu elimizden alırlar diye korkup doğru düzgün biyere şikayet edemedim zaten bi savcıya cıktım ondanda ses seda gelmedi ama ben yada başkası anneyi şikayet ederse yani madde kullandıgını söylerse sosyal gizmetler evi anneyi aileyi denetler ve cocugu evden alıp kuruma yerleştirir. o saatten sonrada okula gitmesini eğitim görmesinide devlet sağlıyor anneye bi ihtiyac kalmıyor
Anladım şikayet edeceksiniz yani,
Doğru mu anladım.
Başka türlü alınmaz yani.
Öyleyse şikayet edin umarım hem sizin için hem çocuk için en iyisi olur.
Ben çocuğa çok çok üzüldüm ondan olayı anlamaya çalıştığım için ve ayrıntı girdikçe ee hani böyleydi ee hani değilmiş aslında dediğim için yazıp duruyorum.
Umarım anneden kurtarıp öyle gidersiniz çocuğu şu an tek temennim o.
O da kolay görünmüyor çünkü.
Allah hepinizin yardımcısı olsun.

Anladım şikayet edeceksiniz yani,
Doğru mu anladım.
Başka türlü alınmaz yani.
Öyleyse şikayet edin umarım hem sizin için hem çocuk için en iyisi olur.
Ben çocuğa çok çok üzüldüm ondan olayı anlamaya çalıştığım için ve ayrıntı girdikçe ee hani böyleydi ee hani değilmiş aslında dediğim için yazıp duruyorum.
Umarım anneden kurtarıp öyle gidersiniz çocuğu şu an tek temennim o.
O da kolay görünmüyor çünkü.
Allah hepinizin yardımcısı olsun.
teşekkür ederim bende derine indikçe sizde yeni bi soruyla geldikçe fevri davrandım kusura bakmayın. evet bu arada şikeyet etmeyi düşünüyorum. zaten evlenmeden bu işi halledicem annemin yanına yarım saat bırakıp bile biyere gidemem

durumları iyi şükür. evin 1 oğlu. arabalar evler bunlarda var yasına göre cokta olgundur hangi işi yapsamda daha iyi geleceğim olur diyede düşünür durur. kafasındads bi iş var oldu olucak ve bu iş olursa bizde 1-2 sene köyde durmak zorundayız ve kafasındaki işte parasal anlamda sağlam. evlendiğimizde maddi konuda sıkıntı cekmem. ama konu parada değil kurtulmak icin evlenmek zorundayım ama istemediğim biride değil sonuc olarak zaten 2-3 seneye evlenicektik. kafasındaki işler olmaya başladıgı icin benimde hayatım böyle oldugu icin erken olucak sadece durum bu kısaca
E o zaman durum değişir madem çocuğun durumu iyi evi arabası işi var o zaman sana Bi süre çalışma kardeşinle dur ona bak ileride çalışırsın desin. Ya da Bi kreşe verin ikiniz de çalışın.
Yani maddiyat olduktan sonra çocuğa bakmak da ne var ki? Zaten yükünü de sen çekeceksin sen bakacaksın sevgilin niye istemiyor o halde? Başbaşa kalamayacaksınız çocuk bakmak istemiyor diye? O zaman üyelere boşuna kızıyorsun sevgiline vicdansız dedikleri için?

E o zaman durum değişir madem çocuğun durumu iyi evi arabası işi var o zaman sana Bi süre çalışma kardeşinle dur ona bak ileride çalışırsın desin. Ya da Bi kreşe verin ikiniz de çalışın.
Yani maddiyat olduktan sonra çocuğa bakmak da ne var ki? Zaten yükünü de sen çekeceksin sen bakacaksın sevgilin niye istemiyor o halde? Başbaşa kalamayacaksınız çocuk bakmak istemiyor diye? O zaman üyelere boşuna kızıyorsun sevgiline vicdansız dedikleri için?
başbaşa kalacagımız icin değil. o iş yeni olucak ikimizde bilmiyoruz işi ve bizim işi öğrenme herseyş oturtma sürecimiz olacak iş kurulcsl oraya ev yapılcak vs vs

evet evet cocuk bende olursa bahenwsiyle gelir sürekli rahatsız eder para isteme huyu birde uyuşturucu almak icin maalesef hırsızlıgıda var kimin evi olursa olsun. hayatımdaki insanlar sürekli kavga sebebi belkide boşanma sebebi olur
Annenden uzak dur. Çok üzgünüm bunu önerdiğim için ama kardeşini sürekli görme şartı ile sevgi evine yerleştir. Tabi annen sevgi evi için rıza göstermeli o nasıl olacak bilemedim

Yorumların sadece bir kaç sayfasını okudum gerisi nasıl bilemem ama 21 yaşında bir kıza kardeşine ebeveyn olmak zorundasın denmesi garip geldi. O da kendi hayatını kurabilmeli. İnsan yeri geliyor kendi çocuğuna bakarken zorlanıp bunalıma giriyor. Kardeş tabi ki canı ama bu kızda çok genç ve çok şeyler yaşamış

Yorumların sadece bir kaç sayfasını okudum gerisi nasıl bilemem ama 21 yaşında bir kıza kardeşine ebeveyn olmak zorundasın denmesi garip geldi. O da kendi hayatını kurabilmeli. İnsan yeri geliyor kendi çocuğuna bakarken zorlanıp bunalıma giriyor. Kardeş tabi ki canı ama bu kızda çok genç ve çok şeyler yaşamış
evet öyle biraz önce yine annem kavga sebebimiz oldu. sevgi konusundada annesinin uyuşturucu içtiğini söylediğimde hala almıyolarsa zaten vardır bi sıkıntı cocugun geleceğinin canının bedeninin annemin yanında bi garantisi yok

Haklı makli değil sevgiliniz.bu çocuk sizin kardeşiniz ,anasını yani annenizi unutun ondan size fayda yok zarar var.siz alınca kendi ne yaparsa yapsın zevten dört köşe olsun işine gelsin vs. Hiç umrumda olmaz .burda olay kardeşiniz ,anneniz deil. Bu halde annenizin bakmasi mi sizi mutlu edecek ,sırf inat için o keyif yapacak ben takilamiycam diye mi küçücük yavruyu o ortamda bırakacaksınız. Sizinde ruhsal probleminiz var bence eğer böyle düşünüyorsanız.

Zavallı çocuk gelişim geriliği var konuşamıyor,böyle bir ortamda kalması ne kadar iyi.sosyal kurumu hiç düşünme,ananın yanından bir farkı olmaz ayni şey. 4 yaşında çocuk kreşe verilmesi gerekiyor gelişimi için, size ayak bağı olmaz korkmayın. Ve lütfen yanınıza alın sakın sakın hiç bir yere bırakmayın!!!

X