LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim
Durumun zor olabilir ama bu durumda kardeşini bırakmamalısın devlet kurumlarına ne derece güvenebilirsin ki ordada sapkın ve zalim insanlar olabiliyo annenin yanında başına gelebilecekler pekhala ordada gelebilir

sosyal hizmetlerde başına ne geleceği belli bile değil tecavüz,taciz,dayak,işkence.. bunları bilin de ona göre verin kararınızı. burada kurum kötülemek değil amacım ama dünya para döküp kreşe verdiğimiz çocuklara bile acımıyorlar bazen.

Of valla konuya mı sıkılayım yoksa burada asıp kesenlere mı sıkılayım bilemedim.

Lütfen empati kurarak yorumlayın

21 yaşında düzgün hiçbir eğitiminiz yok, keş bir anne, 4 yaşında aslında hiçbir sorumluluğunuz olmayan hiçbir bakım mecburiyetiniz olmayan ama sırf vicdanınız yüzünden baktığınız engelleri olan kardeşiniz var. Evet farkında değilsiniz ama sizde insansınız, sizinde duygularınız, hayattan zevk alma hevesiniz var. Kardeşinize annelik yapıyorsunuz bu yüzden ne okuyabiliyor nede bir işe girip kendi ayaklarınızın üzerinde durabiliyorsunuz. Akrabalar deseniz her biri ayrı bir filim konusu... Uzaktan gazel okumak kolaydır en yakınınız bile olsa başkasının evinde sığıntı olmak zordur hele ki istenmediğinizi yüzünüze değil kafanıza vura vura söyleniyorsa. Birisi karşınıza çıkıyor belki kurtuluş yolu olarak görüyor belki de gerçekten aşıksınız ama aslında hiçbir mecburiyetiniz olmayan kardeşinizle aynı evde olmaz diyor. Elbette ki insan eti ağırdır o da sizin gibi genç toy belkide engelleri olan küçük bir çocuğun sorumluluğunu almaktan korktu, kendincede haklı argümanları var. Sonra da artık akıl akıldan üstündür düsturuyla birilerine danışıyorsunuz ama onlar ise sizi vicdasızlıkla koca meraklısı diyerek yaftalamaya çalışıyor. Sizce yıl olmuş 2023 hayat artık 20-30-40 yıl öncesi kadar temiz değilken ve artık insanlar daha da vicdansızlaşmışken bu kardeşimiz fikir istemesi mi yanlış yoksa onu vicdasızlıkla suçlamak mı yanlış?

Güzelim, eminim ki çıkar en ufak bir yol bulmuş olsaydın şu anda buraya yazmak yerine onu uyguluyor olurdun. Maalesef ki hayat herkese iyi davranmıyor. Öncelikle hem seni hemde evlenmek istediğin kişiyi anlıyorum ikinizin de ayrı ayrı sınavı çok zor. Herşeyden önce şu ayrımı yapmalısın kurtulmak için mi evleneceklerin yoksa sevdiğin için mi? Yaşının gençliğinden ötürü herkes erken desede sen aslında genç bedenine sıkışmış yaşlı ve olgun bir kadın olduğunu anlayabiliyorum ama olgun insanlar bile hata yapabilir o yüzden çok dikkatli ve her zaman 2. Bir tercihin olabileceğini unutma.

Gelelim seni doğuran kişiye üzgünüm ama o şeye anne diyerek ne kendime nede buradaki birçok kişiye hakaret edemem... Aslında bunları yazarken kendi kendine söylediklerimi yazsam kesinlikle banlanırım o yüzden sadece Allah'a havale ediyorum diyerek konuyu kapatayım.

İşte en zor yazdığım kısım burası; bunca olayın içerisindeki günahsız iki kişiden diğeri de kardeşin, gönül neler ister ama gerçekler de acıdır. Bırak senin evlenmeni normal şartlarda bile masumun o kişiyle aynı ortamda bulunmaması gerekir o yüzden ne kadar zor da olsa gerekeni yapman lazım hatta senin bile orada bulunmaman gerekiyor. Devletin resmi kurumlarında bile acaba başına bir şey gelir mi, acaba iyi bakarlar mı diyerek zaten onun gerçek annesi olduğunu görebiliyorum. Üzgünüm bu vicdansızlıksa ben vicdansız olayım ama en azından öyle birisinin yanında olmasındansa devletin soğuk yüzüne bile razıyım.

Sağlıcakla kalın.
teşekkür ederim anlayıslı yorumunuz icin bende annemdense orası daha iyidir diye düşünüyorum

Çok üzüldüm ikinize de. Ne desem onu da bilemiyorum.
Annem velayeti vermez diyorsun bu durumda onu kuruma da veremezsin ki. Sevgi evine vermeyi de kabul etmeyecek belki annen. Evlenince seninle kalırsa annen çocuk bahanesi ile evliliğinin içinde olacak sana rahat da vermez.
Hayatın çok zor içim daraldı. Akıl veremiyeceğim çünkü her türlüsü içime sinmiyor. Keşke okuyabilseydin, çalışabilip kardeşine bakabilseydin. Evliliğin çıkış yolu olduğunu da göremiyorum senin için. Umarım yanılırım
evet evet cocuk bende olursa bahenwsiyle gelir sürekli rahatsız eder para isteme huyu birde uyuşturucu almak icin maalesef hırsızlıgıda var kimin evi olursa olsun. hayatımdaki insanlar sürekli kavga sebebi belkide boşanma sebebi olur

Yorumlarını okudunuz mu bilmiyorum, annenin bırakmaya niyeti yok, eve giren çıkan belli değil, o evde güvende değiller. Konu sahibi kardeşiyle birlikte biraz teyzede biraz yengede kalıyor. Üniversite mezunları hemen iş bulup ev tutamıyor, ev kiraları malum. Bunları yapsa bile anne yine içmeye başlar eve adamlar getirirse ne olacak? Konu sahibi işe gittiğinde çocuk anneyle yalnız kalacak, tedavi olan biri o çocukla ilgilenebilecek mi? Kreşe verse tek başına nasıl ev geçindirecek? Annenin tamamen o hayattan kopup tedavi olmayı istemesi lazım ki konu sahibi bir şeyler yapabilsin.
evet durum tam olarak bu ama tedavi dendiğinde saldırısa geçiyor bağırıp cağırıyor. annem içtiği sürece kafası güzel oldugu sürece güzel annelik yapıyor. krize girdimi maalesef durum cok vahim

Of çok üzüldüm ya . Hiç bir fikirde, yorumda bulunamıyorum. Tabii ki filmlerdeki gibi okumuş , ayaklarının üstünde duran abla modeli isterdim ben de ama okuyamamışsın çalışmıyormuşsun. Sen de keş bir anneyle zar zor büyümüşsün , empati kurmak bile zor. Şimdilik kuruma vermek daha iyi bir seçenek galiba. Annenizin yanında büyümesi en kötü ihtimal. Yanına da alamıyormuşsun. Akıllı birine benziyorsun. Kocana da tam güvenme , çalış . Seni kendine mecbur görmesin , hemen değişir. Annen yüzünden ona ve ailesine karşı da kendini ezik hissetme. Eliniz hep kardeşinin üzerinde olsun. İnşallah kader bundan sonra sana ve kardeşine güler.
inşallah teşekkür ederim. nerede olursa olsun gözüm hep üstünde olucak nerede kalırsa kalsında ayrılmam emin olunki zor olucak cünkü ister istemez bende ona kendi evladım gibi alıştım garip bi şekilde

Konu sahibinin üstüne gitmeye gerek yok, 21 yaşında erkek arkadaşı da o yaşlardadır. Henüz işleri güçleri yok, ikisi de çalışacaksa bu çocuğa kim bakacak? Kimse bırakmak istemez kardeşini. Bırakmasın da. O çocuğun devlet korumasına verilmesi gerekiyor. Biraz teyzede biraz yengede nereye kadar.
Açıkçası benim eşim böyle bir durumda kabul ederdi, ben de eşimin bu durumda yeğeni vs olsa kabul ederim. Ama biz 40 yaşını geçtik. İlk evlendiğimizde olsa kabul edemezdim, çalışıyordum, daha kendi düzenimizi oturtamamıştık. Konuşması çok kolay. Bir iki gün değil sürekli o çocuk sizinle olacak. Konu sahibine kötü hissettirmeyelim.
Konu sahibine gelince, bu şekilde aileden kaçıp yapılan evlilikler mutsuz bitiyor. Evleniyorsanız da çocuk yapmayın, eğitiminizi tamamlayın, bir işe girin, kedinize güvenin. Yaşın daha çok küçük, yaşıtların üniversitede. Çocuk yapıp elini kolunu bağlama. Kendini güvenceye al ondan sonra kaç tane istersen yaparsınız. Allah yardımcınız olsun.
asla erkenden cocuk yapmayı düşünmüyoruz. annem gibi bakamıcagım cocuguda dogurmam kendimden emin olurum en basta. evet dediğiniz gibi yaşlar geçmiş olsa düzen otursa yanıma alma ihtimalım var ama evlilik düzene girecek ikimizde calısıcaz ki iş için bi süre köyde durmamız gerekecek sonra şehire geri dönücez. yani bu cocuk okula gidecek gelecek ben hepsini nasıl halledeyim asırı tükenirim. cocuk bende kalse ben annemdende kurtulamam cocuk bahanesiyle sürekşi rahatsız eder

Bisey diyecem yanlış anlama ama evlenmek yerine kendi ayaklarının üstünde dursan çalışsan annenden ayrı bir eve çıksan sonra kardeşlerinden baksan veyahut anneni tedavi ettirsen tedaviyle bırakan cok hani bunların çözümüne baksan senin evlilik nereye baksan sıkıntılı ben sana söylerim kardeşini kuruma vereceksin için rahat edecekmiş vicdanın kabullenecekmi sen belkide evliliği bir kurtuluş görebilirsin ama sana bisey soyleyimmi değil hayatta geçinmek zor ama bir yerden başlamak devamını getirmek zor değil bunu yargılamak yada komiklik olsun diye söylemedim ama senin yerinde ben olsam böyle yapardım ha hayatın rahatladı hersey güzel oldu ne ala o zaman evlenebilirsin ama kardeşlerin ortada onlara bakacak ne anne var baba kuruma bıraksan aklın orda kalır ne yapıyor şuan nasıl davranıyorlar diye düşünürsün benden söylemesi uyup uymamak sana kalmış
arkadaşlae kardeşimi bırakıcak yer yokken ben devamlı işte nasol çalısıp bide ev bulayım hadi kardeşimle eve cıktık diyelim evde tek bırakıp işemi gideyim ? okula baslıcak kreş anaokul ilkokul geçim ben bunları nasıl yapayım allah askına. başka sehirde okuyan insanlar bile aileleri deli gibi para yiyecek göndermelerine rağmen yetinemiyorki ben bide yasıtlarımdan farklı cocuk geçindireyim ?

Bazı yazdığın yorumları okudum çok olgun mantıklı birisin keşke hayatınız böyle olmasaydı, çok üzüldüm :KK43:
Bilmiyorum oluyor mu ama yengem ve teyzemde kalıyoruz demişsin orda da sorunlar yaşıyormuşsunuz annenizin durumundan tehlikede olup kadın sığınma evinde kalamaz mısınız?

Aslında anneye de üzüldüm yani bu hayatın sonu maalesef ölüm gibi. Zaten şiddet, zorla birliktelik Falan yaşıyordur sırf o madde için keşke bırakmayı denese. Onun eline nerden para geçiyor çalışıyor mu ?

Kardeşini şuan en mantıklısı yurda vermen. Ya hep böyle Müge anlı da falan görüyoruz şaka gibi geliyordu gerçek olması çok üzücü.

Yaşın çok küçük normal şartlarda evlilik için bekle derdim ama evlilik bir çıkış gibi seni de anlıyorum. Lütfen sevgilini, ailesini iyi değerlendir inşallah iyi insanlardır ve yüzün güler . Evlendikten sonra da hemen çocuk yapma iyice bir bak nasıl insanlar diye, insanlar kötü kimseniz olmayınca her türlü kötülüğü yapabilirler zaten bana muhtaç kafasıyla.

Eğer istersen evlenince açıktan eğitimini tamamla sonra işe gir yine kendi elinde bir meslek Tecrübe bulunsun.
İnşallah kardeşin için de senin için de çok güzel günler olsun 💕
cok teşekkür ederim insanın basına gelmeden cidden nasıl olur böyle olaylar allah allah diyor. evleneceğim insanıda ailesinide tanıyorum cok iyi insanlar. cocuk konusundada bende düşünmüyorum uzun bi süre. annemin elinede nerden para geçtiğini tahmin etmek cok zor değil. sizinde değiniz gibi işte.. teşekkür ederim tekrardan hepimiz icin bütün cocuklar icin yarınlar güzel olsun🙏🏻

Ablacim cok kucuksun, imkanlarin da cok kisitli belli ki. Bu cocugun yeri ne annenin ne senin yanin, cocugun vasisi devlet olmali ki ihtiyaci olan ozel egitim destegini alabilsin. Cocuklar zaten 18 yasina kadar devletin cocugu aslinda, iyi bakildiklari muddetce ebeveynlerde velayet ama bu tarz istismar durumlarinda devlet el atip cocugu korumaya almak durumunda. Lutfen sosyal hizmetlere haber verin, cocugun once devlet korumasina alinmasi lazim ki anneniz olmadan ihtiyaci olan saglik ve egitim destegini alabilsin. Sevgi evlerinde kalan su an yetiskinlik yasinda olan kisilerle konusursaniz geneli 'Allah devletimizden razi olsun' der, gercekten iyi bakiliyorlar en azindan saglik ve egitim haklarini alabiliyor cocuk, 18 yasina gelince de memur olur, hayati kurtulur. Her sekilde annenle kalmasindan daha az riskli ve daha verimli bir hayati olur. Ama once annenin cocuga bakmaktaki yetersizligini ispatlaman icin sosyal hizmetlerle iletisime gecmen lazim. Zaten sabika kaydi falan da varmis, kolay olur.
evet var devam eden denetim serbestliğidw var bende son çare maalesef şikayette bulunucam

Eşiniz yanınıza almayı kabul ediyor mu özel yalnız zaman geçirmek istediğinizde teyzenize bırakırsınız arada. Ondan destek alın. Çok küçük biraz büyük olsa neyse ama 4 yaşında yurtta nasıl davranıyorlar başına bişey gelir mi bilemiyorum çok zor bir durum ama şuan yanınıza alsanız daha iyi gibi

Ben size de 4 yaşındaki çocuğa da empati yapıyorum ve sosyal hizmetlere verin diyorum. Özel eğitim görmesi gereken bir çocuk ve daha neyin ne olduğunu bile bilmiyor. Hep 4 yaşında kalmayacak. En azından eğitimi sağlığı vs garanti altında olur. Zaten teknik olarak şu an kardeşinizle ilgili bir karar veremezsiniz. Yanıma alırım götürürüm diyemezsiniz. Yalnız benim anlamadığım en küçük kardeşiniz doğar doğmaz kuruma verilmiş. 4 yaşındakini niye almadılar? Yani belli ki anne uyuşturucu bağımlısı bakamayacak, diğer bebeği de almaları gerekirdi.

Evlenme konusuna gelince ben mutlu olacağınızı düşünmüyorum. Sevgiliniz bu ana kadar yanınızda olmuş ama tek bir hedefi var, evlenmek. Evlendikten sonra olanlar hep gözüne batacak. Onu yaptık bunu yaptık yeter diyecek. Çocukla ilgili hiç bir sorumluluk almak istemeyecek. Siz kendisini haklı görüyorsunuz ama değil, bu çocuk kardeşiniz değil sizin de olabilirdi. Çocuğu getiremezsin ver devlete diyen adama asla güvenmeyin. Seven ve merhamet sahibi insan sevdiğini olduğu gibi kabullenir. Diyelim ki evlendiniz ve kardeşiniz o evde o anneyle kaldı. Durumunuzu sizden iyi bilen sevgiliniz bir çocuğu bu halde bırakıp rahat rahat uyuyacak mı? Kendi çocuğunu terk eden babalık yapmayan nafaka vermemek için kırk takla atan adamları okuyoruz burada her gün.

Çocukluk genç kızlık nedir bilememişsiniz, düzenli okulunuz eğitim hayatınız olmamış. Tek çarenin evlenmek olduğunu düşünüyorsunuz ama değil. Hem çalışıp hem dışarıdan okuyabilirsiniz veya bir meslek edinirsiniz. Yok evlenicem diyorsanız da erteleyin. Dayınız bir adım atmış sizin adınıza şikayet etmiş yok ben değildim demişsiniz. Kime iyilik yaptınız böyle, kendinize mi kardeşinize mi? Derhal tekrar şikayet edin ve gereken yapılsın. Yalnız bunu çocuğa yavaş yavaş anlatmaya başlayın ki bir günde şok olmasın. Kurumda vardır muhtemelen böyle geçiş için pedagog.

Sakın aldırma günah, cana kıyma, o da bir can öldürmeye hakkın yok, o Allahın mucizesi diyenler böyle yavruları alıp baksa sorun kalmaz aslında. Ama burada iki satır yazılıyor, maddi manevi bakamam diyen kadınlar linçleniyor sonra da normal hayatlara devam ediliyor ve gece rahat rahat uyunuyor. Çocuk ölmüş mü kalmış mı, aç mı istismar mı ediliyor, bu konuda olduğu gibi eve giren çıkan erkek belli değil mi bunlar önemli değil. Yeter ki kürtaj olunmasın günaha girilmesin. Doğsun da aç susuz sevgisiz kalsın orası günah değil. Anne var ama anne değil, baba nüfusta yazan adam değil, belki de babası belli bile değil, içinde bulunduğu ortam nedeniyle konuşma geriliği yaşayan bir çocuk. Belki de kaşla göz arası istismara uğradı farkedilmedi.

Siz bu çocuğa ablası olma dışında yardım edemezsiniz. Evlenip yanınıza alsanız bile hep sorun hep problem yaşanacak. Bu sefer de eşim dediğiniz adam sığdırmayacak çocuğu eve. Bir an önce konuşma terapisine başlansın, yaşıtlarıyla arası kapansın. Sık sık gidip kurumda ziyaret edin. Belki kendi ayaklarınız üzerinde durmaya başlayınca, düzenli gelir sahibi olunca yanınıza alabilirsiniz. Devlet maaş bağlıyor galiba.
umarım ilerde yanıma alırım. asla basımdan atmak gibi bi amacım yok ama öyle olsa zaten annesine bırakırdım umrumdada olmazdı. diğer cocuk dogdugu gibi kuruma verilmedi mahkemeyle direk aileye evlatlık verildi. suanki kardeşimi neden vermediler derseniz o zaman anneannem yasıyordu onla kalıyprduk yengem bakıyordu geniş aileydik. anneannem ölünce işler karıstı annem bizi yanına aldı ama gel görelimki cocuga hep ben annelik yaptım

bütün yorumları okuyamadım ancak ilk sayfalardaki yorumlara inanamadım.
kardeşini yanına al diyenlerin yaşadığı ütopyada yaşamak istedim.
konu sahibesi anneniz keşke bu kardeşinizi de diğeri gibi evlatlık verseymiş zamanında.

21 yaşında genç bir kızsin , böyle düşünen bir adama kalmadın , seni çok sevdiği için kardeşinide çok sevecek güzel yürekli adamlar var , bu adamdan emin misin bir daha düşün bence ? Annen yatalaktan beter şu durumda çocuğa taciz edilse bunun vicdan azabını o sevgilinle nasıl gidereceksiniz ...ayrıca siz zevkimize bakalım çocuğu atalım derseniz ...Allah bir yerden imtihan eder misal bir mantar hastası olursun ,zevk mevkte alamazsın ,veya başka bir hastalık vs .
ne alaka cidden ya konu zevk ilişki meselesimi kardeşim yüzünden cinsel yönden niye sınanayım allahım yarabbim. güldüedü bu yorumun beni

selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim
Bu kadar gireni çıkanı nasıl buluyorlar hayret doğrusu.bu insanlar kadar buna yol açan seviyesiz ilişki peşindeki kişiler de büyük sorun.maşllah millet kadın erkek demeden her hıyarım var diyene koşa koşa gidiyor.hem kıskanıyorum hem kızıyorum böyle şeylere.haa bir de hiç mi ten uyumu, anlaşma falan filan bakmaz mi insanlar. 50 kişiyel tanışsam 1 iyle belki yatmak isterim yani ? Sevmediğin kişilerle alem yapıp yatmak eğlenceli değil ki.anlamak mümkün değil böyle insanları.hayvan mıyız her dişiye ya da erkeğe atlayalım.ya da bir tane müptezelle birlikte oluyorlar o kişi mi millete haber veriyro acaba.bu kafayla nasıl tanışacak da ilerleyecek adamlarla.21 yaşında kızı olan koskoca kadın hiç mi akıllanmaz, doymaz bu tarz şeylere.aklım almıuor valla.eee geçimini kim sağlıyor bu vicadansızın ?

Son düzenleme:
cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda
Hayır haklı değil.
Koca için kardeş bırakılmaz böyle bir durumda. Siz de bunu diyen adamla evlenirseniz siz hatalısınız, bu yaşta buna idrak edemiyorsunuz şimdi ama ilerde pişman olursunuz evlendiğinize

Arkadaslar, konu sahibesi kardeşinin gelişim geriliği olduğunu söylüyor, saldırıyor bana diyor. Özel eğitim gereksinimi mevcut kardeşimin diyor. Kardeşinizin özel ve detaylı bir eğitime ihtiyacı var evet. Siz ise bunu yapacak maddi manevi yeterliliğinizin olmadığını iletiyorsunuz. Çocuk yurtlarından 2 çocuğa koruyucu ailelik yapan tanıdığım var. Yuvalar artık işkence yuvası değil, güzel eğitimlerle büyütüyorlar. Sizin verdiğinizden daha iyi bir hayat vereceklerdir, üzülerek söylüyorum. Hem çocuğa hem sana yazık. Devlet korumasına vermen gerektiğini düşünüyorum.

Bu kadar gireni çıkanı nasıl buluyorlar hayret doğrusu.bu insanlar kadar buna yol açan seviyesiz ilişki peşindeki kişiler de büyük sorun.maşllah millet kadın erkek demeden her hıyarım var diyene koşa koşa gidiyor.hem kıskanıyorum hem kızıyorum böyle şeylere.haa bir de hiç mi ten uyumu, anlaşma falan filan bakmaz mi insanlar. 50 kişiyel tanışsam 1 iyle belki yatmak isterim yani ? Sevmediğin kişilerle alem yapıp yatmak eğlenceli değil ki.anlamak mümkün değil böyle insanları.hayvan mıyız her dişiye ya da erkeğe atlayalım.ya da bir tane müptezelle birlikte oluyorlar o kişi mi millete haber veriyro acaba.bu kafayla nasıl tanışacak da ilerleyecek adamlarla.21 yaşında kızı olan koskoca kadın hiç mi akıllanmaz, doymaz bu tarz şeylere.aklım almıuor valla.eee geçimini kim sağlıyor bu vicadansızın ?
kanı nasıl buluyorlar hayret doğrusu.bu insanlar kadar buna yol açan seviyesiz ilişki peşindeki kişiler de büyük sorun.maşllah millet kadın erkek demeden her hıyarım var diyene koşa koşa gidiyor.hem kıskanıyorum hem kızıyorum böyle şeylere.
Bunu da kıskanmazsın be Ferhans😒😒 yani şu dramatik tablo içinde takıldığın şey bu kadar gireni çıkanı nerden buldukları mı? Benim geceden beri içime öküz oturdu 4 yaşındaki meleğe ayrı üzüldüm 21 yaşındaki gencecik kıza ayrı. Ben 21 yaşındayken rock konserlerinde geziyordum bu kız bunları düşünüyor.

Bunu da kıskanmazsın be Ferhans😒😒 yani şu dramatik tablo içinde takıldığın şey bu kadar gireni çıkanı nerden buldukları mı? Benim geceden beri içime öküz oturdu 4 yaşındaki meleğe ayrı üzüldüm 21 yaşındaki gencecik kıza ayrı. Ben 21 yaşındayken rock konserlerinde geziyordum bu kız bunları düşünüyor.
evet gezmeyi eğlenmeyi okumayı düşünmem gerekirken düşündüğüm şeyler gercekten acınası. cidden takıldıgı noktaya bende şaşırdım bu arada

X